סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

ההבדלה בין בדסמ לבין מיניות

Bite Twice Shai
לפני חודשיים • 10 באוג׳ 2024

ההבדלה בין בדסמ לבין מיניות

Bite Twice Shai • 10 באוג׳ 2024
אני מתעניין להבין יותר את הנושא של בדסמ שאיננו מיני, בין אם מדובר (א.) באקטים שהם בדסמיים אבל לא מיניים ולא נועדו לחרמן ובין אם מדובר (ב.) בהבדל שבצרכים שבדסמ ממלא לעומת הצרכים שמין ונילי ימלא.

יש לי אולי לא מעט שאלות על זה, אבל אני אנסה לתת פה שלוש שאלות שממצות את מה שאני מעוניין להבין יותר וממש אשמח לאינפוט של מי שמפריד (לעיתים או תמיד) בין בדסמ למיניות.

1. על אילו צרכים אתם מרגישים שבדסמ לא-מיני עונה לעומת בדסמ כן-מיני?

2. כשאתם בוחרים לבצע אקט בדסמי ללא מיניות, מה השיקולים שלכם בבחירת הפרטנר המתאים לכך ומה השיקולים בבחירת האקט עצמו?

3. בהבדלה האישית שלכם בין בדסמ לבין ונילה, בהנחה שהקשר הספציפי הוא כן עם רובד מיני, מה יהיו השיקולים והצרכים שלכם בבחירה אם לקיים ונילה או בדסמ?

חשוב להבהיר שהכוונה בשאלות 1 ו-2 היא לבדסמ שהוא נטו לא מיני, כלמר זה לא כולל אקטים שהם לא-מיניים בתוך מערכת שהיא כן מינית.
טוטאלוס​(שולט)
טוטאלוס​(שולט) • 10 באוג׳ 2024
האמת שזה ממש מעניין. מעולם לא הצלחתי להבין סדיזם שאין לו קשר לסקס. בדסמ א-מיני כמו שקראת לזה.
סשן בלי מין? זה לא מסתדר לי. אני צריך את המגע, את הפורקן המיני. בפשטות? כאב מעמיד לי, ועבורי הסקס זה חלק מהאפטר קייר.

אשמח לשמוע סדיסטים ומזוכיסטיות "טהורים.ות". איך זה נראה? מה הדינמיקה בלי מיניות?
    התגובה האהובה בשרשור
Bite Twice Shai
bondman כתב/ה:
לא הבנתי מה כוונתך בBdsm ללא מיניות ?

לאורך השנים נתקלתי לא מעט פעמים בעבודה המקצועית וגם בחיים הפרטיים, באנשים שעבורם יש בדסמ שהוא לא-מיני, לא נועד לגירוי מיני ועונג מיני, אלא נועד לספק צרכים פסיכולוגיים ופרקטיים אחרים. לדוגמא נשלט-ניקיון שלא מצפה לתמורה מינית בעד הניקיונות שלו, אלא נהנה מהמעמד של שירותיות ונהנה מתשומת הלב שהשולט נותן לו כשהוא פוקד עליו, מסביר לו, או מעניש אותו כשהנשלט מחמיץ נקודה בניקיון. נתקלתי גם בלא מעט נשלטים או שולטים גברים שמעוניינים בבדסמ עם גבר אחר, אבל ללא מגע מיני וללא עונג מיני.
דוגמא נוספת יכולה להיות אימונים בשיבארי - זוג שמתאמן יחד על קשירות, אבל אין ביניהם כל אינטימיות מינית.
bondman​(נשלט){FLR}
bondman​(נשלט){FLR} • 10 באוג׳ 2024
Bite Twice Shai כתב/ה:
bondman כתב/ה:

לאורך השנים נתקלתי לא מעט פעמים בעבודה המקצועית וגם בחיים הפרטיים, באנשים שעבורם יש בדסמ שהוא לא-מיני, לא נועד לגירוי מיני ועונג מיני, אלא נועד לספק צרכים פסיכולוגיים ופרקטיים אחרים. לדוגמא נשלט-ניקיון שלא מצפה לתמורה מינית בעד הניקיונות שלו, אלא נהנה מהמעמד של שירותיות ונהנה מתשומת הלב שהשולט נותן לו כשהוא פוקד עליו, מסביר לו, או מעניש אותו כשהנשלט מחמיץ נקודה בניקיון. נתקלתי גם בלא מעט נשלטים או שולטים גברים שמעוניינים בבדסמ עם גבר אחר, אבל ללא מגע מיני וללא עונג מיני.
דוגמא נוספת יכולה להיות אימונים בשיבארי - זוג שמתאמן יחד על קשירות, אבל אין ביניהם כל אינטימיות מינית.

