צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

על הזנחה והסתה

Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ}
לפני 19 שנים • 15 באוק׳ 2004

על הזנחה והסתה

Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ} • 15 באוק׳ 2004
כמה קישורים לכתבות שיכולות להזכיר לנו את היקף ההזנחה וההסתה של הממשל כנגד מי שאין להם יכולת כלכלית, ואין להם יחצנים שידאגו לעניניהם:-

"משרד הבריאות ביקש מכל המוסדות ובתי החולים הגריאטריים לאשפז קשישים סיעודיים באופן זמני בחינם, הואיל שנוצר תור ארוך של קשישים זכאים אבל חסר תקציב לאשפזם. הבקשה עוררה סערה בקרב מנהליהם ובעליהם של מאות מוסדות פרטיים וציבוריים, שבהם מאושפזים יותר מ-18 אלף קשישים הזקוקים לטיפול סיעודי. על פי משרד הבריאות, כיום ממתינים לאשפוז 1,166 קשישים."
http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArtPE.jhtml?itemNo=476339&contrassID=2&subContrassID=1&sbSubContrassID=0
השר האחראי - דני נווה.

"בכל קבוצה יש שוליים. לצערי גם בקבוצת העניים יש אנשים התופסים טרמפ על מצוקתם האמיתית של אחרים. אנשים כשר האוצר בנימין נתניהו ויועציו, וכמו הכתבת שכתבה את הכתבה, מפנים את אור הזרקורים לקבוצת השוליים כדי לבסס את הדמגוגיה שלהם ביחס למצב העוני בארץ על ידי הפללה גורפת של ציבור מוכה ממילא. זהו הניסיון המתמיד של השלטון הזה לקבל פטור מאחריות חברתית, שהיוותה את אושיות החברה כאן בארץ.

מדינה זה לא רק גוף כלכלי. יש כאן כל מיני אנשים שלא מתאימים לתוכנית השטחית בשיטת "זבנג וגמרנו" של שר האוצר, שמצא את בור השומן הגדול והבזבזני דווקא, וכמעט רק, בתוך אוכלוסיות קשות יום שהפכו תלויות בגופים פרטיים וברחמי החברה כדי לשרוד. וכך אנו צופים בחבירה מוזרה של בידור ועוני, כשהעוני משמש רקע נפלא לבדרנים ופרסומאים להופיע כשליחי החמלה ולהרגיע בשניות את המצפון החברתי הלאומי - וזאת בלי להטריד ולשאול שאלות כמו למה זה ככה ולמה הגענו לזה, מי אחראי ומי יתן את הדין."
http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArtPE.jhtml?itemNo=488772&contrassID=2&subContrassID=13&sbSubContrassID=0
השרים האחראיים - זבולון אורלב ובנימין נתניהו.

"המועצה הארצית לתכנון ובנייה החליטה אתמול ברוב של 18 מול שמונה לדחות בקשה של קרן קיימת לישראל (קק"ל) לבחון חלופות נוספות לקטע 18 בכביש חוצה ישראל. "מדובר בפרויקט לאומי חשוב שאושר אחרי דיונים ממושכים וממצים", קובעת הודעת המועצה הארצית, "המידע שהוצג לא מצדיק עיכוב משמעותי בפרויקט". קטע 18 המתוכנן לעבור לאורך 17 ק"מ באזור רמות מנשה נמצא במוקד ויכוח ציבורי אותו מובילים ארגונים ירוקים הטוענים שהתוואי המתוכנן יפגע פגיעה אנושה בערכי טבע ונוף."
http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArtPE.jhtml?itemNo=488067&contrassID=2&subContrassID=21&sbSubContrassID=0
השר האחראי - אנטולי שרנסקי.
crazy_toast​(שולט){אליס}

ישר עלה לי בראש השיר של תיסלם

crazy_toast​(שולט){אליס} • 15 באוק׳ 2004
הוא יצא בבוקרו של יום קיץ מתיש
נשק לאישה, חצה את הכביש,
מכונית מטופחת נהג מיומן
שועטים לבירה - יום חדש לעסקן הקטן.

מחייג בנסיעה - ענייני מפלגה
ודואג לחלקו בפרוסת העוגה.
השיחה קולחת, הובטחו לו דברים
כבר שנים שהוא לא מייצג בוחרים.

מסמכים לעיון תקציבים לפיתוח
ועשן הסיגר לחלון הפתוח
הוא אומר לחבר מפלגה "רגע גדליה
אולי תהיה השגריר באוסטרליה".

הוא משקיף אל הנוף למדינה שאהב
אז מה אם בדרך שיקר וגנב,
פניו משתקפים בחלון בפינה
הפרצוף שלו הוא
פרצופה של המדינה...

מסדרונות השררה וקומות בירוקרטיה.
תקציבים לישיבות על חשבון האינפלציה
הוא קיצץ בדקה שלושה מפעלים
וארבע מאות איש הפכו מובטלים.

מדרימים במכונית - וילונות כחלחלים
הוא קופץ לביקור, הורים שכולים
הוא שכח שהטיף בעד מלחמה
הפרצוף שלו הוא
פרצופה של המדינה.

