לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

לפני או אחרי ?

ginger
לפני 19 שנים • 19 במרץ 2005

לפני או אחרי ?

ginger • 19 במרץ 2005
איך ראוי ,
ללכת לפני האדון ולפתוח לו את הדלת הכניסה או הרכב ,
לכבד אותו באופן מתן שירות...להימצא "צעד אחד קדימה" ממנו,
או
לתת לו להיות הראשון להוביל , וללכת צעד אחד או שניים אחריו ?
(אולי ללכת שני צעדים אחריו ולזנק 3 צעדים קדימה אל עבר דלת לכשהיא מופיעה ? icon_smile.gif )

מי הוא הראוי לאכול ראשון ?
השיפחה , על מנת לבדוק האוכל לפני שיוגש לאדונה,(טעם , טמפרטורה , וידיעתה אם יספק אותו או לאו - ובימים עברו האם מורעל הוא )
או
עליה לתת את הכבוד לאדון , ולהמתין שיקח הוא את מזלגו , ינעץ ראשון באוכל , ויטעם את ארוחתו ראשון ורק אז תוכל היא לאכול גם ?

להיות הראשונה לגמור ובכך לענג את האדון,
או לדאוג קודם לסיפוקו הגמור הוא , לפני שהיא גומרת ?

אז איך ? לפני או אחרי ?

אני מניחה כי אקבל תשובות לכאן או לכאן או גם וגם תלוי בזוג ותלוי בנסיבות, ותלוי ברצון האדון.
אלא שאני מתעניינת בנימוקים. ולא בתשובה של כך או אחרת.

"אלך אחריך באש ובמים.." (או שמא אלך לפניך ? )
Olive

כצפוי

Olive • 19 במרץ 2005
כמו שציפית אומר שזה תלוי ברצונו של השולט ותפיסת עולמו. השולט ילמד את עצמו ואת הנשלטת ויחליט מה משרת את מטרותיהם. אין סטנדרט וטוב שכך.

אני אוהב לראות שולטים שפותחים דלת לסאבית בעקב גבוה, ושולטות שמפנות דרך לסאב שלהם אם הוא עמוס ציוד נניח.

אבל אני סויטץ', מי שואל אותי.
Lordpain​(שולט)
Lordpain​(שולט) • 19 במרץ 2005
לדעתי הכל תלוי באדון ובמה מתחשק לו באותו הרגע...

האם יש איזשהו כלל שמחייב שהשפחה תפתח את הדלת...

ואם האדון פותח את הדלת בעצמו אז הוא כבר לא אדון ?!

בדברים שציינת, לדעתי אין שום כללים אלא זה הכל עניין של איך מתחשק לאדון אז כך זה יהיה.

לעומת זאת בדברים אחרים (שאותם לא ציינת) יש כללים, בכל אופן אצלי....
ראש השבט​(שולט)

האם זה באמת חשוב?

ראש השבט​(שולט) • 19 במרץ 2005
מערכת יחסים היא גמישה,בדרך כלל מורכבת משני אנשים שרוצים לעשות טוב,[אני מקווה]אחד לשני,אז למה לקבוע נימוסים והליכות?
desert rose​(נשלטת)

השולט והנשלטת..

desert rose​(נשלטת) • 19 במרץ 2005
אני מאמינה, מתוך התמסרות מוחלטת וכניעה שהאדון הוא הראשון לכל. שפחתו היא רק תוסף, מישהי שולית שממלא אחר הוראותי...
הוא הכל יכול..
הוא זה שיוביל את שפחתו ברצועה דימיונית בדרכים שהוא יסלול עבורם...
רפאל
רפאל • 19 במרץ 2005
אמנם, בעקרון השולט עושה תמיד כרצונו. אבל לדעתי יש גבול של טעם טוב לתוקפו של עקרון זה. אם רצונו של אדון הוא ללכת על ארבע עם קולר לצוארו בעקבותיו של העבד - אני חייב להודות שזה יהיה מוזר בעיני. (למרות שתמיד ימצאו ק"ן טעמים לכך ששליטה כזו אינה אמיתית פחות בכל שליטה אחרת).

