סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

אחת ולתמיד - מה מקור הנטיה הבדסמית (זווית מדעית)

שפינוז_
לפני 19 שנים • 26 בנוב׳ 2004

מחקר

שפינוז_ • 26 בנוב׳ 2004
עשיתי מחקר אומנם לא מדעי אבל הקיף לא מעט אנשים ומשפחותיהם
מסקנתי - מלידה!!! בגנים!
קליגולה קיסר​(שולט)
לפני 19 שנים • 27 בנוב׳ 2004

ואם...

קליגולה קיסר​(שולט) • 27 בנוב׳ 2004
ואם אני אחד כזה שאוהב לנסות הכל, החל מהצלפות לחות עם שוט יבש על ישבנה של עלמה צחורה, ועד ליקוק נעליים של עלמה צחה אחרת, מצייד וניליות אקראי במסיבות סטודנטים פרטיות ועד תרגול רב-אורגזמתיות טנטרית באשראם בהודו, בעזרת כיווץ שרירי פי הטבעת, שמידי פעם אני פשוט אוהב לקבל בתחת מערבים או ללכת לזונות סתם בשביל הריגוש הסליזי...

ומכאן נשאלות השאלות הבאות :

האם זה מלידה?

האם אני אוטיסט?

האם אני סתם חרמן?

האם זה עושה אותי פחות דום?

האם זה עושה אותי פחות סאב?

תוך כמה זמן אני יחטוף מחלת מין?

מישהוא מכיר מכון ליווי טוב ולא יקר?
Lady Vamp​(שולטת)
לפני 19 שנים • 29 בנוב׳ 2004
Lady Vamp​(שולטת) • 29 בנוב׳ 2004
ציטוט: אם כך אפשר להניח ששולטים הם אנשים אשר בחיי היום יום שלהם מרגישים פאסיבים ולא בשליטה.

שגוי לחלוטין!
אני חושבת שאין הרבה דומים אשר בחיי היום יום הינם פאסיבים... דום אמיתי לא צריך להתאמץ להיות דום זה משהו שנמצא בו... וכאשר מישהו משחק אותה לרוב מרגישים את זה!
אליסיה
לפני 19 שנים • 5 בדצמ׳ 2004

לדעתי

אליסיה • 5 בדצמ׳ 2004
לדעתי, דווקא "האופל" שאל שאלה לא רעה ואני הייתי שמה עליה את הדעת

זאלופון, כשאתה פותח שרשור בנושא כזה חשוב ומעניין מן הסתם יעלו שאלות לא כל כך נוחות הלוא?

יש לי המון מה להוסיף בנושא, אבל אני רעבה ועוד רוצה שיאכילו אותי ולא יקראו לי טרול

