צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

נטייה לשליטה ע"פ מגדר

משרת מכובדות​(אחר)
לפני יום • 21 באוק׳ 2024

נטייה לשליטה ע"פ מגדר

משרת מכובדות​(אחר) • 21 באוק׳ 2024
עשיתי ארבעה חיפושים בסיסיים באתר לגבי מספר השולטי/ות נשלטי/ות באתר ולהלן התוצאות:

בחיפוש של פרופילים שמגדירים עצמם גברים שולטים עולים 140 עמודים (בכל עמוד כ 40 פרופילים)
בחיפוש של פרופילים שמגדירים עצמם גברים נשלטים עולים 125 עמודים
בחיפוש של פרופילים שמגדירות את עצמן באתר כנשים שולטות יש 51 עמודים
בחיפוש של פרופילים שמגדירות את עצמן באתר כנשים נשלטות יש 83 עמודים
אני יודע שזה לא מתיימר להיות איזה מחקר אקדמאי מבוסס כלשהו ואני מודע לכך שיש גם כאלה שמגדירים עצמם כמזוכיסטים/סדיסטים/לא בעסק וכיוצ"ב אך נראה לי שזה לא ישנה בהרבה את התוצאה לפיה יש יותר גברים שמגדירים עצמם שולטים מאשר נשלטים (שולטים ביותר מעשרה אחוזים יותר מנשלטים) ויש יותר נשים שמגדירות עצמן כנשלטות מאשר שולטות (נשלטות בכ 63 אחוזים יותר משולטות).
הדעת הייתה נותנת שלא יהיה הבדל בין המגדרים לגבי אחוז השולטים לעומת הנשלטים ועיננו הרואות שזה לא כך.
השאלה מה הסיבה לכך? האם זה בגלל שנשים שולטות מעדיפות פחות להיחשף? האם זו באמת המציאות ולנשים יותר נוח בעמדת הנשלטות? סיבה אחרת?
StreetCat​(שולטת)
לפני יום • 21 באוק׳ 2024
StreetCat​(שולטת) • 21 באוק׳ 2024
בגלל שזה לא מחקר ואין באמת נתונים מהם ניתן ללמוד סיבות להתנהגות העברתי את השאלה לג'אבטה (כי כבר היו מלא שרשורים כאלה וכבר כתבו הכל, אז לפחות שתיהיה אחת מסודרת נוספת) וזו תשובתו:

"השאלה שאתה מעלה מעניינת וכוללת כמה רבדים של תרבות, פסיכולוגיה ואולי גם דינמיקות חברתיות בתחום של BDSM. יש מספר סיבות אפשריות לכך שקיימים הבדלים בין הגדרות גברים ונשים לגבי שליטה ונשלטות:

1. נורמות חברתיות ומגדריות: מסורות תרבותיות ארוכות שנים מעמידות גברים בעמדות כוח ואסרטיביות, בעוד נשים נתפסות כבעלות תפקיד פסיבי יותר. גם בעולם ה-BDSM, אנשים עשויים לשחזר דינמיקות מגדריות קיימות, ולכן יש יותר נשים המגדירות עצמן כנשלטות מאשר שולטות. זה לא בהכרח תוצאה של נטייה טבעית, אלא גם חלק מהשפעות חברתיות ארוכות שנים.

2. חברתיות וחשיפה: נשים שולטות עשויות להעדיף להימנע מחשיפה, מכיוון שהן עשויות להיתקל ביותר ביקורת או שיפוט מהחברה הרחבה. הנשים הללו עלולות לחשוש מתגובות שליליות, בין אם מצד גברים ובין אם מצד נשים אחרות, ולכן הן עשויות להימנע מהגדרה פומבית של עצמן כשולטות.

3. דינמיקות כוח והנאה: יש תאוריות פסיכולוגיות שמתייחסות לכך שנשים רבות מוצאות את הנוחות בעמדת הנשלטות משום שהן נהנות מלהיות במקום שבו הן יכולות לשחרר שליטה ולאמץ תפקיד פסיבי או מתמסר. עבור חלק מהנשים, זהו מקום בטוח שבו הן יכולות לבטא את הפנטזיות שלהן או את ההנאות שלהן מבלי להתמודד עם הדינמיקות האינטנסיביות של הובלה ושליטה.

4. העדפות אישיות ופנטזיות: בתחום ה-BDSM, כמו בכל תחום אחר של מיניות, יש מגוון רחב של העדפות. יכול להיות שמספר גדול יותר של גברים נהנים מתפקיד השולט, וזה מתיישב עם רעיונות מסורתיים של גבריות כוחנית. מצד שני, יש נשים שמרגישות שהנשלטות מאפשרת להן לשחרר לחצים ולהתחבר לצדדים רכים יותר של עצמן.

