לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

איש ושמו נובו.

G-O-L-D​(שולט)
לפני 19 שנים • 24 באפר׳ 2005

איש ושמו נובו.

G-O-L-D​(שולט) • 24 באפר׳ 2005
ביום שישי, חברי הטוב מכולם ושותפי העסקי נובו, הראה לי איך בן אדם אחד משנה למאה ועשרים בתי אב את החיים ולו במעט.
בכל פסח, נובו עוצר בכל מיני בתי עסק שמכירים אותו, מגייס מהם כסף, קונה בכסף הזה מזון, מחלק אותו לחבילות, ואז קורא לנו, החברים, שמקבלים עשרה-חמישה עשר בתי אב לפקוד ולהביא את החבילה בברכת חג שמח.
ההסבר הנאמר לכל מי מאנשי הבית שמקבלים לידם את החבילה ושואלים מי שלח להם אותה הוא: "אני רק השליח, אין לי מושג מי שלח את זה". כי נובו, הדבר האחרון שהוא רוצה זה שידעו שהוא עושה את זה. כזה הוא. באמת איש מיוחד.
אז ביום שישי אני הבאתי איתי שני חברים טובים שלי בשם עמי ואלי שהם גם צמד בדרנים בתחילת דרכם ומוכרים לכם אולי בדמויות שהם עושים כתיאלנדי והניגרי מאדיר מילר או כשרגא אבנרי ומנוך גונן האמרגן והפנטומימאי, בכדי שגם הם יתרמו את חלקם בעזרת החלוקה.
באחת עשרה בבוקר נפגשנו מול חנות מכולת שתרמה את חלקה לעניין וארזנו את החבילות. אחר כך קיבלנו את שמות ומספרי הדירות, התחלקנו לרכבים, ויצאנו לדרך.
אני ועמי קיבלנו רחוב שלם בפרס כץ. רחוב שכשהגענו אליו, היה נדמה לי שאני בברונקס.
ביום חמישי אני נחתתי בארץ אחרי שבוע וחצי של שהייה בניו-יורק והנה, פתאום היה נדמה לי שחזרתי אליה. קשה להבהיר איך נראה עוני. אין לו ממש צורה או ריח. אבל יש לו גם צורה וגם ריח. ומעבר לכך, ואף מדהימה מכך, החזות של אותם האנשים שלידם הפקדנו את החבילות היא משהו שאני לא ממש יכול להסביר, אבל הם היו אנשים נורמלים, רגילים, אנשים שאתה לא חושב שהם עניים... אחד מהם בשם שלום, ביקש מהתרגשות שניכנס לביתו וניסה להציע לנו לשתות משהו, אלא שלא היה לו מה להציע פרט למי ברז וכשפתח את המקרר בכדי להכניס את מוצרי החלב שהיו בחבילה נפער מולנו מקרר שבו עמדה ביצה אחת.
"אתה ראית את זה?" אמר לי עמי כשיצאנו.
"את מה?"
"את הביצה..."
"כן", השבתי לו ולא הוספנו מעבר.

*

ביצה אחת.

