צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

שאלה לכוווולם.

היצור
לפני 19 שנים • 25 באוג׳ 2004

שאלה לכוווולם.

היצור • 25 באוג׳ 2004
אני כבר שנה גולש בכלוב.
דפוס קבוע שאני רואה כאן (והאמת לא רק כאן, אבל רק באינטרנט ובעיקר באתרי BDSM) -

אנשים ממהרים, אבל ממש ממהרים להיעלב, לכעוס, לפתוח במלחמות חורמה.
מה ?
מה לעזאזל עובר עליכם ?

חשבתי שאולי זה בגלל שכשקוראים טקסט שנכתב לך, בבית, מול המסך, אז הוא ניתן לפירוש
איך שרוצים ???
אני לא רוצה בכלל לחשוב שיש כאן איזשהו יחס מוגבר של אנשי בדס"מ לאגרסיות ואלימות ???
הרי כולכם תעידו על עצמכם שבחייכם אתם אנשים אינטיליגנטים, תקשורתיים וסימפטיים.
אולי זו המדינה הפסיכית הזו, איך שהממשלה נראית, המציאות האלימה, ההתנהגות ברחוב, בתור לסרט, נהגי המוניות על הכביש.

לא יודע, אבל כאן זה נראה לי יוצא בענק - כל אחד שקצת לא מוצא חן בעיניו מה שענו לו, או לא
פירש נכון. ישר משסה את הדוברמנים המילוליים שלו באחר, ואז הכל הופך ל-cartoon -
עננת מילים שמתוכה מבצבצים מדי פעם ציפורניים וגרזנים, וכל מי שבסביבה נבלע בתוך העננה.
אני אישית נמנע מלקרוא שירשורים כאלה.

תרגיעו, זה בסך הכל האינטרנט. אתם תישנו יותר טוב בלילה, באמת.

למישהו יש הסבר לתופעה הזאת ?
מישהו מבין איך אנשים יוצאים מפרופורציה כל כך מהר ?

*הבהרה, למניעת תגובות לא קשורות - הודעה זו אינה מכוונת למקרים אמיתיים של עוול שנעשה למישהו כמו גניבה ספרותית, כמו עילה לתביעת דיבה, כמו אונס. מדובר על היעלבויות וריבי סרק, שמתנפחים מהר מחוץ לפרופורציה.

היצור icon_mrgreen.gif
QriS​(מתחלף)
QriS​(מתחלף) • 25 באוג׳ 2004
תענוג!

קודם כל נכון ויותר מזה, כל הפורומים בעברית ואני בהמון כאלה מלאים גסות ועלבונות ויש ים של טרולים משוכללים יותר או פחות ואפילו כאלה שהם טרולים והם בכלל לא יודעים שהם טרולים.

ונכון, המדינה, השחיתות, הכיבוש, הכבישים, הזילות, הגסות, השוביניזם פשטו בכולנו. לא בכולנו הבידיאסאמניקים אלא בכולנו הישראלים. אפילו עדיני הנפש ביותר מבינינו התקשחו והתחספסו עם הזמן. לא רק הפורומים של הבידי אלא כל הפורומים ברשת הישראלית. ולא רק הפורומים אלא גם כל המדינה, הנהגים, בתור לבנק, למכולת, אנחנו בתור אזרחים, אני בתור אזרח מוצא את עצמי לפעמים ישראלי מכוער. מחלה קשה ומדבקת.

על זה נוסף כמו שאמרת העיסוק עצמו, שקשור לאלימות, אבל יותר מההקשר האלים מתקבצים לתוך התחום הזה בדרך כלל אנשים אקסצנטרים עם זיקה לכח כך או אחרת, עם ליבידו שעולה אפילו על האגו, ועוד אלה שגם כותבים ולא רק קוראים.. שער לך....

אז יש לנו סקס, הורמונים, אדרנלין ומוחצנות + ישראליות מעיקה וחודרת + הקשיים בתקשורת בהתכתבות (פו כמה לפעמים אפשר להבין לא נכון אחד את השני. לוקח גם זמן...) + קהילה קטנה = פורום (לדעתי) מעולה (עם אנשים מעולים בהשוואה ליתר המצאי) שהוא במצב נפיץ כל העת.

בסך הכל אני חושב שכלובי עושה עבודה מעולה בלהשאיר הכל בפרופורציות ובאופן מאופק לרוב. בכל פורום כל פורום, לא רק סקס, לא בידי ולא רק בישראל, יש התפוצצויות. זה גם עלול להיות קשור לחום המעיק icon_wink.gif

אול אין אול ריספקט זה פורום ענק וקהילה בסך הכל ברמה, אבל בואו לא נשכח איפה אנחנו חיים. אנחנו לא בשוודיה icon_wink.gif
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 25 באוג׳ 2004
לדעתי זה קשור בעיקר במדיום דרכו נעשית התקשורת ולא בסוג האנשים המתקשרים.
כפי שכתבת, דברים כתובים לא תמיד משתקפים אצל הקורא באופן שאליו התכוון הכותב. בנוסף, מול המסך הרבה יותר קל לנו לשחרר רסן מאשר מול בני אדם. אנחנו הרי לא רואים במי אנחנו פוגעים ועד כמה, ואין שום בעיה לדמיין שמדובר באיזה נבל חסר רגשות, יצור כלשהו שמורכב ממילים כתובות על מסך ולא מבשר ודם. פרט לכך, גם קל יותר לתקוף בחסות הוירטואליות, ובאותה מידה קל יותר גם להעלב ולבטא תסכולים.
ועם כל זאת, מה שקורה פה לא מנותק ממה שקורה בחוץ. הישראלים הם, מה לעשות, לא האנשים הכי מאופקים וקרי מזג בעולם. כל הסיבות הנ"ל רק גורמות לבלמים הדי דפוקים גם ככה לעבוד עוד פחות טוב.
לוסי
לוסי • 25 באוג׳ 2004
לא יודעת.

