סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

תלות או אהבה

MD​(שולט)
לפני 19 שנים • 8 ביוני 2004

תלות או אהבה

MD​(שולט) • 8 ביוני 2004
ההגיון והניסיון המצטבר במערכות יחסים בכלל ובכאלו בדסמיות - לפחות שלי - מראים שבדר"כ הצד הנשי ו/או הנשלט מפתח - כלומר מפתחת - יחסי תלות רגשיים ובדרכ גם פיזיים בגבר הדומיננטי; יש שיבטלו זאת בהינף יד או שוט, אבל ברוב המקרים זה כך (למרות שכמובן תמיד יש גם יוצאים מן הכלל ...); אבל אותי דווקא מעניין מה קורה כשהשולט הוא זה שמפתח יחסי תלות בנשלטת; אני לא מתכוון שפתאום הוא הופך לרכיכה וונילית נרפסת, אלא למשהו עמוק יותר - שהוא זקוק לנשלטת ולחיבור ביניהם כמו אוויר לנשימה, שהנפש והגוף מיוסרים כשאינו איתה (אני בטוח שלפחות חלק מכם - דומים, דומיות, סאבים וסאביות - מבינים על מה אני מדבר) ....
אתם יודעים מה, אולי בעצם קוראים לזה אהבה?!
אנפת לילה

בעיני לפחות

אנפת לילה • 8 ביוני 2004
אהבה היא לא תלות.
אהבה תלותית היא אהבה לא בריאה , או סתם לתת שם יפה למשהו לא כל כך נעים לעין.
אהבה היא חיים שלמים ומלאים לצד מישהו.
תלות מבטאת את חרדת הנטישה שכולנו סובלים ממנה בדרגות אלה ואחרות.
לדעתי , חלק לא קטן מהדומים סובלים חרדת נטישה גדולה אפילו יותר משל הסאביות.
מה עונה על חרדת נטישה טוב יותר ממישהי שתלויה במוצא פיך?
אני מניחה שאם דום מרגיש שהסאבית שלו נשמטת מבין ידיו - חרדת הנטישה שלו תגבר. הסאבית לכשעצמה חיה המון פעמים בדיוק בתחושת חוסר הבטחון הזה.
וזו אחת הטענות שיש לי לגבי קשרים מבוססי בדסמ שאין לצידם מערכת יחסים שיוויונית ו"נורמאלית".
זהו סיימתי.
cameo​(נשלטת)

ומה סותר?

cameo​(נשלטת) • 8 ביוני 2004
תסכים איתי שאין סתירה בין מערכת יחסים בידיאסאמית לאהבה (ואולי אף נהפוך הוא)? הקשר מתהדק, רגשות נבנים ואיתם גם מגיע הרצון להיות שם, בזוג, עם הצד השני, בלי קשר לנטייתו. שלא ילך. שישאר איתנו. למה להתסכל על זה באופן שלילי?

ברגע שאתה אוהב מישהו, מתפתחת תלות. חלק מאושרך, לפחות, כפוף לזה שזו שאתה אוהב תישאר איתך. חלק מאושרך תלוי בהישארותה איתך.

דומים, סאבים - הגדרות. הרי מדובר קודם כל בבני אדם. ולפני הנטיה המינית / נפשית - הם אנושיים. רוצים לאהוב ושיאהבו אותם.

גיליתי שכשלא מוצא חן בעיניך התנהגותה של מישהי שרוצה אותך יותר ממה שאתה רוצה בה- אתה מגדיר זאת כתלות. הפוך? השתגעת? אני פשוט אוהב אותה! ראיתי את זה קורה מכל הכיוונים והנטיות, שוב, מכיוון שאנחנו אנושיים.

"אויר לנשימה" נראה לי קצת כבד מדי, אבל אני מכבדת את מי שמרגיש/ה כך. ותחושה כזו מביאה רק אהבה.
הוא​(שולט)