*
בהמשך החלוקה נכנסו לדירה שבה הילדים שישבו בה, זיהו את עמי מהטלוויזיה. הם כל כך התרגשו שהם רצו לתת לו טיפ. הם דלו מאיזו מגירה ארבעה שקלים וביקשו לתת לו, אבל הוא הסביר להם שהוא לא "עובד כשליח בסופר" אלא שהוא מאלה שמארגנים את התרומה ואחר כך כשיצאנו, הוא אמר לי:
"אתה קולט, לרגע היה לי כל כך נעים להרגיש שהם חושבים שאני יותר מסכן מהם, זה עשה לי טוב".
"למה?" אמרתי.
"כי כל הדירות האלה שאנחנו נכנסים אליהם, הן עושות לי רע, אני מרגיש מניאק".
"למה? כי לך יש?"
"כן".
"אל תרגיש ככה, אתה לא אשם".
"למה?"
"כי אתה בשניה וחצי יכול להיות כמותם", אני אמרתי ואחר כך הוספתי, "תגיד, אולי תזמין את הילדודס להופעה שלכם בערב?"
"וואלה?" הוא חייך.
"כן, שיבואו, תגיד להם הופעה לחג".
"סבבה", הוא אמר וחזר לעלות את המדרגות לדירתם.
אחר כך המשכנו בחלוקה וכשסיימנו שבנו לחנות המכולת שבה ישבו כל שאר החברים ואלי כבר התחיל במופע משלו. אחרי איזו דקה שבה עמי שתה איזה משהו ושב להכרתו הוא הצטרף אליו והרחוב קיבל מופע בחינם.
נפרדנו, יצאנו לדרכנו, ובערב נפגשנו שוב כולנו בבית ציוני אמריקה להופעה שלהם.
הם הביאו שם הופעה לפנים!
באמת, לא בגלל שהם חברים שלי. אני יכול להיות מניאק לא קטן כשזה מגיע לביקורת והם חוטפים ממני אותה על ימין ועל שמאל, אבל ביום שישי הם הביאו הופעה לפנים. אלי שיחרר שם את הטירוף שלו ללא רסן והשגעת נזלה שם מכל הכיוונים... ממולץ בחום!
אני באתי בחברת מישהי מאוד מיוחדת שהכרתי כאן, באתר הזה, ועל זה אני רוצה להודות לכלובי שהקים אותו כי ראבק, חיכיתי לאחת כמותך הרבה זמן אינעל אבוק יא מפוחדת שחררי! icon_smile.gif
קוראים לה צמאה, והיא אחת שמצליחה למלא אולם בצחוקה ואולי בגלל זה, מה שהיא עברה שם כמישהי שבאה בחברתי, זה היה בדס"מ בפני עצמו.
השאלות שהוצגו בפניה ואל מול מאה וחמישים צופים היו שאלות שרק אלי יכול לשאול ואחת מהן היתה: "אה תראי, אני יודע שהוא בעניין של שוטים וכאפות, את מהאלו של האלו?"
נובו שישב לידה פרץ בצחוק, רייב שישב בשורה מעלי קרקר מצחוק, אני האדמתי והיא ישבה ובחיוך הנהנה "כן" מעודן שהיה טעות בפני עצמו כי מה שהם עשו מה"כן" הזה היה קרקס שלם כמו: " מי אתה שתרביץ לבחורות יא מניאק ועוד לאחת כזו?!", כמו: "מה את עושה איתו? מגעילה!", כמו: "גולדי אתה מגעיל לי את השלשולים", כמו: "בונה את, כולך משפריצה חן, עדינה יפה, כוסית, מסריחה שכמותך, מסריחה אחת! את מגעילה אותי, מכות? את אוהבת מכות? בואי אני אביא לך מכות!" צרח אלי ועמי מנסה לעצור אותו כשהוא צועק: "אבטחה, אלי בלי מכות יא ערבי! בלי מכות! מה את צוחקת? את לא רואה שהוא עצבני?" בקיצור קרקס, אבל קרקס זה משהו שגם אני וגם היא חיפשנו כנראה כבר הרבה זמן, כי לולינות זה לא כיף אם אין למי למסור...

*

בתום ההופעה, הלכנו אל מאחורי הקלעים לחבק ולנשק וללטף ומה שרק הלב יכול לתת לשני אנשים שעושים לך כל כך טוב. שם, מאחורי הלקעים, ראיתי את שלושת הילדים מהדירה שבה ביקרנו בצהריים. היה שם את הקטן שהוא ילד בן 14 ושני אחיו שהגדול מביניהם היה בן 19. הוא לבש מכנס לבן, נעלים לבנות, חולצה מכופתרת לבנה וחגורה לבנה. הוא זרח. הוא רץ אלי בכיף של ילדים ואמר לי: "איזה גדול היה נכון?"
"כן", אני הנהנתי.
"וואלה עמי, אתה ענק!" הוא קרא, " ענק! וגם אתה אלי".
אלי צחק, עמי חייך נבוך ואני חיבקתי את הצמאה הקטנה.
האמרגן שלהם ניגש לאח הגדול והביא לו שלושה כרטיסים למופע אחר בשישי הבא. אני הבטתי על זה מהצד וחשבתי לעצמי איך למען השם, בית ציוני אמריקה, בהופעת סטנד-אפ איזוטרית, בישראל של שנות האלפיים, מתקיימת פסגת קולטורה עבור אנשים שאין להם את היכולת אפילו להגיע אליו והגיעו ב... רגל.
פרדס כץ-בית ציוני אמריקה, שישי בערב, הליכה רגלית למופע בידור.
מסריחה המדינה הזו שלנו.
מיותר לציין שלחזור הם כבר חזרו עם הסעה שסידר להם האמרגן.
ואם לשוב לאחד הפוסטים שכתבתי כאן פעם, אז קקי.
רק קקי.
קקי של תינוקות מיותמים הזרוקים בשכונות צדדיות ולצד כבישים ראשים, ומידי פעם מחותלים ע"י אנשים כמו נובו שהאף העדין שלהם מזהה את הסירחון החבוי שעולה מבין רחובותיהם.

