בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

BDSM ומד"ב (פוסט "מעולם אחר") LOL

dr jekyll and MASTER hyde{♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦}
לפני 19 שנים • 19 במאי 2005

BDSM ומד"ב (פוסט "מעולם אחר") LOL

שלום,
האם יש לדעתכם קשר כלשהו בין BDSM למד"ב?
אני מבין שקצת קשה לעכל את השאלה שלי icon_lol.gif
אבל תחשבו לרגע... כל הבגדים הללו, כל האביזרים, אדונים, שפחות...
לא נראה שיש קשר בין זה לבין מד"ב ופנטסיה? (הממ, אני לא בקטע - אבל אולי אפשר להכניס את חובבי משחקי התפקידים ל"עסק"... אבירים, דרקונים... icon_wink.gif )
האם אפשר להגדיר את הבידיאסאמים בעצם כאנשים שחיים את המד"ב? האם BDSM זה כמו משחקי התפקידים של המבוכים ודרקונים רק בתוספת מין?
סתם שאלה היתולית icon_cool.gif
המלכה לירז​(שולטת){כ}
דווקא שאלה מעניינת. אני לא גדלתי על מד''ב, אבל יצא לי לקרוא אנשים שהיו מכורים למד''ב וטענו שדווקא הז'אנר הזה הרשה לעצמו הרבה פעמים להיות חופשי יותר מז'אנרים אחרים, להציג דמויות נשיות וגבריות שונות מהמקובל, ליצור פנטזיות פרועות ומשחקים של סאב-טקסט, ולכן היווה הרבה פעמים מושא לפנטזיות שונות ומשונות. icon_cool.gif

בברכת "A little suffering is good for the soul''
(- קירק מסטאר טרק)

icon_smile.gif
Olive

אההההה...... כן

Olive • 19 במאי 2005
שני הז'אנרים מתארים מצב שאינו קיים ושואלים מה אם.
אם העולם היה נשלט ע"י נשים...
אם העולם היה נשלט ע"י גברים...
רגע, זה כבר ככה !
לא משנה

מומלץ לקרוא את סדרת הספרים חולית.
אם איני טועה, השלישי מתאר גזע של נשים ששולטות בגבריים באמצעות סקסאפיל ומין.
צאו והחכימו.
Tame
Tame • 19 במאי 2005
אוליב, גם אני כשקראתי את חולית והגעתי לדוברות הדגים (עם כל עניין ההחתמה של הזכרים והשליטה ע"י סקס ע"י כוח פיזי ורפלקסים מוגברים) התחלתי לחשוב על BDSM.

לדעתי אם נקח גם מד"ב (רובי לייזר, חלל חיצון, חיזרים, טכנולוגיה מתקדמת וכו') ואת הפנטזיה (אבירים, מכשפים, דרקונים ומפלצות, אלים ושדים וכו') ונצרף אותם למושג כולל אחד, הBDSM יוכל להיות גם הוא כלול תחת אותו מושג (שכיום עדיין חסר שם).

אם כן הייתי אומר שבדסמ הוא "סוג של.." אותו מושג. משהו כמו RD&D (אנשים שלוקחים את הפנטזיה למציאות ומביימים קרבות עם נשקי דמה..)

icon_cool.gif
קייל​(לא בעסק)
קייל​(לא בעסק) • 19 במאי 2005
לדעתי הקשר נובע מזה שאנשים ונשים אינטליגנטיים ומשכילים מחפשים גיוון לשכל ולמוח ומוצאים אותו במקומות שונים, בין היתר בפנטזיות מיניות (שהרי המוח הוא האיבר הכי ארוגני), בסיפורי פנטזיה ובמד"ב.
בעבר כבר דנתי עם ידידה דומית על הקשר שבין אנשי היי-טק לבין אנשי בדסמ. הסתבר לנו שרוב הסאבים שהיא מכירה (ומראש אני מסייג שזה לא מדגם מייצג) הם אנשי הייטק או בעלי "מקצועות חופשיים" אחרים.
אני אתיר לעצמי עוד חירות סטטיסטית לא מבוססת ואניח שגם כותבי הסיפורים האלה הם אנשים אינטליגנטיים ומשכילים שמוכנים לפרוץ מגבלות במקומות שונים ובהם גם בפנטזיות מיניות, ולראייה מקרים שונים ומשונים של יחסים בדסמיים בספרות מד"ב.
וחוויה אישית קטנה: בכנס מד"ב שהשתתפתי בו לפני שנה פגשתי 3 אנשים מהקהילה. מעניין icon_smile.gif
Olive

Tame

Olive • 19 במאי 2005
אסקייפיזם ?
סאנדיי​(נשלטת)
סאנדיי​(נשלטת) • 19 במאי 2005
ראה כאן.
חנונים הם חנונים הם חנונים. בין אם הם חובבי מד"ב ופנטזיה, מחשבים, משחקי תפקידים, או בדס"מ.
Tame
Tame • 19 במאי 2005
אוליב, לא רואה בז'אנרים האלה אסקייפיזם, לפחות לא יותר מכל ספר או סרט טוב אחרים.
הייתי יותר קורא לזה כפירה במגבלות המציאות icon_smile.gif

וסאנדיי, גם לי זה הזכיר את השרשור עם הביטים...
אמנם אני לא מסכים עם ההכללה של מחשביסטים או אנשי מד"ב או בדסמיסטים כחנונים כי תמיד תפשתי את המילה חנון כתיאור לאדם משעמם ויבש וכל המתוארים לעיל הם האנשים הכי מעניינים שישicon_smile.gif