ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

על הפער בין פנטזיה למציאות

ענתית
לפני 19 שנים • 2 בפבר׳ 2005

על הפער בין פנטזיה למציאות

ענתית • 2 בפבר׳ 2005
מנסיוני, קיים פער עצום בין הפנטזיות שלנו לבין מימושן במציאות.
אפילו כשכבר עוברים כמה וכמה דברים בחיים, עדיין בכל פעם הפער הזה קצת מפחיד...
אולי אפילו יותר מפחיד עכשיו כשכבר ברור לי עד כמה פער זה קיים ומהותי.
והשאלה....
איך אתם מתמודדים איתו? עם הפער הזה
האם מימוש משהו שהיה פנטזיה חזקה באופן שהיה שונה ממה שחשבתם/ן מעציב/מאכזב או שמה דווקא כן יש בו ריגוש?
crazy_toast​(שולט){אליס}
crazy_toast​(שולט){אליס} • 2 בפבר׳ 2005
טוב, שמח שאני הראשון שלך. (להגיב!, סוטה).

אני חושב שיש פנטזיות (בעיקר אלה המורכבות בינהן עד כדי חוסר נאמנות למציאות) צריכות להשאר בגדר פנטזיות.
שיישאר משהו לערוג אליו. יש תחושת היי מסויימת במימוש הפנטזיה אבל דאון וחלל די גדול אחריה.
אז בטח כמה אנשים יאמרו: " אבל תמיד יש מקום לעוד פנטזיות", אולי האימרה האת בחלקה נכונה אבל אני חושב שתמיד כשאתה משיג משהו אתה מאבד משהו. לא יודע אם מישהו יורד לסוף דעתי, אבל אני מדבר בצורה יותר מהותית על התחושה..

אני אומר שוב, אני מתייחס לפנטזיות שבהן אנחנו מפנטזים על דברים שהממ ברובם אידאליים. שהרי בפנטזיה הכל מושלם. אבל כשבאים ליישום אז אם הפנטזיה היא לא מהפנטזיות המשמעותיות שהכל חייב ללכת בהן כמו בתוכנית ע"מ להשיג את התחושה הרצויה, אז הכל לכאורה בסדר. אבל אם התמונה של הפנטזיה בראש היא כל כך מורכבת ככה גם יותר גדולים הסיכויים שהיא לא תצליח להשיג את התחושה שהיא אמורה להשיג.
כלואה בכלוב​(נשלטת)

שאלה מעניינת

כלואה בכלוב​(נשלטת) • 2 בפבר׳ 2005
בכל פעם שממישתי פנטזיה, אז היה לי אחריה מן תקופת רגיעה כזאת שלא יכלתי להמשיך לפנטז עליה ולרצות לממשה שוב פעם.
ואף היו פנטזיות שזהו, אחרי שמימשתי אותם הם נגמרו, וכבר לא הרגשתי צורך לממש או להמשיך לפנטז עליהם יותר

הפחד שלי שיגמרו לי הפנטזיות, כי משנה לשנה יש לי פחות על מה לפנטז, שאני כמעט ולא מפנטזת icon_rolleyes.gif
star
לפני 19 שנים • 3 בפבר׳ 2005
star • 3 בפבר׳ 2005
קשה לי לכתוב כאן כי אין לי הרבה פנטזיות, אבל אולי צריך להיזהר ולא למהר לממש פנטזיות,
אבל את אלו שיש, חשוב לי לממש במערכת יחסים שמבוססת על חברות ורגשות.
אנשים שמכירים ויקרים אחד את השני יוכלו לממש פנטזיות ביתר קלות ויהיה יותר פשוט
לחוות איתם גם את האכזבה, במקרה שמתקלקלות פנטזיות במציאות.
לפעמים, יש פנטזיות שיעבדו רק עם אדם זר.
לפעמים, קרייזי טוסט צודק ועדיף שלא לנסות.
אבל חשוב לקחת את עצמך ברצינות, גם את הפנטזיות ולא למהר איתן.
fuxia
fuxia • 3 בפבר׳ 2005
קודם כל - האימרה שתמיד יהיו עוד פנטזיות נכונה בהחלט
שנית- מה פתאום לא לממש פנטזיות??
בסוף נמות כשכל החיים רק פינטזנו וחלמנו וקיווינו אבל רק עשינו ביד?! icon_confused.gif
אז באמת חשוב לדעת ששום דבר במציאות לא כמו בפנטזיות
אין מה לעשות- יש יותר מדי גורמים חיצוניים שעלולים להשפיע
וזה לא חדש לנו
לי עושה דווקא טוב לממש פנטזיה, גם אם היא לא בדיוק כמו שחשבתי שתהיה
ההרגשה של "יא אללה, הנה עשיתי עוד משהו שחלמתי לעשות" עושה לי הכל icon_biggrin.gif

