לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

ניצול כלכלי בבדסמ- בואו נדבר על זה

bananabrain
לפני חודש • 25 ביולי 2024

ניצול כלכלי בבדסמ- בואו נדבר על זה

bananabrain • 25 ביולי 2024
היי חברים, רציתי לפתוח שיח על תופעה מעניינת ששמתי לב אליה הרבה לאחרונה כאן בכרוב.

חשוב להבהיר מראש - התופעה הזו קיימת מאז ומעולם ותמשיך להתקיים הרבה אחרינו. אין לנו יכולת לשנות אותה. המטרה היא פשוט לדבר עליה ולשמוע דעות שונות.

אז במה מדובר? יש מקרים בהם שולטים דורשים סכומי כסף גדולים מנשלטים כחלק מהדינמיקה המינית. ממה שראיתי זה לרוב מקרים של שולטת ונשלט, אבל מניחה שזה קיים בעוד צורות.

על איזה דברים שמעתי פה ומחוץ לכאן?

בחורה שדורשת 5000 ש"ח עבור "הזכות" לשוחח איתה.
גבר שמבקש מ"עבדים" שלו להעביר לו את כל המשכורת החודשית.
קבוצות טלגרם סגורות שבהן נשלטים מתחרים מי יעביר יותר כסף ל"מלכה".

השאלות שעלו לי הן:
היכן עובר הגבול בין משחק תפקידים לגיטימי לבין ניצול אמיתי?
כיצד ניתן לוודא שה"נשלט" אינו סובל ממצב נפשי או כלכלי שעלול לגרום לו לקבל החלטות מזיקות?
באילו נסיבות הופכת הדינמיקה הזו לבלתי מוסרית או מסוכנת?
מה ההשלכות הרגשיות והנפשיות של דינמיקה כזו?
האם יש הבדל בין סכומים קטנים לגדולים?
האם צריך לפסול ישר דיון לגבי האתיות שבדבר, בהנחה ואנחנו יודעים כי אדם עושה את זה מרצונו החופשי?

תחשבו על זה - מה אם מישהו במצב נפשי לא יציב מתמכר לזה? או אם מישהו בקושי סוגר את החודש ובכל זאת מוציא אלפי שקלים על זה? האם יש מצב שלמישהו מאיתנו, כל עוד הוא לא אוליגרך, לא תהיה פגיעה כלכלית כזו או אחרת מהוצאה של אלפי שקלים בחודש כחלק ממשחק מיני?
גם אם אין בעיה של כסף, בכלכלה של היום אפשר להסתכל על חוסר השקעה של כסף בתור פגיעה כלכלית.

אנחנו לא כאן כדי לשפוט או לשנות. פשוט מעניין אותי לשמוע מה אתם חושבים על זה.
lazyboy​(מתחלף)
lazyboy​(מתחלף) • 25 ביולי 2024
כל ניצול של כוח שגורם לביזבוז הזמן של אחד בעולם (גם על ידי לקיחת שכר עמלו בצורה לא סבירה) הוא לא מוסרי.
טוטאלוס​(שולט)
טוטאלוס​(שולט) • 25 ביולי 2024
אפשר, וצריך להיות שיפוטיים בהקשר הזה.
אין שום קשר בין יחסי שליטה וכסף.
מי שמנצל את מעמדו או מעמדה בעמדת שליטה לטובת רווח כלכלי מהצד הנשלט הוא אדם שפל, נצלני, ופוגעני.

אני שם בצד לרגע את הדיון על שולטות בתשלום. למען הסר ספק. שזו סוגיה מורכבת אחרת לחלוטין.
    התגובה האהובה בשרשור
teacher​(שולט)
teacher​(שולט) • 25 ביולי 2024
טוטאלוס כתב/ה:
אפשר, וצריך להיות שיפוטיים בהקשר הזה.
אין שום קשר בין יחסי שליטה וכסף.
מי שמנצל את מעמדו או מעמדה בעמדת שליטה לטובת רווח כלכלי מהצד הנשלט הוא אדם שפל, נצלני, ופוגעני.

אני שם בצד לרגע את הדיון על שולטות בתשלום. למען הסר ספק. שזו סוגיה מורכבת אחרת לחלוטין.

