לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

ואנחנו מצפים מונילים שיבינו אותנו?...

פטריק​(שולט)
לפני 19 שנים • 7 בספט׳ 2004
פטריק​(שולט) • 7 בספט׳ 2004
ילדה יפה כתב/ה:
icon_eek.gif
hhhhhhhhhhh

ילדה יפה את מוזמנת לזאב, אני ביער .... אורב לטרף!!!
underheel

Re: ואנחנו מצפים מונילים שיבינו אותנו?...

underheel • 7 בספט׳ 2004
כולנו באים לכאן בגלל עניין משותף - בדסם. בנוסף, ככל שלכולנו עניין משותף, לכולנו גם טעמים שונים בתכלית. יש שנהנים מביזאר ויש שנבחלים, יש שנהנים מדם ויש שנבחלים, יש שרואים בזה משהו שמשתלב רק עם אהבה ויש שחושבים שאהבה בלתי אפשרית ביחסי בדסם, ויש עוד הרבה הבדלים. כל כך רבות נקודות המחלוקת וכל כך קיצוניים ההבדלים, שלפעמים קשה למצוא מי שתואם לדעותנו בכל נקודה ונקודה. אין רע בזה. הרע הוא כשמישהו בוחר להעיר בצורה ציבורית על דעותיו של האחר. למשל, בירדי בתגובתו לסיפור של זאלופון. או זאולופון בתגובה לפרופיל של ליידי שירה.

בקשר לבירדי, קשה לי לראות כיצד מישהו בעל דעות כמוהו בכלל נמצא באתר.

בקשר לליידי שירה, ליידי שירה בחרה לציין את כך שהיא מרגישה נבחלת משירה. לא מדובר כאמור בשירה אירוטית. אבל הדיון כאן הוא לא על התאמת השירה לבדסם וחלוקת העולם לשירה ולבדסם כשני עולמות נפרדים. זה דיון ראוי למקום אחר.

מה שראוי כאן לדיון הוא העובדה שהעניין שבמחלוקת הוא שליידי שירה בחרה לציין את דבריה אלו בפרופיל שלה. לא בהודעה בפורום. לא בהודעות פרטיות לאותם אנשים. לא בתגובות לסיפורים שלהם. אפילו לא בחתימה שלה. היא בחרה לציין את זה אצלה בפרופיל. (ולצורך זה, גם הבלוג היה מקום מתאים). האמת אני לא יודע אם היא אי פעם כתבה הודעה נזעמת למעתיקנ/ית שיר בפרופיל על יחסו או יחסה לבדסם. אני גם בקושי קורא בפורום ובסיפורים. אבל מה שהובא כאן לדיון זה הפרופיל. והפרופיל הוא המקום שלנו. אם נכתוב שם שיש אנשים שאוהבים דם וזה גורם לנו לבחילה, זה רע? אז אם נכתוב שם שיש אנשים שאוהבים לשלב שירה בסאדו וזה גורם לנו לבחילה, זה רע?

אבל אם ניקח פרופיל שמישהו כתב, שיר בפרופיל, ונרד עליו לפני כולם בפורום, זה ראוי? זו קבלת האחר? או אם נקח את דעותיו של מישהו מהפרופיל ונודיע שאלו דעות שצריך להוקיע, זה בסדר? מסתבר שיש אנשים שעד שכתבת את זה כאן לא ידעו בכלל שליידי שירה הביעה את דעתה זו. כי דעתה זו היא הביעה במקומה שלה. בתחומה שלה הפרטי - בפרופיל.

לא היה זה צודק לבירדי להעיר לספור שלך במקום ציבורי, ועוד במקום שהוא במחציתו שלך (הסיפור שלך). אך זה גם לא צודק לך להעיר בפורום על משהו שמישהו כתב בפרופיל על טעמו האישי בבדסם. קבל את זה שיש אנשים עם טעם אחר בבדסם משלך. כמו שאתה מצפה שבירדי יקבל אותך.
זאלופון​(שולט)

אנדר

זאלופון​(שולט) • 7 בספט׳ 2004
א. הדיון כאן הוא לא על בירדי ותגובתו לסיפור שלי אלא על התופעה באופן כללי של אנשי בדסמ שרואים אותו דרך אותן דיעות קדומות של אנשים מבחוץ.

ב. ליידי שירה ציינה את הכתוב בפרופיל שלה גם בפורומים ואף הפנתה אל הפרופיל שלה להתרשמות (כך בכלל הגעתי לשם).

ג. כתבת "הדיון כאן הוא לא על התאמת השירה לבדסם וחלוקת העולם לשירה ולבדסם כשני עולמות נפרדים". לא יודע איך הגעת לזה, כי בדיוק על זה הדיון. לאו דווקא שירה באופן ספציפי, אלא התאמה של העולם שנחשב ל"מתורבת" ו"נורמלי" לבדסמ. אני מכבד את זכותה של ליידי שירה שלא לאהוב את החיבור בין שירה ובדסמ ואפילו מסכים שלפעמים יש בו מן הפלצנות המיותרת, אבל אני לא מקבל דיעה לפיה כל חיבור בין בדסמ לשירה הוא חיבור בלתי אפשרי בין חושך לאור. לומר שבגלל שזה "אתר סאדו" אין בו מקום לשירה - אותי זה מקומם, כי זה מהווה הבעת דיעה מעליבה, בראייתי, על הבדסמ והעוסקים בו.