*

ביום שישי ראיתי איך איש אחד מצליח לשנות במעט את הפסח של מאה ועשרים בתי אב.
ואיך שני אמנים, מצליחים להכניס רוח בלב שלושה.
קליבר​(שולט)

ואני שואל ..

קליבר​(שולט) • 24 באפר׳ 2005
כי בפסח מותר לשאול ...

מה זה קשור לבדס"מ או ל"הבנים על הבנות" או בכלל ?
זה ככה פורום לא קשור , שקור לזה
או שזה סשן אכזרי לקרוא את זה ?

כולם שותקים ?

אגב גולדל'ה , יש מלא אתרים של סופרי מחתרת כמוך שמפרסמים , ויש שם דברים יפים , פרסם שם , למה אתה מלאה אותנו ?
nephele​(אחרת)

ואני עונה....

nephele​(אחרת) • 24 באפר׳ 2005
קליבר כתב/ה:
כי בפסח מותר לשאול ...

מה זה קשור לבדס"מ או ל"הבנים על הבנות" או בכלל ?
זה ככה פורום לא קשור , שקור לזה
או שזה סשן אכזרי לקרוא את זה ?

כולם שותקים ?

אגב גולדל'ה , יש מלא אתרים של סופרי מחתרת כמוך שמפרסמים , ויש שם דברים יפים , פרסם שם , למה אתה מלאה אותנו ?

כי בא לי ... כל קשר לפסח ולקושיות מקרי לחלוטין icon_smile.gif
קליבר,
ואני כותבת את זה עם כל האהבה שיש לי כלפיך, ואתה יודע שיש והרבה icon_smile.gif,
זה לא קשור.
התרגלנו שזהבי עושה מה שבא לו
ובדרך כלל לחלק כיף עם זה והם מביעים את זה כאן או במקומות אחרים,
ויש חלק שלא כיף להם עם זה והם מביעים את זה כאן או במקומות אחרים,
יש דברים שאפשר לשנות וכדאי לנסות ולהתאמץ...
יש דברים, כמו הכתיבה של זהבי בפורום הזה למרות שלא תמיד זה המקום, שאי אפשר לשנות וחבל על המאמץ...

אבל כדי לקרוא את השנינויות שלך, תמשיך לנסות icon_smile.gif

ו... זהבי,
אחלה מעשים טובים.
ישר כוח.
וגם פרסומת סמויה לחברים הבהחלט מצחיקים שלך icon_smile.gif

שיהיה חג שמח ושנתקל רק בדברים טובים, אמן.

נפילי.
בשקט​(נשלטת)

מזל

בשקט​(נשלטת) • 24 באפר׳ 2005
ממש מזל שיש אותך גולדי.
באתר הזה בפרט ובכלל, ובעיקר בחגים.
חייכת אותי.
בגלל העשייה ובגלל השמחה הפרטית שלך.

חג אביב שמח
icon_chickkiss.gif
G-O-L-D​(שולט)

כפרה עליך קליבר,

G-O-L-D​(שולט) • 24 באפר׳ 2005
אני חושב שאתה סאב.
רק סאב ייכנס למקום שבו הוא יודע שהוא יסבול.
אני כולה שורה על הפורום, בשביל מה אתה נכנס?
הרי להעביר את המקום שבו אני כותב אני לא אעביר.
לשנות את הכתיבה שלי אני לא אשנה.
אז מה יהיה?
אתה חושב שאתה יכול לשנות משהו?
עזוב אותך, למה לך להתענות?
אני מוכן לגרום לכל פוסט שלי להיות קשור גם לשם הפורום, וגם לנושא שלו.
זה יספק אותך?
יאללה שחרר...
icon_smile.gif
ושיהיה לך חג שמח והרבה מצות בבטן.
קייל​(לא בעסק)

כמה מלים

קייל​(לא בעסק) • 24 באפר׳ 2005
אמרו חז"ל וצדקו (כתמיד) שלתת נותנים בסתר. זה לא חוכמה לתת ולרוץ לספר לחבר'ה. ועל כך כבוד לחברך היקר נובו, שמקפיד לתת כל שנה ולהסתיר את מתנו. תחשבו על כל האגפים המפוארים בבתי החולים, הקרויים על שמו של תורם כזה או אחר, ושהחולים הסופניים בהם לא מקבלים את התרופות שהם צריכים כי אף אחד לא מממן את זה. או אותם מבנים מפוארים שקמו להם באוניברסיטאות (בעיקר תל אביב וטכניון) כשהמוסדות סוגרים חוגים ודוחסים סטודנטים בתנאים שאין להם סיכוי ללמוד בהם, העיקר שהבניין נושא את שמו של תורם כזה או אחר.