טה טה

אליסיה
מקמרפי​(אחר){ush ואושה}
לפני 19 שנים • 5 בדצמ׳ 2004

בדס"מ - תורשה מול סביבה

אני אישית חושב שבכל אחד מאיתנו קיים הרצון הפוטנציאלי לשלוט ולהשלט.
כמו שלדעתי בכל אחד קיים יסוד הומוסקסואלי והטרוסקסואלי.
ההבדלים צצים עקב נסיבותחיינו השונות, רוח התקופה בה אנו חיים והלגיטימיות שניתנת בה לאותן תופעות "ביזאריות" לכאורה.היות וענין כמו בדס"מ הוא כה תלוי תפיסה ותלוי כל כך בעולם המושגים של כל אדם ואדם חזקו של המשתנה החברתי הוא רב במקרה זה.
ובכלל, כל הקונספט של שליטה ומיהו שולט ומיהו נשלט הוא מאוד סובייקטיבי ורווי גוונים.
אין זה דבר כה פשוט כמו מה זה זכר ומה זה נקבה - דבר שאף נתמך ע"י סממנים ביולוגיים כמו פירומונים וכו'.
מצד שני, מי יודע, ייתכן ויש במוחנו גם איזורים האחריים על התנהגות דומינניטית וכנועה או נתיבי נוירונים המחזקים התנהגות שכזו.
מצד שלישי, לא ניתן למחוק את הריכוז הגבוה של חוויות טראומטיות מעצבות שייתכן ובדרך כלשהי העבירו תחומים שלמים של כאב השפלה סאדיזם וכו' מהתחום הכביכול אסור והלא מושך כלל אל תחומי תאווה עמוקים.
בכל מקרה זאלופון, הסיכוי שזה יהייה השרשור האחרון בנושא הנ"ל - קלוש הוא.
צעיר ותם
לפני 19 שנים • 13 בדצמ׳ 2004
צעיר ותם • 13 בדצמ׳ 2004
אומנם אני לא בקיא כל כך בהלך הרוח בפורום אבל אני מוכרח לציין, כפי שאליסיה הזכירה לפני, שאדון האופל העלה נקודה מעניינת מאוד - בהתבסס על מילותיו של מר סכיזו היקר כמובן.
ואישית אין לי בעיה לבלות זמן מה מתחת לגשר במידה וכך ידרש ממני.

כמה דומים מקרבנו באמת חווים חוסר שליטה בחיי היום יום - עומס בלימודים, יחס משפיל בעבודה, מריבות אין סופיות בבית או כל סיבה אחרת - ומוצאים את עצמם משוועים למעט שליטה והחלטיות. ומנגד, כמה סאבים הם חולי שליטה המרגישים בעולו של אטלס על כתפיהם ומחפשים לפרוק חלק מהנטל ולאבד את עצמם אם רק לסשן קצר.

עבורי זה נכון במידה מסויימת. בתור אדם דומיננטי מאוד תחושת האובדן וחוסר השליטה הן זרות לי ומרגשות אותי בצורה יוצאת דופן. כמובן כפי שהזכרתם מקודם כל אחד מגיע לפה מסיבותיו האישיות והכללות לא בבית ספרנו אבל בכל זאת אני דיי סקרן. האם אני היחיד?
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 13 בדצמ׳ 2004
לא, אתה לא היחיד. באופן פלאי ומסקרן למדי, קרוב למאה אחוז מאוכלוסיית הסאבים תצהיר על עצמה כדומיננטית במיוחד בחיי היום יום, ובאורח קסום לא פחות, קרוב לאפס אחוז מאוכלוסיית הדומים יתארו עצמם כאנשים פאסיביים וכנועים מחוץ לבדסמ. עושה רושם שעלינו פה על משהו. כנראה לבדסמ נמשכים רק אנשים דומיננטיים. מהר לרוץ לפרסם מאמר.

נדמה לי שאיכשהו המסר הדק כממותה גרגרנית במיוחד שלי לא הובן על ידי כולם (אם כי בהחלט יש צדיקים בסדום, תבורכנה נשמותיהם) ולכן אפרוס אותו בלי משלים ובלי התחכמויות - כוונתי בהחלט לא היתה לעורר עוד דיון בשאלה "מאיפה זה בא?" וגם לא לטעון שהשאלה הזו לא חשובה או לא מעניינת. היא חשובה והיא מעניינת ויש טעם לחקור בה, אלא שאין טעם להיאחז בהסברים הגיוניים-לכאורה ולהתייחס אליהם כאמיתות ללא שום בסיס. נכון לעכשיו, לאף אחד מאתנו אין שום ראיות תומכות לאף אחת מהתיאוריות הרווחות פה (או בכלל) ולכן תיאורטית כל אחת מהן אפשרית ואף אחת מהן לא נכונה יותר מרעותה. אף אחד מאתנו לא "יודע" למה הוא או מישהו אחר מצוי בעולם הזה. להנחה כי אנחנו "יודעים" מבלי שעשינו ולו שמץ של בדיקה האם לידע שלנו יש בסיס כלשהו במציאות יש שם - דיעה קדומה, ומכך בדיוק אני מנסה להמנע. תיאוריות זה מצוין, אבל רק כל עוד מתייחסים אליהן כאל אפשרות אחת מני רבות בלבד, מה שבדרך כלל לא קורה בתיאוריות שנשמעות יותר מדי טוב, כמו התיאוריות לגבי האמהות הסכיזופרנרגיות וכמו תיאוריות רווחות לגבי בדסמ.