5. שוק יחסים ופרסום עצמי: ייתכן גם שהגדרת גברים כ"שולטים" ונשים כ"נשלטות" תואמת לדינמיקות של שוק ההיכרויות באתרי BDSM. ייתכן שגברים מרגישים כי הגדרה עצמית כ"שולט" תקנה להם יותר תשומת לב או הזדמנויות להכיר נשים, ואילו נשים שמגדירות את עצמן כ"נשלטות" יזכו ליותר פניות מגברים.

בסופו של דבר, הנתונים מייצגים רק את הדינמיקה על פני השטח של המשתמשים באתר הזה, ואינם משקפים בהכרח את מלוא המורכבות של חיי המיניות וההעדפות של גברים ונשים במציאות הרחבה."
    התגובה האהובה בשרשור
bondman​(נשלט){FLR}
לפני יום • 21 באוק׳ 2024
bondman​(נשלט){FLR} • 21 באוק׳ 2024
די הגיונית הסטטיסטיקה שחישבת.
ואפילו הייתי אומר שהופתעתי לטובה.
icon_smile.gif
טלי35​(שולטת)
לפני יום • 21 באוק׳ 2024
טלי35​(שולטת) • 21 באוק׳ 2024
כל כך מעט שולטות (יחסית), כל כך הרבה נשלטים (יחסית)

אז למה אני לבד למה? 😫😫😫😫😫
Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ}
לפני יום • 21 באוק׳ 2024
Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ} • 21 באוק׳ 2024
לדעתי זה שייך להבדלים בדפוסי חיפוש שותפים יותר מכל פרמטר אחר.
ממה שאני שומע, המצב לא שונה בפלטפורמות שהן וניליות...
Bluecollar​(שולטת)
לפני יום • 21 באוק׳ 2024
Bluecollar​(שולטת) • 21 באוק׳ 2024
Dan_Kap כתב/ה:

יאפ...
המכשפה בג'ינס​(מתחלפת)
לפני יום • 21 באוק׳ 2024
שאפו על הבדיקה.
מה עם מתחלפות ומתחלפים?
עד שאני הכרזתי על עצמי כמתחלפת במאי 2024 היו ממש מעט אבל נראה לי שיצרתי גל חדש כי אני פוגשת מתחלפים ומתחלפות בכל מקום.
משרת מכובדות​(אחר)
לפני יום • 21 באוק׳ 2024
המכשפה בג'ינס כתב/ה:
שאפו על הבדיקה.
מה עם מתחלפות ומתחלפים?
עד שאני הכרזתי על עצמי כמתחלפת במאי 2024 היו ממש מעט אבל נראה לי שיצרתי גל חדש כי אני פוגשת מתחלפים ומתחלפות בכל מקום.

השאלה מאיפה הגיעו אותן מתחלפים/ות? האם מהשולטים/ות או הנשלטים/ות? אם זה ביחס שווה אז התחשיב שהצגתי עומד בעינו, ואם זה הגיע בעיקר מהשולטים (כמו במקרה שלך כמדומני), אז זה אפילו מחמיר את הסטטיסטיקה לרעת "ההיצע" שיש לנשלטים. אנחנו כנשלטים צריכים מישהי נשלטת שתיצור גל חדש של עריקה מנשלטות לשולטות ואז יבוא לציון גואל.
משרת מכובדות​(אחר)
לפני יום • 21 באוק׳ 2024
Dan_Kap כתב/ה:

נראה לי שלא ירדתי לסוף דעתך, או שאתה לא ירדת לסוף דעתי. איך אתה יכול להשוות לפלטפורמה וונילית, אשמח אם תדגים את הסיטואציה הוונילית המקבילה.
הטיעון שלי לא לגבי כמות הנשים/גברים, אלא לגבי אחוז הנשלטות באתר לעומת השולטות - 38 אחוז שולטות לעומת 62 אחוז נשלטות, בעוד שאצל הגברים החלוקה היא 53 אחוזים שולטים מול 47 אחוזים נשלטים.
פישוטו
לפני יום • 21 באוק׳ 2024
פישוטו • 21 באוק׳ 2024
התחשיב שלך לא כולל הרבה שולטות שלא רושמות את זה בסוגריים.
אני מכיר לא מעט, רובן עושות אתזה בשביל לא לגרור את התשומת לב בלציין שהם שולטות שם.

אבל מסכים שעדיין יש יותר נשלטות משולטות. העובדה שיש יותר שולטים מנשלטים קצת מפתיעה אותי.