לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

מהו אושר ?

בת שחר​(לא בעסק)
לפני 19 שנים • 25 בספט׳ 2004

מהו אושר ?

בת שחר​(לא בעסק) • 25 בספט׳ 2004
אני שואלת את עצמי הרבה פעמים "האם אני אדם מאושר " ?
ולמען האמת איני יודעת תמיד לענות על כך
האושר הוא דבר חמקמק
אנו מציבים לעצמינו יעדים "שאסיים את הלימודים אהיה מאושרת " , סיימתי ואז יש יעד חדש "שאתקבל לעבודה הזו אהיה מאושרת" , "שאמצא את האחד והיחיד אהיה מאושרת "
"שאקנה אוטו חדש אהיה מאושרת " וכך הלאה
האם מישהו יכול להסביר לי מהו אושר אמיתי ?
האם אנו מאושרים או סתם שמחים ?
האם יש סוף ליעדי האושר ?????
abcd

אושר

abcd • 25 בספט׳ 2004
הבעיה איתו שהוא אכן חמקמק.

אין למה לחכות,

לעיתים הוא נמצא ממש מתחת לאף שלנו ואנחנו אפילו לא רואים אותו...

מישו אמר לי פעם: " את לא רואה שמה שאת באמת רוצה כבר יש לך... "
הוא​(שולט)

שני גישה

הוא​(שולט) • 25 בספט׳ 2004
כדי לשפר את רמת המאושרות
תפסיקי לחשוב במושגי יעד או עתיד או חסר
אלא היי מאושרת מהקיים וההוה בדברים קטנים טובים שיש או קורים לך
יחד זה גדל לאושר גדול -רגעים שקורים
בשורה תחתונה להסתכל על הכוס המלאה

אפשרות נוספת היא לחשוב על הדברים הכי חשובים לך ולראות איפה את בתחום הזה
נניח בריאות בהנחה שאינך מאושפזת כרגע- יכולה לומר לעצמך כמה טוב שאת בריאה
לראות את הצד החיובי בכל דבר קטן כגדול

ודבר אחרון דברים חומריים כמו אוטו עבודה טובה או כסף הם סוג של אשליה
הם נותנים סיפוק רגעי אושר פלסטיק
אושר אמיתי מגיע מהיקרים והאהובים לנו
זה לדגמא חיוך של המסטאר שלך שגאה בך
חתול בשק

Re: שני גישה

חתול בשק • 25 בספט׳ 2004
הוא כתב/ה:
בדברים קטנים טובים שיש או קורים לך

זה... זה מה שאני מנסה לאמץ.
icon_rolleyes.gif
@buba@​(נשלטת)
@buba@​(נשלטת) • 25 בספט׳ 2004
באופן הכי מציאותי שאני יכולה לתאר אושר,הייתי אומרת שזה כימיקל מסויים שמופרש לדם ולמוח .
החדשות הטובות הם שהכימיקל הזה נמצא בתוכנו 100% מהזמן ושאנחנו המנהלים של הכימיקל הזה ובטח שמעת את זה מיליון פעם,
אבל האושר נמצא בתוכך ואת רק צריכה לבחור בו. הבנתי שכל הפעמים שאנחנו מתלוננים על האושר, אנחנו בעצם מצפים שזה יבוא לנו מבחוץ, שנפגוש מישהו חדש, שנקבל חדשות טובות, שיקרה לנו משהו ובעצם שלא נצטרך לעשות שום דבר אקטיבי, אלא שהאושר "יבוא" לנו.לדעתי הצעד הראשון הוא זה לבחור להיות מאושר במודע, מבחירה ועכשיו כל מה שנשאר זה להתאמן בזה, עד שנרכוש מיומנות והוא יהיה זמין לנו באותו אופן שפעם לא הייתה לנו מיומנות נהיגה והיום אנו לא חושבים על זה בכלל.

ועוד הגעתי למסקנה, שמשמעות האושר, היא לאהוב את עצמך.
ואין אושר שזה לא תופס לגביו.
אנחנו מאושרים כל פעם שמשהו קרה, כל פעם שהכרנו מישהו, כל פעם שקיבלנו חדשות טובות..
למשל שפגשנו מישהו, אנחנו מאושרים בגלל המשמעות של זה לגבי עצמנו, מה זה אומר עלינו אם מישהו רוצה להיות בקרבתנו?
ולא סתם מישהו.. אלא מישהו שאנחנו מאוד תופסים ממנו!
זה המשפט שאנחנו אומרים לעצמנו מיד אחרי שזה קרה.. למשל "יש אני שווה!" "מישהו אוהב אותי! ואז כמובן שעוקבת אחרי זה תחושת האושר,
אבל במקום לאהוב את עצמנו באמצעות אנשים, אוכל, תשומת לב, כסף, מתנות, בגדים, מחמאות וכו´ אפשר פשוט לאהוב את עצמנו באמצעות- אהבה ולהיות עם עצמנו ופשוט להרגיש בן אדם מאושר .
מקווה שתרמתי לך , מה שכן תרמתי לעצמי זה בטוח.
kitiara
לפני 19 שנים • 26 בספט׳ 2004
kitiara • 26 בספט׳ 2004
איך אפשר להתאמן בלהיות מאושר?

