ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

שאלות של שבת בבוקר -ושבכלל(תעזרו?)סאדו?למה מתי ואיך?

נוריתE
לפני 19 שנים • 18 בספט׳ 2004

שאלות של שבת בבוקר -ושבכלל(תעזרו?)סאדו?למה מתי ואיך?

נוריתE • 18 בספט׳ 2004

1.עד כמה אתם מאמינים/ות שרצון חופשי הוא כשמו ,נטול כל סיבות
2.אתם מאמינים ש"רצון חופשי" הוא בעצם מערכת של סיבות וגורמים ופקטורים שמקורם בנסיון ?
3.POP QUISE: "אני רוצה אוכל סיני ולא איטלקי" הצהרה כזאת באה מהאוויר כך סתם.?או שמססתרים מאחוריה גורמים מסוימים?
3.אתם מאמינים ב"גן ה BDSM'מי?
4,אם כן, מה לדעתכם הוא הגיל בו יכולות נטיות כאלו לבוא לכדי רצון מימוש?ומהו הגיל ה"לגיטימי" ולא נדבר כרגע על גיל ה"הסכמה" המנדטורי(14)
האם יש מקום להגבלת גיל?
של צפיה ו/או עיסוק

5..ההצהרה "אני עוסק/ת בסאדו"כי בא לי,כי זה עושה לי טוב,היא באמת ?ותיסתכלו פנימה,פשוטה כמשמעה?
6.אם כן,תנסו בכל זאת,להסביר. גם אם לא.

7.אם לא,האם אתם מאמינים שלנטיה הזאת יש סיבות, שמקורן, אולי ,רק אולי,(מודגש) בטראומת ילדות
או משהו בדומה?
8.כלל הברזל שסאדו נעשה מתוך הסכמה ורצון חופשי
עד כמה באמת משחקים פה ה"רצון החופשי"ו"הסכמה"-אם אתם מסכימים לזה שיש גן או סיבות אחרות מלבד פשוט בא לי וכייף לי.
9.נחוזר לרגע,בכל אופן לעיניין הגיל,ונצא מהנחה שיש גן ושאולי גם סיבות אחרות לרצון לעסוק בזה, פרט ל"בא לי וטוב לי וזה עושה לי כיף"באיזה גיל בנאדם, לדעתכם ,בשל להחליט ולעסוק?אושזה מקום לבגרות נפשית אישית או"רצון"בלבד.או "סקרנות" או מה שלא יהיה.
והאם יש מקום לגורם מבוגר ומבין,לנסות להתערב בעייניין לעודד או לשים קץ.

10.האם בכלל,מענינות אתכם/ן ,אישית או בכללי לגבי כולם?הסיבות להמצאותכם/נו ועיסוקכם/נו בזה? או שהחלטתם פשוטו כמשמעו להניח לזה כמו שזה.האם ניסיתם לרדת לעומק הסיבות אי פעם או שבכלל לא. האם יש מקום לבחינה עצמית?

nerissa​(אחרת)
לפני 19 שנים • 18 בספט׳ 2004
nerissa​(אחרת) • 18 בספט׳ 2004
1.עד כמה אתם מאמינים/ות שרצון חופשי הוא כשמו ,נטול כל סיבות

רצון חופשי הוא החופש לרצות ולממש משהו. בודאי שהוא כולל סיבות. סיבות אישיות שלך. רצון אישי שלך. "רצון חופשי" לא אומר רצון נטול סיבות. זה אומר רצון נטול אילוצים חיצוניים.

2.אתם מאמינים ש"רצון חופשי" הוא בעצם מערכת של סיבות וגורמים ופקטורים שמקורם בנסיון ?

מה הקשר? רצון חופשי הואט אכן מערכת של סיבות/גורמים/פקטורים/אישיות/חוסן נפשי אבל הם לא קשורים בניסיון. הם קשורים בצרכים אישיים וביכולת לממש אותם כנגד פקטורים חיצוניים. אני מוצאת דווקא המון רצון חופשי אצלי ילדיי חסרי הניסיון בחיים icon_biggrin.gif

3.POP QUISE: "אני רוצה אוכל סיני ולא איטלקי" הצהרה כזאת באה מהאוויר כך סתם.?או שמסתתרים מאחוריה גורמים מסוימים?

בטח. דיאטה/טעם/ריח.. אם את מתייחסת לאוכל סיני/איטלקי רק כמזון – זה ממש לא משנה. ברגע שיש בך רצון חופשי (שבא מתוך העדפות אישיות) יש לך את הזכות (והחובה האישית לעצמך) לבחור מה שטוב לך.

3.אתם מאמינים ב"גן ה BDSM'מי?

אין לי מושג. לא מחפשת תמיכה מדעית למיצוי האישי שלי.