כיף לי לחטוף קריזה משטויות icon_eek.gif

Miu​(מתחלפת){היצור}
לפני 19 שנים • 26 באוג׳ 2004
Miu​(מתחלפת){היצור} • 26 באוג׳ 2004
יצור אהוב ומדהים שלי!
רק שלשום אמרת לי שאני התמימה ביננו,
אני מצפה מאנשים להרבה ומתאכזבת כל פעם מחדש,
ובכן...
רק רציתי להזכיר לך מה שאני נוטה לשכוח בעצמי:
אנשים הם טיפשים, רעים וחמדנים,
וקשה לי להאמין שהם ישתנו. icon_cry.gif
יש מדיומים שרואים את זה יותר (כביש, אינטרנט, בתי קולנוע בירושלים)
ויש פחות,
אבל זה לא משנה את העובדות. angry3.gif

מוות... icon_twisted.gif
Dark Artist​(שולט)

אנחנו ישראלים רבותיי

Dark Artist​(שולט) • 26 באוג׳ 2004
אנחנו ישראלים רבותיי.זה לא רק בהכרח בפורומים של הBDSM אלא גם בפורומים אחרים.זה לא רק קורה בפורומים אלא בכביש כשאנחנו לא נותנים זכות קדימה מצפצפים כל אימת שמישהו נמצא בקו הראייה שלנו.זה קורה גם בתורים כשאנחנו מחכים לכל מטרה כלשהי.הוריד מתנפח והלשון משתחררת כמו הדק של אקדח ומשחררת מטח של קיטורים וצעקות.וכלה במגדלי השן של האוניברסיטה כאשר המרצים משסים אחד בשני את "רוסו" או "דה קארט".אנחנו אוהבים להתווכח ואוהבים להיות צודקים ולא רוצים להקשיב לצד השני או להתפשר angry.gif
מקבי​(מתחלף)
מקבי​(מתחלף) • 26 באוג׳ 2004
"לדעתי זה קשור בעיקר במדיום דרכו נעשית התקשורת ולא בסוג האנשים המתקשרים."

בדיוק. בתור אחד שנמצא בסצנת האינטרנט, והפורומים האינטרנטיים בפרט כבר זמן רב, בארץ ובחו"ל, אני יכול להגיד שתופעה זו היא תוצאה של המדיום, ווהחופש שהוא מאפשר.

האינטרנט חופשי ובלתי-מגביל. אנחנו לא רואים פה אף-אחד, אבל עדיין נתקלים ברגשות, באנשים... רק שהם פחות אמיתיים לנו. אנחנו לא רואים אותם, ולא שומעים אותם. הם לא רואים אותנו, ולא שומעים אותנו. בחיים, כמעט שום אדם לא ייגש לאדם אחר, ופתאום יצעק עליו, או יקלל אותו, ואנחנו הרבה יותר... מתורבתים. ויש לי גם חדשות בשבילכם - ישראלים לא פחות מנומסים משאר דרי הרשת.

יותר קל להתבטא און-ליין. יש לנו זמן. אין לחץ. אין אנשים שמתסכלים עליך, או מפריעים לך. יש לזה תוצאות נהדרות... אנשים מפרסמים שירה, מתאהבים, משתחררים, מגלים... וגם אנשים, שלוקחים את זה למקום אחר, ועושים שימוש גס באנונימיות, לצרכיהם המעוותים (טרולים, האקרים, ספאמרים, סתם מנייאקים מצויים...), כשבחיים האמיתיים, הם לא היו מעיזים לעשות דבר.
teacher​(שולט)
teacher​(שולט) • 26 באוג׳ 2004
יכול להיות שזה גם עניין של ביטחון עצמי.
לפעמים כשלא בטוחים קיימת נטיה לראות דברים בשחור ולבן.
להקצין כדי לא לזעזע משהו שהיה רעוע מתכתחילה.

אני מאוד מקבל את דעתו של היצור, ואולי נחלוק מעט מהנאיביות יחד,
אבל כן אפשר גם אחרת, וזה שאנחנו ישראלים, וחמים וממהרים ולחוצים,
זה לא סיבה אלא תירוץ.

ליל מנוחה וסוף שבוע נעים
teacher
Tיפוס​(שולט)
לפני 19 שנים • 27 באוג׳ 2004
Tיפוס​(שולט) • 27 באוג׳ 2004
מי כועס ? , מה כועס ?
זה הרי הבידור הכי טוב בעיר icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif
ורה
לפני 19 שנים • 27 באוג׳ 2004

אבל זה גם

ורה • 27 באוג׳ 2004
זה גם עניין של אגו, שלדעתי כן קשור בבדסמ לא פחות מאשר בישראליות שלנו. אנשים פה כל כך נהנים וממהרים להיעלב מכל שטות, כי כל אחד בסרט שהוא ורק הוא (ובכוונה "הוא" ולא "הוא/היא") יודע הכל הכי טוב מכולם - ואם אתה לא חושב כמוהו, אתה בכלל לא בקטע אלא ונילי קינקי! כי כל אחד מינימום אבן שושן פוגש את אהרן ברק. ורק הוא יחליט וידבר, מי יחלוק עליו? זה פשוט קרב קטלני בין אגואים מנופחים עד אימה, שתוצאותיו המעצבנות ידועות מראש. icon_smile.gif