סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

אחת ולתמיד - מה מקור הנטיה הבדסמית (זווית מדעית)

סכיזופרניה של הילדות​(נשלטת)
לפני 19 שנים • 22 בנוב׳ 2004
כיום יש השערות שאוטיזם נגרם כתוצאה מחיסונים שונים שתינוקות מקבלים בשלבים הראשונים של התפתחותם. טאוריה מסוכנת מאוד, שכן היא גורמת להורים לא לחסן את ילדיהם. אבל, כרגע אין מספיק מחקרים בשביל להבהיר בוודאות מה מסוכן יותר...
נראה ששליט האופל לא שם לב לטעות המשמעותית של זלאפון, טעות שהוא תיקן בעצמו מיד אחר כך.
זלאפון לא דיבר על אוטיזם, הוא דיבר על סכיזופרניה, ועל תופעה שהייתה נקראת פעם "אמא סכיזופרנוגנית", האשמת ההורים במחלה של הילד. חוץ מהטעות הזו, שזלאפון תיקן בעצמו, כל הדברים נכונים ביותר.
בדס"מ היא תופעה מעניינת מאוד, היא תופעה נפשית, שמעניין יהיה לחקור אותה לעומק, האמונה שלי, היא שנטייה בדס"מית אכן יכולה להיגרם כתוצאה מיחס של הורים אל הילד בשלבים מוקדמים יותר או פחות. אולם היא יכולה להיגרם גם מאלף דברים אחרים. לדעתי לא נולדים עם הנטייה הזו, ובכך היא שונה מנטייה מינית (הומו, לסבית, בי וכו'), בדס"מ היא נטייה נרכשת. במהלך חיינו נוצרים בנו צרכים שונים ומגוונים, רובם נוצרים כתוצאה ממסרים שהחברה, במובן הרחב שלה (דהיינו, כל מה שסביבנו) חלק מהמסרים האלה יכולים להתפרש כצורך בבדס"מ.
אין בזה שום דבר רע. ממש לא. גם הצורך שלי לקרוא ספרים נוצר כתוצאה ממסרים חברתיים, ועל הצורך הזה אי אפשר לומר משהו שלילי. icon_smile.gif
לדעתי המקור לנטייה הבדס"מית שונה אצל כל אדם, אצל חלק מהאנשים הוא ממקום בריא ואצל חלק לא. מי שמעניין אותו, שיעשה אינטרוספקציה, שיראה מה המקור אצלו ואם ירצה, יספר לנו, ככה אפשר יהיה לערוך מיני-מחקר.

שליט האופל, כנראה שמעולם לא ראית אוטיסטים אם אתה טוען שיש קשר בינם לאנשים שאוהבים בדס"מ. אין לי שום בעיה אישית עם זה שמתחשק לך להעליב מסיבה כשלהי, את האנשים האלה פה, שאוהבים בדס"מ. כולם כאן אנשים בוגרים המסוגלים ללא ספק להגן על שמם הטוב ללא עזרתי.
אולם, מההשוואה שלך ברור כי אתה מתכוון להביע זלזול באנשי הבדס"מ על ידי השוואתם לאוטיסטים. פה יש לי בעיה אישית גדולה מאוד. תעשה לי טובה, תשאיר אנשים בעלי צרכים מיוחדים מחוץ לסשן שלך עם אנשי הכלוב.

יום נפלא לכולם.
סכיזו.
פייה{O}

כלובי

פייה{O} • 22 בנוב׳ 2004
למה הוא עדיין כאן???
(לעומת אנשים אחרים שלא הציקו אלפית מכמה שהוא והם כבר לא כאן?!)

crazzzy.gif
נבט{marlena}
נבט{marlena} • 22 בנוב׳ 2004
כי הוא לא ממש מזיק ולא באמת מפריע לאף אחד
פייה{O}
פייה{O} • 22 בנוב׳ 2004
לי הוא מפריע.
זה אתר של בדסמ.
הוא לא בקטע, הוא בז לקטע, ובז לאנשים שבקטע.
וכל זה בצורה בוטה, פוגענית ומעליבה.
נמאס.

למה וכמה אנחנו צריכים לשאת את זה?
נבט{marlena}
נבט{marlena} • 22 בנוב׳ 2004
פשוט לא להאכיל את הטרול והוא יגווע אט אט עם קודמיו
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 22 בנוב׳ 2004
גם אני בעד בעיטה אדירה בעכוזם של טרולים מדופלמים כשליט האופל ודומיו.
יחד עם זאת, מכיוון שהמגפיים הבועטות לא נעולות על רגלינו, אני מצטרף לבאנטי בקריאה נרגשת - נא לא להאכיל את הטרול!

ואם אנחנו לא מספיק חכמים בשביל לנהוג כך - מגיע לנו.
Scorpio1120​(שולט)

מאין הצורך להיות שולט או נשלט.

