שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

TES - קבוצת בדסם בניו יורק

Madame_S
לפני 19 שנים • 24 בנוב׳ 2004

TES - קבוצת בדסם בניו יורק

Madame_S • 24 בנוב׳ 2004
ראשית לעניין טכני, לא ברור לי בדיוק איפה להכניס את הנושא הזה, אז ההנהלה מוזמנת להעביר אותו למקומו הראוי.

TES היא לפי מנהלי הקבוצה קבוצת התמיכה הותיקה ביותר בתחום הבדסם בארה"ב. זוהי קבוצת תמיכה שנפגשת באופן קבוע פעמיים בשבוע, ומעבר לזה מנהלת גם שורה ארוכה של מסיבות, סדנאות, שווקים ועוד ועוד, והכל בתחום הבדסם. בימי שלישי נפגשים לדיונים והדגמות בנושאים כלליים, ובימי רביעי יש פגישות של קבוצות שונות, כשכל קבוצה נפגשת פעם בחודש או פעם בחודשיים. הקבוצות מכילות בין היתר קבוצה של נשים שולטות וגברים נשלטים, קבוצה הפוכה, קבוצה של סוויצ'ים, קבוצת ספנקינג, קבוצה לחדשים בתחום ועוד.

לפגישות הכלליות יש מבנה קבוע, השעה הראשונה מוקדשת לנושא מסוים, כל פעם נושא אחר, והצגת הנושא מתבצעת בדרך כלל על ידי מישהו מחברי ההנהלה. לעיתים הנושא מוצג על ידי פאנל של אנשים העונים על שאלות של המנחה. במרבית המפגשים יש גם הדגמות.
בשעה השניה עוברים ל"מעגל" (קצת כמו ריכוז בגן, אבל לא ממש...). במעגל כל אחד מציג את עצמו בכמה מילים ואחרי זה מנהלים דיון חופשי, לרוב בנוגע לנושא שהוצג בשעה הראשונה אבל כל אדם רשאי להעלות נושא משלו.

לקבוצה יש אתר, TES.ORG, שבו מוצגים נושאי הפגישות, כך שכל אדם יכול להגיע לפגישה שמעניינת אותו. ההשתתפות בפגישות אינה מוגבלת, כל אחד יכול להגיע, אבל אין הרגשה של מציצנות ומרבית האנשים מגיעים לשם מתוך התעניינות כנה בתחום. יש תשלום סמלי על ההשתתפות בפגישות, והתשלום עוזר לכסות את עלויות הקבוצה.

מנסיוני, בפגישה ממוצעת משתתפים כארבעים אנשים, כשבכל פעם ניתן לפגוש באנשים חדשים. מנחי המפגשים הם לרוב אנשים בעלי נסיון רב שנים בתחום וזה מדהים לראות את רמת המקצועיות והרצינות בה הם ניגשים לנושאים כמו קשירות, ספנקינג, השפלות פומביות, יחסי 7\24 ועוד.

מצגת אחת מאוד מעניינת עסקה בנושא שנקרא באנגלית predicament - כלומר מצבים בהם האדם צריך להחליט בין שני מצבים ששניהם רעים עבורו, כלומר הוא יהיה בצרה ולא משנה באיזו אופציה הוא יבחר. הוצגו שם מצבים פיזיים כאלו: למשל קשירת עבד עם סט של משקולות, משקולת אחת מחוברת לקפיץ וגלגלת בתקרה וצידה השני מחובר למצבטי פטמות, כך שככל שהעבד מתכופף הוא מפעיל יותר לחץ על הפטמות שלו, בעוד שהמשקולת השניה מחוברת לקפיץ סביב הביצים, במצב בו אם העבד יתכופף מספיק המשקולת תהיה על הקרקע ולא תכאיב לו, כמובן שכשהוא מתכופף הוא נזכר (באופן אלים למדי) בכך שהפטמות שלו מחוברות גם הן וכך הוא נמצא בסבבים של התכופפות והזדקפות, כשלכל מצב מחיר משלו.

ישנם מצבים כאלו לא רק בתחום הפיזי, אלא גם בנוגע לשורה של פקודות שהעבד (כמובן יכול להיות גם השפחה) מקבל ממלכתו, כשביצוע פקודה אחת גורם להפרת פקודה אחרת. לפעמים משאירים פתח מזערי כך שאם העבד יפעל באופן יצירתי הוא יוכל לבצע את שתי הפקודות. דוגמא אחת שניתנה הייתה על ידי מאסטר שפקד על הסאבית שלו לנקות את השטיח שלו בזמן שהוא יצא לסידורים אבל פקודה נוספת הייתה שאסור לה להשתמש בחומרי ניקוי, או במכשירים חשמליים ואחרים. כשאמרה לו שזה בלתי אפשרי הוא ענה לה שזו בעיה שלה והלך. כשחזר השטיח אכן היה נקי, מתברר שהיא ישבה שעות ואספה באופן ידני את כל הפירורים והלכלוך מהשטיח.

אחד מהמנחים באותו הערב דיבר על כך שיש שיראו במשימות כאלו ומשימות אחרות המציגות שתי ברירות גרועות כמשהו "שאינו הוגן". אולם לדעתו זו בדיוק הנקודה, זכותו כשליט לתת פקודות, קפריזיות ככל שיהיו, הוא לא מחויב לשום הוגנות, למה? כי הוא השליט הוא קובע (It's good to be the King).

אני ממליצה לכל אחד שמגיע לביקור לבוא לאחת מהפגישות, מכיוון שכל הזמן באים אנשים חדשים אין הרגשה של מועדון סגור, אין גם שיפוטיות מוגזמת, וכמובן שהסיכוי שתפגשו מישהו שעובד איתכם או איזה קרוב משפחה שלכם הוא אפסי...יש יתרונות לעיר הגדולה. כל אחד במפגש מחליט על מידת החשיפה המתאימה לו, ואף אחד לא מחויב לדבר. בהזדמנות אני אכתוב עוד על פגישות מעניינות ונושאים מעניינים שהוצגו. ואני חושבת שיש גם אנשים אחרים בפורום שהשתתפו בעבר בפגישות כאלו והם מוזמנים לכתוב על התרשמושתם.
קייל​(לא בעסק)
לפני 19 שנים • 24 בנוב׳ 2004

ושוב ניחוח מהעיר הגדולה

קייל​(לא בעסק) • 24 בנוב׳ 2004
למדאם אס תודה על השיתוף של ניחוחות מהעיר הגדולה (ניו יורק).
כאחד שמבקר את האסית שלנו בניו יורק אחת לשנה אני מאחל לכולכם שתזכו להגיע לעיר, לפגוש את האישה ולבקר במועדונים ובארגונים שם.
ואסית - אל תתביישי. ספרי על האירוע הגדול (טס-פסט). icon_biggrin.gif