ד. את הנושא העליתי בצורת שאלה לדיון ולא בצורת קביעה, ולא סתם. המטרה היא לשמוע דיעות של כל אחד, גם מי שחושב אחרת ממני.
underheel
underheel • 7 בספט׳ 2004
לדעתי מקור החשיכה הוא באי קבלת דיעותיו ורצונותי של האחר. הפנייה כללית לפרופיל תוך כדי תאורו כמביע דעות קדומות הרי היא רק סוג נוסף לאי קבלת האחר. אם כבר, תביא דוגמא שמישהו כתב כאן בפורום שיר מספרות יפה ומישהו אחר לא קיבל אותו, דוגמא כזו שהיא בולטת לעין. כאמור יש טעם שונה לכל אחד כאן, וזה שמישהו לא אוהב בדסם עם ספרות יפה אינו אומר שהוא חשוך, אלא אם כן הוא ניגש לאלה שכן אוהבים, ישירות, ואומר להם שמקומם לא איתנו.
מקבי​(מתחלף)
לפני 19 שנים • 8 בספט׳ 2004
מקבי​(מתחלף) • 8 בספט׳ 2004
אני לא ממש מתחבר לשירה, ברוב המקרים, אלא אם אני כתבתי אותה. אבל, אני מבין שלאנשים אחרים זה כן מדבר... אז למה לא בנושא הבדסמ? אני לא רואה איך הוא שונה בכך מכל תחום ענין או התעסקות אחר.

ההבדל בין פלצנות לאינטלקטואליות הוא בעיתוי. שיר טוב, בזמן הנכון, יעורר סנטימנטים נכונים ומתאימים. לתקוע איזו פרוזה מייגעת שלא קשורה לכלום כדי שכולם יידעו שאתה מכיר שירה... זה פלצנות, שגובלת בשחצנות ריקנית. ריקא, בלום פיך!

ובכלל... רצוי לגלות סובלנות וקבלה לכל מנהג שלא פוגע בך. מה אכפת לך שמישהו מתפלסף, או מפרסם שירה? מרגיש צורך עז למחות על כך? לך דפוק ת'ראש בקיר, ואל תשכח לסייד אחורי זה.
ראש השבט​(שולט)
לפני 19 שנים • 8 בספט׳ 2004
ראש השבט​(שולט) • 8 בספט׳ 2004
על מה נסב הדיון כאן?

על מי אמר למי ? מי צודק? מי הכי חכם? טוב..

אז אני לא הבנתי דבר..אז אני כנראה אהבל..אבל תקבלו אותי כאן גם ככה...
Anan-Sagol​(שולט)
לפני 19 שנים • 19 בספט׳ 2004

חוזרים לישעיהו ליבוביץ'

Anan-Sagol​(שולט) • 19 בספט׳ 2004
ע"פ דעתו חובה הוא לנשום ולהשתין , כל השאר בידנו . אז מיהו היבחוש שיתווה לנו משעולים.
הכל הרי בעניי המתבונן.
ומכאן שרשאי הכותב לקרוא ורשאים אנו להתעלם.
יוצא איפה שעל פי משנתו עסקנו בהבלים.
ורה
לפני 19 שנים • 25 בספט׳ 2004
ורה • 25 בספט׳ 2004
גם אני, שימו לב למקוריות!, בעד פלורליזם. כלומר: מי שרוצה לצטט שיר - יופי. מי שלא רוצה - גם יופי. מי שרוצה להשתין על אחרים - סבבה. מי שלא רוצה - שלא יעשה את זה. עד כאן מסכימים? ומה קורה כשאחרים לא אוהבים את הסיפור שכתבתי? ומה קורה כשהדתי ברחוב לא אוהב את הגופיה שלבשתי?
אה, כאן נכנס עקרון המרחב האישי. (כאן גם אני מתחילה להיות פלצנית.) לכל אחד, בעולם הפיזי, המשפטי (המופשט- זכויות אדם) כמו גם הוירטואלי, מרחב אישי שאסור לאפאחד לפגוע בו. חדירה למרחב הזה היא פגיעה. מחוצה לו - במרחב הציבורי - לגיטימי שיתרחש כל דבר שלא חודר למרחב אישי של מאן דהוא.
מה זה אומר לנו? שאם סיפור מסוים, שיר מסוים, פנטזיה או העדפה מינית מסוימת, וכו', שפורסמו, לא פוגעים בי אישית - אין לי שום זכות להתלונן על קיומם כאן. אני יכולה להעיר שזה לא כוס התה שלי, אבל אין לי מנדט לדרוש לסלק אותם.

