סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

סאביות מבנין גילמן, אדונים מבית הפאנקייק

babywoman​(אחרת)
לפני 19 שנים • 12 באוק׳ 2004
babywoman​(אחרת) • 12 באוק׳ 2004
אני הולכת לחטוף על הראש, אבל:
אני מחזיקה בדעה שאולי לא בכל המקצעות מצב חשבון הבנק, אבל בכל המקצעות מידת ההצלחה לה זוכה הבן אדם בתחומו מעידים אל תכונות אישיות של הבן אדם (אני יכולה לחשוב על כמה: כח רצון, יכולת למקד את עצמך, יכולת לבחור מטרות שיש לך את הכלים להתמודד עימן, יכולת לשלוט בעצמך ועוד). אני באופן אישי הייתי מעדיפה להיות הסאבית/בת זוג של אדם שלא נעדר תכונות כגון אלו.
זוהי דעה אישית, לא בדיוק פוליטיקלי קורקטית (אני מצטערת אם פגעתי במישהו, מראש).
בייבי
בטי בום​(שולטת)

רגע ....

בטי בום​(שולטת) • 12 באוק׳ 2004
אנחנו זוג שחי בבית ביחסי שליטה (לא 24/7)
אפרוח מרוויח פי 3 ממני,עוסק במקצוע הרבה יותר יוקרתי ונחשב משלי .
ומחזיק בהרבה יותר סימני סטטוס (מקצועיים ) ממני.
אין לי טיפת רגשות נחיתות מולו בגלל הבחירה המקצועית שלי וקישורי השליטה שלי לא נמדדים בחשבון הבנק שלנו .

אני מביאה את עצמי , את אישיותי השתלטנית ואת נסיון חיי שהביאו אותי למקום שאני נמצאת בו .
ואין לי צורך בסאב שיהיה "נחות" ממני כלכלית בשביל לתת לי הכשר לשלוט בו .
ולך ביבי וומן יקירתי נכון אני מסכימה איתך שהצד המקצועי אומר הרבה על אישיות האדם
אבל במדינה שבה לעובדים סוציאלים , אנשי חינוך ,מרפאים בעיסוק ושאר העובדים במקצועות "נשיים" וטיפולים יש בעיה לגמור את החודש ומנהל עסקים הוא מקצוע יותר יוקרתי ממורה , אנחנו בבעיה .

חבר'ה ,בואו נשים דברים על השולחן , אף אחד לא משח את השולטים בשמן (אפילו לא אותי icon_cry.gif )
את השליטה נותנים לנו הסאבים שלנו "נחיתות ועלינות" הם משחק תפקידים שאנחנו בוחרים .
היו לי סאבים תפרנים ונטולי השכלה והיה לי סאב שופט. את איכות הקשר יצרה האיטראקציה
ולא הבדלי המעמד .
babywoman​(אחרת)
babywoman​(אחרת) • 12 באוק׳ 2004
בטי, זה בדיוק הגורם שאני לקחתי בחשבון כשכתבתי שמצב החשבון בנק לא תמיד, אבל מידת ההצלחה בהחלט כן. מידת ההצלחה במקרים אותם ציינת ועוד במקרים רבים אחרים, לא בהכרח מתבטאת בכסף. יש אנשים שהולכים עם החלומות שלהם, גם אם הם יודעים שקלושים הסיכויים שזה אי פעם יעזור להם לשנות את הסימן של העו"ש.
בייבי
עלמה​(לא בעסק)

תגובה לבונד . ג'יימס בונד.

עלמה​(לא בעסק) • 12 באוק׳ 2004
[quote="Master Bond"][ ]
"עכשיו זה זמן טוב להציג את תאורית הערך:
תאורית הערך אומרת שסך כל הערך של שתי הצדדים בזוגיות שווה.
כאשר יש שינוי בערך של אחד מהם אז השני מבצע תיקון
ואם התיקון לא מתבצע אז הבסיס לזוגיות מתערער."