4,אם כן, מה לדעתכם הוא הגיל בו יכולות נטיות כאלו לבוא לכדי רצון מימוש?ומהו הגיל ה"לגיטימי" ולא נדבר כרגע על גיל ה"הסכמה" המנדטורי(14)
האם יש מקום להגבלת גיל?
של צפיה ו/או עיסוק

יש הבדל בין משיכה לתחום לבין מימוש. בדיוק כמו שאנו מגבילים את ילדנו מלמשש דחפים שלהם שהגיל והניסיון שלהם לא גדול מספיק כדי להתמודד נפשית עם הדברים – כך כמובן גם בבדסמ. לדעתי.
אני מאמינה שצריך בגרות נפשית וזו לא בהכרח קשורה בגיל. אני מכירה בני 20 עם ניסיון חיים עשיר שהבשילו מספיק כדי להתמודד עם "המשאות הנפשיים" שהבדסמ מציב, ואני מכירה אינפנטילים בני 40 שמסוכנים לעצמם ולמי שאיתם בגלל חוסר בשלות מנטאלית ורגשית.
את מחפשת מספר? להגיד מגיל 17 ועשרה חודשים? לא מאמינה בזה.
כל גיל מעבר לגיל החוקי הוא נכון כל עוד נושא הגיל בשל נפשית ומנוסה מינית לכך. אני מאוד לא תומכת בבדסמ כניסיון מיני ראשון. מאוד לא בריא לדעתי..
אבל יש כאלה שהתחילו את חייהם המיניים בגיל 13 ויש כאלה שעברו את העשרים ועדיין הם בתולים. לדעתי חייבים לחוות מערכות יחסים מיניות ורגשיות וניליות כדי להבין ולהיות מוכנים למערכות יחסים בדסמיות.

5..ההצהרה "אני עוסק/ת בסאדו" כי בא לי,כי זה עושה לי טוב,היא באמת ?ותיסתכלו פנימה,פשוטה כמשמעה?

אני מאזוכיסטית. אני מתענגת מכאב בקונוטציה מינית. זה ממלא אותי, מעשיר אותי, מרגיע אותי, הופך אותי מאושרת.. ונשבעת לך שהסתכלתי הכי פנימה שאפשר עד שהודתי בזה icon_wink.gif

7.אם לא,האם אתם מאמינים שלנטיה הזאת יש סיבות, שמקורן, אולי ,רק אולי,(מודגש) בטראומת ילדות
או משהו בדומה?

נמנעת מהכללות. לא רצוי. זה נכון שאחוז הנפגעים מטראומת ילדות/נעורים הוא גבוה בקהילה – אבל לצערנו האחוז הזה גבוה גם "שם בחוץ". אי אפשר לעשות הכללות כאן.

8.כלל הברזל שסאדו נעשה מתוך הסכמה ורצון חופשי
עד כמה באמת משחקים פה ה"רצון החופשי"ו"הסכמה"-אם אתם מסכימים לזה שיש גן או סיבות אחרות מלבד פשוט בא לי וכייף לי.

הכל תלוי בחוסן האישי והנפשי.
יש אנשים החיים עם המשיכה הזו כל חייהם ולא מביאים אותה לכדי מימוש בגלל פחד עמוק ורגשות אשמה.
גן? שוב השם הזה.. בכולנו גן "חייתי".. אנחנו בקהילה מביאים אותו לידי ביטוי. הנשים משחררות את הנקבות שבהן לחופשי (הן נקבות כנועות והן דומיננטיות) הגברים משחררים את הזכרים שבהם.
אני מאמינה שהבדסמ הינה היכולת שלנו לשלוט ביצרים הקדמונים האלה, לביית אותם, לשחרר אותם תחת גבולות השפיות האישיים שלנו – ולהינות בטירוף ..

9.נחוזר לרגע,בכל אופן לעיניין הגיל,ונצא מהנחה שיש גן ושאולי גם סיבות אחרות לרצון לעסוק בזה, פרט ל"בא לי וטוב לי וזה עושה לי כיף"באיזה גיל בנאדם, לדעתכם ,בשל להחליט ולעסוק?אושזה מקום לבגרות נפשית אישית או"רצון"בלבד.או "סקרנות" או מה שלא יהיה.
והאם יש מקום לגורם מבוגר ומבין,לנסות להתערב בעייניין לעודד או לשים קץ.

עניתי חלקית. להתערב? רק במקרה שעוברים על החוק. לייעץ? תמיד. לתמוך? כל הזמן.

10.האם בכלל,מענינות אתכם/ן ,אישית או בכללי לגבי כולם?הסיבות להמצאותכם/נו ועיסוקכם/נו בזה? או שהחלטתם פשוטו כמשמעו להניח לזה כמו שזה.האם ניסיתם לרדת לעומק הסיבות אי פעם או שבכלל לא. האם יש מקום לבחינה עצמית?

בחינה עצמית? כל הזמן! מיליון שאלות על כל תשובה שאני מקבלת.. והלואי שזה לא ייגמר לעולם..