הסיסמא היא
לצפות לפחות טוב ולקוות לטוב icon_rolleyes.gif
SEAMASTER​(שולט)

החיים כפנטזיה

SEAMASTER​(שולט) • 3 בפבר׳ 2005
החיים הם פנטזיה אחת גדולה , זה מתחיל שאתה עוד קטן ומפנטז על משחק שלא בהשג יד .. אתה שועט לעבר המטרה ולבסוף המשחק נמצא אצלך על השטיח .

אתה עולה כבר לכיתה ה ומלכת הכיתה היא מדהימה , היא באה מבית טוב , היא הגאון , היא נראת טוב , היא מתלבשת כזה חמוד וכזה יפה ואתה ילד ולא יודע מהחיים שלך .. בחופש היא נוסעת עם הוריה לטורקיה .. וטורקיה זה עדיין חול בימים האלה שלפני עשור ויותר .. והיא חוזרת כזו שזופה ומדהימה והורסת וזו הפנטזיה .. אחרי שנה אתה מציע לה חברות ומספק עוד פנטזיה ..

אתה בצבא , ומכוניות זו כבר לא פנטזיה כי יש לך אחת משלך , ואתה עם חברה שדואגת לחלוב אותך כל פעם שאתם נפגשים ואז זה בה בבום .. פתאום יש לך הכל ואתה מתחיל לחפש את הריגוש הזה .. אתהמ תחיל להיות קינקי ואז הפנטזיות האמיתיות מתחילות ..

אני את הפנטזיות שלי התחלתי להגשים עם משקית התש שלי בצבא בחיל אויר וזה נתן את הstart הכי היסטרי שיכול להיות ולבסוף אומר .. כל פנטזיה היא ברת הגשמה השאלה עד כמה אתה / את ליבראליים והולכים עם האמת שלכם מבלי לדפוק חשבון ולהתבייש שהרי בחיים יש סיבוב אחד .
Yosefus​(שולט)

אבל

Yosefus​(שולט) • 3 בפבר׳ 2005
יש פנטזיות שאי אפשר לממש - למשל להחטף ולהאנס ע"י חייזר.
יש פנטזיות שאפשר לממש אבל לא ברור איך - למשל אונס, והרי בחלום לא באמת חולמים על אונס "אמיתי", אלא על אונס "מרוכך", אבל אפילו את זה כנראה שלא ניתן לממש.
לסיום, יש פנטזיות שמנסים לממש, ובן/בת הזוג הם כאלה שהופכים את החוויה לתפלה.

נדמה לי שחשוב להבין באיזו פנטזיה מדובר, ולדאוג שבן הזוג יהיה המתאים למימושה.

אחרון חביב, זה תלוי גם במפנטז(ת). אם מדובר באנשים עם הרבה דמיון, שיכולים להתנתק מהמציאות ולדמיין אותה כמו שהם רוצים, אז המימוש כמעט תמיד יהיה "מדהים", "מהמם" ועוד שפע סופרלטיבים דומים. מצד שני אם מדובר באנשים רציונאליים מאוד, מציאותיים להחריד, חסרי דמיון, או פשוט ביקורתיים להפליא וקוטרים אין סופיים, אז כמעט תמיד מובטחת לה אכזבה.

בקיצור, זה תלוי לא רק במה שקורה במציאות, אלא גם באיך אנחנו תופסים אותה (את המציאות, סוטים !)

(תמצית: יוספוס מסווג סיווגים וגולש לפלסף פסיכולוגי על הקוגניציה ה-בדסמ-ית)
Scorpio1120​(שולט)
Scorpio1120​(שולט) • 3 בפבר׳ 2005
פנטזיה ומציאות.

בפנטזיה אנו הולכים עד הסוף ומעבר לו.

במציאות יש תמיד איזה עיכוב. מחסום. וכ'