לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

די!

אדם אחד​(שולט)
לפני 19 שנים • 29 בנוב׳ 2004

די!

אדם אחד​(שולט) • 29 בנוב׳ 2004
כל מי שמותקף מינית אינו אשם!
מה הקשר בכלל לאשמה?
בעולם נכון הוא והיא ממש לא היו קורבן הם היו גיבורים.

אנחנו חיים במציאות קשה ואלימה-זה המצב.
אנחנו פועלים ברמה המוסרית שלנו ולא תמיד על פי אמת מידה חברתית.
מתוך כך
וגם מתוך הישרדות פשוטה.
לכל אחד מאיתנו אחריות לשימור עצמי-עבורינו, עבור הורינו, עבור ילדינו או בקיצור כל אוהבנו

אם הייתי מצייר על עצמי מטרה ורץ לי לתוך ה"שטחים" והיו יורים בי האם הייתי אשם?
לא!
האם הייתי חסר אחריות
סביר שכן
למה? -כי לקחתי סיכון בהסתברות גבוהה.
יש בתוכנו גם אנשים מסוכנים,כולם כבר יודעים זאת, מה יותר פשוט מלברר לפני פגישה
מי הדום הקסום
נכון, אחר כך כדאי לתמוך בנפש הפצועה.
אבל מה אתם עושים לגבי המניעה, דן קפ מציע חינוך ואני מסכים
אבל ראשית ואחרית שכל אחד יקח אחריות גדולה יותר על עצמו ולא נגיע לשם כל כך במהרה.
Forbidden Fruit​(שולט)

בהקשר הזה אחריות היא מילה אחרת לאשמה

Forbidden Fruit​(שולט) • 29 בנוב׳ 2004
אדם, למרבה הצער הדברים אינם עובדים כמו שאתה מתאר אותם.
המשל שלך הרבה יותר גורף מהנמשל. כמו שקורה הרבה פעמים פשוט נסחפת אחר האלגוריה שלך.
בבדסם השפחה מפקידה את עצמה בידי הדום. אם מתברר שהדום הוא פסיכי או שרלטן או אפילו אם הוא "סתם" נסחף או עשה הערכות מצב שגויות – היא נמצאת בידיו. היא מסרה לו את עצמה מתוך אמון.
וזה כל כך שונה מהמצב של זה שנכנס לרמאללה עם שלט של "עראפת מנייאק"!
כי הוא מזמין את הבלגאן. והיא לא.
כי המקרה שלה יותר דומה למי שמאמין לפקיד בנק נוכל וחותם על ניירת כביכול שוטפת ולמעשה מעביר לפקיד יפוי כח בלא ידיעתו.

ולפעמים זה מתחיל תמים לגמרי ותקין וSSC.
יכול להיות שלפני שהכל התחיל היא אמרה לו משהו כמו "אני שלך לטוב ולרע" או שהוא אמר לה משהו כמו "אל תדאגי, אפילו אם זה יהיה קשה מאוד בסוף אני אאסוף אותך" או איזו קלישאה חבוטה אחרת.
ואז זה מסתבך. או שהוא מתחיל ללכלך. או שהוא סתם עושה הכל הפוך. ואז היא לא יודעת איפה היא נמצאת ומה קורה. היא רק יודעת שרע לה ואין אל מי לפנות. אז נכון, היא במלכודת. אבל להגיד שהיא האחראית לזה? שהיא גילתה חוסר אחריות?
זה כמו להגיד על מישהי שהיא חסרת אחריות כי היא לא ידעה לפני החתונה שלחתנה יש, לא עלינו, איידס או איזה מרעין בישין אחרים.
אז נכון, יש אנשים שמפעילים משרד חקירות על החתן לעתיד. או הכלה לעתיד. אבל גם זה לא מבטיח שקופה כזו או אחרת של שרצים תתגלה.

אז נכון, נשים בכלל ושפחות בפרט צריכות לנקוט אמצעי זהירות. אבל בין אם הן נקטו אותם או לא נקטו אותם, כאשר ממול ישנו אדם שלא מדליק את פעמוני האזהרה הפנימיים, למעשה לרוב זה להיפך, אזי אין זה סביר לתלות בהן את האחריות.
כי הבה נודה על האמת- לגלגל עליהן את האחריות זה פשוט לגלגל עליהן בחזרה את האשמה.
רק במילים אחרות.
nerissa​(אחרת)
nerissa​(אחרת) • 29 בנוב׳ 2004
מילים חכמות, פרי אסור.

עוד משהו שצריך לזכור.. מנסיון אישי, לעיתים אותה נפגעת מלאה די והותר בהאשמה עצמית - גם אם אין בסיס לכך.. לנזוף בה על חוסר זהירות רק מעמיק את התהום בתוכה מבלי לעזור.