אה הבנתי.
לדעתי זה עדיין מיני ואין הבדל.
אבל הבנתי את כוונתך תודה על ההסבר.
Bite Twice Shai
bondman כתב/ה:
Bite Twice Shai כתב/ה:
bondman כתב/ה:

אה הבנתי.
לדעתי זה עדיין מיני ואין הבדל.
אבל הבנתי את כוונתך תודה על ההסבר.

מה הכוונה שזה עדיין מיני?
Redcaffeine
Redcaffeine • 10 באוג׳ 2024
שמעתי שקראו לי אז הגעתי icon_wink.gif
גילוי נאות - מזוכיסטית דמי סקסואלית, מראש אני פה לכאב ולא לסקס...

אנסה לאמ;לק -
לא כל אקט הוא מעורר מינית, יש אקטים שיכולים להדליק בסיטואציה א' ולא בסיטואציה ב', וגם אם אקט היה מחרמן - לא אומר שצריך לשלב מעשים מיניים בתוך הסשן, לפניו או אחריו.

אנסה קודם לענות על מהו בדס"מ ללא מיניות, מבחינתי.
אני מחלקת בדס"מ לאקטים פיזים - כאב, מנטלים - השפלה, מנטלים - תפקידים (דדלג ודומיו).
מבחינת השניים הראשונים - יש עוצמות מסויימות, שיכולות לגרום לריגוש ועוררות... האם אני ארצה לפעול לפי זה? לא בהכרח.
אבל יש נקודות, שהכאב עובר את גבולות המדליק, כיף, מרגש.
לי, הוא פשוט נעים, גם ברמה הזו. זה יכול להיות אימפקט, קאטינג, או כל דבר אחר, וגם אם זה מערב איברים "מוצנעים" שמקושרים לפעילויות מיניות - אבל זה לא בהכרח מתקשר אצלי למשהו מיני.

מיניות זה כמו האבקת סוכר, על סופלה שוקולד.
רואים אותה, אפילו מרגישים אותה נוכחת לפעמים, לא בכל ביס.
כן, היא עשוייה ממשהו שגם נמצא בתוך הסופלה (סוכר) אבל בגרסה אחרת.
אבל לא הייתי רוצה סתם לאכול אבקת סוכר, ולא הייתי רוצה שהטעם שיהיה לי בפה הוא של סוכר במקום של שוקולד.

סשן פיזי יכול להיעשות ע"י אנשים שאני לא מחוברת אליהם רגשית, לא נמשכת אליהם - אבל במקרה כזה לא הייתי רוצה שימוש באף אקט מיני או מגע שהוא לא מכאיב או מרגיע).

מבחינתי, גם אם אקטים מסויימים כן הדליקו אותי, לא הייתי רוצה שבהמשך זה יוביל לסקס, או לאקטים מיניים כאלו או אחרים.
אם יש את החיבור הרגשי והמשיכה מעבר לאותם מעשים, בשמירה על "תפאורה" בדסמית ובמסגרת הנעשה, אני יכולה לראות שילוב של אקטים מיניים תוך כדי, אבל זו לא חובה מבחינתי.

אני תמיד מנסה לתאר את זה כ - הבדסמ שלי לא דורש מיניות, אבל המיניות שלי דורשת בדסמ.

ובכללי, יש המון אקטים בדסמיים שלא כוללים מיניות או אפילו רגש מיני - למשל דדלג. (אסייג זאת ואומר - דדלג עצמו לא חייב להיות מיני, אבל עם חיבור רגשי ומשיכה, לחלוטין יתכנו רגשות אחרים שיקרו במקביל, אבל זה כבר בגלל שהם שם, ולא בגלל הפעולות עצמן).
עוד דוגמה - שירותיות.
להכין לדום קפה, להרים משהו שנפל, להביא את העיתון בבוקר.
זה גורם לי לתחושה של שלמות, הכל נופל למקום, "מילאתי את תפקידי", שימחתי, עזרתי.
זה לא מחרמן, זה לא מדליק, זה פשוט - שלם.
ושוב, אסייג, ואגיד, שבהתאם לסוג הקשר, החיבור, התגובה של מי שמולי, והסיטואציה בה קרו המעשים - זה כן יכול להיות מדליק.