Scorpio1120​(שולט) • 22 בנוב׳ 2004
קראתי בעיון כל דעה שהופיע כאן.... ויסלחו לי הכותבים המשכילים והמכובדים.. אם התרשמתי מהשטחיות של גישתם.. זה מותר כל עוד אין התימרות לידע מדעי.

נראה לי -- שאין כללים וכל אדם מגיע לכאן מכוון אחר. ומסיבות שלא ברורות גם לו עצמו.

האימרה " בעבורי זה רק לשם גוון " גם היא רחוקה מהאמת... כי הרי אנו יודעים שבתרחיש דומה.
בן אדם אחד מתקיף ואילו האחר בורח.
גם עצם העובדה שבחרת לגוון את חייך בדרך זו דווקא יש משמעות וסיבה. .

לא היתי מציע לאף אחד לכתוב על כך דוקטורת.. כי הוא מראש יהיה שגוי.
שליט האופל​(שולט)
לפני 19 שנים • 26 בנוב׳ 2004

דבר ראשון,התיימרות ולא התמרות

שליט האופל​(שולט) • 26 בנוב׳ 2004
דבר שני דוקטורט ולא דוקטורת.
חוץ מזה אני בהחלט מסכים עם דבריך.עם הסתייגות.
בתור אדם שאינו מאמין בהכללות אני חורג ממנהגי בנושא בדסמ.
הצורך בלהיות נשלט הוא או פסיכולוגי התנהגותי או שהוא מקושר אצל אנשים לסקס גרידא ויחסי שליטה במסגרת אקט מיני.
ונשאלת השאלה, האם בעולם מתוקן ושיוויוני בו כל פרט נלחם על זכותו לחופש(חופש הפרט - חוק יסוד) זה טבעי והגיוני שאנשים ירצו לוותר על זכות זו? הגיוני שבעלי נפש בריאה ירצו להשלט?

באשר לשולטים...מטבע היותנו בני אנוש שחיים בקרבת בני אנוש אחרים,אנחנו תמיד נרצה להתבלט.להיות הטובים.גם כשעיקרון הברירה הטבעית עדיין טבוע בגנים שלנו ודוחף אותנו לדחוף את עצמנו קדימה,עקב זאת בכל אדם בריא מקננת תחושת השליטה.על עצמו ועל אחרים.
סכיזופרניה של הילדות​(נשלטת)

Re: דבר ראשון,התיימרות ולא התמרות

שליט האופל כתב/ה:
דבר שני דוקטורט ולא דוקטורת.
חוץ מזה אני בהחלט מסכים עם דבריך.עם הסתייגות.
בתור אדם שאינו מאמין בהכללות אני חורג ממנהגי בנושא בדסמ.
הצורך בלהיות נשלט הוא או פסיכולוגי התנהגותי או שהוא מקושר אצל אנשים לסקס גרידא ויחסי שליטה במסגרת אקט מיני.
ונשאלת השאלה, האם בעולם מתוקן ושיוויוני בו כל פרט נלחם על זכותו לחופש(חופש הפרט - חוק יסוד) זה טבעי והגיוני שאנשים ירצו לוותר על זכות זו? הגיוני שבעלי נפש בריאה ירצו להשלט?

באשר לשולטים...מטבע היותנו בני אנוש שחיים בקרבת בני אנוש אחרים,אנחנו תמיד נרצה להתבלט.להיות הטובים.גם כשעיקרון הברירה הטבעית עדיין טבוע בגנים שלנו ודוחף אותנו לדחוף את עצמנו קדימה,עקב זאת בכל אדם בריא מקננת תחושת השליטה.על עצמו ועל אחרים.

דווקא בעולם חופשי ומתוקן באופן יחסי, איפה שאין סכנה שחופש של אדם ישלל ואיפה שאדם צריך להילחם בשביל לבנות את עצמו, יכול להיווצר רצון לוותר על שליטה לחלוטין. מעין רצון לנוח מהשליטה המתמדת על החיים.... הגיוני מאוד שאדם בעל נפש בריאה ששולט בחייו ירצה, מתוך שליטה, לוותר על שליטה, הרי הוא יודע שהוא לא באמת מוותר עליה, שהיא שם כשהוא ירצה אותה חזרה... לכן זה יכול להיות דווקא רגש ומימוש מאוד היגוני...
שליט האופל​(שולט)

אוקיי הטיעון שלך הגיוני.

שליט האופל​(שולט) • 26 בנוב׳ 2004
אם כך אפשר להניח ששולטים הם אנשים אשר בחיי היום יום שלהם מרגישים פאסיבים ולא בשליטה.

זאת אומרת שזהו בעצם משחק של החלפת תפקידים בו השולטים בחיי היום יום שוברים את שגרת יומם ונותנים את עצמם לאחד שמתיימר להיות שולט במשחק אף על פי שבחיי היום יום שלו הוא לרוב מרגיש תבוסתני ונשלט.

אינטרפרטציה מעניינת.

טוב אני לא אהיה קטנוני.ברור שזה גם זה וגם זה וגם זה וגם זה.הכללות לא בבית ספרינו וכל אחד מגיע לפה מסיבותיו שלו.