ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

בושה איפה עוד אומרים שאנחנו סוטים!

מיתוסית​(שולטת)
לפני 19 שנים • 2 באפר׳ 2005

בושה איפה עוד אומרים שאנחנו סוטים!

מיתוסית​(שולטת) • 2 באפר׳ 2005
חיפשתי בויקיפדיה מידע על סאדו מאזו (עוד מעט נגיע לזה) והגעתי לקישור הבא:

http://www.macom.org.il/todaa-sadism.asp

מיד כתבתי להם מכתב ואני מצפה לתשובה מהם. הנה הוא (חתכתי את הסוף כי כתבתי כמה דברים אישיים):

בחיפושי אחרי מידע על סאדו מאזו נתקלתי בכתבה הזאת והיא מאוד חרתה לי.
אני חלק מקהילת הבדס"מ בארץ (סאדו מאזו, כפי שההמונים מכנים) וכל קשר בין מה שכתוב פה למציאות מקרי בהחלט.
אנחנו לא סוטים, לא אנשים אלימים, אין פגיעה באנשים ללא רצונם, אנחנו לא מתעללים באנשים ולא כופים ולא אונסים אף אחד. הכל נעשה תחת הסכמה הדדית בין שני אנשים בוגרים. כמו בכל חברה, יש סוטים אבל כל קשר ביניהם אלינו הוא מקרי בהחלט.
חוסר המודעות לגבי הקהילה שלנו ולכך שאנשים חיים עדיין בימי הביניים וגורמים לנו להיראות כסוטי מין שצריכים לחשוש מפניהם עושה לנו בפירוש עוול.
אני מאוד מעריכה את האתר שלכם ואת התרומה שלכם במאמרים אבל מכאן ועד לדבר על דברים מסויימים ללא בסיס תוך פגיעה בקהילה שלמה- המרחק כרחוק מערב ממזרח.
אני יותר מאשמח אם תכתבו מאמר מתקן ואם תפרסמו את דבריי בפורום (רציתי לפרסם אבל נדרשה ססמה) על מנת שאנשים יבינו שאנחנו נורמלים כמו כולם. רק עושים מין פחות קונבנציונאלי.

לויקיפדיה: http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A1%D7%93%D7%99%D7%96%D7%9D

בא לי להצליף בהם....
בירדי

אבל את טועה

בירדי • 2 באפר׳ 2005
כי זה מאמר טוב.

קודם כל כמה דברים לגבי המכתב שלך. כל עוד לא נכנסים להתפלפלויות או התפלצפויות ולהמצאה מחדש של מושגים, בדס"מ הוא כן אלים, ולפעמים הוא גם מלווה באלימות קשה ובהתעללות. ההסכמה לא רלוונטית למושגים עצמם האלה. מכה היא מכה. אז לומר ש"אנחנו לא אנשים אלימים" זה לא מדויק.

דבר שני, אין מה לקפוץ בכל פעם שהמלה "סטייה" מוזכרת בהקשר הבדס"מי. בהנחה שאת לא חושבת שהכל שפוי, ושבכל זאת יש כמה דברים שכן ניתן לכנות אותם סטייה, להגיד שהתנהגות סאדיסטית או מאזוכיסטית - כלומר המשיכה לכאב להשפלה ולתלות בין בני אדם - היא טבעית ושפויה לחלוטין, היא לא פחות מרחיקת לכת מלכנות אותה סטייה.

המאמר כן מגדיר את הסאדיזם כסטייה, והוא עושה את זה בצדק לדעתי. לא חייבים להסכים עם זה, אבל אי גם לא צריך לערער על הלגיטימיות של המאמר בגלל אותה טענה. זה מאמר ראוי, במיוחד אם הוא לא טוען שצריך להפלות אנשים בגלל אותה סטייה. להפך, הוא מביא כמה טענות נכונות של פילוסופים ידועים לגבי הבדס"מ והשירות שהוא עושה לחברה האנושית, בכך שהוא מעלה את הגיהנום התודעתי אל פני השטח. הוא מראה שקיימת כאן בעיה, מראה שחברות מסויימות יכולות לטפח באדם תחושות אלימות נוראיות כמו שמתאר המרקיז.

