אחר צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

השטות של ויקי כנפו, להתפשט ולהצטלם בעירום ממש קשורה....

Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ}
לפני 19 שנים • 22 בספט׳ 2004

שאלה לאבירי הקפיטליזם הדרוויניסטי

Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ} • 22 בספט׳ 2004
ציטוט:
מישהו שאני מכיר התחיל מבת-ים וחולון, עבד באלקטרוניקה, ולפני מספר שנים החליף מקצוע להנדסת תוכנה. הוא התאים את עצמו למציאות - ראה מה קורה, איזה מקצוע יהיה רווחי, והלך על זה. לא היה לו כמעט כסף, אבל הוא ידע ולמד איך להשקיע אותו, הוא חסכן (ויש שיאמרו קמצן), מתחשבן, מחשב, חושב... ולא מתלונן. ואפילו הצביע שינוי!

ומה יוכל אותו מישהו שאתה מכיר לעשות ביום שבו המעסיק שלו יאמר לו - "מהיום אני משלם לך מחצית מהשכר"?

עד כמה יוכל אותו מישהו לעמוד בגב זקוף מול המעביד שלו אם המעסיק הוא המעסיק היחיד בתחום המקצועי שלו, או באזור המגורים שלו?

ואם אותו מישהו הוא למשל עובד סוציאלי, מורה או שרת בבית ספר, או אדם בגיל שבו מעסיקים כבר לא מתביישים לאמר "הוא מבוגר מדי" - עד כמה כללי השוק החופשי שאתה מזמר בשבחם פועלים עליו?

לדרוש מאדם שתמיד לאורך חייו יוכל לצפות נכון את כל צהפוכות המשק, הכלכלה והטכנולוגיה (או לחליפין שייוולד לאבא שייתן לו/ה בנק במתנה) נראה לי מאד מופרך כשיטה להצלחה בחיים.

לגזור את דינו של אדם כבטלן מושבע בגלל החלטה או החלטות שגויות נראה לי כגישה שיכולה לבוא מאופטימיות יתר לגבי הסיכויים שלך, מתמימות או מרשעות.

icon_twisted.gif
הדום לרגלייך​(נשלט)

ההויה קובעת את ההכרה?

הדום לרגלייך​(נשלט) • 22 בספט׳ 2004
מארקס טען שההויה קובעת את ההכרה ולכן ניצחון הסוציאליזם מובטח כי הרוב הקובע בחברה דמוקרטית שייך לפרולטריון. עד כמה הוא טעה אפשר לראות בשרשור הנ"ל. רשימת האמירות הדמגוגיות של בעלי ההון חוזרת על עצמה שוב ושוב: שילכו לעבוד,הם נצלנים, בטלנים, שינקו תחת של קשישים. (למציע ההצעה הספציפית הנ"ל אני מאחל שינקה תחת של קשישים ב-19 שקל לשעה ואז אולי יבין את משמעות הצעתו). לו כל המציעים למיניהם היו בעלי הון או קרוביהם הייתי מבין את עמדתם.אבל , להערכתי רובם שייכים או ישתייכו למעמד הבינוני, שהוא מטרתו האמיתית של ביבי ודומיו. כל הכבדת העול כולה לא נועדה רק להמאיס את החיים על העניים בלבד.היא נועדה לשמש תמרור אזהרה ברור למעמד הבינוני: ראו הוזהרתם. זה מה שמצפה לכם אים. המעמד הבינוני וכוח עבודתו הם המטרה האמיתית. כדי שאנשים משכילים ונבונים יעבדו כמו חמורים על- מנת שבעלי ההון יגדילו את ריוחיהם, מכים בעניים ללא רחם. כוח עבודה טוב וזול זו המטרה האמיתית. וכמו שאנו רואים בשרשור הנ"ל התעמולה עובדת. כל הכבוד לויקי כנפו על מאבקה גם אם אמצעיו מוטעים לעיתים.טעויותיה הן שלה ופוגעות בה בלבד, בעוד שעל טעויות העשירים משלמים כולנו.