אין בעיה להיות שיפוטיים. אנשים מיטיבים להיות כאלה כאן.
אבל להגיד שאין שום קשר בין יחסי שליטה לכסף? הרי כסף זה אמצעי שליטה icon_smile.gif
כסף גורם לך לעבוד יותר שעות ממה שאתה חושב שצריך, כסף הוא אמצעי אכיפה משמעותי, עיקולי חשבונות וכו'.
וכסף מחלחל לכל מקום, גם ל-BDSM.
מעבר לזה שיש קבוצה שלמה של "כספומטים" מבחירה, שולטים בתשלום (זו לא סוגיה מורכבת, הם ספקי שרות בתעשיית המין, כמו זונות, חשפניות) ועוד כמה דברים שקשורים בכסף.
אני אחזור שוב על משהו שכתבתי במקום אחר -
כשיש מפגש אינטרסים בין מנצל למנוצל, ההיבטים הערכיים בניצול הזה מתבטלים. שני הצדדים מקבלים בדיוק את מה שהם רוצים.
ואנחנו לא מדברים פה על חסרי ישע.
אבישג הבולבוליט​(נשלט)
כל עוד האדם הנשלט/ מנוצל בריא בנפשו, בעל דיעה צלולה, מבין מה הוא עושה, אין כל פסול בכך.
יאיא​(נשלט)
יאיא​(נשלט) • 25 ביולי 2024
גילוי נאות: דעתי הכללית היא נגד.

אני רק כדי לחדד את הדיון (שנפתח בצורה יפהפיה):

ההנחה הראשונה, שבאה על הצד השולט - אין כזה דבר להנות הנאה מינית, או בדסמית (לאלה המפרידים ביניהם) מלנצל כלכלית. ההנאה היא נטו כלכלית, להעשיר את החשבון בנק (הלוואי על כולנו). ברור אם כן מה המניע לניצול.

ההתפתחות מגיעה מהצד הנשלט, מדוע הנשלט בוחר להיות מנוצל. כאן יש בדרך כלל שני אפשרויות.
1- הצד הנשלט באמת נהנה מינית, או מיחסי השליטה שבדבר, מניצול כלכלי.
2- הנשלט לא נהנה, אבל הוא מוכן לזה, כאמצעי על מנת 'להגיע' אל הצד השולט. ואז יוצא בעצם ששני הצדדים - השולט והנשלט - לא נהנים מזה, אלא לכל אחד יש טובת הנאה, אינטרס, מכך.

לגבי האפשרות הראשונה, אולי דוקא שם נמצאת השאלה של בננה-בריין באופן טהור, משום שהשאלה העומדת היא, הנאה מינית מול מעשה 'בעייתי' - היכן עובר הגבול המוסרי, או הטעם הטוב בכללי.

מה לא מוסרי בכך אתם שואלים? אפשר לחשוב על כמה רעיונות: אולי לקבל יחס תמורת כסף זו וריאציה של קשר פסול בעיני רבים? אולי צריך בכלל לשים את האצבע על הקושי של האדם להציב לעצמו גבולות ולעשות מעשים שעלולים להזיק לו, בעוד הצד השני 'לא נמנע מלהשתמש בזה' (וואו אני מאוד עדין היום). החוסר מוסריות כאן הוא דבר חמקמק מאוד, מדובר באבחנות דקות.

אבל אם כן, לגבי השאלות האלה, כמו בכל דבר חייבים לרדת למיקרו. בכמה ניצול מדובר? האם מדובר בכסף או במתנות? מה נקרא חיזור ומה נקרא ניצול? מה נקרא לקבל פינוק ומה נקרא חדלות אישים?
גישתי שלי, הנובעת בין היתר מהמקום הרגשי - אני לא מתחבר לאנשים כאלו, לא הטייפ שלי, לא הטבק בנרגילה שלי.

לגבי האפשרות השניה, שהצד הנשלט גם הוא לא נהנה, שם השאלה נעשית קשיחה יותר. הצדקנים יגידו שבני אדם בוגרים עושים את הבחירות שלהם, אף אחד לא הכריח אף אחד. קשה לענות על זה מהיבט של מוסרי או לא מוסרי. בעיני זה פשוט מעיד על סגנון בן אדם, צורת התנהלות, אופי וטופי שאני בורח מהם.

הציניקנים יגידו שאם לגוף שלי היה ביקוש, אם הייתי נולד בגוף של עלמת חן, הייתי אוחז בקצוות השמלה שלי ומדדה על העקבים להיכן שמוכנים לשלם. - או במוטציה יותר מודרנית, היו לי חשבונות מתוחזקים היטב בכל הרשתות החברתיות. - אבל לא.

