שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

סירוס

מיתוסית​(שולטת)
לפני 19 שנים • 21 במרץ 2005

סירוס

מיתוסית​(שולטת) • 21 במרץ 2005
נתקלתי פה פעם בסאב שהפנטזיה שלו היא שבאמצע סשן המלכה תכרות לו את הזין.
המחשבה על כך גירתה אותו מאוד והאמת שאותי זה די הבהיל ונראה לי כמישהו בעל בעיות נפשיות קשות. לעניות דעתי זה נוגד את השילוש הקדוש של הבדסמ: לא בטוח ולא שפוי.

השאלה היא כמה אנשים כאלה באמת מסתובבים במדינה הזאת בכלל ובקהילה הזאת כפרט?
האם ישנן מלכות שיסכימו לבקשה כה קיצונית ואקסטרימית?

במקרה נתקלתי בכתבה הזאת ב"וואלה":

http://news.walla.co.il/?w=//688721

אשמח לשמוע את דעתכם.
דני בוי
דני בוי • 21 במרץ 2005
בפנטזיה יכולים להיות דברים מטורפים, מטורף זה גם בעיני המתבונן, יש יגידו שגם להצליף או להשפיל או להשתין או לחרבן על מישהו זה מטורף ולא שפוי, קשה להגדיר רשימה מה שפוי ומה לא במיוחד שגם נושא הסירוס נעשה בהסכמה או ניתוח לשינוי מין שלא לדבר על סנאף (ועבור אלו שאוהבים אותם דברים חריגים זה עלול להראות כנורמאלי).

לדעתי ישנם קוים אדומים אתיים ואנושיים כלשהם שכל קהילה צריכה להגדיר אותם גם אם נחשבים הם חוקיים מבחינת החוק ומבוצעים בהסכמה ומי שחורג מהם ימצא עצמו בחוץ כדי לשמור על מסגרת חברתית קהילתית אנושית חיובית סה"כ.

כמו כן כל עוד ישנם דברים קיצוניים שקיימים בפנטזיה ולא במציאות זה עוד ניתן להבנה ואף קבלה ובסובלנות, לממש אותם זה סיפור אחר, קורה מלכה כחולה שסאב מתגרה דווקא מהעובדה שאת כביכול זורמת איתו באותו ראש ומוכנה תאורטית לעשות את פעולת הסירוס לצורך הדוגמא, כשזה יגיע תכלס ייתכן מאד שהוא או את או שניכם תקבלו רגליים קרות ולדעתי בצדק.

אולי לא צריך להקדים לקרוא לו לא שפוי, אם היה מבצע זאת במציאות גם לדעתי היה נחשב למטורף לא שפוי שזקוק לאישפוז.
מיתוסית​(שולטת)
זהו, שהוא טוען שהוא רציני לחלוטין.

בפנטזיה מבחינתי השמים הם הגבול ואף מעבר, אבל כשזה מגיע לביצוע... טוב, זה כבר סיפור אחר וישנם דברים שנחשבים לא שפויים ו/או נורמלים מבחינת החברה וישנם כאלה פסיכולוגית.

בדס"מ לא נחשב סטיה.
סדיסט אמיתי כן.
מציצן כן.
אדם החושף את עצמו בפרהסיה כן (ואני אל מדברת על חשפן או אדם המופיע בדאנג'ן).
זיאופיליה ונקרופילה כן.

ועובדה שגם הקהילה שלנו שנחשבת פתוחה יותר מהאדם הממוצע מוקיעה את מה שציינתי ( או לפחות הרוב).
רפאל
רפאל • 21 במרץ 2005
המלכה הכחולה כתב/ה:

בדס"מ לא נחשב סטיה.
סדיסט אמיתי כן.
מציצן כן.
אדם החושף את עצמו בפרהסיה כן (ואני אל מדברת על חשפן או אדם המופיע בדאנג'ן).
זיאופיליה ונקרופילה כן.

זה מצער מאוד לפגוש גילוי דעת ממין זה. כלומר, גילויי דעת בעל הדפוס של "אנחנו כן, והם לא". דווקא במקום כמו זה קיימת ציפה שאנשים יכירו ברב-גוניות של היצר המיני, ולא ימהרו לגנות כסטיה את מה שזר להם ואת מה שמבהיל אותם באופן אישי.

המלכה הכחולה כתב/ה:

ועובדה שגם הקהילה שלנו שנחשבת פתוחה יותר מהאדם הממוצע מוקיעה את מה שציינתי ( או לפחות הרוב).

