בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

"חוק כבוד שיוויון זכויות האשה" ..

ms-a​(שולט)
לפני 19 שנים • 29 באוג׳ 2004

"חוק כבוד שיוויון זכויות האשה" ..

ms-a​(שולט) • 29 באוג׳ 2004
נשבע לכם שאת הכותרת [לעיל] נתן בחדשות ח"כ של ש"ס שהגדיל וזיכה את הציבור בחוק החדש והחשוב הזה icon_eek.gif

סתם שאלה.
ישנה קורלציה בין "התפקידים" , דום/דומית - לתפיסת עולם , שוביניסטית/ פמיניסטית [בהתאמה (או שלא..)] ??

* בעקבות ידידה שהעלתה את הטענה שכולנו חזירים שוביניסטים icon_wink.gif
נו , אשה מה היא מבינה.. icon_twisted.gif
מקבי​(מתחלף)
מקבי​(מתחלף) • 29 באוג׳ 2004
חוק שיוויון האישה וזכויותיה - מה זה? יש חוק אחד בדמוקרטיה - שיוויון בין בני-אדם. נשים לא שוות יותר, ולא פחות. חוק מיוחד להן, מעלה תהיות...

ואני חושב כך - ששובניזם ו סו-קולד פמיניזם, הם בעצם אותו דבר. שובניזם אינו שנאת-נשים, אלא קנאות. שובניזם היא צורת החשיבה, שקבוצה מסויימת טובה הרבה יותר מהשנייה, והרצון לקדם את הקבוצה החזקה. דומה לגזענות... אבל לא על אותו בסיס.

לכן, פמיניזם (סטייל 'גברים הם חלאות', 'נשים הן עליונות'), זה *בדיוק* שובניזם, רק מהצד השני. יהיו שיילכו רחוק יותר, ויגידו שפמיניזם אמיתי לא קיים כלל... יש גברים, יש נשים, יש הבדלים, יתרונות, חולשות ותכונות דומיננטיות אצל כל מין... ומי שלא מסוגל לחיות אם זה, באסה.
אנפת לילה

מה?????

אנפת לילה • 29 באוג׳ 2004
מקבי כתב/ה:
יש גברים, יש נשים, יש הבדלים, יתרונות, חולשות ותכונות דומיננטיות אצל כל מין... ומי שלא מסוגל לחיות אם זה, באסה.

לנשים יש חולשות???? חסרונות????
אני בשוק, אתה בטוח התבלבלת...... icon_eek.gif
מיתוסית​(שולטת)

אני עוד יותר בשוק.

מיתוסית​(שולטת) • 29 באוג׳ 2004
אני מחשיבה את עצמי פמיניסטית ואינני שונאת גברים
(טוב, רק לפעמים כשהם מניאקים).

אני מאמינה בשיוויון זכויות ושייויון בכל בתחומים בין המינים
מתוך הבנה שאומנם שני המינים שונים במגוון תחומים, חשיבה, פיזית ומנטאלית, אך שווים מבחינת המעמד שלנו.

ישנו בלבול רב בין שיוויון לזהים.
ישנן פמיניסטיות שחושבות שיוכלו להשיג שיוויון רק אם הן יידמו לגברים ויעשו הכל כמוהם וזאת טעות כי בעצם הן רק מאדירות כך את המין הגברי ולא שומרות על האותנטיות הנשית שלנו והכה ייחודית למין הנשי.

אני מאמינה שיוציאו חוק לטובת הנשים מאחר ואומנם יש גזענות במדינה הזאת בהרבה עדות ודתות: חילוניי-דתיים, אשכנזים- מזרחיים, יהודים-ערביים וכו', אבל אני מאמינה שהאפלייהה גדולה ביותר היא נגד נשים שבאופן אבסורדי אנו מהוות חצי מהאוכלוסיה ולא מהוות מיעוט בניגוד לשאר האפליות.
מקבי​(מתחלף)
מקבי​(מתחלף) • 29 באוג׳ 2004
" מתוך הבנה שאומנם שני המינים שונים במגוון תחומים, חשיבה, פיזית ומנטאלית, אך שווים מבחינת המעמד שלנו. "

שונה לא יכול להיות שווה - וזו קביעה לוגית. כיסא שונה מפיל, ואינו שווה אליו. את יכולה להגיד שהם שווים ברמות מסויימות... אבל לא בכל הרמות.

גברים ונשים, בהיותם אזרחים, צריך להיות שווים בפני החוק, ובעוד שאר מקומות, שצריכים לשמור על עקרון השיוויון לנגד עינהם. אבל זהו! בכל שאר התחומים, ההבדלים יוצרים מצב של אי-שיוויון. למשל, במערכת הצבאית, מה לעשות, נשים לא מתפקדות טוב כמו גברים, וזאת בגלל חולשות וחוסר-יכולת להתמודד עם מצבים מסויימים. לעומת זאת, בכל מיני תפקידים וחברות, שבהם יש צורך ביצירת קשר אנושי טוב, טיפול באנשים, או ריבוי משימות - נשים עושות בדרך כלל עבודה יותר טובה מגברים. עבודה סוציאלית, למשל - יותר מ-95 אחוז נשים עובדות. מקרי? בהחלט לא. הכישורים הטבעיים הנשיים באים לידי ביטוי בעבודה כזאת, ופחות בעבודות של הרג, כיסוח, או קבלת החלטות קשות במהירות - דברים שנדרשים בתחום הצבאי.

ובינתיים, לפי ניסיוני, גברים מקבלים את זה שיש דברים שבכלליות, הם פחות טובים בהם, לעומת נשים. אבל נשים, לאור ההתעוררות האחרונה של קונספציית 'האשה הבלתי-מנוצחת', לא מוכנות להכיר בשום חוסר-שיוויון או חולשה מצידן... וזה חבל, כי זה סתם יוצר מתח.