לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

חונך

DOM Perignon​(שולט)
לפני 19 שנים • 23 ביולי 2004

חונך

DOM Perignon​(שולט) • 23 ביולי 2004
אחד הרעיונות שעלו לי למול הקשיים בהם נתקלות נשלטות, בעיקר אלו שעושות את צעדיהן הראשונים בעולם השליטה, הוא רעיון ה "חונך".

דום מוכר ומנוסה שאינו פנוי לקחת סאבית נוספת.
שייקח על עצמו את המשימה ללוות את הנשלטת שרוצה בכך בצעדיה הראשונים ובחיפושיה אחרי אדון מתאים. צריך שתהיה בין השניים הסכמה ואמון הדדי. החונך צריך להסכים לקחת על עצמו את הליווי, ואני מתכוון בעיקר לליווי ווירטואלי ולא פיזי, של הנשלטת והנשלטת צריכה להסכים ולרצות את תמיכתו ועזרתו של החונך.

נשלטת תוכל, אם באמצעות מסרים אישיים או בצ'ט, לפנות לאדם שנראה בעיניה ולבקש את עזרתו כחונך עבורה. אותו אדם ישקול ויחליט אם הוא מוכן, יכול ורוצה לקחת על עצמו את המשימה הזו. רעיון החונך מקובל בקהילות ה BDsM בחו"ל ויש אפילו קולר מיוחד לשפחה בחניכה, אבל אני חושב שאין לנו צורך בקולר חניכה. הקשר יכול לדעתי להיות הרבה פחות מחייב, ויותר על בסיס אישי בין החונך לנחנכת.

היתרונות שאני רואה גלומים ב"חונך" - אדם שהנשלטת יודעת שאפשר לה לסמוך על דבריו, ושהוא נקי מפניות כלפיה הם:
- לנשלטת יהיה עם מי להתייעץ ובמי להתמך בתהליך המתסכל של מציאת אדון.
- החונך יוכל לעזור לנשלטת לסנן ולהבדיל בין דומים רציניים לדומיקולו.
- לחונך אפשרות לברר מידע על אדונים פוטנציאליים מתוך היכרויותיו בקהילה. ולמנוע מהנשלטת שהוא מלווה ליפול לידיו של דום מסוכן.
- הנשלטת תספוג פחות פגיעות ועלבונות כשהיא תחת מטרייתו של דום מנוסה.

החסרונות שאני רואה הם שלנשלטת קל יהיה לפתח תלות בחונך דבר שעלול להפריע לה בחיפושיה אחר אדון לעצמה.

לחונך, כפי שאני רואה את זה, לא תהיה זכות ווטו או זכות כל שהיא של שליטה בנשלטת. כל כוחו הוא בעצה נבונה שהוא ידע להעניק לה.
התועלת והסיבה היחידה למישהו לקחת על עצמו תפקיד של חונך היא קידום ושיפור הסביבה שבה אנחנו חיים. ככל שיהיו יותר חונכים אני חושב שיהיה פחות מקום לדומיקולו בקהילה וסביבה.

אשמח לכל הערה, שאלה והתייחסות לרעיון החונך. במטרה ליצור דיון פורה ברעיון הגולמי הזה, דיון שיביא בסופו של דבר לגיבושו של הכלי הזה.
TooT​(נשלטת){פטרוניוס}
TooT​(נשלטת){פטרוניוס} • 23 ביולי 2004
רעיון טוב ויפה אם כי לדעתי כל נשלטת בעלת נסיון או חסרת ניסיון צריכה להקשיב לבטן שלה לפני הכל במציאת הדום המתאים לה . כשאני רציתי להיפגש עם דום ואחרי שהרגשתי שזה נכון לי התייעצתי עם שני אנשים נוספים באתר אבל קודם כל עם הבטן שלי . זו אני וכל אחת ואחד צריך לפעול בדרכו שלו. אני חושבת שהרעיון טוב ויכול לעזור להרבה נשלטים וגם נשלטות . icon_smile.gif
שבירה​(נשלטת)

למה דום?

שבירה​(נשלטת) • 23 ביולי 2004
למה דום? נראה לי כל-כך הרבה יותר הגיוני שנשלטת חסרת נסיון תיחנך ע"י נשלטת מנוסה - לי היתה מישהי כזו, ועכשיו אני בעצמי חונכת מישהי. אני לא רואה איך דום יכול היה לעזור לי בשלבים הראשונים, בעוד שהיא הזדהתה עם כל התחושות שהבעתי וידעה לכוון אותי ולתת עצה טובה.
הוא​(שולט)