מאוד הבנתי את המקטע הזה ודווקא אולי מכיוון שונה.
לפעמים יחסי השליטה במיטה הם תוצאה של נסיון לתיקון פערי ה"ערך " כמו שבונד מכנה אותם ויבואו כאמצעי לאיזון במערכת יחסים כמו נישואין אך במקרה זה לא ע"י הורדת הערך האובייקטיבי של האחד בחיי היומיום אלא ע"י היפוך התפקידים במיטה.
כך שאם לדוגמא בחולין אני מרגישה עליונות על בן זוגי ואני לא רוצה לפרק את הקשר מסיבה זו או אחרת אני אפתח נתיב בו אני "נחותה" ממנו. ואם הנשלטות ואהבת הכאב זורמת בעורקי מה קל יותר
מלנתב את יחסי המין ליחסי שליטה ? אני אגרום לעצמי להעריץ ולהשתעבד במיטה לאיש הזה שביומיום אינני מעריצה כלל ועיקר.
למרות שזה אולי נשמע כטקטיקה אני חושבת שזה נעשה באופן לא לגמרי מודע ומתבטא לאו דווקא ביחסי בדס"מ , זה יכול להתבטא במיצוב היחסים כיחסי השפלה או דחייה מסוג זה או אחר אבל איכשהוא , כמעט תמיד , המיטה היא המראה הצלולה ביותר למהות הקשר.
והזכרנו כבר שהבבואה מהופכת ?
שולץ האיום​(שולט)
לפני 19 שנים • 13 באוק׳ 2004
שולץ האיום​(שולט) • 13 באוק׳ 2004
זאלופון כתב/ה:
ממש לא רלוונטי לשאול מה "צריך" להיות ואיך דברים "אמורים" להיראות, וזה נכון לדיעות משני הכיוונים. שולט לא "צריך" להיות משהו ונשלטת לא "אמורה" שלא להתעניין בחשבון הבנק שלו. מה שחשוב הוא לא מה צריך להיות אלא מה קורה בפועל.

מה שקורה בפועל לדעתי די פשוט. בתוך עמנו אנו חיים, ועמנו איננו פוליטיקלי קורקט, דהיינו - אם בעולם הונילי יש נשים, והרבה כאלה, שנורא חשוב להן מה הגבר עושה בחייו, כמה כסף ואיזה סטטוס יש לו, הרי שהנשים בבדסמ והסאביות בכללן מן הסתם אינן מגיעות ממאדים וגם ביניהן סביר שיש לא מעטות שדברים כאלה חשובים להן. יתרה מזאת, כיוון שמדובר ביחסי מעלה-מטה העניין מודגש עוד יותר, בייחוד בהתחלה כשעדיין מחפשים את פנטזיית הדום המושלם.
מה שכן, ממש כמו שבחוץ יש נשים שמייחסות חשיבות מועטה או שולית לגורמים שכאלה, מן הסתם גם בבדסמ ניתן למצוא את אותן יחידות סגולה שחשוב להן יותר איזה מין אדם הוא הדום מאשר איזה תואר יש לו, כמה כסף מופקד בחשבון הבנק שלו או איזו חברה הוא מנהל.

לגבי הדומים - אני משער שגם כאן יש ויש. יש את מי שדברים כאלה יפריעו לו ולא יהיה מסוגל להיות עם סאבית "מוצלחת" ממנו, יש את מי שלא יזיז לו ויש גם כאלה כמוני, שלא יצא להם לפגוש סאבית, דומית או כל אדם אחר שנחשב בעיניהם כ"מוצלח" מהם, ובשל הערכה עצמית מגונה שלא מתבססת על הון, תארים או מקצוע סביר שגם לעולם לא ייצא ולכן הם פטורים מהדילמה (למען הסדר הטוב - יצא לי לפגוש הרבה סאביות ושאר מרעין בישין שאינם נחותים ממני. עולים עליי? רגשי נחיתות לא בבית ספרי).

