סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

מניין בא הכאב ?

מנטרה​(שולט)
לפני 19 שנים • 24 באוק׳ 2004

מניין בא הכאב ?

מנטרה​(שולט) • 24 באוק׳ 2004
אני פשוט לא מבין מדוע כל כך הרבה בלוגים של נשלטות הם עצובים. לא שאני מכליל כרגע את כולן אבל אני קורא וחש המון עצבות וכאב. המקום הזה הוא כנראה תחנת פורקן של עצבות וכאב לחלק מהן. יש כאן גם המון פירגון ותמיכה מאחד לשני.

למה יש המון נשלטות עצובות ? אולי רק הן מעיזות להפגין רגשות בפומבי ? או שבעצם מהיותם נשלטות נגזר עליהן לכאוב ולהרגיש פגועות בסוף כל קשר כשבן הזוג/השולט בעצם ממשיך הלאה ? question.gif
ניקול בעקבגבוה​(שולטת)

"מעניין"..

מסיבה אחת פשוטה.
כי כל אותם אדונים פגעו באמותיהן, ניצלו את סמכותם ועשו בו שימוש לרעה, תוך ניצול גופן ורגשותיהן.
מקבי​(מתחלף)
מקבי​(מתחלף) • 24 באוק׳ 2004
אחת הסיבות שאני אוהב נשלטות, זה משום שהן מאוד רגישות, בדרך-כלל, מאוד אמפתיות. אז יש לזה גם את הצד הפחות נעים, שהן פגיעות יותר...
מנטרה​(שולט)

Re: "מעניין"..

מנטרה​(שולט) • 24 באוק׳ 2004
ניקול בעקבגבוה כתב/ה:
מסיבה אחת פשוטה.
כי כל אותם אדונים פגעו באמותיהן, ניצלו את סמכותם ועשו בו שימוש לרעה, תוך ניצול גופן ורגשותיהן.

ניקול , שימי לב שלא התייחסתי רק לשולטים אלא גם לבני זוג שלא תמיד רואים את עצמם כנצלנים. ואם כבר העלת את נושא הניצול, עוד שאלה שצצה לי בראש. האם סאביות ניתנות לניצול יותר מכל אישה אחרת ? והאם אותו דבר נוגע גם לסאבים אז מדוע לא שומים את קולם כאן ?

סתם חושב בקול רם... icon_rolleyes.gif
בהט​(נשלטת)
לפני 19 שנים • 25 באוק׳ 2004

הכללה שאינה במקומה.

בהט​(נשלטת) • 25 באוק׳ 2004
התהיה שלך במקום אומנם - ובכל זאת לא הייתי נסחפת ואומרת שיש עצב מובנה בכל הסאביות, עצב הנובע מבחירתן בצד זה של היחסים.
אשה, מעצם הלגיטימציה החברתית הניתנת לה, יכולה להחצין רגשות ביתר קלות, החברה "מקבלת" התנהגות שכזו בסלחנות ובהבנה, ולא רואה כל פסול או סטיה מן הנורמה שאשה תבכה, תחצין עצב, אומללות או שאר רגשות.
בכולנו, גברים כנשים, מצויי כל מנעד הרגשות הקיימים, רק שלנו, הנשים, ישנה האמפטיה והקבלה החברתית להחצינן, גבר שיבכה את מר גורלו בפרהסיה יחשב לרכרוכי, חלש ולא גברי בעליל.
למה זה כך? עניין של תרבות, היסטוריה וחינוך מקטנות.

ולענין החצנת הרגשות מצד הסאביות? פשוט ביותר, החצנה שכזו נחשבת/נתפסת כנשית, לפיכך : סאביות "מרשות לעצמן" לפרוק אותם רגשות בפומבי, לא רק שאין בכך משהו מרתיע, זה אף "נחשב" להתנהגות רצויה/נשית.
שליט האופל​(שולט)

Re: מניין בא הכאב ?

שליט האופל​(שולט) • 25 באוק׳ 2004
מנטרה כתב/ה:
אני פשוט לא מבין מדוע כל כך הרבה בלוגים של נשלטות הם עצובים. לא שאני מכליל כרגע את כולן אבל אני קורא וחש המון עצבות וכאב. המקום הזה הוא כנראה תחנת פורקן של עצבות וכאב לחלק מהן. יש כאן גם המון פירגון ותמיכה מאחד לשני.