והנה דוגמה טריה כיצד הכסף עובר מהכיסים שלנו לחברות במשק

Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ} • 22 בספט׳ 2004
מאמר טרי, מעיתון הארץ של הבוקר:-
http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArtPE.jhtml?itemNo=480231&contrassID=2&subContrassID=6&sbSubContrassID=0

ציטוט:
חקירת קרטל המרכזיות של תדיראן וטלרד הסתיימה בקנס של 8 מיליון שקל

...
פרשת "קרטל המרכזיות" מסתיימת בקול ענות חלושה: הממונה על ההגבלים העסקיים, דרור שטרום, הודיע אתמול כי טלרד ותדיראן ישלמו למדינה 8 מיליון שקל ובכך תסתיים הפרשה, והן לא יועמדו לדין.

על פי ממצאי חקירת הרשות להגבלים עסקיים, הרוויחו החברות תדיראן וטלרד מאות מיליוני שקלים כתוצאה מהתמודדות מתואמת במכרזים שקיימה בזק לרכישת מרכזיות. בסוף שנות ה-80 השקיעה בזק כסף רב בהחלפת מרכזיות מיושנות במכרזיות דיגיטליות.

בזק קיימה מכרזים סגורים בין תדיראן וטלרד - שתיהן חברות מקבוצת כור - לרכישת המרכזיות. מטעמים לא ברורים נמנעה החברה מלפנות ליצרנים נוספים ובכך מנעה אפשרות להפחתה ניכרת של מחירי המכרז. חקירת שטרום התנהלה גם נגד בזק, ואולם עדיין לא התקבלה החלטה בעניינה.

תדיראן וטלרד לא קיימו תחרות הוגנת על העסקות אלא תיאמו ביניהן את הזכייה במכרזים באופן שאיפשר להן לזכות במחירים גבוהים. ההכנסות הגבוהות ממכירת מרכזיות לבזק היו אחד המנופים העיקריים לשיקומה הפיננסי של חברת האם כור, שהיתה נתונה באותה עת בקשיים פיננסיים.
...

כלומר - מאות מליוני דולרים עברו מקופת הציבור, דרך חברת בזק - שממונת מכספים ציבוריים, לתדיראן וטלרד, ומהן לחברת האם כור.

וכיום, אותם נכסים שנרכשו בכספי הציבור עומדים למכירה שוב - מעניין האם הם יימכרו בשווי ריאלי, או שנראה כאן תסריט דומה לבנק הפועלים, שנקנה במחיר מציאה ע"י אחד התורמים הראשיים של ביבי נתניהו - טד אריסון.

טוב לדעת שיש מי ששומר על כספי הציבור...
מקבי​(מתחלף)
מקבי​(מתחלף) • 22 בספט׳ 2004
ציטוט: למציע ההצעה הספציפית הנ"ל אני מאחל שינקה תחת של קשישים ב-19 שקל לשעה ואז אולי יבין את משמעות הצעתו)

נשמע לי הרבה יותר טוב מלעשות כלום ב-0 שקלים לשעה. כך או כך, מי שלא רוצה לעבוד, לא חייב. שגם לא יאכל.

"הציבור מטומטם ולכן הציבור ישלם, מה שבא בקלות באותה הקלות ייעלם" - שלום חנוך, 'משיח'

ציטוט: מארקס טען שההויה קובעת את ההכרה ולכן ניצחון הסוציאליזם מובטח כי הרוב הקובע בחברה דמוקרטית שייך לפרולטריון

מצטער לבשר לך, אבל מארקס טיפה לא מעודכן, ועד היום קומוניזם לא עבד - אף לא פעם אחת. ומרקס בכלל לא דיבר על דמוקרטיה, אלא על דיקטטורה של אותו מעמד הפועלים, הפרולטריון... תלוש לחלוטין. למה שהפועלים ישלטו? יחד עם כוח פיננסי בא כוח שלטוני, כך היה תמיד, וכך אני משער שיישאר המצב. אבל במדינה דמוקרטית צריך להיות רוב של אנשים משכילים, בעלי יכולת פיננסית שמאפשרת להם חיים בכבוד וברווחה, והם בעלי הכוח האלקטורלי המרכזי. כאשר הרוב הוא רוב טיפש, לא משכיל, שבוחר על בסיס חוסר-הבנה של המערכת הפוליטית... התוצאה לפניכם, ישראל 2004.

ציטוט: ומה יוכל אותו מישהו שאתה מכיר לעשות ביום שבו המעסיק שלו יאמר לו - "מהיום אני משלם לך מחצית מהשכר"?

