ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

זוג סוויצ'ים

ThePassionMaster
לפני 19 שנים • 17 ביולי 2004

זוג סוויצ'ים

ThePassionMaster • 17 ביולי 2004
חיים ביחד.
איך זה הולך ?
כשצד אחד שולט וצד שני נשלט, החוקים די ברורים.
איך זה הולך כששני הצדדים הם גם כאלה וגם כאלה ?
אני יכול להבין שכל פעם מישהו אחר לוקח את המושכות וזה לפי המצב רוח.
אבל יש כאן שני מצבי רוח.
לפעמים הם מנוגדים - איך זה הולך אז ?

אני לא שואל לגבי מצב בו אחד מבני הזוג הוא דומיננטי יותר מהשני. אני שואל על מצב בו שני בני הזוג נמצאים פחות או יותר באותה רמה של משיכה לשליטה, כניעה.

כי אם אני מבין נכון, לא יכול לקרות מצב בו אחד הצדדים יאמר, ככה קבעתי וככה יהיה.
אז אולי הצד השני שישמע את זה, יחליט לוותר פעם או פעמיים. או שפעם זה מוותר ופעם האחר מוותר.
אבל כששני הצדדים עומדים על דעתם להיות כרגע בצד השולט ?
מה עושים אז ? איך בדיוק זה מסתדר ?

כתבתי המון יחסית לשאלה אחת פשוטה. מקווה שהצלחתי לבהר יותר מאשר לסבך.

נ.ב.
אדומה לא אשמה, התפלק לי.
יורה ועוצר​(מתחלף)

באהבה כמו באהבה אין דבר כזה שאין דבר כזה

יורה ועוצר​(מתחלף) • 17 ביולי 2004
פעם לך כואב הראש ופעם לה
אבל תמיד מסתדרים
מתפשרים
מחפשים את דרך המלך
ואם לא מוצאים , זורקים מטבע לאוויר
ThePassionMaster
ThePassionMaster • 17 ביולי 2004
"כי אם אני מבין נכון, לא יכול לקרות מצב בו אחד הצדדים יאמר, ככה קבעתי וככה יהיה."

אז קבל תיקון:
"כי אם אני מבין נכון, אין צד אחד קבוע שיכול לומר, ככה קבעתי וככה יהיה"

אני מבין את עניין ההתפשרות וכל מה שקשור, ככה זוגות וניליים נוהגים, מתפשרים על דברים עליהם אין הסכמה.
אני מדבר על רצון של צד אחד לשלוט ברגע נתון שנתקל ברצון של הצד השני לשלוט, באותו רגע ממש.
אם יש זוגות כאלה שיוצא להם להתקל בסיטואציה הזו לא מעט או שזה לא משהו שקורה הרבה.

אני רואה את התשובה לבד פחות או יותר - תלוי בזוג וברמת הקשר שלהם.
אבל אני בכל זאת סקרן לשמוע זוגות שחיים כך.
Olive

אז ככה

Olive • 17 ביולי 2004
שאלתך תלויה בעומד ה"קטע" השס"קי.
כמובן ש24/7 לא יתכן כי הוא מראש 12/3.5 שזה מאבד את הפואנטה.

זוגות מתחלפים שמשחקים בזמן מוגדר, זורמים אחד עם השני וכל אחד מנסה לתפוס את הפוזיציה הרצויה לו כרגע. לפעמים זה בא מחשק פתאומי ולפעמים מרעיון למשחק מעניין. יש התנגשויות ולכך נדרשת גמישות ויכולת התפשרות כמו בכל זוגיות.
מאבדים משהו בסוויטצ'יות, וזה את הטוטאליטריות של השולט והנשלט, אבל מרוויחים פעמיים:
את נקודת ההשקפה ורסטילית שמוסיפה עניין וגיוון, ואת מילוי צרכים כי כידוע אין זו רק בחירה אלא נטייה טבעית לשני המצבים.

מקווה שזה ענה במשהו על שאלתך.
אמורפי​(מתחלף)
לפני 19 שנים • 18 ביולי 2004
אמורפי​(מתחלף) • 18 ביולי 2004
ThePassionMaster כתב/ה:
"כי אם אני מבין נכון, לא יכול לקרות מצב בו אחד הצדדים יאמר, ככה קבעתי וככה יהיה."

