לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

מועדון הקושרים יצא לדרך

זאבה אפורה​(אחרת)
לפני 18 שנים • 29 במאי 2005

מועדון הקושרים יצא לדרך

זאבה אפורה​(אחרת) • 29 במאי 2005
שמחתי לארח השבת את המפגש הראשון של מועדון הקושרים.
17 גברים ונשים חרפו נפשם (טוב, אני מגזימה, התאוששו ממדורות ל"ג בעומר וטרחו...) והגיעו ל"שבת-קשירות" ובליבם תשוקה משונה לחבלים. לא פשוט היה להגיע לכתובתי הסודית, והמבצע דמה למסיבת שו-שו בחיק הטבע, אחרי שפספסתם שלט נייר עם סמיילי על גדר תיל בצד שביל עפר. שניים מן הקושרים תרצו את האיחור האופנתי כשהם מאשימים זה את זה, האחד מלשין על השני שהסתבך בקשירת שרוכי נעליו... והוא מחזיר לו בדיסלקציה שבלבלה לו את הספרות במספר הבניין. "חנינו ממש כאן ואז הלכנו עד קצה הרחוב וחזרנו... חם. חם בחוץ!")

12 קושרים וקושרות, 4 נקשרות ונקשר חמדמוד אחד, ומאות מטרים של חבלים מסוגים שונים, התפרסו לאורך ורוחב (וגם לגובה... נחשו מי היה) מעוני הדל. בין המשתתפים קושרים ותיקים ומנוסים (אושיות קשירה ומכורים קשות לחבל), קושרים בראשית דרכם, וכאלו שלא מזדמן להם לקשור וחפצים בתרגול. בשל מיעוט הנקשרים והאופי הבלתי-פורמלי של המפגש, נשארה החלוקה המיושנת של שולטים ונשלטים בחדר המדרגות יחד עם שקית הזבל, והפתעה-הפתעה: חלק מן הקושרים מצאו עצמם כרוכים שתי-וערב - ומה נאה היה החיזיון. אני עדיין מחייכת כשאני נזכרת בחבילת מבושים מסויימת קשורה ומובלטת היטב, ואת הידית האחיזה האפקטיבית שבה הורם בעל החבילה (מי קשר את מי? לא מגלה!) אחרי שני סבבים של קאראדה עם תוספות ("גרביונים", אזיקים מאחורי הגב, מצידי הגוף, 3 שורות מעויינים במקום אחת וקשירה א-סימטרית) פרצו מספר אשפי חבל בקשירה חופשית. פסגת הארוע מבחינתי הייתה קשירת תחתוני-הרטט של האומן Tיפוס, שהיא גם מבריקה מבחינה אסטטית וגם מאד-מאד נעימה ומועילה ... אחחח... עד היום עובר בי רטט - ולאורך כל החבל... (מחלת מעיים איומה אבל אילו ידי-זהב! חייבת לך, איש).

תודה לכל מי שהגיע, נעם לי לארח אתכם בצל קורתי הדלה (תודה גם על הטיפים בנושא הקורה. אגב, איך קוראים לבורג ג'מבו שדובר בו? שהידוקו משחרר חומר המתמזג עם הבטון? בורג אפוקסי?) תודה לכל מי שקשר ונקשר, צפה, העיר, צחקק, לחש, השוויץ, הצטנע, עישן במרפסת או לא עישן בכלל, ותרם למפגש בנוכחותו. תודה לכל מי שהביא ציוד וספרים, תודה לכל מי שהביא מיני משקה ומגדנות (מי הגאונה שהביאה את חטיפי הגלידה?) תודה למי ששחרר אותי מעודפי הפחמימות (מה הייתי עושה עם כל כך הרבה מרשמלו - ול"ג בעומר מאחורינו!) ולמי שעזר בנקיון ובפינוי האשפה (משכמכן ומעלה! ריספקט!) הרצפה עדיין בהלם: 2 ספונג'ות באותו יום! זה צריך להחזיק לכל החודש!)
...
זהו. נוסד מועדון הקושרים. בלי מניפסט, כמעט בחשאי, וללא יותר מדי צלצולים נוצר גרעין פעיל -ומתוכננים מפגשים נוספים. הכוונה להגיע למפגש חודשי של מועדון הקושרים, שיתארח כל פעם במקום אחר. מקווה לשמוע כאן מחוויותכם, סיכומים הצעות ורעיונות, ומנסה לגבש קונספט ו"תוכנית-אומנותית" למפגש בא. מחכה לתמונות של אביס ומפצירה בכם להתיר לו להשתמש בהן כאן, "למען יראו ויראו". כמו כן מקווה שלמפגש הבא יוכלו להגיע קושרים שלא הסתדר להם הפעם, ובראשם דנדיליון, מהוגות מועדון-הקושרים, bent_words ו- ropemaster ואחרים שנרשמו בשרשור הקודם ובפרטי.
...
סש"ק עושים באהבה? קשירות כל שכן.
(לא, לא את השכן מקומה ב')

ז. אפורה
(כתוב בטוש שחור על איזולירבאנד לבן)

...

