לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

גאווה ודיעה קדומה

תאיר​(נשלטת)
לפני 19 שנים • 17 בדצמ׳ 2004

גאווה ודיעה קדומה

תאיר​(נשלטת) • 17 בדצמ׳ 2004
טוב זה לא בדיוק בדסם בתקשורת, אבל זה קשור.

בערוץ 23 (חינוכית) משדרים בסוף השבוע הזה בלופ את שלושת הפרקים האחרונים של הסדרה הזאת.

בפרק 4 (וגם בעוד פרקים) אפשר לראות דוגמה משובחת של מגפי רכיבה על דוגמה משובחת של מיסטר דארסי יהיר אבל מתוק.

בכלל הנטיה הזאת של גברים ויקטוריאנים לסחוב איתם לכל מקום מקל הליכה או שוט רכיבה היא מקסימה.
ve-ra{Q}
לפני 19 שנים • 22 בדצמ׳ 2004

Re: גאווה ודיעה קדומה

ve-ra{Q} • 22 בדצמ׳ 2004
תאיר כתב/ה:
מיסטר דארסי יהיר אבל מתוק.

.

כך?!?
להשמיץ את דארסי ועוד תחת כנפותיו הרחבות מדיי של הפורום הלה?!? icon_eek.gif
שערורייה.
ד.א., שמת לב שקולין פירת' הוא למעשה מיסטר דארסי נצחי במסווה?
עייני ערך אהובה היבשוש והצימוקי של בריג'יט ג'ונס.
אם כי אחרי הכל חייבת להודות שכשאני חושבת על הקומבינציה
של הסוודר עם הג'ירף מהסרט הראשון עם מגפי הבוקרים מהסדרה המשובחה,
אני מתמלאת חיל וחלחלה.

_{li-at{U_
תאיר​(נשלטת)
תאיר​(נשלטת) • 22 בדצמ׳ 2004
יותר ויותר אני משתכנעת שיש לסאנדיי טעם משובח בגברים.

הייתי מכירה לך אקסים שלי אבל לצערי הטעם שלי לא תמיד הכי משובח (וחלקים אחרים את מכירה כבר).
פומיקי

אוקיי

פומיקי • 22 בדצמ׳ 2004
שמישהי מכן תסביר לי פעם אחת ולתמיד מה הסיפור עם מר דארסי?
מה פיספסתי?
מה שונה בינו לבין כל צנון בריטי מיואש?
(ללא כוונות לפגוע, כן)
מה אני לא רואה???
סאנדיי​(נשלטת)
סאנדיי​(נשלטת) • 22 בדצמ׳ 2004
זה קצת ילדותי, אבל יש משהו במבט ה-'אני הו כה עמוק ומיוסר' שעושה לי את זה. כמובן שלרוב המבט הזה מכסה על ריקנות מהדהדת, אבל למרבה המזל הסדרה (והספר) נגמרת לפני שמגלים את זה.
חוץ מזה, אליזבת היא אשה מופלאה, ומה שטוב בשבילה בהחלט מספיק בשבילי.
וגם - התחת של קולין פירת'. הו, התחת של קולין פירת'....
תאיר​(נשלטת)
תאיר​(נשלטת) • 22 בדצמ׳ 2004
פעם אחת או פעמיים?

תראי, צריך להבין את השפה של גאווה ודיעה קדומה כדי להבין את הקסם של דארסי.

זאת חברה שבה כל דבר ממושטר בחוקי נימוס המגדירים מה יאה ומה לא יאה. כשדארסי הולך לשחיה באגם ומופיע לפני אהובתו כשהוא רטוב (אבל לבוש לחלוטין) הוא נסער כולו כי הוא חושש שפגע בכבודה בהופעה הלא נאותה.

מצד שני, דברים שהיום אנשים מתביישים בהם ובצדק שם הם לגמרי על פני השטח. אף אחד לא חושב שם שנישואין למען כסף ומעמד הם דבר פסול, אף אחד אפילו לא חושב שזה פסול לשפוט מישהו לפי כמות הכסף שיש לו ומעמדו החברתי.

דארסי בא ממעמד בין הגבוהים ביותר. הוא יהיר והוא יכול להרשות לעצמו את זה. אבל בהדרגה מתגלה לנו שהוא לא כזה נוראי כמו שבנות משפחת בנט חשבו בהתחלה. הוא מעריך מאוד מחשבה עצמאית והשכלה, תכונות שלגמרי לא מוערכות בחברה. הוא מתנשא על סביבתו לא בגלל שהוא עשיר יותר מכולם אלא בז להתעסקויות הקטנוניות שלהם.

כשדארסי מגלה שהוא מאוהב בלידיה (לידיה? אולי אני מתבלבלת בשמות של הבנות) הוא מחזר אחריה עם כל מה שיש לו. הוא לא מביא לה פרחים ושר לה סרנדות מתחת החלון, כי הפגנת רגש כזאת היא בלתי מתקבלת על הדעת בקוד החברתי שלהם והיא תביך גם אותה.
אבל הוא עושה ככל יכולתו להתחבב על בני משפחתה (כולל לשתוק לעלבונות שלא מגיעים לו מצד האם), הוא מנצל את השפעתו על מנת להציל את אחותה הקטנה מחרפה גדולה - והאחות עצמה אפילו לא מבינה ממה היא ניצלה (ושאר המשפחה לא יודעת שהוא עשה זאת). הוא עושה זאת מתוך אהבה ללידיה על מנת שיהיה לה טוב בחיים, לא כדי להרשים אותה.
האהבה שלו בוערת אבל הוא לא מעיז לבטא אותה בגלל שלידיה בטעות אמרה לו שהוא דוחה אותה.

אבל מעבר לכל הפרשנות הזאת, כמה גברים את מכירה שמסוגלים להסתובב במגפי רכיבה, מכנסי רכיבה וכותונת ויקטוריאנית ולהראות לא כמו ליצן אלא כמו מי שמתכוון לעשות שימוש בשוט הרכיבה שהוא מחזיק?
סאנדיי​(נשלטת)
סאנדיי​(נשלטת) • 22 בדצמ׳ 2004
כן, וגם מה שתאיר אמרה.
(אבל איך את יכולה להתבלבל בין אליזבת ללידיה????? icon_eek.gif )
Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ}
לפני 19 שנים • 23 בדצמ׳ 2004

משפט מפתח

Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ} • 23 בדצמ׳ 2004

אבל מעבר לכל הפרשנות הזאת, כמה גברים את מכירה שמסוגלים להסתובב במגפי רכיבה, מכנסי רכיבה וכותונת ויקטוריאנית ולהראות לא כמו ליצן אלא כמו מי שמתכוון לעשות שימוש בשוט הרכיבה שהוא מחזיק?

icon_twisted.gif
Olive
לפני 19 שנים • 23 בדצמ׳ 2004

אם אני לא טועה

Olive • 23 בדצמ׳ 2004
לדארסי היה אייל על הסוודר הירוק ולא ג'ירפה.
מישהו יכול לאשר את זה ?