שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

שליטה מנטאלית

מיתוסית​(שולטת)
לפני 19 שנים • 30 במרץ 2005

שליטה מנטאלית

מיתוסית​(שולטת) • 30 במרץ 2005
הרבה שולטים ונשלטים מציינים כאן שהם אוהבים שליטה מנטאלית. מה היא שליטה מנטאלית בעיניכם? האם היא מוגבלת לסשן בלבד או מלווה את הקשר בינכם מעבר לו? האם כשיש ריבוי סאבים או שמדובר במפגשים חד פעמיים קיימת בכלל השליטה מנטאלית?

כיצד יוצרים אותה? ממה היא מורכבת? איך מתחילים ואיך ממשיכים? האם היא מתחילה בסשן הראשון או כבר בוירטואליות בטרם המפגש הראשון? אולי היא מתחילה רק כשהדומים מחליטים לקחת תחת חסותם את אותם סאבים?

לצערי הרב בעולם הבדס"מ אני מוצאת חומר רב על השליטה הפיזית (שזה כמובן גם חשוב) אבל הנושא החשוב ביותר: שליטה מנטאלית ופסיכולוגיה על הסאבים- כמעט לא מצאתי מידע והנחיה לגביו. אחרי הכל, כל אחד יכול ללמוד להצליף ולהתיז שעווה אך זה עדיין לא אומר שהוא/היא דומים ראויים.
Darkness of Human​(שולט)
Darkness of Human​(שולט) • 30 במרץ 2005
לטעמי השליטה המנטלית מתחילה במבט
בשידור החיצוני של התגובות
המלל מגיע רק בהמשך
אני לא רואה שום טעם לשחק אותה "קשוח" בשיחות ההיכרות
בהמשך כשמתחילים קשר אז מגיעה תורה של השליטה במלואה
שליטה מנטלית בסשן בלבד היא מעין משחק
וכדי שהיא באמת תתורגם לשליטה היא אמורה להתקיים לפני תוך כדי וגם אחרי הסשן
מיתוסית​(שולטת)
דווקא דומית מסויימת ספרה לי שמההתחלה היא מעמידה במקום את הסאב והשליטה המנטאלית התחילה עוד לפני הסשן תוך שהיא "מעמידה אותו במקום". זה הגיע לרמה כזאת שהוא הפך להיות תלוי בה ורצה שהיא גם תקבע ותחליט בשבילו בכל מיני שטחים בחיים שלא קשורים לנושא שלשמו התכנסנו לכאן.

אני הרי חושבת שסתם לדרוך על מישהו, להשפיל ולקלל אותו זה עדיין לא בדיוק שליטה מנטאלית. אני מתעניינת ממש בלהכנס לקרביים של הסאב ואולי גם לעצב אותו מחדש.
Darkness of Human​(שולט)
Darkness of Human​(שולט) • 30 במרץ 2005
ציטוט: שליטה מנטלית בסשן בלבד היא מעין משחק
וכדי שהיא באמת תתורגם לשליטה היא אמורה להתקיים לפני תוך כדי וגם אחרי הסשן
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 30 במרץ 2005
לא שאני באמת חושב שמישהו טורח להכנס ללינקים של דיוני עבר בנושא רלוונטי, אבל בכל זאת:
http://www.thecage.co.il/phpBB/viewtopic.php?t=3487
מיתוסית​(שולטת)
תודה על הקישור. ריתק אותי מאוד על כל התפלספותיו...
אך הם ניתחו מה זה והאם זה רצוי.
השאלה שלי תוקפת את הנושא מכיוון אחר: איך מגיעים לידי שליטה מסוג זה? איך בונים אותה? האם להשתמש בעזרים פיזיים? כדטגמת כאב, משימות, ענישה (מקל וגזר), או דווקא מחמאות ופידבקים?
זאלופון​(שולט)
לפני 19 שנים • 31 במרץ 2005
זאלופון​(שולט) • 31 במרץ 2005
איך להגיע לזה תלוי כמובן באיך מגדירים את זה. ברגע שהגדרת מהי שליטה מנטלית עבורך, האמצעים להשגתה תלויים בהגדרה זו והם גם ישתנו בהתאם לסאב הספציפי - יש כאלה שעונשים יעבדו עליהם טוב יותר (אם בכלל מגדירים שליטה על ידי עונשים כשליטה מנטלית) ויש שדווקא גישה חיובית תעשה אצלם את העבודה. אין נוסחאות קסם, ואני עוד לא נתקלתי באף אחד שידע "להכניע", אלא רק באנשים שרצו להכנע או שאינטרקציה עם אדם מסוים הובילה למצב שיש להם מספיק רגש או הערכה כלפיו בכדי שיהיו מוכנים להביט בו מלמטה.
דוכס תל אביבי​(שולט)

משהו שכבר כתבתי בשרשור אחר....

שליטה מנטלית - מה, למה וכמה.

שליטה? אנחנו יודעים כבר. לאלו שעוד לא ממש בטוחים, מדובר על מצב בו אדם מאפשר לאדם אחר ל"הפעילו". קרי, להשתמש בגופו ו/או בנפשו ככל שהוסכם בין הצדדים. חריגה משמעה סכנה. מגוון השימושים רחב מכדי לפרטו כאן אבל ההסכמה הינה תנאי הכרחי ובל יעבור!

