בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

כל הכבוד לכלובי

Demi
לפני 19 שנים • 22 ביולי 2004

כל הכבוד לכלובי

Demi • 22 ביולי 2004
רציתי להגיד מספר דברים לכלובי, ונראה לי שזה אולי המקום הנכון לכתוב אותם.
לחובבי הבדסמ קיימים אתרים רבים, והכלוב הוא בין הראשונים שהשכילו ויצאו מאותם קיבעונות שהיו קיימים לפניו.
חלקכם זוכרים את העולם הזה לפני הכלוב, מה שהיה זה שהיו מספר מנהלים שנחשבו - אנשים גדולים, כאילו שהם מבינים גדולים בבדסמ והם גם קבעו הכל למי שרצה להיות קיים. אנחנו מדברים על ישראל שלפני הדנג'ן, בטח ובטח שלפני הבלום, מקום בו להגיד - אני סוטה היה בושה, מקום בו כולם חששו שמישהו ידע עליהם, מקום שכדי להיות מסוגל להכיר פרטנרים בתחום היינו צריכים להיות חלק ממשהו, מי שלא כתב לא היה קיים, מי שלא היה קיים הסיכוי שלו למצוא פרטנרים היה אפסי.
מנהלים גדולים שהכתירו את עצמם (בד"כ) לכאלו ניהלו את ה"קהילה", הם קבעו מה זה בדס"מ, הם קבעו איך צריך סשן להיות, הם קבעו מי יכול להיות שייך והם קבעו מי יגיע למפגשים שהיו סגורים וסודיים. הם קבעו דוגמות של – מה זה עבד או – מה זה אדון, הם אלו שהחליטו על דרך מסוימת ומי שלא יישר קו פשוט מצא את עצמו בחוץ.
תופעות של אותם קביעות שברובן נעשו מאינטרס אישי או מהשפעה חברתית קיימות עד היום ברחבי הרשת, לא ארחיב בנדון, מי שמכיר מכיר.
כמובן שהדנג'ן שהוציא את אותם אנשים בעלי עניין משותף תרם לנושא, עכשיו התווסף גם הבלום – תרומה נוספת, אבל הכלוב שעלה לאוויר פשוט התנער מכל התכתיבים הוירטואלים האלו ופתח פתח לפלורליזם אמיתי. אנשים רבים מגיעים לכאן, אפשר להגיד שכמעט כל "הקהילה הוותיקה" מדפדפת בכלוב מפעם לפעם, שלא לדבר על כל האנשים החדשים שככל הנראה בודקים את האופציות ומחליטים – כלוב, ויש סיבה לכל דבר.
אני כותב גם באתרים אחרים, אני לא מנסה לעשות כאן קידום מכירות או יחצנות, פשוט מדבר על הדברים כפי שהם.
זוכרים את הימים בהם מי שאמר בצאט (מירק ז"ל?) איזו קללה מצא את עצמו עם באן? תראו לי איפה זה היום, תראו לי איזה מנהל יעז להיכנס באיזה גולש רק כדי להאדיר את שמו? או בקיצור – הכלוב שינה הרבה מאוד דברים ועל כך רק נוכל לברך.

עניין נוסף שבמחלוקת שאהיה חייב להעלות כאן הוא הפילוג הזה בין (בשפת הכלוב) – הבנים על הבנות, הבנים על הבנים, הבנות על הבנים, הבנות על הבנות, ועכשיו לא כל כך מזמן גם פורום הסוויצ'ים שפתח צוהר לעולם שהוא קסום בפני עצמו – צוהר שאף אתר (למעט פורטל הבדס"מ) לא הסכים לפתוח, וכמובן עכשיו – הקינק, שהוא אתר חדש ובעצם פועל במציאות קיימת.
הפילוג הזה נראה לי מוזר, זכור לי שפעם הגעתי לאיזה מפגש סגור ולא הכרתי יותר מחצי מהאנשים... אמרו לי – אההה, הם מגיעים מפורומים אחרים שרשורים לאתר אבל הם לא כותבים בפורום כללי אלא רק בפורום שמאפיין אותם.... אין לי בעיה עם זה, רק שזה נראה לי תמוהה ואסביר: האם למלכה ולאדון אין דברים משותפים? אם כך אז למה הם כותבים בפורומים שונים וכמעט שלעולם לא נפגשים? האם בין עבד ושפחה יש באמת כל כך הרבה הבדלים? הקיבעון הזה אותי לפחות מרגיז, ברור שאדם שבוחר לכתוב במקום מסוים זאת זכותו, אבל, הוא הרי מפסיד עולם ומלואו בעשותו כן, וכמובן – מרוויח דברים אחרים שאותם הוא משיג בשמירה על אותו קיבעון.
טוב, זה כבר אישי אבל לי יש בעיה עם קיבעון, אולי לתקופה, אולי על מנת למצות משהו, להגיע לאיזו נקודה, אבל בגדול "לקבור" את עצמי תחת הגדרה כל כך ספציפית ולהתחפר בה... אולי זה רק אני, לא יודע...