אותה אישה גם כך מכה על חטא וגם כך מרימה מגננות וחומות להסתתר מאחוריהם כך שיהיה לה קשה מאוד לבטוח להבא.
האמינו לי שגם נשים חזקות, מנוסות וזהירות מוצאות עצמן לעיתים במצבים מסוכנים ובלתי אפשריים. דוקא הן נושאות האשמה עצמית מוגברת משום שיש בהן את היכולת למתוח ביקורת עצמית..
הסיגוף הזה הוא די והותר מבלי שיוסיפו עליו...
אדם אחד​(שולט)

Re: בהקשר הזה אחריות היא מילה אחרת לאשמה

Forbidden Fruit כתב/ה:
אדם, למרבה הצער הדברים אינם עובדים כמו שאתה מתאר אותם.
המשל שלך הרבה יותר גורף מהנמשל. כמו שקורה הרבה פעמים פשוט נסחפת אחר האלגוריה שלך.
בבדסם השפחה מפקידה את עצמה בידי הדום. אם מתברר שהדום הוא פסיכי או שרלטן או אפילו אם הוא "סתם" נסחף או עשה הערכות מצב שגויות – היא נמצאת בידיו. היא מסרה לו את עצמה מתוך אמון.
וזה כל כך שונה מהמצב של זה שנכנס לרמאללה עם שלט של "עראפת מנייאק"!
כי הוא מזמין את הבלגאן. והיא לא.
כי המקרה שלה יותר דומה למי שמאמין לפקיד בנק נוכל וחותם על ניירת כביכול שוטפת ולמעשה מעביר לפקיד יפוי כח בלא ידיעתו.

ולפעמים זה מתחיל תמים לגמרי ותקין וSSC.
יכול להיות שלפני שהכל התחיל היא אמרה לו משהו כמו "אני שלך לטוב ולרע" או שהוא אמר לה משהו כמו "אל תדאגי, אפילו אם זה יהיה קשה מאוד בסוף אני אאסוף אותך" או איזו קלישאה חבוטה אחרת.
ואז זה מסתבך. או שהוא מתחיל ללכלך. או שהוא סתם עושה הכל הפוך. ואז היא לא יודעת איפה היא נמצאת ומה קורה. היא רק יודעת שרע לה ואין אל מי לפנות. אז נכון, היא במלכודת. אבל להגיד שהיא האחראית לזה? שהיא גילתה חוסר אחריות?
זה כמו להגיד על מישהי שהיא חסרת אחריות כי היא לא ידעה לפני החתונה שלחתנה יש, לא עלינו, איידס או איזה מרעין בישין אחרים.
אז נכון, יש אנשים שמפעילים משרד חקירות על החתן לעתיד. או הכלה לעתיד. אבל גם זה לא מבטיח שקופה כזו או אחרת של שרצים תתגלה.

אז נכון, נשים בכלל ושפחות בפרט צריכות לנקוט אמצעי זהירות. אבל בין אם הן נקטו אותם או לא נקטו אותם, כאשר ממול ישנו אדם שלא מדליק את פעמוני האזהרה הפנימיים, למעשה לרוב זה להיפך, אזי אין זה סביר לתלות בהן את האחריות.
כי הבה נודה על האמת- לגלגל עליהן את האחריות זה פשוט לגלגל עליהן בחזרה את האשמה.
רק במילים אחרות.

אתה צודק, המשל היה גורף ואין ספק שלא מדובר באותה סיטואציה.
,אני לא יצאתי חוצץ מול מישהי מסוימת וגם לא מול סיטואציה שפויה ובטוחה.
ולעיתים אכן קורות תאונות גם מתוך כוונות טובות.
אני התיחסתי במיוחד לנושא העברת אחריות שקיים במחוזותינו ונעשה לעיתים בחוסר זהירות
כמעין דבר אוטומטי- אתה דום, אני סאבית אתה אחראי עלי ומכאן ממשיכים
אני הזהרתי נגד הקלות הכמעט בלתי נסבלת שזה קורה בפועל.
זה מאד נכון ללטף ולחבק מי שנפגע-כל ישותי מבקשת לגונן ,אבל ההזהרה שאנו כותבים נכונה גם כן
האמון שסאביות לעיתים נותנות בשם הריגוש בשם הצורך הוא הרבה פעמים מוקדם מידי
האמן לי.
בכל מקרה לא כיוונתי לפגוע בנפגעות רק להזכיר שאמון עד רמה של מסירת אחריות הוא דבר נרכש
הוא לוקח זמן.
ודוקא בגלל ריבוי המקרים, למען כולנו-לאט לאט וגם המלצות לא מזיקות.
אדם אחד​(שולט)
nerissa כתב/ה:
מילים חכמות, פרי אסור.