מה קורה כאשר הניצול מגיע אחרי שכבר נוצרו יחסי שליטה מבוססים כהוגן. כאשר הצד השולט חושף את טלפיו, ולצד הנשלט אין מספיק אופי להתנגד? זו שאלה למתקדמים.

כדי שלא תצאו רק אם חפירה, ובלי שום דבר ביד. אקורד הסיום יהיה טיפ קטן: אל תבנו על זה שתתחילו את הקשר עם כסף ומתנות, ושאחר כך הצד השולט כבר ישבה בקסמכם וירצה אתכם בחברתו בגלל מי שאתם. לא יקרה, אנא הימנעו מכך.
JustNobody
JustNobody • 25 ביולי 2024
בואו באמת נדבר על זה.

אמ;לק - אני לא מתנגדת לשליטה פיננסית.

הדילמה שאת מעלה מזכירה לי נושא מתמטי כלכלי שנקרא אינפורמציה א-סימטרית (מודל שוק הלימונים למי שמעוניין להרחיב בנושא, מאוד מומלץ).
בקצרה - הדילמה מדברת על מצב שבו יש לך מוצר שאת לא יודעת אם הוא טוב או לא טוב, ולכן את משלמת איזה מחיר ממוצע מבין המחירים, כך את גם מפסידה את המוצרים הטובים (כי אף אחד לא ירצה למכור לך מוצר טוב במחיר של פחות מהשווי שלו) וגם משלמת מחיר מופרז על המוצר הלא טוב (כי הוא שווה פחות מהמחיר הממוצע של המוצרים).
עולם השליטה מרגיש לי מאוד קשור.

שולטת טובה תעלה יותר משולטת רעה.

*הערה 1: עלות היא לא רק כסף - היא זמן, יחס, ניסיון, התאמה וכו' וכו'.
*הערה 2: שולטת טובה או רעה מתייחס לא ליחס של השולטת (עדינה או אכזרית), אלא לטיב האיכות שלה. מאמינה שגם על זה אפשר לדסקס שעות אבל נשאיר את זה לשרשור אחר.

כשיש נשלט שכל מה שיש לו להציע זה כסף, הוא יוכל לקנות בעזרתו רק שולטת רעה.
נשלט איכותי בהרבה, שיכול להציע דברים הרבה יותר חשובים כמו התמסרות, נאמנות, שירותיות ותענוג דו צדדי, יוכל לאפשר לעצמו לקנות שולטת טובה הרבה יותר.

*הערה 3: אני יודעת שאנחנו בני אדם ולא מוצרים, אבל אני סומכת עליכם שתבינו את הכוונות המתמטיות כלכליות שלי, ואיך הן משליכות על החיים האמיתיים.

לכן מהבחינה הזו, אני כן חושבת שיש מקום לשליטה פיננסית, כי הרי מישהו צריך לקחת את השתלטות הרעות... לא? icon_wink.gif

הערה 4: היום היה לי מבחן והייתה שאלה בנושא המודל הזה שהצלחתי ממש טוב אז אני מתלהבת. זרמו איתי, אל תהיו חארות icon_smile.gif

עכשיו בריאות נפשית.

בריאות הנפש, בשונה מבריאות הגוף, היא עולם אחר.
את רוב מחלות הגוף אפשר לדגום באמצעות בדיקת דם בסיסית, אבל מחלות נפש זה עולם אחר לחלוטין.
הרבה אנשים שמרגישים עצב תקופתי אומרים "אני בדיכאון", שמעתם את זה בטוח.
אז לא, הם לא בדיכאון.
הם עצובים כי הם עוברים פרידה/לחץ בעבודה/אבל/עומס/מיליון ואחד דברים.
מהו דיכאון?
חוסר איזון הורמונלי במוח.
חוסר איזון שכזה דורש טיפול רפואי שלרוב משלב גם תרופות, לא יעבור ברגע שייגמר הלחץ.
הרוב "מחלימים" דיי מהר מהדיכאון שלהם ובלי עזרה מקצועית.
לכן אני לא מהססת לומר שרובם היו בריאים מלכתחילה.

איך זה קשור?
כי הרבה אנשים מתרצים את הפעולות שלהם במחלות נפש.
האוכלוסייה מתפלגת נורמאלית, ככה שרק אחוזים בודדים באוכלוסייה הם באמת חולי נפש.

