אחר צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

מה בדיוק הקשר בין BDSM לגותי ומטאל?

lor1111
לפני 19 שנים • 27 באוג׳ 2004
lor1111 • 27 באוג׳ 2004
רציתי רק להוסיף שהסצינות הללו- הסצינה הגוטית והסצינה של הבלאק מטאל, מאופיינות מאד בעיסוק אובססיבי עם מיניות.

בלבוש הזכירו כאן מכנסי בונדג', יש כמובן את הקטע של המחוכים, בדים כמו קטיפה, עור וויניל וצבעים של אדום ושחור שהם מאד "אינים" ותראו אותם הרבה בהופעות ומסיבות גוטיות.
ב"סיפורה של או", היא מתארת את השמלות שהבחורות בטירה לבשו, ומה שראיתי מנגד עיני היה פשוט שמלות גוטיות נוסח blackrose.co.uk , שזאת אחת החנויות האהובות עליי...

בכל מיקרה, הקשר אינו מיקרי, וזאת גם המוסיקה שהייתי מצפה ממקום כמו הדאנג'ן לשים.
crazy_toast​(שולט){אליס}
crazy_toast​(שולט){אליס} • 27 באוג׳ 2004
lor1111 ופאם פאטאל תודה על התגובות.

עד עכשיו הסגנון הזה לא עשה לי את זה, למרות שהתרועעתי עם חבר'ה שכן היו אוהבים את המוסיקה הזאת. מצד שני גם לא היה שום דבר נגדה.

לאחרונה בעקבות כמה שירים שבמקריות ממש מצאו את דרכם למחשב שלי, התחלתי להכנס לזה קצת יותר חזק. לאחרונה אני משוטט יותר ויותר באתרי להקות מהסוג הזה, קורא קצת על הלהקה, לוקח רשימת שירים והולך לחפש בקאזה.

עוד משהו שאהוב עלי זה רדיו באינטרנט. מוצא את עצמי מאזין לתחנות מרחבי העולם. שומע מוסיקה שלא הגיעה לכאן ואולי אף פעם גם לא תגיע לכאן.
בעיקר הייתי שומע את NONSTOP ROCK שזה רדיו שמשדר מבריטניה, אבל לאור האמור לעיל מצאתי ממש עכשיו רדיו שמשדר EBM.

http://www.ebm-radio.com/

וזה מה שרשום שהם משדרים:
We play music by bands like:
Apoptygma Berzerk, VNV Nation, Funker Vogt, DeVision, Velvet Acid Christ, Front 242, Front Line Assembly, Project Pitchfork, Angels & Agony, Neuroticfish, Juno Reactor, Oneiroid Psychosis, Pulse Legion, Wumpscut, Wolfsheim, X Marks the Pedwalk, Beborn Beton, Assemblage 23, Icon of Coil, Flesh Field, Aghast View, Computorgirl, Waldgeist, Feindflug, Bruderschaft, Absurd Minds, Fektoin Fekler, Allied Vision, Delica, Epsilon Minus, Glis, Negative Format, Final Selection, Implant, Null Device, Zeromancer, Neuroactive, Q'ntal, Regenerator, Suicide Commando, Switchblade Symphony, Razed in Black, Terminal Choice, Fraction, Silent Order, DeVision, Dekoy, Aiboforcen, Code 64, Covenant, Din Fiv, Jack off Jill, Kidney Thieves, Lost Signal, Mesh

עדיין לא מכיר את כל הלהקות אלא רק כמה שמות מהרשימה, אבל נראה לי שזאת רשימה מכובדת שאפשר להתחיל איתה.
אם יש עוד הצעות ללהקות/אמנים שלא רשומים פה...זה יהיה נחמד.
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 27 באוג׳ 2004
ציטוט: האם העובדה שהבדס"מ נקשר לכל השחור והאפל תורמת לקשר שבין מוסיקת המטאל/גותי המזוהה עם השטן (שהוא גם אפל) לבדס"מ?