הערה עבור מקרים קשים במיוחד - כמובן שגם הפתיח של תגובה זו היה ציני למהדרין.
צעיר ותם
צעיר ותם • 13 בדצמ׳ 2004
אני שמח לשמוע זאת. אני מיד אתחיל לעבוד על המאמר.

ראשית כל אני מוכרח לציין שהמסר המקורי שלך עבר בצורה צלולה לחלוטין עוד במתכונתו המקורית - על אף הרמז הדק כממותה גרגרנית, דבר שאישית עוד לא היה לי העונג לפגוש אז אין לי מושג עד כמה ההשוואה עומדת.

מעבר לזה דיי הסכמתי איתך לחלוטין, אבל - תמיד יש אבל - בדיון לעיתים סוטים מעט מהנושא ולכן, על אף רצונותיך הטובים, הדיון בכל זאת עלה. ועל אף שהזכרון שלי מעולם לא היה הדבר האמין ביותר בעולם, לא זכור לי אף אחד שבא וטען בוודאות שהוא יודע את התשובה באופן חורץ וללא עוררין - חוץ משפינוז אולי. אלא אם כן כמובן אתה מתייחס לדיונים קודמים שבהם לא היה לי העונג להשתתף. במידה וזה אכן כך אני מבין את הכוונה שלך ומודה בטעותי.

והערה לאותם מקרים קשים. גם הפתיח של הודעה זו נכתב ברוח צינית לחלוטין.
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 13 בדצמ׳ 2004
אכן היו דיונים אחרים, ורבים שכאלה icon_smile.gif וגם בדיון הזה, אפשר להתרשם לפי הניסוחים מתי מובעת דיעה כדיעה ומתי האמונה בדיעה זו חזקה הרבה מעבר למה שספקולציה ראויה לו.
בכל מקרה, מה שבעצם רציתי לומר למען הסדר הטוב הוא שהעובדה שהגבתי אחריך לא אומרת שהביקורות שלי היו מכוונות דווקא כלפיך, למרות שניתן היה לטעות ולהבין כך. יתר על כן, אני אפילו אשמח להכיר לך ממותה גרגרנית בהזדמנות, ואם היא במקרה לא תהיה בבית תמיד אפשר להסתפק בירבוע טוב מזג.
בברכת נר שביעי שמח,
זאלופון.
huan
huan • 13 בדצמ׳ 2004
זו דעה קדומה לחשוב שהתאוריה הרווחת בקרב הקהילה המדעית (הציבור הרחב אשר חלק גדול ממנו עוד רואה בהומוסקסואליות מחלה והתאוריות המקובלות עליו אינו ראוי להתיחסות לדעתי) היא שבדסמ מתפתח בעקבות טראומה.התעללות או כל דבר אחר דומה
לאמיתו של דבר כיום רואים את הנטייה בבדסמ כפונקציה מסויימת של תכונות אנושיות מולדות ואו במילים אחרות כבעלת בסיס גנטי.
בדיוק כמו בסכיזופרניה גם בתחום זה ההסבר ההגיוני לכאורה מפנה לאט לאט את מקומו לתאוריות המבוססות על מחקר וסטטיסטיקה
האם התאוריה הזאת היא ה"נכונה"....ברור שלא כמו בכל תחום העוסק בהתנהגות האנושית אין אף פעם ביטחון של 100% בשל מגוון המישתנים המעורבים בעניין.......יש רק סטטיסטיקה ואת מבחן המציאות.

לצערי הרב אינני יכול הבי סימוכין לדברי או את המקורות שלי (החיסרון הענקי של ספרים ברוסית ושיחה אם אנשים חייםicon_smile.gif)