לפיכך, אני נוטה דווקא לחייב סוג מסויים של הליכות ונימוסים. להיות אדון או להיות מלכה פירושו להיות ראשון. זה אומר שלדעתי הולכים אחרי, אוכלים אחרי, מדברים אחרי, וכו... וכן, זה גם אומר שכשצריכים קופצים לפנים כדי לפתוח את הדלת. אמנם, כדי לפתוח את הדלת צריכים להתייצב לרגע לפני האדון, וזו לכאורה סתירה לוגית. אבל בכל מאודי אני מאמין שסתירה מעין זו אינה הורסת את השיטה, וכי הלכה למעשה, ביומיום, זה ברור מאוד כיצד יש לנהוג כדי שהאדון יהיה תמיד ראשון.
Forbidden Fruit​(שולט)
לפני 19 שנים • 20 במרץ 2005

אדון וג'נטלמן

Forbidden Fruit​(שולט) • 20 במרץ 2005
נדמה לי שזה תלוי בזרימה הפנימית שיש ביניהם באותו הרגע.
אם הם במצב של <בגובה העיניים> אז רצוי להתנהג כמו ג'נטלמן. לפתוח לה את הדלת, לאפשר לה ללכת קדימה ולהיכנס לפניה למקומות חשוכים.
אם הם בזרימה של שליטה אז אני חושב שזה צריך לעבוד הפוך. היא תלך מאחור ותנהג אליו בכבוד הראוי כשפחה לאדונה.
TV_Eye​(שולט)
TV_Eye​(שולט) • 20 במרץ 2005
האמת אם זו זוגתי ולא סתם סאבית
אני בכלל מעדיף אותה לימני
ginger
ginger • 20 במרץ 2005
Olive,
אני שאלתי.. זה מעניין אותי icon_smile.gif גם אם אתה סוויץ' ... תודה על דעתך.

Lordpain ,
ביקשתי את דעתך הפרטית.. לא את החלטת הקהל הרחב. אני מבינה שאין כללים. (הקדמתי וכך כתבתי)
ביקשתי את הכלל הפרטי שלך.
אני לא מאלו שחושבים שאם האדון פתח לפניה את הדלת אז הוא כבר לא אדון.
מהם הדברים אותם לא ציינתי ?

ראש השבט,
לא, זה לא ב א מ ת חשוב... סתם תהיתי לי באמצעו של יום בסוגיה זו, ועיניין אותי מה אחרים חושבים.
למה לקבוע נימוסין והליכות ? אני לא יודעת... אבל יש משהו בטיקסיות. בסימליות של דברים כאילו היו נותנים תוקף ויתר משמעות לכל פעולה. יש משהו בריטואל שחוזר על עצמו. כמו למשל לנשק לרגליו של האדון או לגב כף ידו בבואו או בצאתו, כל מני פעולות כאלו המעידות על הכבוד אשר רוכשים לו.
אפשר בלעדיי זה. וזה לא יפגע בכבוד אליו.
אבל זה יכול להיות מענג , כשיש. זה שם במקום לפעמים.

desert rose ,
אז זהו בדיוק, מה קורה כאשר הכניעה מתבטאת בלהיות לפני האדון ? יש סתירה בכך ? יש פחיתות כבוד כלפיי האדון אם היא קודם ? כמו למשל בלפתוח עבורו את הדלת, או לאכול לפניו.. וכו...

רפאל ,
אני חושבת שהבנתי אותך. תודה.

Forbidden Fruit ,
תודה על דעתך.
Forbidden Fruit​(שולט)

מה זה סתם סאבית

Forbidden Fruit​(שולט) • 20 במרץ 2005
tv eye האר את עיני.
מה ההבדל בין <זוגתך> ל<סתם סאבית>?
מה זה ^סתם^?
יש דבר כזה כמו ^סתם^ סאבית??