סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

האם נשוי (נשואה) חייב(ת) לוותר על פנטזיות ?

TV_Eye​(שולט)
לפני 19 שנים • 4 בנוב׳ 2004
TV_Eye​(שולט) • 4 בנוב׳ 2004
להגשים פנטזיה זה הרבה יותר מלגיטימי זה אף רצוי

אבל הרבה פחות רצוי ולדעתי אסור זה לבגוד

זה לשקר שקר כו עז לאדם

ולא סתם אדם אלה בן הזוג שלך

ולא סתם בן הזוג שלך אלה אותו בן זוגו שנדרתה נדר קדוש (אם דתי ואם לא עדיין הוא נדר קדוש)

ולא סתם נדר קדוש אלה הם אם/אב ילדך

ובשם הפנטזיה לשכוח את כול זה בשביל האכיל את הזיין שלך בעוד בלונדינית בת20 (כי זה הפנטזיה הרווחת לגברים בגיל הזה)

בעיני זה נראה מחליא מגעיל

והתת רמה הכי גדולה שאדם יכול להגיע אליה
AT​(אחר)

אתה מעולם לא היית נשוי

AT​(אחר) • 4 בנוב׳ 2004
ולכן , לא מבין כנראה את הסיטואציה.
לגבי "מחליא" - יש שיומרו שמה שאתה עושה מחליא אותם.
כלומר , אל תשפוט אדם עד שתגיע למצבו.
לגבי נדר , מי שנודר נדר שכזה אינו מבין את שהוא עושה -זה לעיתים קרובות נדר בלתי אפשרי.
אנפת לילה

אני אוהבת את ההתחסדות הזאת

אנפת לילה • 4 בנוב׳ 2004
של הנשואים הבוגדים.
של אלה שאין להם אומץ להביט לעצמם בעיניים ולהגיד לעצמם שלא טוב להם היכן שהם נמצאים, או שחבל להם על הילדים/הרכוש/המה יגידו. כל מיני תירוצים שהם דרך להתחמק מהתמודדות אמיתית עם החיים.
עשיתם בחירה של חיי זוגיות - תעמדו מאחוריה. ואם אתם לא עומדים לפחות אל תיפיפו את זה במילים שמנסות לסדר את הכל כל כך יפה.
ציטוט:
חבל להיות מתוסכל ולחיות בתחושה של פיספוס. מניסיוני , מערכת היחסים רק מתחזקת כאשר התיסכול נעלם ע"י מימוש הפנטזיות.
הבעיה אצלנו הם האכסיומות שאנחנו חיים בהם ומונעים מאיתנו , לפעמים ,חיים שלימים

צודק מאד, אז דבר עם זוגתך ותסכם איתה על מימוש פנטזיות שלך, למה לא? זה הרי רק יוסיף לחיי הזוגיות שלכם, לא? היא לא תסכים אתה אומר? למה לדעתך?

ציטוט: פנטזיות נועדו למימוש אחרת מפסידים המון בחיים.
החוכמה לעשות זאת מבלי לפגוע באף אחד .

יש לך דרך להבטיח שאיש לא יפגע?

ציטוט: מי שמציע לנסות לממש פנטזיות במסגרת הנישואים לא לוקח בחשבון שלעיתים קרובות , בן(בת) הזוג לא מוכן ללכת לכיוון . ואז , מה עושים ?
אני מציעה מכל המתלהמים , לנסות ולחשוב על המונח "בגידה" במובן הרחב של הדברים ולא להטיל את הבגידה על מימוש הפנטזיות הלגיטימי.
כפי שאמרתי , אפשר לעשות את זה חכם ואז , איש לא יפגע
.

כן, בואו נשחק בסמנטיקה, זה משחק נחמד שעושה לנו להרגיש טוב עם עצמנו כשאנחנו בוגדים בבני הזוג הלא חושדים שלנו.
AT​(אחר)
AT​(אחר) • 4 בנוב׳ 2004
אין דרך למנוע פגיעה (אין 100% ) אבל יש דרכים לפעול כדי להקטין את הסיכונים לפגיעה.
אגב , בני זוג יכולים להפגע גם מנושאים אחרים מלבד הנושא המיני וגם לכך אין 100% ביטחון.
כלומר , חיי נישואים מורכבים יותר מאשר הרווקים חושבים האם לא נתחתן בשל כך ?
השלמת פנטזיות , אינן בגידה (וזה לא משחקי מילים). האם זה שמאונן על הפנטזיות שלו , גם "בוגד" ?
אנפת לילה

