בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

פרספקטיבה נוספת, או כדברי לנון point of view

סתיו​(שולט)
לפני 19 שנים • 27 בפבר׳ 2005

פרספקטיבה נוספת, או כדברי לנון point of view

סתיו​(שולט) • 27 בפבר׳ 2005
היום, קצת לאחר עלות השחר (9:30 לערך), על כוס שוקו מהביל וקראוסון, ניהלתי דיאלוג עם ידידי משכבר, שלצורך העניין נכנה אותו מר אלמוני, הדיאלוג עסק בעיקרו במצבים פסיכולוגיים ובניסיון לשייך את המדע הזה לתחום המדעים המדוייקים עד כמה שניתן, העלנו תופעות מסויימות והפכנו אותם לסימפטומים של מצבים מנטליים, בערוב שיחתנו אמר לי מר אלמוני, הנה לך שתי ניקים, עיין בפרופילים ושם תמצא ביסוס לדוקטרינה שלנו, את האחד לא מצאתי ואילו את השני מצאתי חיש קל, הצצתי בו, בינתיים... לא אגלה לכם למי הוא שייך, וכתבתי לה כך:
בדיאגנוזה/הפרופיל הפסיכולוגי שלך, נשמטו הרכיבים הבאים, נרקסיזם וחוסר ביטחון עצמי, לתשומת ליבך.
יום כתום.
תכף ומיד חשה הנערה צורך עז ובלתי נשלט להתגונן והיא השיבה לי:
לעונת-המעבר המדוכדכת, מעניין שאתה הוא הפונה אלי, (קראת-קראת, נדלקת, אך אופס... שמא פספסת את ההגדרה: שולטת. אז מה אתה מחפש בתיבה שלי, מתגרה? לא חסרות כאן סאביות כנועות, בשביל מה לך לחטוף ממני ביס? נרקיסיזם - קונה בשתי ידיים, ועלולה לעדכן פרופילי. תודה על הסבת תשומת-הלב, אבל חשבתי שזה טרוויאלי. לגבי ("אוי-ואבוי, אני שומעת אותך וזה אומר לי ש..." בטון הטיפולי של קרן מור מ"קצרים") חוסר-בטחון עצמי: חחח... (שניה, בורח לי פיפי מרוב צחוק...) כמו במכרז של המדינה: "שאל את מי שכבר קנה" (רוצה רשימת ממליצים?) שכן אין הנחתומית מעידה וכו'...
כאן רבותי חשתי שמאן דהוא מזלזל באינטיליגנציה שלי, הרי אם הגעתי למסקנה מסויימת, תני לי קרדיט שהיא מבוססת לטעמי, שאלמלא כן לא הייתי אומר אותה ואם יש שחושבים אחרת, הרי שלטעמי טועים הם, לפיכך ידידי תכף ומיד השבתי לה כך:
אענה שלא ע"פ הסדר הכרונולוגי:
1. הנחתומית במקרה דנן בהחלט מעידה. 2. רשימת הממליצים הקיימת, בחינת שאל את מי שכבר קנה, מעידה על רמתם של אלו איתם את מנהלת אינטראקציה.3. לגבי הלוגיקה של הפניה והגירוי, תובנותייך הסוציופסיכולוגיות, טעונות שיפור/ביסוס. 4. ביס, ממך, זה קצת יומרני, אינני נגיס בכלל ובמקרה הספציפי הייתי אומר בפרט.
יום כתום.
הגב' הנכבדה ירום הודה כנראה חשה פגועה מאוד ומיהרה וכתבה לי כך:
תגובה לפנייתך בשרשור חדש בפורום הכללי, צ'או במבינו
ומיד השבתי לה:
פנייתי לא דרשה תגובה, הייתה בה אמירה ותו לא, התגובה היא צורך סובייקטיבי שלך.
אינני בקיא ברזי הפורום, כך שאם תרצי להביא לידיעתי פיסת אינפורמציה כלשהי, תאלצי לטרוח כאן.
יום כתום.
במקביל להודעה ששלחתי לה, יצר הסקרנות שבי נכנס לפעילות אינטנסיבית ובעלת השלכות אופרטיביות, נכנסתי לפורום והנה רואה אני, שלדברים ניתן פומבי, אמנם הם לא הובאו במלואם, ייתכן מפני שחשה הכותבת שציטוט מלא ומדוייק לא יוסיף לה כבוד גדול, ייתכן שראייתה/קריאתה/הבנתה הינם סלקטיביים, ייתכן שבתום לך היא לא ייחסה רלוונטיות לחלקים שהשמיטה, התוצאה היא את שאתם מקבלים כעת, בל אופן אני אלהה אתכם בעוד מעט מחלופת התכתובות, הנה תגובתה:
אמירה ותו לא.... נו, באמת, סחתיין על הדו-שיח. לא אני היא שצריכה לטרוח. אם אינך בקיא ברזי הפורום כיצד העזת לזלזלת בממליצי שכאן? אכן כתום לי, שיהיה גם לך. לפניות נוספות מצדך אגיב בפומבי, חומד.
ואני כמנהגי מזה כשעה ומחצה, מגיב תכף ומייד:
לא הייתי בקיא, כעת אני בקיא גם בקיא, אלא שלא רשמת פטנט/מונופול ואו זכויות יוצרים על התבטאויות בפרהסיה, התגובה שלי בכללי תגיע אוטוטוטוטו וזכרי מפלס הלהבות יגיע בדיוק לגובה אותו תבחרי.
הדין ודברים הבא מעיד על ראיה סלקטיבית וחד ממדית לטעמי, אלא שמא אני טועה וייתכנו נסיבות נוספות, בכל אופן כך היא כתבה:
רועדת מפחד....
אני הגבתי:
אני תוהה אם מדובר ברעידות כמוהם אני חויתי אך לפני דקותיים עת את איימת שמכאן ואילך הדברים יתנהלו בפומבי, או שמא מדובר ברעידות מסוג אחר, חוששני שנתתי קרדיט גבוה מדי לרמת האינטיליגנציה שבך ואם כך הדברים הרי מוטב לו לדיאלוג זה שלא נברא משנברא.
יום כתום.