אומנם יש רגעים שאני מאושרת עם או מעצמי, אבל "רוב האושר" שלי(ונראה לי של כולנו) נובע כתוצאה מחוויות עם אנשים אחרים.
Nymphaea​(נשלטת){זיעויה}

אכן אושר הוא חמקמק אך בר השגה

Nymphaea​(נשלטת){זיעויה} • 26 בספט׳ 2004
לטעמי אושר איננו תחושה רציפה. אושר הוא אוסף של רגעים קטנים בחיים שאנחנו צריכים ללקט לעצמנו. שקיעה יפה, זריחה מהמהמת, הילד שלמד ללכת, הצלחה בבחינה או כל אירוע אחר קטן או גדול, שאנחנו עצמנו אוספים כאירוע מאושר. הבעיה היא שתחושת האושר היא בת חלוף. פגשת את אלוף חלומותיך, האביר על הסוס הלבן בכבודו ובעצמו. כמה זמן תמשך תחושת האושר? הרי גם היא תחלוף לה. כמה מצער. לכן יש לאסוף את רגעי האושר הללו ולנצור אותם. מה הם רגעי אושר? זה כבר תלוי בנו. כל אחד מאיתנו מחליט - כן מחליט, מהו אושר בשבילו. יש כאלו שהרף שלהם גבוה ויש כאלו שהרף שלהם נמוך יותר (ולא לזלזל, זה לא אומר שזה "לא שווה").
מה שאני מנסה לומר הוא:
א. אין אפשרות להרגיש מאושר לאורך זמן.
ב. כל אחד יכול ללמוד להיות מאושר אם ידע לאסוף את אותם רגעי אושר.
ג. אותם רגעי אושר, קטנים כגדולים, יכולים להוות את הדלק בתקופות קשות יותר.
זאת דעתי המאוד לא מלומדת על אושר.
מקווה שתוכלי להרגיש אושר כמה שיותר בחייך.
מישלי

זה פשוט ........

מישלי • 26 בספט׳ 2004
אושר ....... זה לא משהו שמגיעים אליו
זה ערך שבאים ממנו.....
זה לא - לעשות דברים כדי להיות מאושרת
אלא - אני מאושרת ואז אני פשוט עושה !!! וגם כשזה כואב, זה עדיין באושר
ככה זה אצלי
ולקח לי זמן ללמוד את הטריק הזה !
לונה​(אחרת)
לונה​(אחרת) • 26 בספט׳ 2004
לפי דעתי אושר אמיתי זה משהו שלעולם לא נשיג, אני אסביר:
לפי דעתי אנחנו נמצאים כאן בגלל מטרה מסויימת, מטרה שמשותפת לכל אדם באשר הוא וזה להגיע אל האושר הנכסף, אבל זה בלתי אפשרי שכן ברגע שנגיע אל האושר אז פשוט נחייה בעולם אוטופי, וזה לא הגיוני
ועל כן (לדעתי לפחות) כשאדם מתקרב יותר מדי להשגת האושר או להבנה של מה זה אושר אמיתי, האדם נפטר וחוזר שוב בגלגול הבא (כן אני מאמינה בגלגול נשמות) בכדי להמשיך את המשימה שהוא נכשל בה בפעם הקודמת, ומכאן גם מחזוריות המין האנושי.

אבל לבינתיים, יש כל מיני דברים שיכולים לתת לך הרגשה מדומה של אושר (או של שימחה, או אפילו סיפוק אם תרצי) ורוב הדברים שעושים זאת הם דווקא הדברים שרוב האנשים לוקחים כמובן מאליו, כמו שקיעה, רעש הגלים, נוף מדברי מרהיב, שמיים זרועים כוכבים
וכמו כן גם האנשים הקרובים אלייך, בין אם זה משפחה או חברים או אפילו חיית המחמד שלך icon_smile.gif

לגבי דברים חומריים כמו, כסף, מכונית יקרה, דירה בעלת 10 חדרים עם חצר אחורית ענקית, ג'קוזי בבית וסאונה בחצר, דברים אלו אינם מעידים על קיומו של אושר, אלא על קיומו של עושר.
דברים אלו לעולם לא יוכלו להעניק איזושהי תחושה (אפילו הכי קטנה) של אושר, כי מה זה שווה אם יש לך את כל זה אבל אתה מרגיש הכי לבד בעולם... או בשביל מה צריך ג'קוזי אם אי אפשר להסתכל ממנו על השקיעה המדהימה, או לשכב איתו על הדשא מחובקת עם בחיר ליבך או אפילו ידיד שעושה לך טוב.

זוהי השקפת עולמי לגבי האושר, מקווה שהצלחתי להבהיר איכשהו את העניין... icon_rolleyes.gif

נ.ב. האושר זה דבר פרטי לכל אחד, בדיוק כמו אהבה, רק את יכולה להגדיר אותו לעצמך