כן. זו התשובה.
לא יודע לגבי השטן ואיזו מוזיקה הוא אוהב, אבל אין ספק שיש חיבור אסוציאטיבי וסטראוטיפי (נשבע ששתי המילים הגדולות הללו באמת מתבקשות פה) בין בדסמ ל"שחור ואפל" ובין "שחור ואפל" לבין מוזיקת מטאל/גותי.
כשהתחלתי דרכי בבדסמ, עוד בטרם עשיתי סשן אחד, קיננה בי תחושה ברורה שהמוזיקה המתאימה לסשנים היא מוזיקה "אפלה". אף אחד לא אמר לי שכך צריך או נהוג, לא הכרתי יותר מדי אמנים שעושים מוזיקה כזו ולא היה לי מושג איך הם מתלבשים ואילו מוטיבים הם כוללים בשירים שלהם. ובכל זאת, הרשמים שכבר נספגו אצלי בחיי הוניליים ממושגים כמו קשירות, הצלפות או עינויים לא התאימו ולא יכלו להתאים בשום אופן למיטב שיריה של ריטה (גם אם חלקם מענים ביותר) או ללהיטי הריקודים המככבים בדיסקוטקים. זה מתנגש עם משהו שהוטבע בי, וברבים מאתנו, בכלל בלי ששמנו לב.
מן הסתם אם יקחו ילד ויראו לו באובססיביות סרטים של הצלפות בליווי צלילי האוסף הכפול של יהורם גאון, הקשר בין בדסמ לבין מוזיקה אפלה יהיה חלש יותר אצלו (בהנחה לאו דווקא מבוססת שיהורם גאון לא נחשב "מוזיקה אפלה").
crazy_toast​(שולט){אליס}
crazy_toast​(שולט){אליס} • 27 באוג׳ 2004
כן..המעשים עצמם, כל הסשנים, הם משהו שמטבעם עושים בצורה מוצנעת או בצורה פרובוקטיבית(אבל אז זה רק לעיני חברי הקהילה).

צורך של ירידה למחתרת בגיל טיב הנושא (שעל זה בעצם נסב כל הדיון על הצורך בהסברה של הבדס"מ לפני שיוצאים בפסטיבל).
כשאתה מאולץ לחיות רחוק מהחבר'ה בגלל המעשים שאתה עושה (ראו פוסטים על המרקיז דה סאד שתירגמתי), נקשרת בך הילה אפילה של משהו רע, של משהו שטני.

כשאני חושב על זה, כמעט כל המנודים לשולי החבר'ה בהיסטוריה נתפסו כיצורים אפלים.
מה שיוצא מכאן אפשר בעצם להגדיר כתיוג (labeling), ולפי ההיקש הזה:

תיוג------>קבלת תג של סוטה-------> הוויה.

כלומר התיוג הוא כל כך חזק עד שהוא הופך לבסוף להוויה. מעיין נבואה שמגשימה את עצמה.
"כולם אומרים שאני השטן" לדוגמא לאחר זמן מה יהפוך להוויה. ואם כולם אומרים שאני השטן אז אני אתחיל להתלבש כמו שהציבור מדמיין ששטן לבוש.
והבידוד יחד עם התחברות עם אחרים שהם כמוני מולידים את סגנון המוסיקה הזה. המוסיקה הזאת שמעתה והלאה מזוהה עם האפל, תזוהה מעתה לא רק עם גותיקה אלא עם כל מה שקשור באפל ובדס"מ הוא אחד הדברים האלה.

גררר.... עכשיו העניינים מתבהרים. המובנות מאליה הזאת, שמוסיקת מטאל ואינדסטריאל הולכות עם BDSM זה מה שלא היה מובן לי.
אבל עכשיו זה מסודר לי בראש... נראה לי.
crazy_toast​(שולט){אליס}
לפני 19 שנים • 28 באוג׳ 2004
crazy_toast​(שולט){אליס} • 28 באוג׳ 2004
אליס כתב/ה:
חצי מהלהקות שהתחנת ראדיו הזאת משדרת אני שומעת ואוהבת...
אם תרצה עוד המלצות בסגנון, תגיד לי.

icon_chickkiss.gif
baby(expired)​(לא בעסק)
לפני 19 שנים • 28 באוג׳ 2004
baby(expired)​(לא בעסק) • 28 באוג׳ 2004
יש משהו שקצת צורם לי...ותסלחו לי אם אני אומר אותו. אבל האם מישהו שמע אי פעם מוסיקה גותית אמיתית, בתקופה בה היא נוצרה?

מוסיקה גותית מעולם לא תועדה, ולכן אנחנו חיים מעין שיחזור שנשמע לנו מתאים.

הייתי גם אני במועדונים בחו"ל. ולא, לא רק אינדסטריאל נוגן שם. אני יכולה אסוציאטיבית לחשוב על הקשר בין אינדסטריאל לבדס"מ אבל זה אינו קשר מחייב. כשאני עושה סשן המוסיקה ברקע תהיה דראם אנד בייס, ומה? זה אומר שזה לא מתאים? מי קבע?

בקיצור, כמו בבדס"מ גם במוסיקה יש הכל מהכל.

בייבי