כאמור, הכלוב שינה הרבה מאוד דברים בעולמם של חובבי הבדס"מ, הביא דברים חדשים למודעות, "הפיל" אתרים אחרים שהיו מצליחים ולא מתוך כוונה להפיל פשוט – כי הוא טוב יותר ויותר אנשים מוצאים בו את עצמם. זה אולי המקום לברך על פורום הסוויצ'ים שכאמור ייחודי לכלוב ולפורטל הבדס"מ ועכשיו משעלה הקינק אז גם לו, וזה אולי המקום לברך על החדרים החדשים בצאט כולל חדר הסוויצ'ים שמהווה התקדמות של הקהילה בקבלת השונה, בפלורליזם, בתפיסה "החדשה" בה כל אחד יכול לעשות כל מה שטוב לו, ועצם קיומו של האחד לא פוגע באחר גם אם האחר לא מבין אותו.

הבדס"מ בישראל מתקדם מיום ליום, וזה טוב לכולנו.
SEAMASTER​(שולט)
לפני 19 שנים • 23 ביולי 2004

הכלוב

SEAMASTER​(שולט) • 23 ביולי 2004
הכלוב הינו מוסד ! כלובי ? האיש והאגדה ! ! !
כלובי
כלובי • 23 ביולי 2004
תודה דמי וכולם
ריגשתם אותי מאד חברים icon_smile.gif
Dom_Quixote

כלובי למשרת שר התשתיות!

Dom_Quixote • 23 ביולי 2004
אם דמי מצליח לעבור מאמר שלם בלי סיפורי מחטים, כנראה שבאמת כל מילה בסלע.

כל הכבוד לכלובי על אתר שהוא בית לכולנו.

ואגודל זקורה ועתירת כבוד גם בכיוונו של דמי, על הפרגון הספונטני ועל המחשבה.

כבוד לשניכם,
קיחוט
המלכה לירז​(שולטת){כ}
מסכימה עם כל מילה. הכלוב הוא מאוד- Labour of Love, עבודה של אהבה, שהתחיל בחזון (סליחה על המילה הגדולה) ועם הרבה עבודה קשה ומחשבה צמח להיות בית אמיתי icon_smile.gif

כלובי כתב/ה:

הכלוב הוא מקום סגור שמי שנמצא בו חסר שליטה, נטול חופש לחלוטין לעומת מי שמבחוץ שנמצא בחופש מלא ובשליטה מלאה על מי שבתוכו. למי שנמשך ל-BDSM לא צריך להכביר במילים, ניתן לחתוך את המתח הסאדו מזוכיסטי הזה בסכין icon_smile.gif

עם זאת אפשר לראות בכלוב גם בית מוגן מכל מה שקורה מחוץ לו - מרחב פרטי ואינטימי לכל מיני פרטים עם מכנה משותף שעושה אותם קצת שונים מאלה שמחוץ לכלוב.

כי לכאורה קצת יוצא דופן שאדם ירצה למצוא עצמו בכלוב. אם כן זהו בית מוגן שבעיקר אוהבי BDSM יצאו בו את מקומם.
מקום שהאנשים בו מרגישים מוגנים, בטוחים ובחברה טובה להתחבר לכל מה שהם באמת.
יש בכלוב גם מידה של אקסהביסיוניזם, שהרי כל מה שנמצא בכלוב חשוף לעין כל.
החשיפה הזאת היא גם אלמנט של הסברה - התרסה על כך שאין התפשרות על המשמעות האמיתית שמאחורי המילים סאדו מזוכיזם ושהמקום שאנחנו אוהבים להיות בו הוא באמת לפעמים בתוך ומחוץ לכלוב icon_smile.gif

ההשראה לשם באה גם מתוך המחזה והסרטים "כלוב העליזים" - קומדיה מרגשת שמציגה את ה"חריגים בחברה" לכאורה (במקרה של הסרט - הומואים ודראג) בצורה חמה ואוהדת אל מול השמרנות המחלידה והמתפוררת.
הקרדיט האמיתי בסופו של דבר מגיע לכותב המחזה הזה אני מניח icon_smile.gif

כלובי

http://www.thecage.co.il/phpBB/viewtopic.php?p=41016#41016

אהבה }{
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 23 ביולי 2004
נו מה, עוד פעם נשבח את כלובי על המלאכה המצוינת שהוא עשה ועודנו עושה באתר זה?
כן! עוד פעם, כי מגיע לו. יישר כוח!
HotQueen​(שולטת){תחת השמש}
אני גם מצטרפת למהללים ולמשבחים את האתר - כלובי
ואיך לא את האישה שעומדת מאחורי האיש שיושב - לירז...

אני מסכימה עם דמי שישנו פילוג בין הפורומים השונים
באתר. אני לא מסכימה לפילוג זה ולכן כל פעם שאני מוצאת
נושא שמעניין אותי אני מגיבה עליו. לא משנה אם הוא נמצא
בבנים על בנות או סוויצים או כל מקום אחר.
לדעתי חשוב שכולנו נקרא מה יש לאחרים לאמר למרות
שהם לא "בקטגוריה" שאליה אנו משתייכים.
חשוב שנדע מה אחרים חושבים, אומרים, מרגישים וטוענים.
כי הכל קשור להכל.
ראיית מבט שונה לגבי אותו דבר.

ושוב, כלובי אתה אלוף. יש לציין שכל פעם שיש לי בעיה מסויימת
אתה פותר אותה בקלות וברגע.
יופי של שירות אתה עושה.
לכולנו.

תודה.