לא מדוייק. העובדה היא רק שמצאת לנכון להציג את דעתך האישית, דעה חשוכה וחסרת סובלנות, כדעה של הקהילה, או כדעה של הרוב. אני סבור שדעתך רחוקה מאוד מדעת הכלל.

דעי שלאהוב בדס"מ ולא להוקיע בדס"מ - זו אינה פתיחות. אמת המידה לפתיחות היא היכולת לקבל את מה שזר לך. כלומר, להרשות לאחר להיות אחר ולחיות באופן אחר.
מיתוסית​(שולטת)
אין פה שום חוסר סבלנות.
אני מקבלת כל דבר כל עוד אותו אדם לא פוגע באחרים וכמובן רצוי שגם לא יפגע בעצמו.

אני לא מקבלת פדופיליה כי בעיניי זו פגיעה חמורה בילדים, גם אם הם נותנים הסכמתם לכך וגם אם זה היה חוקי בישראל.

אני לא מקבלת את זה שכל אידיוט יציץ לי מתקלחת או יחשוף את הזין שלו ברחוב.

אני לא מקבלת את זה שאנשים אונסים או רוצחים.

לכל אדם יש תשוקות ויצרים ורצונות. כשאתה חי בחברה עליך לדעת כיצד להתנהג בהתאם ולהתחשב גם ברצונותיהם של אחרים.

וחוצמזה שאני יכולה לטעון עד מחר מה נורמלי ומה לא, אבל ישנן הגדרות לכך שגדולי הספיכולוגים והפסיואנלטיקנים קבעו וזה מוכר וקביל בכל העולם כבר שנים.

ועובדה שאנשים שיש להם סטיות, לרוב לא ירגישו בנוח עם זה אם בגלל עצמם ואם בגלל תגובת החברה.

ביום שישי ראיתי תוכנית בערוץ 8 על אקסהיביציוניסטים ולמרות שנראה לך שזה יכול להיות כיף לחשוף את עצמך בציבור (ואני בכוונה נותנת דוגמה לא כל כך קיצונית), אתה צריך לשפוע אותם. הם אנשים שהם בפירוש חולים ובמקום להכניס אותם לכלא נותנים להם טיפול. הם לא מסוגלים לשלוט בדחפים שלהם. רובם המכריע רק יציג את עצמו בפומבי כדי להתגרות מנשים מבועתות. חלקם ילכו רחוק יותר ויראו את עצמם גם בפני ילדים.
אחד הגברים שם סיפר ששלושים שנה הוא היה רק מציץ וחושף עצמו, עד שיום אחד הוא הרגיש שזה לא מספיק מרגש אותו. בסופו של דבר הוא התעלל מינית באחיינית שלו בת ה- 11.
גבר אחר אומלל בגלל שמרחיקים אותו מהבת הקטנה שלו מתוך דאגה שלא יצליחו לרפא אותו לחלוטין ולכשתגדל הוא עשוי לפגוע בה.

אני אתן לך דוגמה נוספת של סליזורמניה (מה שקוראים פה ביזאר קל וקשה): פעם לא הבנתי ולא קיבלתי את זה.ה יום נהייתי יותר פתוחה בעניין ואם יש אנשים שאוהבים את זה, שיבושם להם. אני פשוט לא אעשה זאת בעצמי כי אני לא נמשכת לזה. מה לעשות שזה מוגדר כסטיה? סטיה זה כל מה שסוטה מהנורמל שעל פי רוב הוא הממוצע ואתה מסכים איתי שרוב האנשים לא אוהבים ו/או מתגרים מזה?

גם פטישיזם נחשב כסטייה מינית בפסיכולוגיה. אני אפילו אצטט לך מספר פסיכולוגיה שנמצא ברשותי:

"סטייה מינית המתגלה בהתקשרות ארוטית לחץ או לאחד מחלקי גופו של הזולת. פרברסיה זו מופיעה אצל אנשים נטולי בגרות רגשית, המקובעים בשלב מרוחק של התפתחותם. לעיתים קרובות יש לה משמעות סמלית ונראה שהיא קשורה לרגשותיו המיניים הראשונים של ילד. לדברי פרויד, הפטישיזם מופיע כהגנה מפני חרדת הסירוס"

(אגב גם לגבי סירוס יש קטע שלם שאולי אצטט אותו מאוחר יותר).

בקיצור יש כל מיני רמות של סטיות וזה לא עניין כבר של קבלה או לא. כמו כל מחלה, גם הן זקוקות לטיפול. ישנן סטיות קטנות ולא מזיקות כמו פטיש לכפות רגליים וישנן סטיות קצת יותר מזיקות כמו למשל פדופיליה.