מנטלית? השולט גורם לנשלט לאבד רצון עצמי לקבל החלטות. לחילופין, הנשלט מסיר את רצונו העצמי בפני השולט. שלא כמו בשליטה פיזית, אין פה שחור ולבן וזהירות מירבית נדרשת משני הצדדים, אך בעיקר מהצד הדומיננטי. קל לתת וללכת אחרי השולט, אך ברגע שמתחילים ללכת קשה להפסיק. מאבדים בקלות את חוש ההתמצאות. הדבר דומה, בהפשטה, למצב בו שניים מנווטים רכוב. בתחילה שניהם יודעים היכן הם, מה הכיוון הכללי וכיוצ"ב. ככל שהזמן חולף וצד אחד לוקח פיקוד על הניווט והצד השני על הנהיגה, כך הנהג מאבד את ההתמצאות הכללית. הוא יודע את מיקומו הנוכחי אבל לא את הכיוון הכללי. זה מסוכן. היה וקרה משהו לנווט, יהיה קשה לנהג לקחת פיקוד חזרה. התאבדות, לא עלינו, עשויה להיות פתרון קל במצב ביש שכזה...

למה? החיים פתאום נראים כה קלים, נוחים ופשוטים כשמישהו אחר מקבל את ההחלטות. הלא כן?

כמה? כמו כל דבר בחיים, הכל מסתכם במידה. לקחת מנת יתר? כנראה שלא תמשיך איתנו. טרפת את הקלפים? מישהו עשוי להתעצבן ולזרוק אותך החוצה. אם החלטת לתת לאדם אחר לקבל את ההחלטות עבורך ואתה מקבל הכל בעיניים עצומות בלי רצון להבין, אתה נכנס לצרות. אתה מאבד את ההתמצאות במציאות שמולך וברגע שהמציאות תשתנה ללא הכר זה עשוי להיות מאוחר מידי לחזור אחורה. יש אנשים טובים שמאבדים את זה בגלל סיבות שונות ואז מוצאים עצמם בבתי חולים למשוגעים או בבתי הקברות. חבל, אבל זו המציאות. זהירות סכנה!

מסקנה? מה שמתחיל יפה עשוי להגמר ברע. על כן, עצה שלי, אם אתה רוצה שליטה מנטלית, דאג שחוש ההתמצאות לא יעלם. בין אם אתה שולט או נשלט, יש לך מחויבות להשאר בהכרה. אם אתה שולט, עליך לוודא תמיד שהנשלך שלך נמצא גם הוא בהכרה. קרי, יודע למה, כמה, איך ומדוע. במקרה של שליטה מנטלית, צביטה לא תועיל לוודא שהנשלט בהכרה... יש לשוחח עמו ועל פי תשובותיו ותגובותיו להבין איפה הוא "חי". לא בטוח? פנה לקבלת עזרה מקצועית.

כתוב בלשון זכר לצורך הנוחות בלבד.
דוכס תל אביבי​(שולט)

אולי גם תמצאי עניין במאמרים המצורפים

בשרשור אחר מובאים מאמרים רבים. חלקם עוסק גם בנושא השרשור הנוכחי.

http://www.thecage.co.il/phpBB/viewtopic.php?t=7593
סאב-לימינל
לפני 19 שנים • 11 באפר׳ 2005
סאב-לימינל • 11 באפר׳ 2005
קראתי את השירשור ולפי דעתי נכתבו כאן דברים מקסימים וחשובים למי שחושב לעשות את הצעד הזה ולהכנס לעולם אחר בכלל.
לצערי יצא לי לקרא לא פעם על כאלה שמוכנים להכנס לקשר המבוסס על שליטה מנטלית בלי לדעת בכלל לתוך מה הם נכנסים ובסוף כשהם כבר מבינים שלא ישיגו את מה שהם רוצים אז הם נרתעים ונסוגים באותו אופן בו נכנסו למערכת יחסם זו.
אין ספק שלפני שנכנסים למערכת יחסים כזאת צריך לדעת טוב טוב לאן נכנסים ,לקרא ,לחקור,להיות בעל נסיון(לאו דווקא בשליטה מנטלית).שליטה מנטלית זה לא סשן לסיפוק צרכיו המיניים של הנשלט,זה משהו רציני בדרגה אחרת לגמרי,עולם אחר(מדהים) ולכן לא יתאים לאחד שחושב רק על סשנים ורגיל לסשנים או אחד שלפתע ב רוצה להתנסות בשליטה מנטלית כשהוא בעצם חושב לו עדיין על סשנים או נמצע בין סשן לסשן,שליטה מנטלית זה לא איזה משחק,מבחינתי זה הדבר האמיתי.
לנשלט תפקיד חשוב בשליטה המנטלית,כמעט הכל תלוי בו הוא זה שיקבע אם זה יצליח וזו אחריות רבה,אז האם אחד שאין לו מושג על מה מדובר יכול סתם ככה להכנס לסוג כזה של קשר מתוך סקרנות או סתם התלהבות ולאכזב את הצד השולט אשר רואה בכך דרך חיים, ולבזבז את זמנו?
בהחלט לא,ולכן לפני שניגשים למבחן צריך לעשות שיעורי בית ולדאוג לציון 100.