הערה 5: התפלגות נורמאלית אומרת שרוב האנשים הם סטנדרטיים. קצוות האוכלוסייה קיצוניים - קצה אחד עם מחלות נפש כרוניות שלא יעזבו לעולם, קצה אחר בדיוק הפוך (לא נתקלתי במצב הפוך אבל אני מניחה שזה פשוט אנשים שהנפש שלהם חסינה להכל? אין לי ממש מושג).

מה, כל מי שבקצה הם נשלטים פיננסיים?
אני בספק.
נשלט פיננסי ברוב המקרים יודע טוב מאוד מה הוא עושה ובוחר במודע לעשות את זה.
גם התמכרות (כמו שהוזכר כאן קודם) היא מחלת נפש, גם היא נובעת מחוסר איזון הורמונלי וגם היא צריכה טיפול מקצועי (לא, גלידה לא תעביר אף מחלת נפש, בהתחייבות).

לסיכום:
כשאדם בוחר להיות נשלט פיננסי, זו בחירה מודעת וזה כנראה כי אין לו משהו יותר טוב להציע.

תודה רבה וסליחה על הבלאגן icon_wink.gif
FootJunky
FootJunky • 25 ביולי 2024
לפעמים זה חלק מפטיש.
יש שולטים שמחרמן אותם שהנשלט מחכה להם על ארבע עם שטר בפה, או בחור
הוא מגיע, ובלי להגיד מילה מוציא את השטר ומכניס במקומו את הזין.
את השולט זה מחרמן שכל כך רוצים אותו עד שמוכנים לשלם לו, ואת הנשלט המשלם זה מחרמן כי זה סופר משפיל.
מדובר במקרה הזה על סכומים לא כאלה משמעותיים, נניח שטר של 200 ש"ח.
כשזה כזה, חלק מפטיש, חלק מהמשחק המיני וההשפלתי, בעיני זה יכול להיות סבבה ומדליק.

לגבי כל שאר המקרים - תשלום עבור שיחה או סשן או שליטה כלכלית מלאה - ברגע ששולט/ת רוצים דבר כזה - בעיני, הם מפסיקים להיות שולטים
ומתחילים להיות זונות.
וזונה זה הדבר הכי לא "מאסטרי" בעולם. זה עולב... מי רוצה לסגוד לזונה? להעריץ זונה?
ArchAngel​(שולטת)
ArchAngel​(שולטת) • 25 ביולי 2024
יש פה מלא בלוגים של נשים, וקשה מאוד לפספס מתי אישה נדלקת מינית מפנטזיה מסוימת.
היא כותבת בהתלהבות, בתשוקה, לא מחסירה פרטים. היא תפרט על התחושות שעולות בה, מרגישים שהיא רוצה "לטרוף" את הגבר שמולה, והיא תתאר את המאפיינים שלו שעושים לה את זה בהנאה רבה.

כשזה נוגע לכל השליטה הפיננסית, ברוב המוחץ של הפעמים זה נכתב בצורה כל כך יבשה ותכליתית, נראה שפחות מזיז להן מי מולן, פחות משנה מי ומה הוא, וניכר שמבחינתן רצוי שיתנדף כמה שיותר מהר אחרי שישלם.
ההפך המוחלט ממה שעקרוני לאישה בפרטנר שהיא רוצה לבצע איתו פעולה שנתפסת בעיניה כמינית.
ביום שבו שולטות פיננסיות יכתבו בהמוניהן (ולא כמקרה בודד יוצא מן הכלל) בצורה שבאמת מעידה שהן נדלקות מזה מינית, אז אשתכנע שכתופעה מדובר בקינק ולא בדרך למצות פונקציה.

מבחינת הנשלטים, הם משלמים על הפנטזיה שהם מייחסים לאותה אישה, וזו דרך אינסטנט לחוות אותה כי שולטת פיננסית לא תסנן בקשיחות גבר משלם, לעומת שולטת "רגילה" שמציבה סטנדרטים גבוהים יותר.
הם עושים מעין סחר חליפין בתמורה ליחס או לחוויה הזו של להרגיש פרייאר שמחרמנת אותם.
אצל נשלטים אני דווקא התרשמתי שיש מניע מיני ברור מאחורי זה.
--Nir--
--Nir-- • 25 ביולי 2024
Into כתב/ה:
לא קראתי אבל אשמח לכסף

שלחי טלפון כתובת ושעות שאת לבד בבית ואעביר לך