בגידה היא מושג חמקמק ביותר

אנפת לילה • 4 בנוב׳ 2004
אבל אני חושבת שרוב האנשים יסכימו שלעשות מעשה שמנוגד לרצונו/אמונתו המפורשת של בן /בת הזוג ללא ידיעתו ושיש לו פוטנציאל פגיעה הוא מעשה בגידה.
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 4 בנוב׳ 2004
אני לא מתכוון לשפוט את הנשואים הבוגדים. אם הברירה היא בין לוותר על חלק מעצמך ועל הפנטזיות שלך ולחיות בתסכול מסוים (תוך ידיעה שלא יהיו לך חיים אחרים להגשים פנטזיות אלה) לבין לבגוד ו/או לפרק את הנישואין - זה lose-lose situation. אי אפשר שלא להפסיד משהו וכל אחד צריך לעשות בעצמו את הבחירה שלו לגבי מה הוא מוכן להפסיד ועל מה הוא לא מוכן לוותר.

אבל את הבחירה הזו צריך לעשות בעיניים פקוחות ובלי לשקר לעצמך. איך אפשר לקרוא להונאה מכוונת של בן הזוג ולמעילה קשה באמון שלו "לא בגידה"? איך אפשר להשוות אוננות לקיום קשר מיני ויותר מכך עם אדם נוסף מאחורי גבו של בן הזוג?
אני מבין את הצורך לנקות את המצפון, אבל הכחשה היא דרך איומה לעשות את זה. אם אדם רעב גונב לחם, הרבה יותר הגיוני להצדיק את המעשה בכך שעליו להאכיל את ילדיו ולא בכך שמכיוון שיש לו צרכים ביולוגיים זו לא גניבה. באותו אופן הרבה יותר הגיוני להצדיק בגידה בטענות שחלקן הועלו כאן כבר על הבעייתיות והכבלים שבנישואין (לדוגמה: "להמנע ממימוש פנטזיות זו בגידה בעצמך וזה מאוד מתסכל" היא טענה לגיטימית, גם אם אפשר להתווכח איתה) , ולא בטענה המוזרה שזו לא בגידה.
dave1953​(מתחלף)

תגובה

dave1953​(מתחלף) • 4 בנוב׳ 2004
אוננות הינה אחת הדרכים לפורקו מיני לא ממומש ולכן , אין היא שונה במהותה מ"לזיין בצד"(סליחה על הבוטות). בשניהם מסתירים את קיום המעשה מבן/בת הזוג.
לגבי ה"דוגמא" של גניבת הלחם, כאן אין גניבה כיוון ששני הצדדים רוצים את היחסים ואיש לא גונב כלום. אם החברה הייתה חברה פתוחה נטולת סטיגמות ואכסיומות , ניתן היה לשתף את בת/בן הזוג בקיום הרומן אבל , לצערי אנחנו עדיין לא שם.
מלאה ובוגרת​(שולטת)

בגידה או לא אני לא מאוננת

מלאה ובוגרת​(שולטת) • 4 בנוב׳ 2004
ללא קשר לשאלת הבגידה באוננות , אני לא מוכנה לאונן כאשר יש אפשרות של מי שיענג אותי .
אם האדם נשוי , אין לי שום בעיה עם זה ואני חושבת ששנינו אנשים בוגרים .
לאונן זה למעשה לבזבז אנרגיה ללא תכלית כיוון שרק צד אחד נהנה (חלקית!!!!!!!!).
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 4 בנוב׳ 2004
א. להגיד שאוננות היא פורקן מיני לא ממומש (שזה לאו דווקא נכון, אבל נניח) ולכן היא כמו "לזיין מהצד" זה כמו להגיד שריצה היא סוג של הוצאת אנרגיה ולכן היא כמו סקס. אוננות ובגידה הם כל כך לא אותו דבר עד כי נראה מיותר לנסות להסביר למה הם לא אותו דבר, ממש כפי שמיותר להסביר למה ערימת שחת היא לא כמו חללית. אם מישהו יצליח להסביר למה ערימת שחת היא כן כמו חללית, אז יהיה פתח לדיון.
ולמה להסתיר אוננות מבן הזוג?

ב. שני הצדדים רוצים את היחסים? אני מניח שב"שני הצדדים" אתה מדבר על הבוגד ועל זו שאיתה הוא בוגד, אבל מה עם הנבגדת? גם היא רוצה את היחסים? אני בספק רב.
לבי הטענה לגבי החברה - כאן אין לי ויכוח איתך (טוב, קטן: מה שמשנה זה איך בן/בת הזוג מרגישים ולא החברה, אבל נתעלם מזה): אני בהחלט מוכן לקבל, גם אם לא בהכרח להסכים, טענות שנוגעות לעניינים תרבותיים וחברתיים של מונוגמיה ונישואין. עם זאת, כל הטענות התיאורטיות הללו לא משנות את העובדה שבמציאות העכשווית כן יש נבגד שלא יודע על מה שהולך מאחוריי גבו והוא כן ייפגע באם יידע.