הוא חשוב מקורב הוא יהיה ויהי מה.
זה הוא שיחליט אם תהיה מלחמה.
זה הוא שיקבע את חינוך ילדיך
הוא יקבע נהלים אתה תצא מכליך.

בלהט נואם לקהל מתרגש
אדמה גואלים במגל וחרמש
הצביעו נכון ואני מבקש..

תנו לי כח
תנו לצרוח
מה שבא לי
כי היתה לי
ארץ זבת חלב
נגנו עכשיו...

ואני לא מבין מה השתנה?
אם אני האידיוט היחיד במדינה,
שחרד למחר וחולם עלי זית
ורוצה להרגיש שכאן זה הבית?

מלטף את פנייך משקיף לחלון
ואת מחייכת מתוך החלום
אוהב שאת ככה ולא משתנה
החיוך שלך הוא
פרצופה של המדינה...
Rocco​(שולט)

מה חידשו לך ..?!

Rocco​(שולט) • 15 באוק׳ 2004
icon_exclaim.gif
Anan-Sagol​(שולט)
לפני 19 שנים • 16 באוק׳ 2004

קל להיות ירוק מקצועי

Anan-Sagol​(שולט) • 16 באוק׳ 2004
כמי שכילה את זמנו בנסיעות לעבודה מצפון הארץ למרכז ובחזרה משך 3 שנים אני מאחל:
לירוקים המקצועיים שיתקעו בפקקים כמונו יקללו את הלא ירוקים על העכבות שלהם.
שתארך דרכם לכדי 3.5 שעות בימי א' הארורים זאת מכ"ס לתל אביב

קל להיות יפה נפש קשה יותר להיות פרקטי והגיוני, למה אם כן יש לנו שילטון כזה ?
הוא בחר את עצמו ?
ענן-סגול
Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ}

פתרון תחבורתי ציבורי - לעשירים בלבד

Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ} • 16 באוק׳ 2004
אתה מנסה לומר שזה בסדר לבנות כביש שכזה, שבו יוכלו ליסוע רק מי שיכולים להרשות לעצמם, על שטח ציבורי ובחסות חוק מיוחד, בזמן שמי שאינם יכולים לשלם עבור הנסיעה בכביש 6 ימשיכו להיתקע בפקקים?

האם לא היה עדיף במקום זאת למשל להשקיע בפיתרון שבו יש מערכת תחבורה ציבורית מאסיבית, כפי שמקובל ברוב הארצות המתוקנות?

וכל זה רבה לפני שאנחנו מדברים על נזקים אקולוגיים - החל מהריסת בתי גידול טבעיים ואתרים ארכיאולוגיים, דרך פגיעה בבעלי חיים שנהרגים בניסיון לחצות את מה שהיה פעם שטח פתוח, וכלה בעובדה הפשוטה שמה שהיה שטח ציבורי, שלך ושלי - כעת שייך לחברה פרטית המפיקה ממנו הון.

ובנוסף - האם ידעת שמשרד האוצר מספק אבטחת הכנסה לחברת כביש חוצה ישראל (ששינתה את השם המסחרי לכביש 6 כדי להתחמק מהדימוי השלילי שנוצר למונח "חוצה ישראל")?
כל עוד מספר הנסיעות בכביש איננו מגיע לסף שהוגדר בחוזה של החברה עם משרד האוצר, אתה ואני משלימים את ההכנסה לזכיין...

אם לך ולי, ולכל אחד היתה האפשרות שקיימת בכל מדינה מתוקנת - לגור בפרברים, להחנות בבוקר את הרכב בתחנת רכבת וליסוע בנחת ברכבת עד לאיזור התעסוקה - האם לא היינו מרוויחים איכות חיים? האם לא היינו גם מקטינים את כמות הזיהום שפולטות כל המכוניות?

אבל כל עוד פקידי האוצר מתמחרים את הזמן האבוד בפקקים באגורה לשעה - הם יכולים להראות שאין ערך כלכלי לפיתוח התחבורה הציבורית.

וחוץ מזה, הם כנראה יודעים איפה הם יעבדו אחר כך, ובאילו רמות שכר...

[ ודרך אגב, כביש מהיר איננו פותר את הבעיה של הפקקים - הוא רק מסיט אותם הלאה. שאל כל מי שחשב בתקופת החגים שיוכל להגיע אל/מחיפה מהר יותר דרך כביש 6 על הפקקים.
Rocco​(שולט)

למה זול אם אפשר יקר

Rocco​(שולט) • 16 באוק׳ 2004
למה לעשות זול אם אפשר לעשות יקר יותר לסדר עוד כמה מכרזים מכורים מראש
למקורבים ובדרך לסדר עוד כמה קומבינות על הדרך
red-cell​(מזוכיסט)
red-cell​(מזוכיסט) • 16 באוק׳ 2004
מדינת ישראל היא לא מדינה ששייכת לעם היהודי יותר

מדינת ישראל שייכת לקבוצה של קבלנים העושים בה ככל העולה על רוחם, משתלטים על השטח, זורקים את האשפה בצידי הדרכים, מעורבים בשלטון בכל ענפיו ומכוונים את המדיניות של הממשלה. יש עוד המון רק שאין לי כוח....

עד שלא יתעוררו פה לא ישאר כלום...