ישנן דברים שנחשבים לא נורמלים ביחס לתקופה או חברה (כמו למשל הומוסקסואליזם נחשב בעבר לסטייה וכנ"ל לגבי מין אוראלי שאפילו אסור עד היום על פי החוק גם בין זוג נשוי במדינות מסויימות) אבל ישנם דברים מוחלטים שתמיד נחשבו כלא נורמלים ו/או שפויים.
בין כאן לבין סובלנות וקבלה המרחק גדול.
רפאל
רפאל • 21 במרץ 2005
המלכה הכחולה כתב/ה:

אין פה שום חוסר סבלנות.

ועוד איך שיש פה חוסר סבלנות. אבל לא סתם חוסר סבלנות, אלא חוסר סבלנות מהסוג הגרוע ביותר. כלומר, חוסר סובלנות שמתחבאת מאחורי לשון מדעית ומלומדת לכאורה. אני אומר לכאורה כי לא אמרת פה דבר מתוך לימוד לשם לימוד, או מתוך מחשבה ספקנית שחפצה באמת, רק אספת ציטוטים וטיעונים בלא סדר ושיטה, ציטוטים וטיעונים ככל העולה ביד ומכל המשרת את הדעה הקדומה שלך.

ולא זאת בלבד, אלא שמיהרת לקשור כל גילוי מיני שאינו חביב עליך עם פשע ועם הפגיעה באחר. כל חבר בקהילה שלנו יודע שבדס"מ הוא עניין מורכב ופרדוכסלי, הוא יודע שהתשוקות העזות ביותר שלנו מעורבבות בדברים שאנחנו מגנים מכל וכל. הוא יודע שלשון היומיום, וניסוחים פשטנים, מחמיצים את המורכבות של היצרים שלנו. והוא גם יודע שאי-אפשר להשיג את האמת בלא רגישות, בלא זהירות ובלא ויתור על משפטים בצבע שחור ולבן. ואף-על-פי-כן, ביחס לכל מיניות שזרה לך, מיהרת לדבר בגסות, בפשטנות, בחוסר רגישות ומתוך רצון לזעזע. מיהרת לדבר בדיוק באותה לשון שכאן אנחנו מבקשים תמיד להמנע ממנה. והגדלת לעשות כשהכרזת "אני לא מקבלת את זה שאנשים אונסים או רוצחים". --- אכן כן, כאשר מעמיסים במילים ובטיעונים קל לבלבל את הקורא ולהכניס אנשים בעלי מיניות שאיננו אוהבים, אנסים ורוצחים תחת קבוצה אחת.

המלכה הכחולה כתב/ה:

לכל אדם יש תשוקות ויצרים ורצונות. כשאתה חי בחברה עליך לדעת כיצד להתנהג בהתאם ולהתחשב גם ברצונותיהם של אחרים.

סבא בסבתא שלי הגיבו בשאת נפש לכל איזכור של הומוסקסואליות. ההורים שלי מעקמים את הפרצוף כאשר מזכירים הומוסקסואליות, אבל מכירים בליגיטימיות של מיניות ממין זה. באשר לי ולאחי - אנחנו כבר מקבלים הומוסקסואליות כדבר מובן מאליו. אני מאמין שטוב יותר לעורר בך שאת נפש, ולעתיד לגרום לילדיך לעקם את הפרצוף, מאשר לשלול מבני-אדם את המיניות שלהם. אולי הנכדים שלך יקבלו עניין זה כמובן מאליו.

המלכה הכחולה כתב/ה:

וחוצמזה שאני יכולה לטעון עד מחר מה נורמלי ומה לא, אבל ישנן הגדרות לכך שגדולי הספיכולוגים והפסיואנלטיקנים קבעו וזה מוכר וקביל בכל העולם כבר שנים.

1. ניכר מדבריך שאיך מכירה את כל גדולי הפסיכולוגים, ובוודאי שאינך מכירה ענקי רוח של הזמן האחרון. נדמה שאת מכירה רק את מה שמשמש את הרצון שלך לגנות מיניות שאינה חביבה עליך.

2. נדמה שאת שוכחת שאלו "גדולי הפסיכולוגים" שקבעו שהומוסקסואליות היא מחלה. את גם שוכחת שאלו "גדולי הפסיכולוגים" שקבעו את הסאדיזם והמזוכיזם כמחלה וקשרו אותה בפשע. אולי הגיעה השעה לערער על על דעות קדומות ששלטו בעולם כל כך הרבה שנים והביאו צער על כל כך הרבה אנשים.