אני מסכים בגדול עם מה שאתה אומר כאן
אני לא חושב שאתה סותר את דברי אלא משלים אותם
בכל אופן הגישה שאתה מתאר כאן עושה רושם של גישה בריאה לחיים
ובשורה התחתונה היא מוצאת חן בעיני icon_smile.gif
שולץ האיום​(שולט)

Re: רגע ....

בטי בום-קטלני כתב/ה:
אנחנו זוג שחי בבית ביחסי שליטה (לא 24/7)
אפרוח מרוויח פי 3 ממני,עוסק במקצוע הרבה יותר יוקרתי ונחשב משלי .
ומחזיק בהרבה יותר סימני סטטוס (מקצועיים ) ממני.
אין לי טיפת רגשות נחיתות מולו בגלל הבחירה המקצועית שלי וקישורי השליטה שלי לא נמדדים בחשבון הבנק שלנו .

אני מביאה את עצמי , את אישיותי השתלטנית ואת נסיון חיי שהביאו אותי למקום שאני נמצאת בו .
ואין לי צורך בסאב שיהיה "נחות" ממני כלכלית בשביל לתת לי הכשר לשלוט בו .
ולך ביבי וומן יקירתי נכון אני מסכימה איתך שהצד המקצועי אומר הרבה על אישיות האדם
אבל במדינה שבה לעובדים סוציאלים , אנשי חינוך ,מרפאים בעיסוק ושאר העובדים במקצועות "נשיים" וטיפולים יש בעיה לגמור את החודש ומנהל עסקים הוא מקצוע יותר יוקרתי ממורה , אנחנו בבעיה .

חבר'ה ,בואו נשים דברים על השולחן , אף אחד לא משח את השולטים בשמן (אפילו לא אותי icon_cry.gif )
את השליטה נותנים לנו הסאבים שלנו "נחיתות ועלינות" הם משחק תפקידים שאנחנו בוחרים .
היו לי סאבים תפרנים ונטולי השכלה והיה לי סאב שופט. את איכות הקשר יצרה האיטראקציה
ולא הבדלי המעמד .

את מעלה פה נקודה מענינת
מה בקשר להבדלי סטטוס/פרסום/כסף/כשרון בין שולטת לנשלט?
האם זה בדיוק אותו הדבר כמו במקרה של שולט ונשלטת?

מבלי להיכנס לפרטים, דעתי האישית היא שמדובר בנושא נפרד שראוי לשרשור משל עצמו.
שולץ האיום​(שולט)

Re: מה נהייה פה ???

lust יקרה
נראה לי שקצת התבלבלת פה icon_smile.gif
זה שסאב הוא ההפך מדום
לא אומר שעל כל תכונה הנדרשת מהדום, התכונה ההפוכה לה נדרשת מהסאבית icon_smile.gif

סאביות בהחלט יכולות להיות מוצלחות מאוד הן בחיים והן בתור סאביות
בדיוק כפי שאת מדגימה לנו icon_smile.gif
RIS
RIS

ענה לכסיל כאיוולתו?

RIS • 13 באוק׳ 2004
מר בונד היקר,

מתגובותיך לדן קאפ וללורד פליין עולה יותר מריח קל של התנשאות וזלזול.
גם אם דבריך היו מלווים בגיבוי אינטלקטואלי, וכפי שמסתבר מיד - אין באמתחתך גיבוי כזה, גם אז לא ראוי היה שתדבר ותתייחס אל חבריך לפורום בשפה פוגענית ומתנשאת, משל היית, לפחות, ישעיהו לייבוביץ'.
והאמן לי – אינך ישעיהו לייבוביץ'.

מן הסתם, התגובה הלעגנית שלך לדן קאפ לא עברה ללא תשומת לב מצידו. אני מניח שדן מוצא, בצדק, שאינך ראוי לתגובה מצידו. ולכן לא הגיב לך.
ואלמלא עברת את הגבול בצורה כה בוטה וילדית אף אני הייתי ממלא פי מים.

