לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

קהילה?

הדום לרגלייך​(נשלט)
לפני 19 שנים • 25 ביולי 2004

קהילה?

הדום לרגלייך​(נשלט) • 25 ביולי 2004
הצטרפתי לפני כחודש והאמת שאין לי מושג למה. ביטוי שאני נתקל בו שוב ושוב הוא הביטוי "קהילה" ורציתי לשאול האמנם? אם הכוונה לקהילה וירטואלית,הביטוי נכון לדעתי.ומעבר לכך? האם באמת קיימת קהילת בדסמ ישראלית?ואם היא קיימת,מה הם מאפיניה הקהילתיים?יש מטרות משותפות?עזרה הדדית מאורגנת? השד יודע,ואולי לא רק הוא.
לוסי
לוסי • 25 ביולי 2004
ודאי שיש קהילה. לך כל יום חמישי למועדון ותיווכח במו עיניך. חבורות על גבי חבורות של ונילים ערסים מזילי ריר שבאו לראות נשים חשופות חזה בעלות של חמישים שקל כניסה.

חינם.

אם זאת לא קהילה, אני לא יודעת מה זאת קהילה.

ויש כמובן את הקהילה שמונחית על ידי הדיקטטור הגדול וכל הממרה פיו יסולק לאלתר ובבושת פנים.

ויש את הקהילה האחרת, שמעיזה להביע דעתה בכל מיני אופנים ומקומות ואף אחד לא סותם להם את הפה כי מבינים שבארץ ישראל, למרות הדוסים, עדיין קיימת דמוקרטיה שפירושה חופש הדיבור והדיעה.

ויש את הקהילה של השוליים. שלא קיימת באף מקום, לא וירטואלי ולא מציאותי.

והיא הקהילה האמיתית.

סכיזופרניה של הילדות​(נשלטת)

השאלה הזו מעניינת גם אותי

לפעמים אני רואה פה השוואות בין הקהילה הזו לבין הקהילה ההומו-לסבית-בי-טרנס,
מעולם לא הצלחתי להבין את ההשוואה הזו.
אולי מישהו יכול להסביר לי?
וגם להסביר מה הופך את הקהילה הזו לקהילה?
המלכה לירז​(שולטת){כ}
שאלה טובה לגבי מושג בעייתי משהו. במקור, המונח קהילה התייחס לקבוצה אורגנית של אנשים, שחיים יחד, נניח באיזה כפר מרוחק, ויש ביניהם הרבה נקודות מגע. האנשים האלה עוברים את מעגל החיים ביחד, משתתפים בשמחות ובעצבונות, מכירים אלה את אלה ובעלי מאפיינים משותפים רבים, שנגזרים באופן ישיר מאורח החיים, מהרקע ומהמיקום הגיאוגרפי לו כולם שותפים.
בעידן שלנו, בניגוד לאבות אבותינו שיכלו להיוולד בכפר אחד ולא לעזוב אותו או אפילו להתרחק ממנו כל חייהם, המונח קהילה הוא יותר רופף, ומשתמשים בו לתאר גם קבוצות של אנשים שחשים שיש ביניהם מכנה משותף, תחומי עניין משותפים, ומטרות משותפות. כאמור, מונח הרבה יותר רופף ופתוח להרבה השגות. לדעתי, למרות שהחיים השתנו במאות האחרונות בקצב מהיר הרבה יותר מכפי שהשתנו במשך אלפי שנים, הצורך הרגשי שלנו בקהילה נותר קיים. אבל כיום זה פחות מובן מאליו, ואפילו לתחושה הקהילתית החזקה ביותר מתלווים גוונים של "ניכור אורבני".
דעתי...
icon_smile.gif
מה שהופך את קהיל הלהט"ב (לסביות-הומואים-טרנס-בי) לקהילה לדעתי
הוא שני דברים, קודם כל הזדהות מסויימת, מתוך היותם מיעוט מסויים בחברה הכללית.
והדבר השני, הוא השאיפות שלהם כקהילה, הכרה חוקית למשל בזכויותיהם של בני הקהילה.
הכרה מדינית חברתית בבני הקהילה וכו'.
אני לא מוצאת את האלמנט השני בקהילה הזו. ולא ממש מוצאת את הראשון.
המחנה המשוטף פה מאוד מאוד לא ברור ורחב, יש כאלה שרואים בבדס"מ דרך חיים ויש כאלה שרואים בזה כתבלין לסקס, וכך הלאה. ולכן אני לא מוצאת פה רקע להיווצרות קהילה.
בעיניין האלמנט השני אני לא יכולה לדמיין איזה מטרות משוטפות יכולות להיות לקהילה הזו, חוץ מלהקים עוד מקומות בילוי ומפגש.
אני טועה?
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 25 ביולי 2004
הנתונים אומרים שיש כאן חבורה של אנשים בעלי מכנה משותף, משיכה למשהו כללי ורחב שנקרא בדסמ, שמאגד אותם ומפריד אותם ממי שאינו חולק מכנה משותף זה. הם כותבים זה לזה באתרים ייעודיים אליהם הם נאספים, מצ'וטטים אלה עם אלה ומפתחים קשרים, וחלקם מעבירים את הקשרים ביניהם אל מחוץ לוירטואליה. בנוסף יש להם מקומות בילוי שנחשבים "שלהם" וחלקם נפגשים במקומות אלה לעתים תכופות, גם עם אנשים מהתחום שאינם בהכרח חבריהם הקרובים.