המלכה הכחולה כתב/ה:

ועובדה שאנשים שיש להם סטיות, לרוב לא ירגישו בנוח עם זה אם בגלל עצמם ואם בגלל תגובת החברה.

ואנחנו יכולים לנסות ולהקל עליהם בכך שנקרא לשינוי החברה.

המלכה הכחולה כתב/ה:

ישנן דברים שנחשבים לא נורמלים ביחס לתקופה או חברה (כמו למשל הומוסקסואליזם נחשב בעבר לסטייה וכנ"ל לגבי מין אוראלי שאפילו אסור עד היום על פי החוק גם בין זוג נשוי במדינות מסויימות) אבל ישנם דברים מוחלטים שתמיד נחשבו כלא נורמלים ו/או שפויים.
בין כאן לבין סובלנות וקבלה המרחק גדול.

כל מה שחביב עליך אבל בעבר נקרא סטייה - הריהו חברתי. וכל מה שאינו חביב עליך - הרי הוא מוחלט. המצאת מדע מדומה כדי לצדק את הדעות הקדומות שלך.

סטייה היא מילה נרדפת לטאבו חברתי, או נורמה חברתית. סטייה מוחלטת - זהו דבר והיפוכו.
Ocean​(נשלט)
לפני 19 שנים • 22 במרץ 2005
Ocean​(נשלט) • 22 במרץ 2005
אני פחות אתייחס לשאלתך, ואתייחס דווקא לסיבה לשאלתך.
לדעתי הדבר נגע בפנטזיה שלך. ואני לא שופט.

העובדה ש"מצאת" כתבה שמדברת על סירוס במקום אחר והעובדה
שהעלית את השאלה לפרורם הזה, מעישה על השקעה שנובעת מן הסתם
מהסיבה שהדבר נוגע בפנטזיה, אולי סמויה שלך.

ברור לי שאת לא מתכננת לבצע אותה, וברורה לי גם הסלידה מרעיון כזה
במובן הפיזי (התמונה הפלסטית), אך את אומרת שזה "הבהיל אותך".
אני יכול לומר אותי דברים שאני לא מזהה אצלי- כלל לא מבהילים אותי.
לא מבהיל אותי גבר הומוסקסואל שיושב לידי, כי אני יודע שאני לא.

יתכן מאוד שמה שמושך אותך ברעיון הוא הסימבוליות שבו.
לקיחת הכוח הגברי באופן אבסולוטי ולהפוך אותו למשהו שונה.
לאישה בעצם. וכאן יש חילוף תפקידים מוחלט שכל אחד יכול
להחליט עד כמה הפנטזיה הזו פורטת על נימי נפשו, גם
אם זה נשאר רק פנטזיה ולא חותכים דבר.

אגב, "פשרה" יכולה להיות עצם קשירת האיבר בצורה קשוחה,
או יצירת מצב של "חוסר אונים" אחר והפעלת כוח כלפי הגבר
כדוגמת קשירתו, אחיזתו בצורה תקיפה ואלי אפילו חדירה אליו?? icon_rolleyes.gif
Morticia
לפני 19 שנים • 22 במרץ 2005
Morticia • 22 במרץ 2005
בסין של תחילת המאה הקודמת נמצאה אישה עזובה מתהלכת ברחובות, מחזיקה זין ביד. זו לא בדיחה. היא החזיקה זין כרות בידה. המשטרה עצרה אותה והיא סיפרה סיפור שהכה את הסינים בתדהמה (וזה לא מעט אנשים כפי שאתם יודעים). הסיפור מעולם לא אומת ולא היה ברור עד כמה הזויה אותה אישה.
שנים מאוחר יותר במאי בעל חזון הלך ועשה מזה סרט.
קוראים לו "אימפריית החושים".
מומלץ בחום.

גבר שחולם על כריתת אברו?
לא יודעת אם זה חולני עד כדי הפרעה, שלא נדבר על מחלה של ממש.
אין לי מושג איך הפסיכולוגיה והפסיכיאטריה מתייחסות לכל זה.
גם מי באמת מחליט את כל ההחלטות האלה?
יש גברים שעוברים ניתוח בבי"ח מסודר להסרת אברם. זה קורה.
הם משוגעים? לא נראה לי. בוודאי שלא בהכרח.

אישה שכורתת לגבר את הזין-
זה כבר נשמע לי די חולני.
זה מזכיר לי את פרנקנשטיין-
האיש שחשב שהוא אלוהים ושיש ביכולתו לברוא אדם.