שלא יובן לא נכון. אני מתנגד למדינת השנור שהפכנו. משנוררים מארה"ב 3 מיליארד דולר כל שנה, עוד כמה מיליארדים מיהודי הגולה ועוד קצת מהמצפון הגרמני, שהוא מעיין שהולך ומתייבש. אבל זה לא סותר את המוסר היהודי ואת "מתן בסתר" שחז"ל מטיפים לו. רק צריך לזכור שכמו בבדס"מ, צד אחד נותן והשני לא צריך לנצל את זה בלי גבול.

ועוד הערה אחת לסיום, לא הבנתי את הרלבנטיות של מה שקרה בהופעה עם "צמאה" לסיפור המעשה.

וקליבר, אם לא נוח לך לקרוא כאלה סיפורים בפורום הלא נכון, אל תקרא.
קליבר​(שולט)

Re: ואני עונה....

כי בא לי ... כל קשר לפסח ולקושיות מקרי לחלוטין icon_smile.gif
קליבר,
ואני כותבת את זה עם כל האהבה שיש לי כלפיך, ואתה יודע שיש והרבה icon_smile.gif,
זה לא קשור.
התרגלנו שזהבי עושה מה שבא לו
ובדרך כלל לחלק כיף עם זה והם מביעים את זה כאן או במקומות אחרים,
ויש חלק שלא כיף להם עם זה והם מביעים את זה כאן או במקומות אחרים,
יש דברים שאפשר לשנות וכדאי לנסות ולהתאמץ...
יש דברים, כמו הכתיבה של זהבי בפורום הזה למרות שלא תמיד זה המקום, שאי אפשר לשנות וחבל על המאמץ...

אבל כדי לקרוא את השנינויות שלך, תמשיך לנסות icon_smile.gif

ו... זהבי,
אחלה מעשים טובים.
ישר כוח.
וגם פרסומת סמויה לחברים הבהחלט מצחיקים שלך icon_smile.gif

שיהיה חג שמח ושנתקל רק בדברים טובים, אמן.

נפילי.
[/quote]

הבעיה שגולד'לה פועל בשיטת לרוץ לספר לחברה , עוד לא התיבש לו השמרל , והוא מנטף את הטיפות האחרונות , כשהוא מוציא אותו , הוא כבר מחייג או במקרה שלנו רץ לכתוב .
מה גם שזה , אם אני לא טועה , פורום בנושא בדס"מ , מדור , גברים שולטים על נשים .
אולי יםתחו מדור שירה , ספרות וכד' ואז יוכל הגולד'לה לעבר את השכל שם .

ואם אני סאב או אדון ?
גולדה' לה , אתה בטח לא זה שתחליט , אגב , נכנסתי כבר להרבה מקומות שתידעתי לאחטוף , אבל זה ההבדל ביננו , אני לא מפחד , ואתה כנראה , כן , ומאד .
אני מה לעשות לא כותב בכמה ניקים , לטוב ולרע , קל לעשות לי באנים וחסימות . אין לי כמה ניקים
( בעצם כן בוואלה במייל אני caliber11 ובהייד פארק caliber22 למה ? כי היו כאלה שנרשמו לפני , קורה גם לי ).
אגב אני את המעשים הטובים שלי עושה ולא רץ לספר , גם את הרעים אגב .
ד--פנה

שאלה?

ד--פנה • 24 באפר׳ 2005
לא הבנתי, כשאמרת אני לא כותב בכמה ניקים כמוך

זה אומר שאתה וריס זה לא אותו אחד?

וואו, שיגעון
קליבר​(שולט)

ממש לא ..

ריס זה ריס וקליבר זה קליבר .
ולכבוד הוא לי שחלפה במוחך , הדל אמנם במשאבים , המחשבה שאני הוא ריס .
ד--פנה

חוצפן

ד--פנה • 24 באפר׳ 2005
דל במשאבים תגיד לכבשים שאתה בועל , מבין?