לשאלות:
1- בדסמ לא מיני מאפשר לי להרגיש כאב, השפלה, מבלי להיות מותנה עובדה שזה מחרמן ומדליק, אני לא בטוחה על איזה צורך מדוייק זה עונה. אבל הרבה פעמים, כשמשתמשים באקט מכאיב בתור פורפליי, זה לחלוטין מרגיש שרצו להכאיב כי זה מדליק, כי זה מדליק אותם שזה מדליק אותי, ולא בגלל שהם פשוט רצו להכאיב.
בנוסף, מיניות אצלי שמורה למצבים מסויימים, אנשים מיוחדים, והיא קשה לי מאוד רגשית, ובדסמ לא מיני שומר עלי מזה.

2-עניתי על זה למעלה אבל ארחיב ,השיקול שלי הוא מקצועיות, ביטחון (לא מישהו שינסה להצליף בשוט ויפגע לי בעין), תקשורת (!!!!), שיחת גבולות, תיאום ציפיות. לא חייבת להיות משיכה, אבל חייב להיות אמון, ביטחון, וחיבור כלשהו - קליק חברי , קליק של "שנינו מאוד אוהבים X", או אפילו פשוט קליק ביסקוויט שהוא האהוב עליי.
ובאמת, שוב, אמון. כי בכניסה לספייס, בכניסה למוד משרת, אני אסכים גם למין, כחלק מהמוד המרצה. וחשוב שמי שמולי יבין, שאי הסכמה מראש - אומרת אי הסכמה, כי לאחר מכן אני עלולה להסכים בגלל סיבות אחרות. (אלא אם כן הוסכם אחרת מראש, או לאחר המקרה - הוסכם שבפעם הבאה זה יהיה בסדר).
האקט עצמו - לפי מה שנבחר לפי מי שמולי, רצונות, זמן, נכונות לסימנים כאלו ואחרים, וכו'.

3- אני לא יודעת, I don't do vanilla
Bite Twice Shai
Redcaffeine כתב/ה:
שמעתי שקראו לי אז הגעתי icon_wink.gif
גילוי נאות - מזוכיסטית דמי סקסואלית, מראש אני פה לכאב ולא לסקס...

אנסה לאמ;לק -
לא כל אקט הוא מעורר מינית, יש אקטים שיכולים להדליק בסיטואציה א' ולא בסיטואציה ב', וגם אם אקט היה מחרמן - לא אומר שצריך לשלב מעשים מיניים בתוך הסשן, לפניו או אחריו.

אנסה קודם לענות על מהו בדס"מ ללא מיניות, מבחינתי.
אני מחלקת בדס"מ לאקטים פיזים - כאב, מנטלים - השפלה, מנטלים - תפקידים (דדלג ודומיו).
מבחינת השניים הראשונים - יש עוצמות מסויימות, שיכולות לגרום לריגוש ועוררות... האם אני ארצה לפעול לפי זה? לא בהכרח.
אבל יש נקודות, שהכאב עובר את גבולות המדליק, כיף, מרגש.
לי, הוא פשוט נעים, גם ברמה הזו. זה יכול להיות אימפקט, קאטינג, או כל דבר אחר, וגם אם זה מערב איברים "מוצנעים" שמקושרים לפעילויות מיניות - אבל זה לא בהכרח מתקשר אצלי למשהו מיני.

מיניות זה כמו האבקת סוכר, על סופלה שוקולד.
רואים אותה, אפילו מרגישים אותה נוכחת לפעמים, לא בכל ביס.
כן, היא עשוייה ממשהו שגם נמצא בתוך הסופלה (סוכר) אבל בגרסה אחרת.
אבל לא הייתי רוצה סתם לאכול אבקת סוכר, ולא הייתי רוצה שהטעם שיהיה לי בפה הוא של סוכר במקום של שוקולד.

סשן פיזי יכול להיעשות ע"י אנשים שאני לא מחוברת אליהם רגשית, לא נמשכת אליהם - אבל במקרה כזה לא הייתי רוצה שימוש באף אקט מיני או מגע שהוא לא מכאיב או מרגיע).