חוצמזה, אני לא זו שצריכה לספר לכם ש"לבדסמ יש הרבה גוונים" וכל זה, וברור שיש אי הסכמות כשיש 5000 רשומים באתר (נו, אפילו אני יודעת שזה לא באמת, אבל תנו להנות). כמו שאתר לחובבי הקולורבי האפוי לא יענה על כל הטעמים והדרישות הרלוונטיות והלא רלוונטיות של החברים בו.

מה אכפת לכם מה אחרים חושבים?...
מקבי​(מתחלף)
לפני 19 שנים • 26 בספט׳ 2004
מקבי​(מתחלף) • 26 בספט׳ 2004
ציטוט: הקולורבי האפוי

איחס, יא מגעילה. קולורבי?!
הרי קולורבי זה כמו לצעוק...
FrozenLips
לפני 19 שנים • 26 בספט׳ 2004
FrozenLips • 26 בספט׳ 2004
אמנם אין הדבר טיפוסי לי, לחוות דעה בדיונים המוניים שבין כה וכה איש אינו מקשים ב-א-מ-ת לדעתם של אחרים - בכל זאת חשוב לי לומר דבר מה כאן, בתקווה שאדם כזה או אחר ישמע ואולי גם יאמץ אל ליבו.

או שלא icon_smile.gif

בכל אופן, בעיניי קהילת ה BDSM ובדגש - גם קהילות אחרות ששמות את המיניות על דגלן (ע"ע קהילת הגאים, רוקי - ואלה סתם דוגמאות) היא עוד מקום בו אדם יכול להרגיש חופשי עם מיניונתו באשר היא, כל עוד הוא לא פוגע באחרים, שבניגוד לרצונם (כאן התוספת הזאת היא אפילו משמעותית icon_smile.gif )

הרי ברגע שאני שלמה עם כל פטיש, קינק, סטייה וסתם חיבה משעשעת שלי - אני חשה שיש לי חובה מוסרית לכבד את אותם הדברים בכל אדם אחר (כל עוד הוא לא מנסה לכפות עליי דבר).

בעיניי, כל אדם הרואה את עצמו כחלק מהקהילה הזאת מוטלת עליו האחריות לראות את עצמו ככזה, ללמוד לכבד כל סטייה באשר היא, אפילו אם היא לא קורצת לו. ואני מבינה שזה קשה לקבל את העובדה שאם דם, או גייז, או ביזאר, או חתולים או אני לא יודעת מה לא עושה לך את זה, זה לא אומר שזה לא עושה את זה למישהו אחר. זה בדיוק כמו שכולנו צריכים להבין שזה ש BDSM עושה לנו את זה - זה לא אומר שזה עושה את זה לכולם (ושוונילים זה לא עוד אנשים שאוהבים BDSM ועוד פשוט לא הבינו את זה icon_smile.gif ).

ואני מעולם לא ציפיתי מוונילים להבין אותנו. הם לא אמורים. תנסו אתם להסביר לסטרייט שזה נורא כיף לקבל בתחת, אפילו בצורה הציורית ביותר. כל מה שהוא יראה זה גבר גדול ושעיר שפולש לו למחוזות אינטימיים אפילו אם מדובר בדוגמן לבנים חלק ושרירי, אדם מקסים ונפש פואטית. icon_smile.gif ונילים לא אמורים להבין או לקבל את מושג ה BDSM. זה משהו שאנחנו עושים בחדר המיטות, או לכל היותר במועדון פרטי. הרי, אני לא הולכת לחברים שלי ומנסה להסביר להם שה-דבר זה "גירוי עם נוצה ורודה של הדגדגן" או "שימוש באביזרי מין בשעות העבודה", מאותה הסיבה אני גם לא מספרת למי שלא מעוניין לשמוע ש"קניתי בדיוק שוט זנבות חדש" או "את חייבת לראות את הסימנים הכחולים על העכוז הימני שלי" (באמת, דרך אגב). לכל היותר, ונילים אמורים לא לדחוף את האף. זה מה שאני רוצה לראות מצידם.

ואם הם דוחפים אותו, ולא בצורה סקרנית בלבד, אז כדאי לטרוק להם את הדלת על אותו האף. ואם צריך אפשר גם להזמין משטרה.

אז סיכום לכל מי שבחר לדלג על רוב ההודעה (כן אני יודעת שזה באופן טבעי הרוב icon_smile.gif icon_smile.gif icon_smile.gif )
- אנשי BDSM - תלמדו לקבל כל פטיש של כל אדם, אפילו אם הוא לא שלכם.
- ונילים לעולם לא "יקבלו" אותנו כי הם לא אמורים לעשות את זה. כל מה שאפשר לצפות מהם זה לתת לנו לעשות את מה שאנחנו רוצים (וחסר להם שלא יעשו את זה)

זהו,
סיימתי את המסכת החינוכית שלי להיום
שיהיה עררררררררב נפלא.
שיהיה יום מוסווץ',
אלי.