שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

חייתיות לשמה בדאנג'ן

nerissa​(אחרת)
לפני 19 שנים • 1 באוג׳ 2004
nerissa​(אחרת) • 1 באוג׳ 2004
אתה הורג אותי, קיחוטה! icon_lol.gif

ואם עמוס היה מאכיל אותו חסה? היה לך טוב יותר? היה ליוחנן פוטר ייותר טוב בחדר-מתחת-למדרגה שלו?

נחשים לא אוכלים חסה! הם טורפים עכברים. חיים.
נחשים הם לא בני אדם! הם לא מכשירים/מטגנים/צולים וכו' את הטרף שלהם לפני שהם אוכלים אותו. הם אוכלים! לוג, סטוק & פרווה!

בקטע הזה - אתה טועה.

הדבר שאתה צריך להתמקד בו הוא המיקום והעובדה ש"כופים" על באי המועדון שהדבר מפריע/צורם/קשה להם לחזות בזוחל הכלוא ולא על התפריט של הנחש או צורת ההגשה..

ביננו? הדמות המדוברת מעדיפה את המזון שלה כך בדיוק. זה שזה מפריע ליצורים המוזרים שדורכים לו על הגג של הפטיו כל הזמן - זה לא בעיה שלו... זה סתם בזבוז אנרגייה להתלונן על התפריט שלו..

חד וחלק - עמוס חייב להוציא את יוחנן משם ולהעבירו אחר כבוד למיקום ראוי יותר ובטוח יותר.. ובעיקר פחות מטריד לרוב הלקוחות שלו.
ים_yam​(לא בעסק)
ים_yam​(לא בעסק) • 1 באוג׳ 2004
יוחנן הנחש גר במועדון כבר המון זמן, רוב האנשים המבקרים במועדון אפילו לא מודעים לקיומו, הוא נח לו באקווריומו שבגומחה שבקיר, יש לו שם מחבוא נחמד, רצועת נורות לחימום ופעם בשבוע הוא מקבל עכבר.
אז פעם אחת אחרי כמעט שנה האכילו אותו בזמן שיש אנשים... אז מה כבר עושים מזה עניין?
אני גם חובבת חיות ואין כמעט חיה שלא גידלתי, נחש לא גידלתי כי קשה לי גם לראות אותו בולע עכבר חי, כמו שאני לא אוהבת לראות סרטי טבע שבהם יש סצנות טרף.
גידלתי המון חיות אחרות שאכלו בונזו או תערובת או ירקות ולא הרגשתי שותפה לרצח עם (ואני עוד בעצמי צמחונית). אבל לא חסרים אנשים בעולם שמגדלים חיות שדורשות האכלה פחות סימפטית מהאכלת איגואנה, וכל עוד יוחנן לא סובל (והוא לא, בררתי עם מומחה לזוחלים) אז שיהנה.
לא לכל נחש יש כזה בידור מול האקווריום...

Tamashi Nawa​(שולט)
Tamashi Nawa​(שולט) • 1 באוג׳ 2004
הרשה לי לא להסכים איתך.

איני רואה שום פסול בהאכלה של הנחש, ויתכן מאוד שדווקא מזון חי הוא הכי טוב בעבורו.

שני הדברים שאני כן מוצא מהם טעם לפגם הם הצורה שבה מוחזק הנחש שיתכן ולא הוענקה לה מספיק מחשבה כי אני משוכנע שזה לא נעשה בשום כוונה רעה, וההאכלה הפומבית, לא בגלל שיש בזה משהו רע, זה דבר שנעשה בכל מקום גידול של זוחלים להנאת הצופים, אלא פשוט בשל העובדה שיש אנשים שנפגעים מזה ולכן אין צורך להציק זאת לפניהם. הרי האכילה הזאת היא דבר טבעי לחלוטין. אני משוכנע שהנחש אוכל כי הוא רוצה לאכול, ולא בשביל הקהל, וזה לא נעשה למענם.

ואני מציע להיכנס קצת לפרופורציות. רוצה לפעול למען הנחש - טוב. אבל אל תיכנס למלחמת עולם בגלל זה, כי אז לא ישאר בידך כח למלחמות אחרות. לא בגלל שאתה תהיה חלש, אלא בגלל שככול שתילחם יותר פעמים, כך תיקטן החשיבות של כל אחד מהקרבות שלך.....
Dom_Quixote

חברים...