אז קבל תיקון:
"כי אם אני מבין נכון, אין צד אחד קבוע שיכול לומר, ככה קבעתי וככה יהיה"

אני מבין את עניין ההתפשרות וכל מה שקשור, ככה זוגות וניליים נוהגים, מתפשרים על דברים עליהם אין הסכמה.
אני מדבר על רצון של צד אחד לשלוט ברגע נתון שנתקל ברצון של הצד השני לשלוט, באותו רגע ממש.
אם יש זוגות כאלה שיוצא להם להתקל בסיטואציה הזו לא מעט או שזה לא משהו שקורה הרבה.

אני רואה את התשובה לבד פחות או יותר - תלוי בזוג וברמת הקשר שלהם.
אבל אני בכל זאת סקרן לשמוע זוגות שחיים כך.

ובכן,
ראשית כל, אני מצטט לא בכדי להאדיר את הדיעה שפרסמת (שאותה אני כמובן מעריך), אלא כי יותר קל לזכור כשהטקסט מונח מול העיניים. icon_wink.gif

שנית, שלישית רביעית וכן הלאה, דבריי הבאים אינם מתיימרים לייצג את כלל אוכלוסיית הסוויצ'ים, אלא את אופן ההסתכלות הפרטית שלי על הדברים והמשיכה שלי לנושא הסוויצ'יות והסוויצ'יות עצמן. icon_biggrin.gif
אחד האלמנטים היפים, העוצמתיים והייצריים ביותר בטבע האנושי ובתרבות האנושית הוא אלמנט התחרות והמאבק.
לטעמי, אחד הדברים היותר יפים במערכת זוגית רוויה באהבה הוא האתגר שאנו מציבים בפני בן הזוג שלנו והוא בפנינו.
עד כמה שאפשרי מבחינתי להפיק הנאה מרובה מכניעה מוחלטת ומילוי אחר הרצונות ודמיונו העשיר של צד מסויים, יש משהו במאבק במקום הזה בו הרצונות מנוגדים, המנטלי, הפיזי או שניהם, שיוצר את הלהט המיוחד הזה בפנים...
ואז, בניצחון שמושג, (אם במנטלי או אם כבר נמאס לי אז בפיזי icon_biggrin.gif ) ישנה תחושת התרוממות של הישג אמיתי או יופי בכך שהתמסרת לאחר שהותשת מנטלית ונתת את השליטה למישהו שבאמת ראוי לכך.
ומהרגע הזה, אפשר להמשיך למקומות הטוטאליים שבדס"מ קוטבי לוקח אותנו אליו.
או שלא
יכולות לבוא הפתעות באמצע - שרידים אחרונים של מרד, וגם את זה אני מוצא קסום.

איכשהו, לפעמים, אני יכול להרגיש שברגע שהושגה השליטה אני כמו ילד שהשיג סוף סוף את הצעצוע שלו ומתחיל לשעמם לו.
אולי ההרגשה הזאת לא תהייה פופולארית כל כך במחוזותינו ואף תזכה לבוז, אך כשהיא באמת שותקת כלבה זה מרגיש קצת כמו לשחק בחפץ דומם ולילדון נהייה משעמם באיזשהו שלב.
אולי קצת חרגתי מהנושא ההתחלתי אבל מעניין אותי לשמוע (לקרוא) איך אנשים אחרים רואים את האלמנט הספציפי הנ"ל (הכניסה לשולטים וסוויצ'ים בלבד) - היכן האתגר כשהאובייקט נכנע טוטאלית.

אבל עזוב, בוא נדבר על נושאים באמת מהותיים.
מה דעתך על פוליטיקה?
icon_twisted.gif
ThePassionMaster
ThePassionMaster • 18 ביולי 2004
נקודת המפתח במה שאמרת olive זה - משחק.

לא חיפשתי תשובה של התפשרות.. זה דבר שברור מאליו.
אבל אולי התשובה הכי טובה נמצאת במה שאדומה אמרה לי, שמבחינתה סוויצ'יות זה משחק. כלומר עבור הסוויצ'ים כל עניין השליטה הוא איזה משחק כזה, פעם כך ופעם כך.
אולי אפשר להמשיל את זה לפוליטיקה.
אם מישהו כל הזמן נצמד לצד אחד ושומר על הדעות שלו, אפשר לומר עליו שהוא רציני מאוד בנוגע לעניין הפוליטי.
ומצד שני אם כל שני וחמישי הוא מחליף צדדים, פעם הוא בימין ופעם הוא בשמאל, כולם יבינו שעבורו פוליטיקה זה רק משחק.