כתוב: "מעניין להתדיין אינלקטואלית על הפילוסופיה שמאחורי הרעיונות של סאד ולאן הם מובילים את החברה אם מיישים אותם. אך יישומם בסרטים פורנוגרפיים על ידי שחקנים בשר ודם מוביל למסחר במין מסוג חדש ואלים במיוחד"

כלומר אין שם קביעה פילוסופית לגבי הבדס"מ באופן כללי (מלבד ההגדרה שלו כסטייה, אבל על זה כבר כתבתי את דעתי). הביקורת היא בעיקר על כך שהוא סוג חדש של פגיעה בזונות ובמשתתפות בסרטי פורנוגרפיה, שבדיוק כמו שהן לא לסביות ובכל זאת מתנשקות עם נשים, או בדיוק כמו שהן לא אוהבות שגומרים להן על הפנים, הן גם לא אוהבות שמצליפים בהן. אבל, מפני שמדובר ב"סרט", ובהסכמה, זה עדיין חוקי ולא מוגדר כפשע וגם עובר מבחינה נורמטיבית כי כולם עושים את זה. אבל השורה התחתונה והנקודה העיקרית של המאמר היא שאותן נשים סובלות יותר.

אז בדרך הם אומרים שבדס"מ זו סטייה? לגיטימי.
השפוט של דוויל
השפוט של דוויל • 2 באפר׳ 2005
אם כל הכבוד , למה שלא תכתבי מאמר בעצמך או שתשיגי מאמר כתוב כבר ותוסיפי אותו לאתר.
זה יפתור את כול הבעיות והעצבים ואת תהיי מאושרת כי תרמת משהו לכולם....
כול מה שצריך לעשות זה להרשם לאתר בלי צורך בתשלום ולערוך מאמר חדש על בדסמ.

בהצלחה
cai
cai
לפני 19 שנים • 3 באפר׳ 2005

אני מסכימה עם ביל

cai • 3 באפר׳ 2005
המאמר הוא לא על סאדו-מאזוכיזם בין שני אנשים בוגרים ומסכימים, אלא על סאדו-מאזוכיזם בתעשייה הפורנוגרפית. הוא לא מתעסק עם ההיבטים הפילוסופיים שמאחורי, אלא משאיר אותם לדיון.
בנוסף- פטישיזם, סדיזם ומזוכיזם מוגדרים כסטיה ואפילו הפרעה פסיכוטית.
את, אני ועוד 9920 איש באתר עושים מין אלטרנטיבי, שפוי, בטוח ובהסכמה (אני מקווה). עם זאת, אין פסול בלראות בדה-סאד סוטה מין מטורף שיש לאשפז אותו, להפך. באותה נשימה, יהיה רק אמת לומר שמשיכה לסאדו-מזוכיזם נחשבת ללגיטימית ורצויה בחוגים אליטיסתיים. כמה פעמים יצא לכל אחד מאיתנו לזלזל, בדרך זו או אחרת, בסקס ונילי?
המאמר לא מזכיר את הפנים החיוביים של בדסמ, אבל הוא בא לשרת מטרה ברורה מאוד- לצאת נגד ניצול של בחורות בסרטי פורנו סדיסטים, ונגד פורנוגרפיה בכלל.
מעבר לכמה שיכול לצרום לך האור בו מוצגים הדברים- את לא באמת רוצה שיתעללו עד מוות בילדות בנות 9, נכון?
מיתוסית​(שולטת)
מיתוסית​(שולטת) • 3 באפר׳ 2005
זהו שלעניות דעתי אנחנו, הדומים, מזמן לא סאדיסטים. היום בדס"מ זה לא סדיזם.
דה סאד היה סדיסט אמיתי שאהב להשפיל, לענות ולהכאיב לחסרי ישע ובניגוד לרצונם בלי שיהיה אכפת להם אם הם נהנים או לא, בלי לדאוג לבטחונם או לבריאותם של הקורבנות.
אנחנו לא כאלה. למרות יחסי הכוחות, ישנה הדדיות.
אני רוצה להאמין שאף אחד פה לא מצליף ומתפרע באלימות ללא שליטה. אנחנו אנשים עם אחריות ולסאב שלנו תמיד יש אפשרות להפסיק או להאט אם הוא רוצה. אנחנו מתחשבים בגבלות שלו, ברצונות ובתשוקות שלו, דואגים שגם הוא יהנה...
ישנה הדדיות.

