סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

סאביות מבנין גילמן, אדונים מבית הפאנקייק

ורה
לפני 19 שנים • 12 באוק׳ 2004
ורה • 12 באוק׳ 2004
אוי, בכח המוח כזאת חכמה, ושוב אני מסכימה אתה במאה אחוז.
איך אפשר להכריח את עצמך להסתכל מלמטה על מישהו שברור לך שאת מוצלחת ממנו? (לא משנה הפרמטר - לחלק חשוב ההיבט המקצועי, לאחרים הכלכלי, לאחרים האינטלקטואלי, לאחרים הויזואלי וכו' - זה לא העניין). לדעתי אי אפשר. בכלל, לא חושבת שרצוי להיות עם אנשים שלא נותנים לך משהו מוסף, הרגשה שהשתפרת במשהו מהיותך אתם. מצד שני, גם כפיפות יתר לא רצויה, ופער גדול מדי הוא לא טוב לשום כיוון.
huan
huan • 12 באוק׳ 2004
ציטוט: כששני אנשים מספיק בוגרים רגשית הם לא נותנים לעצמם להיות מאוימים זה מזו בגלל שלאחד יש מה שלאחר אין אלא הם משלימים אחד את השניה בכך שמלמדים זה את זו את היכולות שחסרים להם ומעודדים אחד את השניה לצמוח ולרכוש יכולות חדשות, ובמידה ולמרות הכל עדיין ישנו איזשהו פער אז הם לא נותנים לו להסתיר מהם את האמת, והאמת שלהם זה שהם אוהבים ומכבדים זה את זו בגלל שזה גורם להם לאושר ולא בגלל שום דבר אחר.

לדעתי זו גישה מאוד תמימה ואידילית.ובאמת שהייתי רוצה שהיא היתה תקפה גם לעולם האמיתי והגישמי אבל לצערי הרב זה לא עובד ככה

אדם אשר חושב על עצמו בתור "שולט" או "עליון" אם זה ביחסים בתוך המשפחה,בין חברים או בעבודה
יקרע לגזרים אם מישהו אשר הוא רואה בו "נשלט","כפוף" או "נחות" יהיה טוב ממנו בהרבה אם זה מבחינת כישרון,אינטלקט,אופי או אפילו דבר "בנאלי" כמו הכנסה, אם לאותו "שולט" לא יהיה משהו שיאזן זאת.
ולרוב מערכות יחסים כאלה נושאים בתוכן את זרע החורבן.

מצטער על הניסוח המסורבל,כנראה ששלוש בלילה זה בכל זאת לא הזמן הכי מתאים לכתיבת דברי הגות. icon_smile.gif
שולץ האיום​(שולט)
שולץ האיום​(שולט) • 12 באוק׳ 2004

כל הכבוד לכל מי שדיבר את מה שהוא מרגיש באמת.
הכי קל זה לנסות ולהצטיר כליברלי ולהגיד: "בעצם למה לא?"
אבל בתכל'ס כמה זוגות כאלו אנחנו מכירים?

אן לי שום בעיה להגיד שאם הסאבית שלי פתאום תתמנה לשרת החינוך והתרבות
אז אני מאוד אעריך אותה ואפרגן לה
אבל אני לא אמשיך להיות הדום שלה.
כי בשורה התחתונה
אם הייתי רוצה לנגן כלי שני בזוגיות אז הייתי הולך להיות סאב.

עכשיו זה זמן טוב להציג את תאורית הערך:
תאורית הערך אומרת שסך כל הערך של שתי הצדדים בזוגיות שווה.
כאשר יש שינוי בערך של אחד מהם אז השני מבצע תיקון
ואם התיקון לא מתבצע אז הבסיס לזוגיות מתערער.

דוגמא
יתכן למשל שבמערכת מסוימת האישה מביאה את היופי והגבר מביא את המזג הנוח שלו
ברבות השנים האישה מאבדת מיופיה והגבר מתחיל להתנהג אליה בפחות סבלנות.
האם זה נובע מתוך רוע לב?
לא! הוא פשוט ביצע (באופן בלתי מודע) התאמה של הערך ובכך שמר על יציבות הקשר.