חלק מהכיף הוא להתגבר ולהתמודד עם הקשיים העכבות והלבטים

הוא​(שולט) • 23 ביולי 2004
צריך גם לתת קצת קרדיט לשיקול הדעת של הנוגעות בדבר.
אני לא פוסל רק שבאופן ראשוני זה נשמע מוזר.
שחונך יהיה מעורב ככ בתהליך ככ אינטימי ומלא יצרים לא מדובר כאן בחונכות עיסקית
ואם כבר כלכלה אז זה נשמע כמו חוק התפוקה הפוחתת - יותר מדי דומים יגרמו להחמצה.
גם תווצר דינמיקה של השוואות לא נראה בריא . דוקא סאבית מנוסה כחונכת נראה יותר נטול מתחים מעוד מסטר סובלני ומבין ככל שיהיה הוא יהיה בעל סמכות וזו תתנגש בדומים שהיא מנסה להתחבר. במצב הקיים כל סאבית בעת הצורך פונה לסאבית או דום מנוסים ומוכרים כך שניתן לקראלזה חונכות אינסטנט.
אבל יתכן שיהיו כאלה שהרעיון יהיה תפור עליהן ויקסום.
מאיה​(נשלטת)
מאיה​(נשלטת) • 23 ביולי 2004
שבירה מסכימה איתך במאה אחוז.

לפי דעתי עניין החונך יכול מאוד להקשות על הסאבית , כי גם חונך צריך למצוא גם עליו צריך לסמוך
ואם תמצא איזה מניאק? מה עשינו בזה. זה רק הופך את שלב החיפוש למסובך הרבה הרבה יותר , אף לכפול. קודם למצוא חונך ולפתח שם מערכת יחסים ואמון מסויימת ואח"כ למצוא גם דום.

בכל מקרה , אנחנו אמנם סאביות , אבל נשים קודם כל , וככאלה , כבני אדם , גם שלמות עם עצמינו וכן יכולות לסמוך על האינטואציות שלנו. נסיון שלנו. בטן שלנו. טעויות קורות לכולן וכולנו לומדים מזה אם לא רק מזה , סכנה יש בכל מקום , וגם בחונך יש את אותה הסכנה אם לא יותר , סכנה אולי לא ישיר או פיזית , אך בהחלט סכנה שיכולה להשפיע על הבן אדם להרבה זמן.

כולנו כאן לעזור למתחילים , פורמים , קריאה , לענות על כל שאלה. אבל להתיימר להיות חונך...קצת מוזר בשבילי בכל מקרה. אולי ככה זה בחו"ל. בכל מקרה , אם תבוא אלי סאבית ותשאל על משהו , אני ישר אגיד לה: תיזהרי גם מהחונכים האלה , שלא לכולם המטרות טהורות ועל שום דבר אין פיקוח של בג"ץ. תסמכי על עצמך קודם כל ותלכי לפי כל אמצעי הזהירות.
Demi
Demi • 23 ביולי 2004
עד לאן הגיעו המשחקים המלוכלכים של אנשים מסויימים בנסיון לקחת סאבית נוספת כך שהם לא בוחלים בשום אצמעי, יקראו לזה חניכה, יקראו לזה תרנגולת צלוייה והעיקר שיהיה להם עוד מה לזיין! בלעעעעעעעעעע
TV_Eye​(שולט)
TV_Eye​(שולט) • 23 ביולי 2004
חונך לא חושב שסאבית כזו צריכה חונך

אבל אני בטוח שידיד טוב שהוא דום לא יוכל לעזור הרבה יותר
בהט​(נשלטת)

רעיון לא ישים.

בהט​(נשלטת) • 23 ביולי 2004
ראשית בכדי שלא אשכח-מסכימה עם השבירה לחלוטין, סאבית מתחילה עדיף לה שתקבל עצה והדרכה מסאבית ותיקה המעורה בקהילה, כך גם ינוטרל באחת הסיכוי(והוא קיים) שהחונך אינו נטול פניות (או במילים אחרות: חונך מעבר להדרכה ועצה, אלא גם מדגים לה הלכה למעשה עוד כמה דברים ש"עלייה לדעת").
שנית, אין הרבה סיכוי שלא תקום התנגדות מצד הסאביות המשוייכות אם הדום שלהן ירצה לקחת על עצמו "שפחה מתלמדת", אני בכל אופן לא אוכל להסכים לזה, זה גבול מאוד ברור שלי (ואני לא היחידה).
ולסיפא, הקהילה כאן קטנה למדי, בניגוד לחו"ל -היחסים כאן אינטימיים מאוד, מן הסתם מרובות כאן האינטריגות, ה"אני זוכר לך ש...", הקליקות- לאור כל אלו, גם הדום המנוסה ביותר והאמין ביותר לא יוכל למלא תפקידו נאמנה שכן הוא מכיר היטב את רוב חברי הקהילה ולפיכך דעתו מוטה לכאן או לכאן.
o_rit
לפני 19 שנים • 24 ביולי 2004
o_rit • 24 ביולי 2004
היום במחשבה לאחור

בתחילת דרכי "התחנכתי" אצל דום ותיק ומנוסה שהיתה לו סאבית .
הוא היה לאיש סוד תומך מבין ומגיב לטוב ולרע.
המערכת היתה וירטואלית לחלוטין.
לצערי לא היתה מוגדרת מלכתחילה וזאת מחוסר ידיעה של הדרך,
יחד עם זאת אני ממליצה בחום , למדתי המון .