עוד משהו שצריך לזכור.. מנסיון אישי, לעיתים אותה נפגעת מלאה די והותר בהאשמה עצמית - גם אם אין בסיס לכך.. לנזוף בה על חוסר זהירות רק מעמיק את התהום בתוכה מבלי לעזור.

אותה אישה גם כך מכה על חטא וגם כך מרימה מגננות וחומות להסתתר מאחוריהם כך שיהיה לה קשה מאוד לבטוח להבא.
האמינו לי שגם נשים חזקות, מנוסות וזהירות מוצאות עצמן לעיתים במצבים מסוכנים ובלתי אפשריים. דוקא הן נושאות האשמה עצמית מוגברת משום שיש בהן את היכולת למתוח ביקורת עצמית..
הסיגוף הזה הוא די והותר מבלי שיוסיפו עליו...

אני איני אומר שהיא אשמה, היא הקורבן-הפושע אשם
אבל בגלל שהבידיאסאם הוא כר נוח יותר לחולים למינהם -האחריות העצמית צריכה להיות מראש
גבוהה יותר
ברור שיש המון מקרים שאין לקורבן בכלל זכות החלטה, אני לא מדבר על המקרים האילו
אני מתיחס אך ורק לתחילת קשר בידי עם דום חדש/לא מוכר
אני ניק חדש פה-יש לך מושג כמה פניות קיבלתי?
ואם הייתי חולה רוח אז הייתם קוראים עוד וידוי מצמרר.
כפי שאמרתי-די!!
האמיני לי גם את, תאוריות לחוד ומעשים לחוד.
החיבוק נכון וחשובה גם ההזהרה.
לגבי הנפגעות, איני אומר שאתן אשמות-ממש לא!
אני מצר בצערכן ומחבק
ועדיין אזהיר כי זה הדבר היחידי שאני עצמי יכול לעשות
Artemis^
Artemis^ • 29 בנוב׳ 2004
האמירה והאזהרה צריכה להיות לעתיד לבוא ולא אל מה שהיה.

מי שעברה איזו שהיא תקיפה היא בשום מקרה לא אשמה. מי שאשם הוא הפוגע נקודה.

אבל זה עדיין לא אומר שצריך לחזור ולהזהיר ולהזכיר את כל כללי הבטיחות. הרבה פנטזיות מתפרסמות בנושא הפגישה הראשונה. היא לא מכירה אותו הוא לא מכיר אותה ואופס כבר אין תחתונים והנה הוא כבר מצליף. אז המרחק בין הפנטזיה לבין המציאות הוא רחוק והפנטזיה לפעמים מסוכנת. ושם צריך להזהיר ושם צריך להזכיר.

והאזהרה היא לא רק לנשים אלא גם לגברים. אף פעם אנחנו לא יכולים לדעת מי באמת נמצא מאחורי המקלדת, או מאחורי הקול המסוקס.
Artemis^
Artemis^ • 29 בנוב׳ 2004
Artemis^ כתב/ה:
האמירה והאזהרה צריכה להיות לעתיד לבוא ולא אל מה שהיה.

מי שעברה איזו שהיא תקיפה היא בשום מקרה לא אשמה. מי שאשם הוא הפוגע נקודה.

אבל זה עדיין לא אומר שצריך לחזור ולהזהיר ולהזכיר את כל כללי הבטיחות. הרבה פנטזיות מתפרסמות בנושא הפגישה הראשונה. היא לא מכירה אותו הוא לא מכיר אותה ואופס כבר אין תחתונים והנה הוא כבר מצליף. אז המרחק בין הפנטזיה לבין המציאות הוא רחוק והפנטזיה לפעמים מסוכנת. ושם צריך להזהיר ושם צריך להזכיר.

והאזהרה היא לא רק לנשים אלא גם לגברים. אף פעם אנחנו לא יכולים לדעת מי באמת נמצא מאחורי המקלדת, או מאחורי הקול המסוקס.

הכוונה היא כמובן שזה עדיין לא אומר שלא צריך לחזור ולהזהיר.
crazy_toast​(שולט){אליס}
crazy_toast​(שולט){אליס} • 29 בנוב׳ 2004
בלי ששמתם לב,
התפתחה תופעה קלוקלת נוספת של שרשורים שנפתחים מייד אחרי שרשורי הפגיעה, וכל מטרתן היא לטחון מים.
די כבר!
כמה אפשר ??

ומילא אם הייתם אומרים ששרשורי הפגיעה סובלים מחוסר התייחסות...