עוד דוגמא:
מנחת טלויזיה מפורסמת מתחתנת עם מולטי-מיליונר.
היא מתפטרת מעבודתה ובוחרת לשמש לו כמעין גישה.
כאשר הוא יורד מנכסיו היא עוברת להתנהג אליו באופן קריר
אבל מכיוון שהיא לא יכולה להוריד מערכה עוד בגין הקרבת הקרירה שביצעה עבורו
אז, לאחר תקופת דעיכה מסוימת, היחסים יסתימו.
Lordpain​(שולט)
Lordpain​(שולט) • 12 באוק׳ 2004
(סוג Z) יש אדונים שבשבילם מהות השליטה זה להיות משוכנע בנחיתות האנושית של הנשלט שלהם והדבר שממחיש את הנחיתות הזו זה הדרגה/הסטטוס של אותו נשלט בעולם הונילי, לכן במידה ובעולם הונילי הנשלט מצליח יותר מהשולט אז ברור שלשולט תהיה בעיה עם זה.

(סוג Z) ישנן נשלטות שגם רואות את השליטה בצורה כזו לכן מסוגלות להיכנע רק לאדונים שמוצלחים מהם בעולם הונילי.

(סוג Y) לעומת זאת יש אדונים שבשבילם מהות השליטה היא לא להשתכנע בנחיתות האנושית של הנשלט אלא להשתכנע במסירות המוחלטת שלו, כשהם מסתכלים על הנשלט/ת הם מתמלאים בכמות אדירה של הערכה כלפיו בגלל הנתינה החסרת תנאים וגבולות שלו, בשביל אדונים מסוג זה, השליטה שלהם באדם אחר נועדה גם על מנת להיקשר אליו באופן טוטאלי אבל עם זאת לשמור על היררכיה ברורה שבה הם אלא שמחלטים בשביל הצד הנשלט מה עליו לעשות ומה לא.

(סוג Y) ישנן נשלטות שגם רואות את השליטה בצורה כזו לכן מסוגלות להיכנע רק לאדונים שקודם כל יעריכו ויכבדו אותן כבני אדם ורק אחר כך יעריכו את הכניעה שלהן, אין להן שום עניין בסטטוס של האדון בעולם הונילי ובכמות הכסף שיש או אין לו, ואין להם גם שום עניין שהאדון יחשוב לעצמו שהן נחותות כבני אדם ממנו ובכלל.

לדעתי סוג Z של השולטים והנשלטים, הוא בעל תפיסת עולם מאד לא נכונה
וגם לא בריאה, בעוד סוג Y של השולטים והנשלטים ללא ספק מחזיק בתפיסת עולם נכונה ואנושית.
Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ}

חיפוש רציונליות ושלבי התפתחות

Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ} • 12 באוק׳ 2004
רוב האנשים, בהתחלת דרכם בבדסמ, מחפשים הסברים רציונליים למה הם עושים את זה .

ההסברים באים להתגבר על הסתירה הפנימית, בין ההנאה מבדסמ, והטאבו שהחברה מסביבם משדרת לגבי בדסמ.

ואז יש לנו דומים שמסבירים שהאישה נחותה מטבעה, ויש לנו מלכות שמסבירות שהאישה היא מקור הכוח ביקום, ועל הגברים לעבוד אותו.

באיזשהו שלב בהמשך הדרך, הדיסוננס הקוגניטיבי מתמוסס, ואז אנשים כבר אינם חשים צורך להסבר רציונלי של התחושות, ההנאות וההעדפות האירוטיות שלהם...

זו התנהגות אנושית לגמרי בתהליך של שינוי.
שולץ האיום​(שולט)

Re: חיפוש רציונליות ושלבי התפתחות

Dan_Kap כתב/ה:
רוב האנשים, בהתחלת דרכם בבדסמ, מחפשים הסברים רציונליים למה הם עושים את זה .