* נדלקתם על חבלים? רוצים ללמוד לקשור? זה לא השרשור הנכון - פנו לפוסט של Teacher בעניין סדנת קשירות למתחילים.
זאבה אפורה​(אחרת)

מחפשת שותפים לרכישת חבל

מתעניינת ברכישת גליל שלם של חבל במחיר מוזל,
אבל לי יש צורך "רק" בכ- 100 מטרים, ומה אעשה עם השאר?
מחפשת שותפים שישחררוני מן העודפים -
מינימום הזמנה 20-30 מטרים לכל פציינט... (4 מ' לכל אזיק יד ורגל / גאג, ועוד 14 מ' לרתמת חצי-גוף - וכבר נגמר לכם החבל... חישוב צנוע)
מדובר במיתר-מצנח 6 מ"מ (חבל סינטטי כמובן, צבעוני ויפה) במחיר שקלים ספורים למטר (אעדכן בהמשך).

ו... הלו, אין לי את כל הזמן שבעולם - נותנת לכם שבוע ורוכשת באבוהה, (טוב, לא באבוהה, אולי בירושלמי)
שלא תגידו לא ראיתי לא שמעתי לא הספקתי...
Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ}

נשמע שיש לנו

Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ} • 29 במאי 2005
עוד חברה במשפחה המשונה - של אלו שהמגע, הריח והמראה של חבלים גורם להם לתופעות פיזויולוגיות ונפשיות מרתקות...

icon_twisted.gif

תודה על האירוח והארגון!
זאבה אפורה​(אחרת)

ריח של חבל?

דן קפדן,
המראה והמגע של החבל - בהחלט, אבל הריח???
פיספסתי משהו?
...
תודה לך ולפלאפ האגדית על הנחיית התכנית האומנותית.
התחרמנתי מן השוט הפרוותי שלך, והתרשמתי ממגוון האביזרים והטקסטורות לעינוגי ועינויי העור.
פלאפ: המחוך שלך... חלונות לגן-עדן!!
...
אכן משפחה משונה...
teacher​(שולט)

זה ריח של מרכך כביסה...

teacher​(שולט) • 29 במאי 2005
Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ}

לכל חבל יש שם

Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ} • 29 במאי 2005
וריח, וטקסטורה, ומגע משלו.

[ דן קאפ מתחיל לבדוק אם רוחה של זלדה התגלגלה בגופו ]

וגם מהירות שונה שבה הוא גורם לכוויה...
מיתוסית​(שולטת)
מיתוסית​(שולטת) • 29 במאי 2005
נשמע שהיה כיף...
למה לא הזמינו אותי?..
icon_cry.gif

ז.א- אולי אני אחשוק בחבלים שלך... באילו צבעים מדובר? ומתי את קונה? ומתי יהיה המפגש הבא?
זאבה אפורה​(אחרת)
לפני 18 שנים • 30 במאי 2005

כחולי לא נרשמת

זאבה אפורה​(אחרת) • 30 במאי 2005
מלכחולונת ומאוכזבים אחרים,
רשימת התפוצה הראשונית הורכבה ממי שנרשם בשרשור המכונן "קשירות וחבלים" של דנדליון. מדוע לא נרשמת?

בעניין החבלים:
בשיחתנו האחרונה טענת שאת מחפשת בנרות חבל באורך... 2 מטרים...
מה את קושרת? בובת ברבי? נו, ילדונת: תעלי, תעלי כיתה.
הכוונה לקנות גליל שלם של חבל (כך שלא ב"צבעים" אלא רק בצבע אחד) להוזלת העלות פר מטר. הצבע הספציפי עדיין אלמוני, פשוט משום שטרם בחרתי. בכל אופן ייבחר צבע חזק ובולט, עפ"י טעמה המשובח של הזאבה. מחכה להתאהב בחבל הנכון בחנות.
...
בברכת "קשר זה לא פלונטר"

ז. אפורה
...
ולא להכנס ללחץ - עדיין אין מועד למפגש הבא.
Bent
Bent • 30 במאי 2005
יופי, פעם הבאה אולי אצליח להגיע.

BENT
זאבה אפורה​(אחרת)

בעניין רכישת חבלים:

זאבה אפורה​(אחרת) • 30 במאי 2005
חזרתי כעת מ"ירושלמי", סיטונאי החבלים:
אם אני קונה חבל 8 מ"מ לפי מטר - זה יוצא בערך בערך 3.5 ש"ח למטר.
אני למשל צריכה לפחות 100 מ' = 350 ש"ח (כולל מעמ)
לעומת זאת אם אני קונה גליל שלם (400 מ') לפי משקל - אני מורידה את העלות למטר
כמעט בחמישים אחוז, ובמחיר של 1.70 למטר 100 מ' יוצא לי 170 ש"ח בלבד!!! הללויה!
אפשר בשקט לקחת 40-50 מטרים ולחתוך למידות הרצויות (קצרים 4, בינוניים 12-16, ארוכים 20-25 או כל חלוקה אחרת)
יאללה, מהר להירשם (בוער לי באצבעות)