"תודה רבה ולהתראות." אותו אדם הוא בעל תושייה, וימצא עבודה בכל דבר - כך היה הרבה לפני שביסס את עצמו. טפו טפו... icon_razz.gif

ציטוט: לדרוש מאדם שתמיד לאורך חייו יוכל לצפות נכון את כל צהפוכות המשק, הכלכלה והטכנולוגיה (או לחליפין שייוולד לאבא שייתן לו/ה בנק במתנה) נראה לי מאד מופרך כשיטה להצלחה בחיים.

מסכים. אבל החיים זה לא פיקניק, ואי-אפשר להבטיח את ההצלחה של כולם. מה שלדעתי כן צריך להיות זה שיוויון הזדמנויות לכולם - אפילו בלי דמי-אבטלה, אלא שוק עבודה מספיק גדול ורחב שכל אחד יוכל למצוא בו את מקומו, מהטיפש לחכם, ומהחזק לחלש.

ציטוט: לגזור את דינו של אדם כבטלן מושבע בגלל החלטה או החלטות שגויות נראה לי כגישה שיכולה לבוא מאופטימיות יתר לגבי הסיכויים שלך, מתמימות או מרשעות.

וזה לא מה שעשיתי. אבל אי-אפשר לצפות שמישהו שלא יודע להתנהל עם כסף (דהיינו, אין אוכל לילדים אבל כסף לסיגריות יש) או שלא יודע או שבחר לא להשקיע בהשכלה שלו - אותו אדם יידפק, ואין מה לעשות. צריך אולם להבטיח, לדעתי, שלא יהיו יותר מדי אנשים כאלה. כרגע יש המון, וכבר לא מדובר בסתם אנשים טיפשים ו\או עצלנים, אלא פשוט ברווח כל-כך גדול בין הכסאות, שכולם נופלים... מי יכול לתכנן עתיד במקום שבו שום דבר לא בטוח?
לפני 19 שנים • 23 בספט׳ 2004

תזכורת קטנה

Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ} • 23 בספט׳ 2004
הכלכלות היחידות שבהן היו 100% תעסוקה היו הכלכלות של המדינות הקומוניסטיות.

האם אתה ממליץ לנו לעבור למשטר שבו לכוווולם יש עבודה?

אבטלה היא סוג של פשרה/משטר המאפשר יעילות כלכלית - כל כלכלן שנה א' אמור לדעת זאת.

אבטלה, או מצב שבו לאנשים אין נגישות לתעסוקה הוא חלק בלתי נפרד מהשיטה הקפיטליסטית (ע"ע שוק חופשי).

להאשים אדם שאיננו יכול למצוא פרנסה במצוקה שבה הוא נמצא, איננו שונה מלהאשים אדם בכיסא גלגלים בנכות שלו.

להאשים אדם שבאורח מתמשך איננו מוצא תעסוקה במצוקה שבה הוא נמצא נשמע לי כמו להאשים אדם נכה על כך שהוא מתלונן שאיננו יכול ללכת לסרט, להיכנס לספריה או לנסוע באוטובוס באמירה - אם אתה נכה כנראה שמגיע לך, אני במקומך פשוט הולך למקומות האלו.

בעיני - זו אחריות של הממשלה ליצור קרקע פוריה ליצירת מקומות תעסוקה.

בעיני - זו אחריות של הממשלה לדאוג שלאזרחיה תהיה נגישות להשכלה.

בעיני - זו אחחריות של האזרחים לא לתמוך במפלגות שאינן מקדמות את טובת האזרחים.
מקבי​(מתחלף)
מקבי​(מתחלף) • 23 בספט׳ 2004
ציטוט: בעיני - זו אחריות של הממשלה ליצור קרקע פוריה ליצירת מקומות תעסוקה.

בעיני - זו אחריות של הממשלה לדאוג שלאזרחיה תהיה נגישות להשכלה.

בעיני - זו אחחריות של האזרחים לא לתמוך במפלגות שאינן מקדמות את טובת האזרחים.