צר לי על שהטרחתי אתכם וגזלתי מזמנכם, צר לי על שדברים שנאמרים בארבע עיניים מוצאים להם פומבי וצר לי ביותר על כך שנגררתי לכך.

היו שלום ידידי, עלו והצליחו, שיהיה לכם שבוע נפלא, מאושר שיתגשמו בו חלומותיכם, השימוש בידידי הינו דרך העולם, אך האיחולים נשלחים לכל ילוד אישה.
זיקית

אז למה ?

זיקית • 27 בפבר׳ 2005
"צר לי על שהטרחתי אתכם וגזלתי מזמנכם, צר לי על שדברים שנאמרים בארבע עיניים מוצאים להם פומבי וצר לי ביותר על כך שנגררתי לכך."

אז למה אתה נגרר ?

גנון. icon_evil.gif
תאיר​(נשלטת)
תאיר​(נשלטת) • 27 בפבר׳ 2005
נראה לי שיותר מכל המקרה הזה מעניין יותר מבחינה סוציולוגית מאשר מבחינה פסיכולוגית.

הנה בחברה שלנו, גם המוסכניק המומחה והמוסמך ביותר, לא יעיז לגשת סתם כך אל מכונית שמעניינת אותו ברחוב לפתוח את מכסה המנוע ולחוות דעתו על המתרחש בפנים בלי שהוזמן לכך.
והרי מכונית היא רק רכוש.

לעומת זאת כל בר בי רב וזב חוטם שקרא איזה מאמר של פסיכולוגיה בגרוש מרשה לעצמו לחוות דיעה על מבנם הנפשי ומצבם הנפשי של אנשים שונים שלא פנו אליו ולא ביקשו חוות דעת כזאת בשום דרך שהיא.

מנפלאות הפסיכולוגיה, שאף על פי שהמרחק בינה ובין מדע אמיתי דוסקס כאן כבר לרוב, עדיין השימוש במילות הכשף שלה מקנה למשתמש בהן איזו הילה של חוכמה ועליונות בעיניו. התופעה מזכירה את השימוש בציטוטים חסרי פשר והקשר מהמקורות על ידי מיסטיקנים וקבליסטים למיניהם.
עוד מנפלאות הפסיכולוגיה, שהיא תמיד מספקת למכשף החובב אמצי הגנה כאשר קורבנות האבחן וברח שלו מתקוממים. הרי תמיד אפשר להגיד "אתה מתגונן" ובכך להפוך לאין ולאפס כל טיעון שמועלה מהצד הנגדי.
סתיו​(שולט)

תאיר,

סתיו​(שולט) • 27 בפבר׳ 2005
הדברים צוטטו כאן במלואם, דבר דבור על אופניו, חושבני שאובייקטיבית יוכל כל אחד לשפוט כראות עיניו, כמה טוב, נעים, נחמד ומבורך, שלאף אחד מאיתנו אין מונופול על החשיבה והלוגיקה, ליל מנוחה.
Anan-Sagol​(שולט)

סתיו

Anan-Sagol​(שולט) • 27 בפבר׳ 2005
אני מבין שהתחלתה את השירשור הבה ונחרטתה
בהצלחה
ענן-סגול
סתיו​(שולט)
לפני 19 שנים • 28 בפבר׳ 2005

ענן,

סתיו​(שולט) • 28 בפבר׳ 2005
אני מניח שכוונתך ל"התחלת" ולעצם העניין ראה את כותרת השירשור, פונקציה של פרספקטיבה.