ללעגנות שלך לכתיבתם של אחרים אין באמת מקום, מר בונד. וזאת לא מפני שהכתיבה שלך עצמך איננה מתעלית לשיאי אינטיליגנציה שאוזן אדם לא שמעה לפנים. למעשה, ההיפך הוא הנכון – הכתיבה שלך לוקה בעילגות, בסירבול, העברית שלך חפה מברק מיותר והסגנון נוטה להיות דווקא מסוקס ולא מלוטש.

לא, הסיבה היא שמתוך הדברים שלך עצמך עולה שאתה גורס שבתוך דיון עניני צריכם להינקט כבוד בין המתדיינים, שפה תרבותית ושימוש בנימוקים.
הצרה היא שעל פניו ברור שרק האחרים חייבים כלפיך בכבוד. לכיוון השני זה עובד, איך לומר, מעט פחות ביעילות.

אינני מכיר את לורד פליין. למיטב זכרוני מעולם לא קראתי אותו קודם או נתקלתי בשמו. הוא כתב תגובה מעניינת בפוסט הזה. נהניתי לקרוא אותו אם כי אינני בטוח שאני מסכים איתו. וגם זכותך, מר בונד, שלא להסכים איתו ואפילו, שלא כמוני, אינך חייב להנות מכתיבתו.

אבל לא הצלחתי בשום אופן להבין מה בכתיבתו הביא אותך לחבר אותו ל"דוד סטלין" (קרוב משפחה שלך?) ולשייך אותו ל"קשקשני המהפכה הקומוניסטית", כדבריך. שהרי אתה פטור מהצורך לנמק ולתת טעמים בדבריך.

עוד קודם, כשקראתי אותך, הבנתי שעולמך צר כעולם נמלה, אבל עכשיו הבנתי שהיקף ידיעותיך הכלולות בעולמך התרבותי, ככל שמתקיים בך כזה, רדודות בערך כמו המרקקה בפאב שבו שתית כוסית מיותרת , ככל הנראה, לפני שהגבת ללורד פליין.

למרבה האירוניה, וכנראה אחרי עוד כוסית הוספת וכתבת ואני מצטט:

"יותר ברצינות
אתה יכול לפתח תיאוריות מפגרות
אבל זה לא מה שיעזור לך
ככל שתקדים להכיר במציאות כך ייטב לך"

כלומר, התיאוריות של פליין הן מפגרות, לדן קאפ אתה כותב בלעג "אחלה תיאוריות יש לך" ורק לקשקוש הפסבדו-"מדעי" והמגוחך שאתה קורא בשם הפלצני "תיאורית הערך" צריך להתייחס ברצינות.

אבל מי יכול להתייחס אליך כעת ברצינות?

נדמה לי, מר בונד היקר, שהדרך הנכונה להתכתב ולהתדיין עם אנשים היא מתוך כבוד והערכה למאמץ שהם עושים, מתוך ידיעה שמותר להתקיף את דעותיהם אבל מיותר להתקיף אותם אישית. בין השאר מפני שזה לא נעים להם.
והאמן לי שזה לא נעים להם.

וגם אתה על בשרך יודע את זה עכשיו, הלא כן?

אני מודה לך על תשומת הלב מר בונד.

בכבוד רב,

RIS
גלתיאה

ריס

גלתיאה • 13 באוק׳ 2004
מתה עליך icon_razz.gif
star

לדעתי,

star • 13 באוק׳ 2004
הכי יפה ביחסי שליטה זה שלא ניתן לזייף אותם לאורך זמן.
תמיד, הרבה יותר קל להיות הצד שמרוויח טוב ומצליח.
בן/בת הזוג שלנו (דום, סאב, סוויץ או וניל) נותנים לנו תמונה בוטה
על עצמנו ואם אנחנו לא אוהבים את מה שאנחנו רואים,
שזה הפוך מהצד השני, לא יהיה לנו טוב, וביחסי שליטה זה מתעצם.

ולדעתי, דום שלא טוב לא וחש נחות, יתקשה להיות דום טוב.
סאבית שלא מעריכה את הדום או מתביישת בו, תפגע בקשר.
ביחסי שליטה כדאי להתמודד עם עצמנו ועם הבעיות או להפרד,
אחרת זה סתם רע!