ההסברים באים להתגבר על הסתירה הפנימית, בין ההנאה מבדסמ, והטאבו שהחברה מסביבם משדרת לגבי בדסמ.

ואז יש לנו דומים שמסבירים שהאישה נחותה מטבעה, ויש לנו מלכות שמסבירות שהאישה היא מקור הכוח ביקום, ועל הגברים לעבוד אותו.

באיזשהו שלב בהמשך הדרך, הדיסוננס הקוגניטיבי מתמוסס, ואז אנשים כבר אינם חשים צורך להסבר רציונלי של התחושות, ההנאות וההעדפות האירוטיות שלהם...

זו התנהגות אנושית לגמרי בתהליך של שינוי.

על פי התאוריה המלומדת שלך שוקולית ולא רק היא נמצאות רק בתחילת הדרך.
אחלה תאוריות יש לך
כמה חבל שהמציאות כל כך טפשה עד שהיא לא מסכימה איתן...
שולץ האיום​(שולט)
Lordpain כתב/ה:
(סוג Z) יש אדונים שבשבילם מהות השליטה זה להיות משוכנע בנחיתות האנושית של הנשלט שלהם והדבר שממחיש את הנחיתות הזו זה הדרגה/הסטטוס של אותו נשלט בעולם הונילי, לכן במידה ובעולם הונילי הנשלט מצליח יותר מהשולט אז ברור שלשולט תהיה בעיה עם זה.

(סוג Z) ישנן נשלטות שגם רואות את השליטה בצורה כזו לכן מסוגלות להיכנע רק לאדונים שמוצלחים מהם בעולם הונילי.

(סוג Y) לעומת זאת יש אדונים שבשבילם מהות השליטה היא לא להשתכנע בנחיתות האנושית של הנשלט אלא להשתכנע במסירות המוחלטת שלו, כשהם מסתכלים על הנשלט/ת הם מתמלאים בכמות אדירה של הערכה כלפיו בגלל הנתינה החסרת תנאים וגבולות שלו, בשביל אדונים מסוג זה, השליטה שלהם באדם אחר נועדה גם על מנת להיקשר אליו באופן טוטאלי אבל עם זאת לשמור על היררכיה ברורה שבה הם אלא שמחלטים בשביל הצד הנשלט מה עליו לעשות ומה לא.

(סוג Y) ישנן נשלטות שגם רואות את השליטה בצורה כזו לכן מסוגלות להיכנע רק לאדונים שקודם כל יעריכו ויכבדו אותן כבני אדם ורק אחר כך יעריכו את הכניעה שלהן, אין להן שום עניין בסטטוס של האדון בעולם הונילי ובכמות הכסף שיש או אין לו, ואין להם גם שום עניין שהאדון יחשוב לעצמו שהן נחותות כבני אדם ממנו ובכלל.

לדעתי סוג Z של השולטים והנשלטים, הוא בעל תפיסת עולם מאד לא נכונה
וגם לא בריאה, בעוד סוג Y של השולטים והנשלטים ללא ספק מחזיק בתפיסת עולם נכונה ואנושית.

דוד סטלין היה גאה בך!
קבל את אות מסדר הכבוד של קשקשני המהפכה הקומוניסטית!

יותר ברצינות
אתה יכול לפתח תאוריות מפגרות
אבל זה לא מה שיעזור לך
ככל שתקדים ותכיר במציאות כך יטב לך.
Lordpain​(שולט)
Lordpain​(שולט) • 12 באוק׳ 2004
מאסטר בונד, אני רואה שהלחצתי אותך בתגובה האחרונה שלי, כי אולי ראית לאיזה סוג של אדונים אתה שייך, ולא אהבת את זה שזה רשום בצורה כל כך גלויה לעיני כל.

אפילו מילה רעה אחת לא אמרתי על הדברים שלך, וזה לא בגלל שלא היה לי מה להגיד, אבל במקום להחזיר לי את אותו הכבוד אתה החלטת שלא כצדק לזלזל בדעתי, ובכלל אני שם לב שאתה מנסה לקבוע לאנשים איך עליהם לענות על הנושא הזה, ואז עולה שאלה אחת מאד פשוטה:
מי אתה בדיוק ?!