סופרמן, כבר נתתי בעבר קישור לכתבה הבאה:
http://stagemag.co.il/Articles/203

הרבה חברי קהילה אהבו את השירות של הכתבה לקהילה שלנו במגזין ונילי.
cai
cai
cai • 3 באפר׳ 2005
כחולה, את צודקת, אף אחד לא אומר שלא.
אבל שוב- הכתבה שהבאת מדברת על סאדיזם בסרטי פורנו, ומביאה את הניצול והפגיעה בשחקניות/זונות. הכתבה בכלל לא מתעסקת באנשים שעושים בדסמ בבית בהסכמה.
חיית מחמד
חיית מחמד • 3 באפר׳ 2005
מאמר תמוה בעיני. לא הצלחתי להבין מה בין כותרת המאמר "סאדו מאזוכיזם בתעשיית הפורנוגרפיה" לבין תוכן המאמר שמוקדש ברובו להיסטוריה התרבותית של תופעת הסאדו מאזוכיזם.
כמו לכתוב סקירה של תולדות המיניות תחת הכותרת "הקולנוע הפורנוגרפי".
ולעומת זאת, על נושא המאמר, כפי שהכותרת מציגה, לא כותבים כלום...

גם ההתייחסות לבמאים המוזכרים, כאילו הם מהללים את סאד, מגוחכת. צריך להיות באמת סוטה כדי להתרשם ש"120 ימי סדום" של פאזוליני (לפי דה סאד) מהלל את סאד.
ברגמן? אני מכיר את סרטיו לא רע. איפה בדיוק דה סאד זוכה אצלו לתהילה?
והכי מוזר, הבמאי מישימה? כנראה הכוונה לסופר היפני, שמה לעשות, לא ביים סרט ארוך מימיו...

ומה תאמרו על משפט הסיכום שמדבר על הלגיטימיות של הסאדו מאזו? איך הוא קשור לעניין?
bianca​(מתחלפת)
bianca​(מתחלפת) • 3 באפר׳ 2005
שתי נקודות חשובות לציון:
1.

המלכה הכחולה כתב/ה:

דה סאד היה סדיסט אמיתי שאהב להשפיל, לענות ולהכאיב לחסרי ישע ובניגוד לרצונם בלי שיהיה אכפת להם אם הם נהנים או לא, בלי לדאוג לבטחונם או לבריאותם של הקורבנות.
.

יש לעשות הפרדה ברורה בין האיש סאד לבין ספריו. בחייו סאד בעיקר עשה אורגיות פרועות והצליף לזונות בתחת עם ענפים.
התאורים הפרובוקטיבים בספריו באו כמטאפורה מאוד ברורה לעמדה אינלקטואלית שהוא ניסה להמחיש בשיטת הזעזוע.

2. מי אמר לכם שהשחקניות פורנו האלו סובלות מזה? אולי לקחו נשים שאוהבות את זה ונהנות מסאדו? בכלל,חלק נרחב מהסרטים מצולם ע"י דומים ודומיות שמצלמים את השפחות והעבדים שלהם...
אז מאיפה הם ואתם לקחתם את העובדה שמנצלים נשים לסאדו בפורנו??
חיית מחמד
חיית מחמד • 3 באפר׳ 2005
זהו בדיוק. התחושה היא שזה מאמר מגמתי כנגד הסאדו מאזוכיזם. זה ניכר בין השורות ובעיקר במשפט הסיכום. חוצמזה שיצרו פה סלט מוזר בין סאדו מאזו לפורנוגרפיה.

אה, ופתאום חשבתי, שאולי הכוונה היתה לבמאי נגיסה אושימה (אימפריית החושים, למי שמכיר. סרט נפלא)