עבורי חלק מסויים בבדס"מ הוא משחק וחלק אחר הוא רציני לחלוטין.
כל השוטים, האביזרים, הפקודות, ההצלפות וכו' זה משחק.
אבל עניין ההובלה של בת זוגי ובחירת הדרך בה שנינו הולכים בקשר שלנו ובחיים זה כבר לא משחק.
<כמובן שגם כאן יש פשרות והתחשבויות, אין צורך להסביר מה קורה בקשר חסר פשרות>
אמורפי​(מתחלף)
הפעם לא הייתי צריך לצטט משום שאני עונה ישר אחריך. icon_wink.gif

אם נתייחס לרגע לדימויים שלך מתחום הפוליטיקה (אהמממ.... תחום חביב עליך?) , אז אפשר להסתכל על זה מהצד של האזרח ולא הפוליטיקאי.
אני אישית, למרות שבמקור מוצאי מהמשמאל (ההורים אשמים, מה לעשות), הפסקתי להגדיר עצמי כשייך לצד מסויים במפה הפוליטית.
אני משתדל להסתכל על כל סוגייה לגופו של עניין וכך לשפוט אותה, וכולי עירוב של אידיאות ימניות כוחניות ושמאלניות יפות נפש.
ואני די חי בשלום עם העניין הזה.
גם הייתי מעריך פוליטיקאי ותומך בו לו היה נוקט באותה דרך ומביע הגיון בדבריו ולא לויאליות אוטומטית לקונצנזוס במפלגתו.

בקשר לעניין ההובלה בחיים, אני מניח שאצל סוויצ'ים, וזה אחד הדברים הכי יפים בכל תורת הסוויצ'ולוגיה, ההובלה היא הדדית - כשלמישהו קשה ודרכו אובדת השני\ה יתפקד כדומים ויובילו אותו בדרך הנכונה.
אולי זה נשמע ונילי להגעיל, אך לדעתי למרות שאנו מקבלים מבטים נגעלים או מזועזעים לפעמים לא אומר שאנו צריכים להפנות אותו מבט חזרה ולפסול על הסף כל דבר שמריח ונילי.
ThePassionMaster
ThePassionMaster • 18 ביולי 2004
לא התכוונתי לפסול את עניין הסוויצ'יות או לטעון שזה פחות "טוב".
ברור לי שזה עניין של משיכה וכל אחד צריך לדבוק במה שעושה לו את זה.

כנראה שזה מורכב מדי בשביל להבין את זה בצורה כזו או אחרת.
אמורפי​(מתחלף)

ידידי

לא חשבתי לרגע שאתה פוסל את העניין.
לא סביר שמישהו יפתח שרשור השואל שאלה לגבי הסוויצ'ים רק על מנת להשמיצם או להגיע למסקנה מוחלטת מראש שלהיות סוויצ' זה לא טוב.
בעצם זה כן סביר, אך לא סביר שאתה תבחר בכך.
אני רק חושב שאתה טועה בעניין ה-"מורכב מדי".
אני מאמין שכל ענין הוא בר-הבנה, הדבר רק מצריך פתיחות, ריכוז, הבנה, חוסר מקובעות לגבי אידאות אקסיומטיות שמקובעות בראש ושאלת השאלות הנכונות.
הכול שאלה של מציאת השאלות הנכונות- עליך להתמקד בדברים שעדיין נראים לך כלא מובנים או שאינם מתאימים לדרך בה אתה תופס את המציאות ולדרוש בהם עד שהכול יסתדר שם בראש בחזרה.
יש לי הרגשה שאתה חושש להפריז בחקר העניין בשל אי-רצונך להתפס כפוגע במיעוט נרדף ממילא (הסוויצ'ים), כאותו וואספ המצנהג ביתר זהירות ורגישות בבואו במגע עם אדם שחור בארה"ב ובייחוד בנקודות רגישות המתייחסות להבדלים ביניהם.
אז אל חשש, המשך לשאול את השאלות המתאימות.
אלא אם כן זה כבר לא מעניין אותך.
ובקשר לזה באמת אין לי מה לעשות. computer.gif (סתם כי זה אייקון חמוד)
Miu​(מתחלפת){היצור}
Miu​(מתחלפת){היצור} • 18 ביולי 2004
לנו (היצור ואני), לא קרו מקרים של התנגשות ממש.
גם אם שנינו רצינו לשחק באותו צד,
תמיד היה מישהו שקצת פחות בטוח בצד ויותר מוכן להתפשר.
הבעיה נוצרת כששנינו לא יודעים מה בא לנו...
למרות שזה לא קורה כמעט.
במקרים כאלו תמיד אפשר להטיל מטבע או קוביה. icon_biggrin.gif