בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

פער גילאים

Scorpio1120​(שולט)
לפני 19 שנים • 3 בנוב׳ 2004

הפרש גילים

Scorpio1120​(שולט) • 3 בנוב׳ 2004
כידוע אני הקשיש שבחבורה. והיות והרבה שנים אחרי הצלחתי גם להתנסות בנשים רבות. מכל עדה ובכל ממד. רבות מהן בהפרש של עשרים שנה. ותקופה מסויימת גם שלושים.לפחות שש מהן רצו להתחתן איתי עם ארבעה מהן התחתנתי.
אבל כאשר מדובר ביחסי שליטה ואין ציפיות לנשואים יש ובוחרות במבוגר יציב ואמין יותר במיוחד אלו שזו דרכן הבדסית הראשונה. למי שמחפשת זוגיות לזמן ארוך ואף לתמיד . זה במפורש לא מתאים. אבל אני מכיר זוג שחיים יחדיו שנים רבות בהפרש של 25 שנה . משמע שגם זה יתכן.
מקופלת​(נשלטת){Blue eyed }
לפני 19 שנים • 4 בנוב׳ 2004
פעם חשבתי שאין חשיבות לגיל.
נכנסתי למערכת ונילית עם גדול ממני במעלה מ 15 שנים, מערכת לא קצרה.
אחריה הבנתי.
יש חשיבות לגיל.
לא בעניין של "טוב יותר או טוב פחות".
מי שגדל והתחנך לפני 50 שנה
ומי שגדל והתחנך לפני 20 שנה
זו מנטליות אחרת
אלו גם 30 שנים של חוויות נוספות.

נכון, יש בני 20 שעברו דברים
שגם גדולים מהם לא יחוו.
אבל גם לאף בן 20 אין את החוויות "של פעם"
כפי שיש לבן 50. (טיולי כיתה, שמו"צ, להזדיין בלי קונדום וכו')

אז כן, זה אפשרי.
רק אם יודעים להכיר בהבדלים ולקבל אותם.
בחירה של השניים.

'קופלת (נכון שפעם זה היה אפשרי להזדיין בלי קונדום?]
קליבר​(שולט)

מצד שני מקופלת ...

קליבר​(שולט) • 4 בנוב׳ 2004
את יכולה להתיחס לזה כאל חוויה אנרופולוגית . icon_lol.gif

ולפעמים , ביחסי שליטה - כניעה , יש אפשרות לפער גילים , אפילו "חריג" .
מאחר ומדובר במערכת יחסים על בסיס שונה , לא של גבר ואשה , נשואים שעד שהיא תבין מה היא רוצה יהיה לה תרח בן מתושלח בבית , במצב סיעודי קטטוני.
(שלא כמו אותם בני +45 - שנוסעים לארצות הגוש המזרחי ומיבאים בנות 20-24 משם לנישואין , )
מקבי​(מתחלף)
מקבי​(מתחלף) • 4 בנוב׳ 2004
ציטוט: מי שגדל והתחנך לפני 50 שנה
ומי שגדל והתחנך לפני 20 שנה
זו מנטליות אחרת
אלו גם 30 שנים של חוויות נוספות.

וזה עוד מילא, על פערים מנטליים אפשר להתגבר... מדובר בשלבים שונים בחיים. בחורה צעירה שרוצה לטייל במזרח, וגבר שרוצה להקים כבר משפחה. טמפרמנט אחר, צרכים אחרים... אז זה נחמד לטווח הקצר (נחמד מאוד, אפילו), אבל יש יותר מדי מכשולים בדרך.
חתולת הלילה
חתולת הלילה • 4 בנוב׳ 2004
כל השאלה היא מה הם רוצים והאם הרצונות שלהם מתאימים. זאת במידה, כמובן, ויש משיכה להיות ביחד.

זה לא קשור לגיל, כי ראיתי בני 50 שרצו סיבוב רשמי נוסף עם מישהי בת 30 וראיתי בני 40 שמסרבים להינשא שוב.
כל זמן שהצרכים והציפיות זהים הכל בסדר. ברגע שמישהו מהצדדים הולך עם הראש בקיר או שהוא מקווה שהצד השני ישתנה, כאן מתחילות הבעיות.
AYTAN​(שולט)

פער הגילים

AYTAN​(שולט) • 4 בנוב׳ 2004
פער הגילים יבוא לידי ביטוי ביומיום.
תחומי העיניין,
הניסיון,
ודרכי ההתמודדות מכורח הגיל שונות.
לכן,
מעבר לסטוץ ואו מערכת יחסים זמנית אין טעם,
לסוג כזה של מערכת יחסים.

הגיל זו המראה של ניסיון החיים.
ariadne
ariadne • 4 בנוב׳ 2004
נראה לי קצת מיותר לנסות ולתחום את הפער הגילאים "הרצוי" ליחסים "נורמליים". ואם אומר שכבר קרוב לשנה אני מקיימת מערכת יחסים נפלאה ו"נורמלית" עם אדם שמבוגר ממני ביותר מ-20 שנה? אז אין לזה עתיד? אין לנו עניין משותף? זה מתקיים רק מכיוון שיש במערכת יחסים הזו פן של שליטה?
אז כן, מדובר במערכת יחסים אמיתית, יחסים נורמליים אינם חסומים בפניי וזה לגיטימי גם אם לא מדובר ביחסי שליטה. אנשים שנפגשים בזמן שהם במקומות שונים בחיים, אין הכרח שאין להם עניין משותף. לא ברור לי מדוע "עתיד" הוא קריטריון למערכת יחסים נורמלית... מסתדר לכם שאנשים יהיו יחד רק אם יש סיכוי לנישואים וילדים, האם זה כל כך לא מתקבל על הדעת שאנשים יהיו מאושרים ללא הדברים הללו? אפילו אם מערכת היחסים תמשך רק כמה שנים ואז תגמר בעקבות התנגשות של רצונות, צרכים וכו', במה זה שונה מכל מערכת יחסים אחרת?
לסיכום, זה יהיה מאוד מרענן אם נשתחרר מתוויות ובמקום לחשוב על מה צריך להיות, פשוט נהיה.
Master_Abra_Kadabra​(שולט)
לפני 19 שנים • 5 בנוב׳ 2004
Master_Abra_Kadabra​(שולט) • 5 בנוב׳ 2004
ariadne כתבה:

זה יהיה מאוד מרענן אם נשתחרר מתוויות ובמקום לחשוב על מה צריך להיות, פשוט נהיה.

אני מצדיע למילים האלה.

פייה{O}
פייה{O} • 5 בנוב׳ 2004
גם אני מצדיעה למילים האלה.

אם כי לא העלתי את השאלה לגבי פער גילאים בקטע של "מה צריך להיות" או "מה נכון", אלא רק בתור העלאת הבעיות העלולות לעלות בכזה קשר.

fishy.gif
Master_Abra_Kadabra​(שולט)
Master_Abra_Kadabra​(שולט) • 5 בנוב׳ 2004
נראה לי שכולם מודעים לבעיות העלולות לנבוע מקשר כזה.

פשוט חשבתי לתומי שגישתה של ariadne עשויה לעזור לנו בפתרונן של חלק מהן.