אם זו "קהילה"? בשביל לענות על השאלה הזו צריך להגדיר את המושג המעורפל "קהילה", וקל להיווכח שזה לא מושג שיש לו הגדרה חד משמעית. לכן כל הויכוחים כן/לא קהילה הם די חסרי משמעות אם המתדיינים לא מציינים למה בדיוק הם מתכוונים כשהם אומרים "קהילה".
אני אישית משתמש במושג "קהילה" כי זו דרך פשוטה, קלה ודי מדויקת לתאר בתמציתיות את כל מה שפירטתי למעלה. מצדי, מי שלא מוצא חן בעיניו שיש קהילה יכול לקרוא לזה בשם אחר, לדוגמה "פומפייה". לא מפריע לי להיות חלק מפומפיית הבדסמ הישראלית.
זאלופון​(שולט)
סכיזופרניה,
אמנם את הבדסמ אפשר לראות באלף ואחת צורות, אבל בהחלט יש מידה לא מבוטלת של זהות ביניהן והיא יוצרת הזדהות עם אנשי בדסמ אחרים. אני יכול לדבר על אנשים מכאן על דברים שידידיי הונילים, עם כל הרצון הטוב, לא יבינו, לא ירצו לדעת או פשוט לא יהיה להם מה לומר בנושא.
שאיפות משותפות (למעט מקומות בילוי) באמת אין כרגע. לדעתי זה נובע משני הבדלים מקהילת הלהט"ב - ראשית, בדסמ הרבה יותר קל להסתיר ולהעמיד פני "נורמלים" (לדוגמה, אני יכול להתחתן ולגור עם בת זוגי הבדסמית מבלי לחשוף לעולם את נטיותיי, מה שלא הייתי יכול לעשות עם בן זוגי ההומו), ושנית - הפומפייה עדיין צעירה, לא מגובשת וטרם נתקלה בנזקים כלשהם שתיקונם יכול להוות מטרה. ביום שבו קריירה של פוליטיקאי מפורסם תיהרס בשל חשיפת נטיותיו הסדיסטיות, למשל, אולי יתחילו להאבק על קבלה.
זאלפון, תודה על ההסבר, בהחלט הבהרת לי כמה נקודות שהציקו לי...
אולי הקושי שלי בלשראות את ה"פומפייה" פה כקהילה זה בגלל שאני לא רואה כל צורך להיחשף.
אני לא רואה כל צורך ביציאה מהארון בתחום הזה, ואני לא מבינה מאיפה הוא בא.
מצד שני, אני לא ממש בתחום הזה,
אז אולי אני כמו הסטרייטים שאני שונאת שתמיד אומרים שאין שום סיבה בעולם שאני אצא מהארון כלסבית...
זאלופון​(שולט)
לרוב גם אני לא רואה צורך להחשף, אבל גם אם אין לי צורך, אני רוצה שתהיה לי יכולת. אני רוצה שאם אני אהיה, נניח, גננת, והבדסמ שלי יתגלה - אנשים יבינו ויקבלו מספיק בכדי שנטיותיי לא יעוררו תהיות האם אני ראוי לטפל בילדים קטנים. ואם אני אהיה פוליטיקאי, אני לא אצטרך לדאוג שמא ייחשף העניין והקריירה שלי תיהרס כי אני אחשב לסוג של פסיכופט. ואם אני אהיה... טוב, הנקודה ברורה.
וחוץ מזה, כשזה חלק משמעותי מהחיים, אתה רוצה לאפשר לאנשים להכיר אותך כפי שאתה באמת, בלי שתצטרך להסתיר מהם את השוט, להגיד שהלכת ל"מועדון" ולא ל"דאנג'ן" ולא לספר להם מאיפה בדיוק הכרת את החברה שלך.
ובשביל סטרייטים כאלה יש כלובים מיוחדים, לא?
הדום לרגלייך​(נשלט)
לפני 19 שנים • 26 ביולי 2004

פומפיה

הדום לרגלייך​(נשלט) • 26 ביולי 2004
אכן פומפיה.בהמשך לדבריה של המלכה לירז-החיה האנושית מתאגדת בקבוצות ע"מ לשפר את סיכויי ההשרדות.לעולם כוח הקבוצה חזק מסך מרכיביה. לא כך הדבר בפומפיה-כאן מדובר באוסף פרטים המונעים בצורך לספק צרכים אישיים ללא רצון בתלות ושיתוף הדדיים.כרגע נראה לי שהמונח "קהילה" לגבינו ריק מתוכן ממשי ולעומתו המונח "פומפיה" אכן יאה ונאה לנו.