לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

קהילה?

Demi
לפני 19 שנים • 26 ביולי 2004
Demi • 26 ביולי 2004
לוסי כתב/ה:
ודאי שיש קהילה. לך כל יום חמישי למועדון ותיווכח במו עיניך. חבורות על גבי חבורות של ונילים ערסים מזילי ריר שבאו לראות נשים חשופות חזה בעלות של חמישים שקל כניסה.

חינם.

אם זאת לא קהילה, אני לא יודעת מה זאת קהילה.

ויש כמובן את הקהילה שמונחית על ידי הדיקטטור הגדול וכל הממרה פיו יסולק לאלתר ובבושת פנים.

ויש את הקהילה האחרת, שמעיזה להביע דעתה בכל מיני אופנים ומקומות ואף אחד לא סותם להם את הפה כי מבינים שבארץ ישראל, למרות הדוסים, עדיין קיימת דמוקרטיה שפירושה חופש הדיבור והדיעה.

ויש את הקהילה של השוליים. שלא קיימת באף מקום, לא וירטואלי ולא מציאותי.

והיא הקהילה האמיתית.

Master_Abra_Kadabra​(שולט)
Master_Abra_Kadabra​(שולט) • 26 ביולי 2004
זכותם של הערסים הונילים להזיל ריר כאוות נפשם כל זמן שהריר הזה לא זולג לכיוון שלי.
icon_smile.gif

אני סבור שיש לאנשים ציפיות מוגזמות ממה שנקרא "קהילה", כמעט ברמת הציפיות שיש לחברי קואופרטיב (ביטוחי בריאות, סעד, אש"ל ונסיעות לח"ול).

ה"קהילה" או "פומפיה" היא אוסף של אנשים שמגיע להם להרגיש בבית, והם עושים זאת מן הסתם בגלל ששנים נחשבו ל"פריקים", "מוקצים" או סתם מוזרים.

כמו בכל קבוצה גדולה יהיו הבדלי גישות, וגם אנשים בעלי דיעות שונות, ואפילו אולי קונצנזוסים באשר לנושא זה או אחר.
icon_smile.gif

וכמו בכל קבוצה יהיו אנשים שיתחברו פחות או יתחברו יותר זה אל זה ממליון סיבות.

אז מה נותר לעשות?
לא להטיח את הראש בקיר, לנסות לאמץ סובלנות כי זה פשוט משתלם בכלל ובפרט ואיך שתרצו.

להבין שהלימוד והגדילה הם אלה החשובים, ולא מה חושבים עלינו או מה אומרים לנו
אנשים הסבורים שהם או אנחנו יודעים יותר מדי או פחות מדי.

להתרחק כמו אש מפוליטיקה- מספיק לנו לפתוח חדשות ולהבין שמהיצור/ כלי/ תכונה הנקראים פוליטיקה- האנושות רק סובלת כבר מרגע היווצרה, והסבל הזה לא קשור בשום צורה ל SSC
או כל דבר מהנה.

הללוקה!
קוממיות.
melody
melody • 26 ביולי 2004
הכי התחברתי לדבריה של לוסי, מלבד הקטע הקשור ל"מזילי הריר", שלגביו אני מסכימה עם אברא.
אם הנחשפים לא באים בטענות לגביהם, מי אנחנו שנתלונן ?
T O M​(שולט)
T O M​(שולט) • 26 ביולי 2004
The first rule of Fight Club is… Do not talk about Fight Club
Uranus

שלום קהילה

Uranus • 26 ביולי 2004
אני טיפה רחוק מכל הפרשנויות ,הלגיטימיות כמובן, למונח הזה כאן. ואמנם מסכים כי הוא בעל פירושים רבים ומאוד משנה גם מי המפרש ותפיסותיו.

אני רואה את האנשים שנאספים כאן להביע עמדות, לפרסם שירים וסיפורים, להתבטא, להגיב ולעתים גם לעורר מחלוקת שזה כמובן טוב להידברות כל עוד שומרים על כבוד הדדי וכמובן עצמי, אבל אני לא רואה ממש "קהילה". יש קליקות, יש מפגשים והתכנסויות למטרות שונות, יש חבר'ה, יש הכרויות. אם זו אכן "קהילה", אז ללא ספק יש בה "עדות" ונורמות רבות ומגוונות.

בשבילי המושג "קהילה" מהווה רק מושג של הבדלה, אנחנו והם, משלנו ולא משלנו, מהקהילה או לא מהקהילה. אם לדוגמא אני מספר למישהו כאן שאני יוצא עם חברים וניליים אז אני יוצא עם חברים לא מהקהילה או וניליים. ואם ההיפך אז הם מהקהילה או שהם "בקטע".

אני הייתי רוצה לחשוב ולהרגיש את ה"השתייכות" לקהילה, לקבוצת שיוך גדולה (לפי הלינגו הסוציולוגי) אבל כרגע אני עדיין מרגיש שהקשר שלי הוא לאנשים ספציפיים השונים זה מזה באישיותם ואשר נקרים לדרכי ומעוררים את סקרנותי או גירוי אחר...ולאו דוקא לקהילה שאמורה להתאפיין בסממנים זהים. אפילו הבדסמ אינו בהכרח סממן זהה להגדרת הקהילה כי אף הוא נתפס שונה בעיני כל פרט.

אני חושב שהסממן היחיד שמאפיין את הרוב הוא הפתיחות ואיתה גם ההתבטאויות הכנות והבוטות (באופן חיובי לרוב) שהן תולדת הפתיחות. אבל על הסממן הזה עוד אי אפשר ממש לבסס קהילה.

אבל אם טעיתי, ועל פי מונחים סוציולוגיים ומונחי קבוצה - אכן ניתן לקרוא לילד קהילה, אז ללא ספק אני שמח להיות חלק ממנה. icon_biggrin.gif

אורנוס
לוסי
לוסי • 26 ביולי 2004
melody כתב/ה:
הכי התחברתי לדבריה של לוסי, מלבד הקטע הקשור ל"מזילי הריר", שלגביו אני מסכימה עם אברא.

מה לעשות שיצורים שעירים שמזכירים חזירים בצורתם החיצונית ועכברים בצורתם הנפשית, אשכרה הזילו עלי שם ריר. פיזית. אמיתי כזה שנוזל?

Master_Abra_Kadabra​(שולט)
Master_Abra_Kadabra​(שולט) • 26 ביולי 2004
מה לעשות שיצורים שעירים שמזכירים חזירים בצורתם החיצונית ועכברים בצורתם הנפשית, אשכרה הזילו עלי שם ריר. פיזית. אמיתי כזה שנוזל?

לקחת בצנצנת למעבדה הסמוכה ולמכור בהרבה כסף.
מדובר בזן נדיר!

froggy.gif
Demi
Demi • 26 ביולי 2004
לוסי כתב/ה:
melody כתב/ה:

חזירונת הביאה את כולם!

תוחזר החזירונת לחגורת הצניעות, ככה תחזור להתנהגות נאותה.
לוסי
לוסי • 26 ביולי 2004
זה יפה שאתם מוצאים הרבה הומור (דל משהו?) במציאות מסוייטת.

תמשיטכו לספר לעצמכם סיפורים מבדחים.

האמת היא שהחיים שלי הרבה יותר פורים, מגניבים, יפים, רגועים וקסומים בלי מזדנבי הקהילה שמספרים לעצמם כל בוקר סיפור שקראו באחד הפורומים והחליטו שזהו לחם חוקם.