Dom_Quixote • 1 באוג׳ 2004
הנקודה היא לא מה הנחש אוכל, חסה או עכברים.

הנקודה היא שחיה מסויימת נמצאת בכלא שלא מתאים לה, וחיות אחרות מוקרבות בשביל להאכיל אותה, על מנת שהיא תמשיך להתקיים בביטחון, במקום בו אין לה שום עניין להיות ובו היא גם לא רצויה.

זו הנקודה.

אם היה עסק לנחש שם, אם הוא היה מוסיף משהו או תורם משהו חשוב למקום, אם היתה סיבה שהוא יהיה שם - שיאכל עכברים, בבקשה.

אבל הוא לא. אין לו סיבה להיות שם. הוא לא צריך להיות כלוא כך. כשיועבר למקום בו הוא צריך להיות, אסיר את התנגדותי להאכלתו. בסדר?

ואני מתפלא עלייך נריסה, עם כל הכבוד לבאי המועדון שזה "מטריד אותם". תנאי חיים נאותים או חיים בכלל של יצור חי - אדם, נחש, עכבר, פשפש וספוג הים - חשובים יותר מאי נוחות רגעית שחשים באי המועדון. אבל את יודעת מה, אם זו הסיבה שלך להוציא את הנחש, בבקשה. צדיקים מלאכתם נעשית וכו'.

אז הבהרתי את עצמי? שיאכל עכברים - במקום אליו הוא שייך, שתהיה סיבה להחזיקו שם.

תודה.
קיחוט
nerissa​(אחרת)

Re: חברים...

Dom_Quixote כתב/ה:

ואני מתפלא עלייך נריסה, עם כל הכבוד לבאי המועדון שזה "מטריד אותם". תנאי חיים נאותים או חיים בכלל של יצור חי - אדם, נחש, עכבר, פשפש וספוג הים - חשובים יותר מאי נוחות רגעית שחשים באי המועדון. אבל את יודעת מה, אם זו הסיבה שלך להוציא את הנחש, בבקשה. צדיקים מלאכתם נעשית וכו'.

אז הבהרתי את עצמי? שיאכל עכברים - במקום אליו הוא שייך, שתהיה סיבה להחזיקו שם.

תודה.
קיחוט

קיחוטה. דרלינג. כבר אמרתי דעתי על המיקום ונוכחות הנחש שם שלושה דפים ago.
בדיוק כמו שאחרים מכבדים גישתך הסוערת לתנאי שבי של בעלי חיים למינהם, כבד דעתם של אחרים שזה לא ממש מפריע להם.

אתה לא כאן לחנך אותנו לאהבה החי. אין לך מושג מה דעתי על כך ולמען האמת - היא ממש ממש לא רלוונטית.

הנקודה היא אחת: מקומו של הנחש לא שם. זהו. כל השאר מסביב - מיותר.
Dom_Quixote

כיבוד דיעות

אני שמח שאנו חולקים בדיעה שמקומו של הנחש לא שם.

ועם זאת, מה שאמרת על "לכבד דעתם של אחרים שלא ממש מפריע להם" חורה לי.

מה דעתך על "כמו שאחרים מכבדים את דעותיך בעניין עינוי חתולים עבור כת השטן, כבד את אלה שדווקא סבורים שזה חיובי".

מה עם "כמו שלך מפריע רצח ראש הממשלה, שחושבים שלא נורא, כולה עשב שוטה".

מה דעתך על "כמו שלך מזיז רצח של ילד פלסטיני, כבד את זה שחושב שערבי טוב זה ערבי מת".

ונורא מתחשק לי להביא דוגמה של איזה גרמני אדיש בשנות ה-30, אבל לא רוצה שיתפרש שאני משווה, כי אני לא.

הנקודה - יש דיעות שאנשים מוסריים, ליברליים וסובלניים ככל שיהיו, לא צריכים לכבד. יש דיעות לא לגיטימיות בחברה אנושית מתוקנת, דמוקרטית ככל שתהא. נקודה.

ונכון, לא תפקידי לחנך איש פה לאהבת החי. אבל כן תפקידי כאדם השואף יום אחד להיות מנהיג דומיננטי (סחתיין לי על משחק המילים הבדסמי) לעמוד פה ולצעוק ולצעוק ולצעוק עד שתגיעו למסקנת שזה מתפקידכם לחנך את עצמכם ואת ילדיכם לערכי מוסר בסיסיים. צער בעלי חיים זה אחד מהם.