לכאורה זה נשמע

הוא​(שולט) • 8 ביוני 2004
שכמעט כל סאבית שניה היא תלותית אבל לא נראה לי שזה יהיה נכון לקבוע חד משמעית
אני תמיד סובר שכל קשר לגופו- ברגע שאחד הפרטנרים הוא אובססיבי "לא יכול בלי" יש מצב של תלות ,יש מקרים של תלות הנשלטת/נשלט וההפך והרבה פעמים זה משתנה בהתאם לפרטנר. אני מניח שמקרים רבים של 24.7 נתק ביחסים משאיר נשלטת שניהלו את חייה עד ההחלטה הכי קטנה עם בור גדול של ריק, אבל באותה מידה יכול להיות מקרה שהיא חשה הקלה ושהנתק בריא לה-כנ"ל לגבי השולט/ת. ובנוסף ככל שהפרטנר שולט או נשלט שלם יותר חזק יותר הסיכוי לתלות שואף לאפס.
לגבי הגבול בין התאהבות לתלות זה שירשור בפני עצמו .
@buba@​(נשלטת)
@buba@​(נשלטת) • 8 ביוני 2004
שלום לכולם !!!!
כולכם פה אמרתם דברים נכונים , אבל יש משהו שאני רוצה לספר ולהוסיף .

פעם אחד דיברתי עם גבר אחד שהוא בתחום "שולט " ואז הוא אמר לי משהו כזה " שולט לא אוהב "
שאלתי אותו למה ?
הוא אמר שזה ככה, אסור לשולט להתאהב.
ובצחוק שאלתי ומה יקרה אם בסוף תתאהב בי ?
הוא ענה -"אז אני אהיה בבעיה כשולט "

אין בנאדם כמעט שאין לו פחד נטישה . כי אנחנו בני אדם . תלות מפתחים רק לדברים טובים , שפוחדים שנקום מחר בבוקר ולא יהיה לנו את זה (עבודה , חברים , חבר , אימא , ילדים וכו'') .ותלות במידה הנכונה אף פעם לא יכולה להרוס , רק כשעוברים את גבולות כמו בכל דבר אז זה יכול להתבטא לדברים קיצוניים .
לפחות לי זה נראה כך .
אנפת לילה
אנפת לילה • 8 ביוני 2004
@buba@ כתב/ה:

אין בנאדם כמעט שאין לו פחד נטישה . כי אנחנו בני אדם . תלות מפתחים רק לדברים טובים , שפוחדים שנקום מחר בבוקר ולא יהיה לנו את זה (עבודה , חברים , חבר , אימא , ילדים וכו'') .ותלות במידה הנכונה אף פעם לא יכולה להרוס , רק כשעוברים את גבולות כמו בכל דבר אז זה יכול להתבטא לדברים קיצוניים .
לפחות לי זה נראה כך .

תלות מעצם הגדרתה היא רעה.
תלות זה אומר שאתה לא שלם עם מי אתה ומה אתה ואתה זקוק לאחר שישקף אותך וימלא לך את החורים, יכסה על הפגמים שלך. שבלעדיו תהיה בן אדם חסר. וזה רע בכל רמה.
אני לא נקיה מזה - אבל לא חושבת שזה דבר חיובי.

ויש תלות בדברים רעים. אוהו כמה יש.....תלות בבעל מכה (מהסוג הרע)או בסתם קשר שעושה רע, תלות כלכלית וכו' וכו'
אלה דברים קיצוניים מעצם הגדרתם?
לא חושבת , כל מפולת שלגים מתחילה מפתית שלג אחד קטן.
moonstone​(נשלטת)
moonstone​(נשלטת) • 8 ביוני 2004
אנפת לילה כתב/ה:

תלות מעצם הגדרתה היא רעה.
תלות זה אומר שאתה לא שלם עם מי אתה ומה אתה, ואתה זקוק לאחר שישקף אותך וימלא לך את החורים, יכסה על הפגמים שלך. שבלעדיו תהיה בן אדם חסר. וזה רע בכל רמה.

עם משפט כזה יפה אנפה אין צורך שאוסיף מילה.
@buba@​(נשלטת)
@buba@​(נשלטת) • 8 ביוני 2004
ל-אנפת לילה !!!!!!
את צודקת במה שאמרת , פשוט חתרתי לכיוון אחר וחבל שלא הבנת .
בובה
TooT​(נשלטת){פטרוניוס}
תלות היא חוסר אמונה בעצמי -ואהבה היא לא תלות (קל להגדיר מהי לא אהבה ...)
כמו אנפה אני חושבת שתלות היא דבר לא טוב ,
נכון שרבים מאיתנו סובלים מפחד נטישה ותלות- כי אנו פגועים
ואותן פגיעות ממשיכות לגרום לנו לפתח תלות בדברים חיצוניים מאיתנו .