אם אין לך שום דבר ענייני להגיד, או שאתה לא יכול להסביר את עצמך בצורה הגיונית אז תשב בשקט ותעבור לנושא אחר, אתה לא מסוגל להגיב בצורה מכובדת אז אל תגיב בכלל.

שלא תעז שוב לזלזל בדעתי !
huan
huan • 12 באוק׳ 2004
ציטוט: לדעתי סוג Z של השולטים והנשלטים, הוא בעל תפיסת עולם מאד לא נכונה

אני לא מבין למה אתה מתעקש לפריד את עולם הבדסמ מהעולם הונילי כיוון שבסופו של דבר מדובר ביחסים בין בני אדם והעקרונות הבסיסיים שלהם לא משתנים.
דבר שני האדם הוא יצור חומרני ולדברים כמו הצלחה,קריירה,וחשבון בנק יש השפעה הרבה יותר גדולה על הדינמקיה הבין זוגית מאשר ההחלטה "לאן נוסעים בסוף שבוע" או "מה אוכלים לארוחת הערב".
במת שהייתי רוצה לראות את האדם ה"רוחני" אשר ה"התסמרות" וה"אהבה" חשובים לו יותר מכל סממן חברתי....אבל אם בכלל קיימים אנשים כאלה הם כנראה ימצאו את עצמם מאוד בודדים בעולם שלנו.
שלא תבין אותי לא נכון ,גם אני רומנטיקן ואידאליסט אבל אני לא משלה את עצמי לגבי איך דברים פועלים בעולם הגישמי ולא רק בעולם האידאות.
ובאמת שאני לא מזלזל בדעתך אני רק חושב שהיא קצת נאיווית.

ולגבי דבריו של DANֹKAP אני מסכים איתך לחלוטין לגבי הטענה שבסופו של דבר כל עניין "העליונות הנשית\הגברית" הוא בסהכ חלק מהמשחק או לחליפין ניסיון לרציאונליזציה של המצב.
שולץ האיום​(שולט)
Lordpain כתב/ה:
מאסטר בונד, אני רואה שהלחצתי אותך בתגובה האחרונה שלי, כי אולי ראית לאיזה סוג של אדונים אתה שייך, ולא אהבת את זה שזה רשום בצורה כל כך גלויה לעיני כל.

אפילו מילה רעה אחת לא אמרתי על הדברים שלך, וזה לא בגלל שלא היה לי מה להגיד, אבל במקום להחזיר לי את אותו הכבוד אתה החלטת שלא כצדק לזלזל בדעתי, ובכלל אני שם לב שאתה מנסה לקבוע לאנשים איך עליהם לענות על הנושא הזה, ואז עולה שאלה אחת מאד פשוטה:
מי אתה בדיוק ?!

אם אין לך שום דבר ענייני להגיד, או שאתה לא יכול להסביר את עצמך בצורה הגיונית אז תשב בשקט ותעבור לנושא אחר, אתה לא מסוגל להגיב בצורה מכובדת אז אל תגיב בכלל.

שלא תעז שוב לזלזל בדעתי !

שאלת מי אני.
אני בונד.
ג'יימס בונד.

רק שאני אבין ...
מה אתה מצפה שאני אעשה עם האיום שלך???
לקפוץ לדום מתוח ולהגיד כן המפקד???? icon_rolleyes.gif
רואים שאתה עדיין ילד
וזה לא רק הגיל והדעות שלך אלא גם סגנון הדיבור.
בעולם של הגדולים אם אתה לא אוהב את נימת התגובה של מישהו
אז אתה יכול להעיר לו בצורה מכובדת ואולי הוא יבהיר את עצמו.

חוץ מזה אני ממש לא מבין אותך
מה זאת אומרת אן לי שום דבר עיניני להגיד?
טענתי די הרבה טענות בשרשור הזה
ואם אתה ממש רוצה אתה יכול להתייחס אליהם.