מסכים לחלוטין. אבל אני לא מסכים שכל מי שלא עובד, זו אשמתה של המדינה. תגיד לי, באמת, למה שמישהי יעבוד, כשלפעמים דמי האבטלה מכסים לו יפה את החודש? לא לכולם יש כבוד עצמי כזה נפלא, ולא כולם ששים לרוץ לעבוד. ברגע שיש לך מערכת שמזמינה ניצול, יהיו לך מי שיינצלו אותה. אני, כמו שאמרתי כבר קודם, בעד יצירת חופש פעולה כמה שיותר גדול, אפשרויות, יכולות... ואחורי זה, שכל אחד יעשה מה שבא לו. לא רוצה לעבוד? סבבה. אבל דמי אבטלה לא תקבל.

יש יותר מדי התעסקות בסימפטומים של בעיות, מאשר בבעיות עצמן. יותר מדי קצבאות ופחות מדי מקומות עבודה. יותר מדי קלות בלימודים, ופחות מדי סבסוד ממשלתי אמיתי של אותם הלימודים. במקום לקדם את הפריפריה, נותנים להם הנחות. במקום לעזור לעניים (שלא היו תמיד עניים) להשתקם, זורקים עליהם כסף שלהם לא ממש עוזר, ולמדינה עולה המון.

ויש גם את העיסוק המטורף בעניין הבטחון ברמה הצבאית - כל-כך הרבה כסף הולך על צבא, על דברים שלא צריכים, שאין בהם שימוש... בשביל מה אנחנו צריכים את חיל השריון הרביעי בגודלו בעולם? בשביל מה אנחנו צריכים את חיל האוויר השלישי בגודלו בעולם? בשביל מה צריכים לשלם משכורות לכל-כך הרבה אנשים, שלא עושים כלום? כולם צריכים להתייעל... חוץ מהצבא. רק הוא חף מהכל, צועק 'ביטחון!' ומקבל מיד תקציבי-ענק. יותר מ-30 אחוז (שזה מקום ראשון בעולם) מהתקציב הכללי הולכים על זה. צבא. מכונות. מטוסים. טנקים. משכורות... וזה, כשאף אחד לא נראה כמבין שביטחון לאומי נשען על קצת יותר מעוצמה צבאית. איזה צבא עם ירצה להילחם בשביל מדינה שלא תומכת באזרחיה? איזה חייל ירצה לסכן את עצמו, כשלאמא שלו אין מה לאכול?
Mis Clair
Mis Clair • 23 בספט׳ 2004
התמונה ללא ספק משפילה ומבזה את ויקי כנפו.

לא משנה מה הגברת תעשה מעכשיו, תמיד תרשם ב"תיקה האישי" תמונה זו.
לכן לדעתי עלינו לחשוב על המצב שגרם לכנפו לעשות מעשה מבייש שכזה,
ופה אני קצת מבינה את הרגשת החוסר אונים בה כנראה היא הייתה בשעה
שבחרה בדרך מוזרה שכזו.
בנוסף אני בטוחה שהרעיון לא היה שלה, ואנו חוזים בסוג של ניצול. כנפו למעשה
הינה שוב הקורבן, רק שהפעם היא נכנסה למצב הזה בכוחות עצמה.
מקבי​(מתחלף)
מקבי​(מתחלף) • 23 בספט׳ 2004
,
ציטוט: לכן לדעתי עלינו לחשוב על המצב שגרם לכנפו לעשות מעשה מבייש שכזה,
\
שוב מצב ושום גרעינים. האשה זונת תקשורת, והיא פשוט עשתה את הצעד הבא.

ציטוט: בנוסף אני בטוחה שהרעיון לא היה שלה, ואנו חוזים בסוג של ניצול. כנפו למעשה
הינה שוב הקורבן,

את טוענת שהיה פה אונס? אחרת, אין סיבה שאדם יעשה כזה דבר. אלא אם הוא חולה בנפשו, או ששילמו לו סכום כסף נכבד... icon_rolleyes.gif

ציטוט: פה אני קצת מבינה את הרגשת החוסר אונים בה כנראה היא הייתה בשעה
שבחרה בדרך מוזרה שכזו.