למה יש המון נשלטות עצובות ? אולי רק הן מעיזות להפגין רגשות בפומבי ? או שבעצם מהיותם נשלטות נגזר עליהן לכאוב ולהרגיש פגועות בסוף כל קשר כשבן הזוג/השולט בעצם ממשיך הלאה ? question.gif

מעצם היותם כואבות נגזר עליהן להיות נשלטות ולא ההיפך.
ומאיפה בא הכאב? תשאל כל סאבית מה היא עברה (כל אחת כמעט עברה טראומה כזאת או אחרת).
מאיפה בא כאב...שאלה רטורית משהו, בעולם שלנו כאב יכול לנחות עליך מכל כך הרבה כיוונים שהשאלה שלך מצחיקה משהו.
מנטרה​(שולט)

Re: מניין בא הכאב ?

מנטרה​(שולט) • 25 באוק׳ 2004
שליט האופל כתב/ה:
מנטרה כתב/ה:

מעצם היותם כואבות נגזר עליהן להיות נשלטות ולא ההיפך.
ומאיפה בא הכאב? תשאל כל סאבית מה היא עברה (כל אחת כמעט עברה טראומה כזאת או אחרת).
מאיפה בא כאב...שאלה רטורית משהו, בעולם שלנו כאב יכול לנחות עליך מכל כך הרבה כיוונים שהשאלה שלך מצחיקה משהו.

שליט, לא היהתה לי כוונה להצחיק ואני לא רואה הומור בכאבו של האחר....
אני נוטה להסכים איתך לגבי הטראומות. אבל האם אתה בעצם אומר שמשהו שהוא נשלט הוא בעצם אדם בעל עבר טראומטי ? האם אין אנשים שפשוט נהנים מהמצב הזה ומהיחסים עצמם ?
לפי דעתי הכאב נובע דווקא מהפרידה של בן הזוג ולא רק כתוצאה מתראומה כזו או אחרת למרות שגם זה יכול לתרום.
רצרץ

הן נשלטות

רצרץ • 25 באוק׳ 2004
רוב הזמן בגלל שהן עצובות.
בשאר הזמן הן פשוט לא יודעות
(שהן עצובות)
bianca​(מתחלפת)
bianca​(מתחלפת) • 25 באוק׳ 2004
אני מאוד מקווה שהתגובות הגבריות בשרשור הזה נאמרו בהומור כי אם לא מצב הדומים כאן הוא יותר חמור ממה שחשבתי.
אדם שנותן לעצמו להחשף הוא אדם אמיץ וחזק ,וסאביות הן לא חלשות וגם ממש לא עצובות הן נשים חזקות שבטוחות בעצמן ולא מפחדות לחשוף גם את הצד היותר רגיש שלהם,ואם זה הגדרתכם לחולשה אז חבל עליכם ועל שפחותיכם.
וזה שדומים מפתחים לעצמם איזה דמות מגוחכת של איש אדיש וחסר רגישות,ממש לא אומר שהוא חזק,להיפך,הוא אדם מאוד חלש שמסתתר מאחורי מסיכת הדום.
סאביות הן נשים חזקות ואסרטיביות שמודעות לעצמן ןלרצונות שלהם וזה שהן לא מפחדות לאבד שליטה רק יותר מראה על החוזק שלהם.
משהו שאתם "דומים" יקרים אף פעם לא תבינו ולא תחוו....
ואני אישית ברגע שאני אראה בלוג של דום שחושף את עצמו לחלוטין בלי צנזורות ובלי אגו ולא יפחד גם להראות את החולשות שלו זה הדום שיכבוש אותי ולדעתי את רוב הסאביות.
TooT​(נשלטת){פטרוניוס}
TooT​(נשלטת){פטרוניוס} • 25 באוק׳ 2004
לקחת לי את המילים ביאנקה .
אני קוראת ולא מבינה- למה להראות רגשות זו חולשה ?
הרי מי שמסתיר את רגשותיו ומפנים אותם צובר אותם בתוכו וסופו להתפוצץ וזה בהחלט לא בריא .
מי אמר שכאב הוא רגש שלילי או מצביע על חולשה ? הוא חלק מכל קשת הרגשות כמו שמחה, עצב כעס ,בושה וכו'
הדבר הכי טבעי ונכון הוא כששמחים לחייך ולצחוק וכשכואבים לבכות ולדבר על זה .
לא מאמינה שיש אדם שאינו מרגיש כאב ,החזקים בנינו יודעים לתת לו ביטוי ,זה הכל .