צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

השפחה האידיאלית

מיינד
לפני 19 שנים • 11 בנוב׳ 2004

השפחה האידיאלית

מיינד • 11 בנוב׳ 2004
להלן אמירה ידועה מזה שנים רבות,עד כמה אמירה זו מתאימה לכן שפחות נכבדות

וכן כל אישה רוחצת לבעלה פניו ידיו ורגליו, ומוזגת לו את הכוס, ומצעת לו את המיטה, ועומדת ומשמשת בפני בעלה, כגון שתיתן לו מים או כלי או תיטול מלפניו וכיוצא בדברים אלו; אבל אינה עומדת ומשמשת בפני אביו, או בפני בנו. ומלאכות אלו, עושה אותן היא בעצמה; ואפילו היו להן כמה שפחות, אין עושה מלאכות אלו לבעל אלא אשתו.

ממקור של הלכות אישות
TooT​(נשלטת){פטרוניוס}
TooT​(נשלטת){פטרוניוס} • 11 בנוב׳ 2004
אם אני לא טועה זה צוטט מהרמב"ם.
מה שמעיד שהרמב"ם היה סוטה !
מיינד תוכל להרחיב בקשר ל.....ועומדת ומשמשת בפני בעלה?
נשמע מעניין .......
מיינד

TooT, כן זה הרמב"ם כמובן

מיינד • 11 בנוב׳ 2004
אם את רוצה ללמוד יותר, תארגני קבוצה של 3 עד 5 שפחות ואלמד ידע זה
מקבי​(מתחלף)
מקבי​(מתחלף) • 11 בנוב׳ 2004
אני דווקא מאוד מסכים עם מי שהרמב"ם אמר (בכלל, הוא אחלה גבר), ואני לא רואה בכלל עניין של להיות שפחה. בני-זוג, לדעתי, צריכים לגרום אחד לשני להרגשה טובה... ואם אחד משני הצדדים נורא אוהב שמטפלים בו ודואגים לו, אז למה לא? הרי לגבר גם יש מחויוביות בהלכה, מפה ועד הודעה חדשה... אז לא, זה לא פוליטיקלי קורקט, אבל זה נכון מאוד.

כמו כן ,שימו לב שהרמב"ם צייןם במפורש שהיא משרתת ודואגת רק לבעלה - כלומר, מדובר פה בעניין שמונע מאהבה וברית הנישואין. היא אינה שפחה, אלא עושה זאת מתוך מחויבות גדולה יותר.
TooT​(נשלטת){פטרוניוס}

Re: TooT, כן זה הרמב"ם כמובן

TooT​(נשלטת){פטרוניוס} • 11 בנוב׳ 2004
mind master כתב/ה:
אם את רוצה ללמוד יותר, תארגני קבוצה של 3 עד 5 שפחות ואלמד ידע זה

מיינד ,היזהר במשאלותייך .... icon_twisted.gif
מישלי

מקבי

מישלי • 11 בנוב׳ 2004
אני מסכימה עם כל מלה שרשמת בחלק האחרון
nerissa​(אחרת)
לפני 19 שנים • 12 בנוב׳ 2004
nerissa​(אחרת) • 12 בנוב׳ 2004
באווירה הזו גדלתי
כך גודלתי
בזה אני מאמינה
כך אני פועלת.

רק שלי יש 4 בונוסים צעירים שגם אותם אני משמשת icon_lol.gif
עקשנית​(נשלטת)
עקשנית​(נשלטת) • 12 בנוב׳ 2004
תות מותק, אם צריך הסברים לדברים כאלה לא נותר לך אלא לפנות לרבנית בתחום שהרי זו אני icon_arrow.gif

יש לפעמים נטיה לפרש כל דבר בתחום הזה איך ששומעים אותו icon_smile.gif לא תמיד זה ככה.

ובקיצור, אין על הדברים האלה icon_smile.gif יש הרבה יופי בזה ודווקא דווקא פה נעשה הבדל בין השפחות שבבית לאשה עצמה לאשתו מה שמרבה את היופי icon_smile.gif הוא מבדיל אותה מן השפחות.

ולעוד .. אני פה. שבת שלום
קליבר​(שולט)

השאלה היא :

קליבר​(שולט) • 12 בנוב׳ 2004
האם יש דבר כזה שפחה אידאלית ?
מה שיותר מדאיג זה האם יש אדון אידאלי , אני מציע ששפחות יעשו מבחני דרכים לאנוים , כמו שעושים במגיזיני הרכב , או כמו ביקורת מסעדות .. שיהיה איזה מדד
מה אתם אומרים ?
Brave Dwarf
Brave Dwarf • 12 בנוב׳ 2004
אקטואלי לתקופה בה נכתב.

היום קשה לממש את זה. אני רוצה לראות אישה שבעלה לא יכול לסדר לה אוירה תנ"כית, הכוללת בית, גינה ורפת והמצאות תמידית בקרבת הבית איך היא תממש את כל אלו.

הנשים היום עובדות מחוץ לבית שמונה עד עשר שעות ביום ואח"כ עוד מתרוצצות עם הילדים בחוגים, רופאים נדנדות וארגזי חול. איפה בדיוק היא אמורה להכניס את הקערה בה הוא יטול את ידיו?בהפסקת הצהריים שמגיעה לה במהלך שמונה וחצי שעות עבודה שתמיד מנוצלת לעבודה, אחרת תפוטר? אני חושש שהן כל כך עייפות בסוף היום עד שהייתי חושש לחיי, שלא תטביע אותי בתוך אותה הקערה.