ולסיום אבקש לצטט פלוני בשם אלברט איינשטיין:

"העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו. לא בגלל האנשים הרשעים, אלא בגלל האנשים שלא עושים שום דבר נגדם".
אריאנה​(שולטת)

בילוי מפוקפק

אריאנה​(שולטת) • 1 באוג׳ 2004
לא הייתי [ומן הסתם גם לא אהיה] אחת מאוהבי הפּוּמבּיוּת
ובפרט כאשר מדובר בירידה מפוקפקת ביותר ברמת הבילוי [ובהגדרת המושג "בילוי" בכלל].

מצטרפת למוֹקיעֵי התופעה, על כל המשתמע ממנה.
crazy_toast​(שולט){אליס}

Re: כיבוד דיעות

crazy_toast​(שולט){אליס} • 1 באוג׳ 2004
Dom_Quixote כתב/ה:

"העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו. לא בגלל האנשים הרשעים, אלא בגלל האנשים שלא עושים שום דבר נגדם".

אחד בפה ואחד בלב.
"אירוניה היא שאיינשטיין הפציפיסט תרם תרומה מכרעת לפיתוח הנשק הגרעיני בידי ארצות הברית."

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90%D7%9C%D7%91%D7%A8%D7%98_%D7%90%D7%99%D7%99%D7%A0%D7%A9%D7%98%D7%99%D7%99%D7%9F
nerissa​(אחרת)
קיחוטה - הגזמת וניסחפת לגמרי!
תתבייש לך!

להשוות בין אנשים שלא מוצאים שנחש באקווריום זו טרגדיה לאומית לביין נאצים/רוצחים וכו'???

אני סגרתי את העניין (ואותך) מבחינתי. גועל נפש! ההתלהבות שלך מעצמך העבירה אותך על דעתך!
יש גבול. תתבגר!
Dom_Quixote

עשה טובה!

crazy_toast כתב/ה:
Dom_Quixote כתב/ה:

אחד בפה ואחד בלב.
"אירוניה היא שאיינשטיין הפציפיסט תרם תרומה מכרעת לפיתוח הנשק הגרעיני בידי ארצות הברית."

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90%D7%9C%D7%91%D7%A8%D7%98_%D7%90%D7%99%D7%99%D7%A0%D7%A9%D7%98%D7%99%D7%99%D7%9F

אני ממש שונא ששרשורים סוטים (תרתי משמע) מהנושא שלהם, ואין לי שום כוונה להפוך זאת לדיון על פציפיזם או על איינשטיין. אבל תגובה נקודתית קצרה ומהירה:

תגיד לי מר טוסט היקר, אתה בסדר? הרי בפעילותו זו איינשטיין מוכיח בדיוק את אמונתו בציטוט שלו שהבאתי? אתה יודע היסטוריה? איינשטיין לא קפץ לביקור בבית הלבן ואמר "שלום, אני פצפיסט, אבל כדי שיהיה לקרייזי טוסט מה להגיד עום שישים שנה אני אבנה לכם עכשיו נשק הרסני". לא ממש. איינשטיין שלח איגרת לנשיא רוזוולט ואמר לו: 1. הגרמנים מפתחים פצצת אטום. 2. אני מייעץ לך, מכייוון שכך, להקדים אותם. זאת בדיוק פעולה נגד הרשעים שאיינשטיין מדבר עליה בציטוט שהבאתי. הוא לא התלהב ליצור נשק הרסני - אבל בהינתן הנתון שתהיה למישהו פצצת אטום - והוא לא יכול למנוע זאת - עדיף אצל האמריקניים מאשר אצל הגרמנים. אתה חולק על כך, קרייזי טוסט? היית מעדיף שהוא היה סותם את הפה? יש הבדל מאוד משמעותי בין פצפיזם לבין נאיביות וטפשות, מר טוסט. לא מן הנמנע שבזכות אותה איגרת של איינשטיין, אתה נמצא פה היום ומדבר שלשולי-שוורים.

ולמרות שאני רוצה לקוות שאיש חוץ מהטוסט לא יחלוק עלי בעניין הזה, אפילו אם אתם חולקים - עזבו את זה. אני לא רוצה לסטות מהנושא של השרשור. את איינשטיין המניאק כבר לא תתפסו.