אני אגיד לך מה היא חשבה.
"הממ, כסף, כבוד עצמי... טוב, את שניהם אין לי, אבל כסף מציעים לי עכשיו, אז יאללה."
הדום לרגלייך​(נשלט)
לפני 19 שנים • 24 בספט׳ 2004
הדום לרגלייך​(נשלט) • 24 בספט׳ 2004
מצטער לבשר לך, אבל מארקס טיפה לא מעודכן, ועד היום קומוניזם לא עבד - אף לא פעם אחת. ומרקס בכלל לא דיבר על דמוקרטיה, אלא על דיקטטורה של אותו מעמד הפועלים, הפרולטריון... תלוש לחלוטין. למה שהפועלים ישלטו? יחד עם כוח פיננסי בא כוח שלטוני, כך היה תמיד, וכך אני משער שיישאר המצב. אבל במדינה דמוקרטית צריך להיות רוב של אנשים משכילים, בעלי יכולת פיננסית שמאפשרת להם חיים בכבוד וברווחה, והם בעלי הכוח האלקטורלי המרכזי. כאשר הרוב הוא רוב טיפש, לא משכיל, שבוחר על בסיס חוסר-הבנה של המערכת הפוליטית... התוצאה לפניכם, ישראל 2004.

דיקטטורה של האליטה? זה דרך אגב מה שיש היום. האליטות מחוברות בקשרי אינטרסים. אין תחליף לשיטה הדמוקרטית ,ואכן לצערי הרוב טיפש. אתה מציע שרק בעלי הכנסה והשכלה יוכלו להצביע? לא נותר לי ולשכמותי אלא לשכנע שסוציאליזם הומני הוא הפיתרון ולחכות עוד 200 שנה שכולם ישתכנעו.
baby(expired)​(לא בעסק)
לפני 19 שנים • 25 בספט׳ 2004
baby(expired)​(לא בעסק) • 25 בספט׳ 2004
הנה סכומי הכסף שנותן ביטוח לאומי באמצעות לשכת התעסוקה וההגבלות עליהם, כמו גם הסכום המשולם למקבלי הבטחת הכנסה. מעודכן מהחוברת האחרונה של ביטוח לאומי לשנת 2003 לפני הקיצוץ של האיש שאוהב עניים.

מקבי, אין שום סיכוי שתגמור עם זה את החודש. אבל אם אתה רוצה לנסות, לך על זה וספר לי את החוויות שלך אח"כ.

קיצבת האבטלה: (המגבלות הוקשחו ועכשיו חייבים להיות לפחות בגיל 25). אם תסרב לקבל עבודה תשלל קיצבתך תוך 90 יום. זמן קבלת הקיצבה הרב ביותר 138 יום. דמי האבטלה ליום לא יעלו על השכר הממוצע במשק.

ובוא נעבור למה שמעניין באמת. אחרי 138 יום, במקרה הטוב נגמרה קצבת האבטלה שלך. ואף אחד לא רוצה להעסיק אותך. ואתה צריך לאכול. ואת החסכונות כבר אכלה המשכנתא על דירת השלושה חדרים שקניתם בפרץ של אופטימיות קצת אחרי החתונה.
אתה פונה לביטוח לאומי ומבקש הבטחת הכנסה. ואז ביטוח לאומי אומר ...טוב, רוצה ? בבקשה. אבל אתה צריך לעמוד במספר תנאים:
1. אין לך רכב.
2. אינך חבר קיבוץ או מוסד שיתופי
ויש עוד ועדו הגבלות שנוספו מאז הקיצוצים... והנה סכום הקצבה נכון ל2004 :שים לב, זה מה שאנחנו מוציאים על שלוש ארוחות ערב במסעדה לזוג:

גובה הגמלאות למי שטרם מלאו לו 55 שנה (4% - )
ערך קיצבאות היום:
יחיד- 1337 (20%) אחוז מהשכר הממוצע.
זוג – 1838 (27.5 😵
זוג +1 2005 30%
זוג +2 2240 33.5 %

התפלגות תשלומי גמלאות של המוסד לבטלא-2001

34% זיקנה ושארים
17% קצבאות ילדים
13% נכות כללית
8% אבטלה
8% הבטחת הכנסה
6% נפגעי עבודה
6% אמהות
5% סיעוד
3% מילואים

בקיצור יקירי, אני לא רוצה לנסות לחיות מ1337 ש"ח בחודש. קצת קשה לי להאמין שאנשים שעבדו כל כך הרבה שנים רוצים להיות עניים. שימו לב להתפלגות מקבלי הקצבאות. הרי רוב המקבלים של הקצבאות הם קשישים. איפה האנושיות?

קצת חמלה

בייבי