מבחינתי, גם אם אקטים מסויימים כן הדליקו אותי, לא הייתי רוצה שבהמשך זה יוביל לסקס, או לאקטים מיניים כאלו או אחרים.
אם יש את החיבור הרגשי והמשיכה מעבר לאותם מעשים, בשמירה על "תפאורה" בדסמית ובמסגרת הנעשה, אני יכולה לראות שילוב של אקטים מיניים תוך כדי, אבל זו לא חובה מבחינתי.

אני תמיד מנסה לתאר את זה כ - הבדסמ שלי לא דורש מיניות, אבל המיניות שלי דורשת בדסמ.

ובכללי, יש המון אקטים בדסמיים שלא כוללים מיניות או אפילו רגש מיני - למשל דדלג. (אסייג זאת ואומר - דדלג עצמו לא חייב להיות מיני, אבל עם חיבור רגשי ומשיכה, לחלוטין יתכנו רגשות אחרים שיקרו במקביל, אבל זה כבר בגלל שהם שם, ולא בגלל הפעולות עצמן).
עוד דוגמה - שירותיות.
להכין לדום קפה, להרים משהו שנפל, להביא את העיתון בבוקר.
זה גורם לי לתחושה של שלמות, הכל נופל למקום, "מילאתי את תפקידי", שימחתי, עזרתי.
זה לא מחרמן, זה לא מדליק, זה פשוט - שלם.
ושוב, אסייג, ואגיד, שבהתאם לסוג הקשר, החיבור, התגובה של מי שמולי, והסיטואציה בה קרו המעשים - זה כן יכול להיות מדליק.

לשאלות:
1- בדסמ לא מיני מאפשר לי להרגיש כאב, השפלה, מבלי להיות מותנה עובדה שזה מחרמן ומדליק, אני לא בטוחה על איזה צורך מדוייק זה עונה. אבל הרבה פעמים, כשמשתמשים באקט מכאיב בתור פורפליי, זה לחלוטין מרגיש שרצו להכאיב כי זה מדליק, כי זה מדליק אותם שזה מדליק אותי, ולא בגלל שהם פשוט רצו להכאיב.
בנוסף, מיניות אצלי שמורה למצבים מסויימים, אנשים מיוחדים, והיא קשה לי מאוד רגשית, ובדסמ לא מיני שומר עלי מזה.

2-עניתי על זה למעלה אבל ארחיב ,השיקול שלי הוא מקצועיות, ביטחון (לא מישהו שינסה להצליף בשוט ויפגע לי בעין), תקשורת (!!!!), שיחת גבולות, תיאום ציפיות. לא חייבת להיות משיכה, אבל חייב להיות אמון, ביטחון, וחיבור כלשהו - קליק חברי , קליק של "שנינו מאוד אוהבים X", או אפילו פשוט קליק ביסקוויט שהוא האהוב עליי.
ובאמת, שוב, אמון. כי בכניסה לספייס, בכניסה למוד משרת, אני אסכים גם למין, כחלק מהמוד המרצה. וחשוב שמי שמולי יבין, שאי הסכמה מראש - אומרת אי הסכמה, כי לאחר מכן אני עלולה להסכים בגלל סיבות אחרות. (אלא אם כן הוסכם אחרת מראש, או לאחר המקרה - הוסכם שבפעם הבאה זה יהיה בסדר).
האקט עצמו - לפי מה שנבחר לפי מי שמולי, רצונות, זמן, נכונות לסימנים כאלו ואחרים, וכו'.

3- אני לא יודעת, I don't do vanilla

תשובה נהדרת. תודה רבה icon_smile.gif אשמח לעוד תשובות כאלו מפורטות שמבהירות את ההבדלים והצרכים.
Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ}
Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ} • 10 באוג׳ 2024
בעיני מה שמבדיל בין קשירת קופסה קרטון לקשירה בשיבארי או כל תחום בדסמי אחר הם ההקשר האירוטי והעברה מודעת של שליטה במובן הסוציולוגי.

הקושי נמצא לדעתי בעיקר בעיניים של מי שמצפים שמתישהו משהו יחדור לתוך משהו של מישהו אחר כדי לקרוא לזה מין ומיניות.
הוא​(שולט)
הוא​(שולט) • 10 באוג׳ 2024
למה זה קושי למה מצפים מי מצפים
למה לא לכבד בחירה של אנשים
עדיף לעשות בדסמ מאשר לדבר עליו