אחר צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

צילומים בדאנג'ן

גוליבר​(שולט)
לפני 18 שנים • 29 במאי 2005

צילומים בדאנג'ן

גוליבר​(שולט) • 29 במאי 2005
הנושא כבר נטחן כאן לעייפה, אבל גם פעילות הצילום עצמה נטחנת לעייפה. ביום חמישי האחרון, שוב: שניים, צלם וצלמת, מקליקים בעליזות, כל אחד על הכלי שלו, אמנם (לפחות כשראיתי) בפאב ולא בתוך המועדון עצמו, אבל מה זה בעצם משנה?

העיקר שבכניסה שואלים אותי אם יש לי מצלמה בסלולארי, בזמן שבתוך המועדון אנשים דוחפים לי מצלמות בגודל של מרגמה חמישים ושתיים לתוך הפרצוף.

האם תמורת השמונים שקל שאני משלם בכניסה אני מקבל גם אאוטינג על חשבון הבית?

ואל תספרו לי שאני לא מופיע בתוך הפריימים. הבן אדם היחיד שיכול לדעת בוודאות שהוא לא בתוך התמונה הוא בדיוק אותו אחד שעומד מאחורי המצלמה.
ילדה יפה

באמת צריך לענות על זה ?

ילדה יפה • 29 במאי 2005
חגגנו מאורע מאוד! משמח
מי שרצה הצטלם ומי שלא לא.
קייל​(לא בעסק)

Re: באמת צריך לענות על זה ?

קייל​(לא בעסק) • 29 במאי 2005
ילדה יפה כתב/ה:
חגגנו מאורע מאוד! משמח
מי שרצה הצטלם ומי שלא לא.

בלי להיות שם, אלא כתשובה עקרונית. כן
אם מישהו מודאג מהאופציה של אאוטינג (אפילו בתור מישהו ברקע שלא שמו לב שהוא שם) אז כן
ואם זה החוקים של המועדון על אחת כמה וכמה
אם רוצים לעשות ערב עם מצלמות יודיעו נא מראש ואנשים ידעו אם לבוא או לא
מיתוסית​(שולטת)
מיתוסית​(שולטת) • 29 במאי 2005
חייבת לציין שמדובר בצלמים (לפחות את הצלם אני מכירה) מהקהילה שמוכרים בה ואין להם אינטרס להפיץ את התמונות לדורומים אל מתאימים ולעשות אאוטינג פה לאיש.
את התמנות הם מעבירים למצולמים בלבד לפי בקשה ולאחר תיאום עם כל המצולמים. אני מניחה שגם אלו שקיבלו את התמונות של עצמם לידיהם לא בדיוק הולכים לפרסם את זה בראש חוצות.

הבדיקה בכניסה לדאנג'ן נועדה בעיקר בשביל אנשים שלא ממש מכירים או לא יודעים את מניעיהם בביטחון.
גוליבר​(שולט)
גוליבר​(שולט) • 29 במאי 2005
המלכה הכחולה כתב/ה:
חייבת לציין שמדובר בצלמים (לפחות את הצלם אני מכירה) מהקהילה שמוכרים בה ואין להם אינטרס להפיץ את התמונות לדורומים אל מתאימים ולעשות אאוטינג פה לאיש.
את התמנות הם מעבירים למצולמים בלבד לפי בקשה ולאחר תיאום עם כל המצולמים. אני מניחה שגם אלו שקיבלו את התמונות של עצמם לידיהם לא בדיוק הולכים לפרסם את זה בראש חוצות.

הבדיקה בכניסה לדאנג'ן נועדה בעיקר בשביל אנשים שלא ממש מכירים או לא יודעים את מניעיהם בביטחון.

כחולית, זה שאת יודעת מי הצלם (ואותו במקרה גם אני מכיר) זה בכלל לא השאלה. בשביל שאנשים יוכלו לבלות בראש שקט הם צריכים לדעת שלא מצלמים שם, נקודה. יש לי ידידים שאני רוצה לקחת למועדון , ותארי לך שאני אומר להם: "תראו, נכון שמסתובבים שם אנשים עם מצלמות, אבל אמרו לי שהם מוכרים בקהילה, אז אתם יכולים להיות רגועים".
Tame
Tame • 29 במאי 2005
האמת שגם אם התמונות היו מתפרסמות רק כאן בכלוב או באתר של הדאנג'ן שבעצם מרכזים את אנשי הקהילה, זה עדיין לא ערבון שלא יגיע וניל סקרן (תראו מה מספר ה"אורחים" בכלוב בכל רגע נתון) ממקום העבודה של מישהו ויזהה אותו באחת התמונות.
מיתוסית​(שולטת)
מיתוסית​(שולטת) • 29 במאי 2005
באתר בדס"מ אחר, התקיים מפגש של הקהילה והיה שם צלם.
את התמנוות של המפגש פרסמו באתר תוך טשטוש פני כל הנוכחים, כולל אלו שברקע.

ייתכן שיש משהו במה שאתם אומרים. מי שחשוב לו, יכול לפנות לעמוס באתר של הדאנג'ן ולבקש שלא יהיו צלמים בכלל. אולי אם תהיה כמות מספקת של אנשים שיחתמו את כינויים שם, יתקיים "חוק" גורף.
מלכה מלקה​(אחרת)

כחולה אני לא מסכימה איתך

מלכה מלקה​(אחרת) • 29 במאי 2005
אם אנחנו מדברות על אותו מפגש ( ויש גם סיכוי שלא ) אחד מידידי פה גילה את תמונתו כולל פנים באחד האתרים אחרי חצי שנה !!
חוצמזה - למה שיהיו אנשים מורשים לצלם ולמה כאלו שלא ?
ומי בכלל אמר שאם מישהו מוכר בקהילה זה אומר שבא לי להיות בפריים שלו ?

בכל אופן כמו שזה נראה לי התלונה הזו לא תשנה דבר כי כבר טחנו את הנושא ונראה שלא ממש אכפת לעמוס או למי שאמור לאכוף את הנושא ככה שתמונות ימשיכו להיות שם .

וחבל
Tamashi Nawa​(שולט)
Tamashi Nawa​(שולט) • 29 במאי 2005
אני אגיב כי המדובר פה הוא בעקיפין בי

אני הוא הצלם המדובר.
אכן יש איסור להכניס מצלמות למועדון, למעט המצלמה שלי.
התנאים החמורים ביותר שבהם אני מצלם ועלהם אני מקפיד הם שלושה:
א. אני מצלם רק לפי בקשה מפורשת של המצולמים
ב. אני אף פעם לא מצלם אדם שביקש שלא להחשף.
ג. אף אדם לא יקבל תמונה שבה מופיע אדם אחר בלי שהאדם האחר אישר זאת!

הקפדה על הכללים האלו גרמה לכך שאני מורשה לצלם במועדון וגם זאת לבקשת האנשים אשר רוצים להיות מונצחים. אני אישית איני מפרסם אף תמונה של אדם במועדון ולא אעשה זאת אף פעם. כל אדם שמבקש להצטלם מקבל את התמונות שלו בלבד והוא מחליט אם לחשוף אותן או לא!
כבר היו מקרים רבים שעוררתי עלי את זעמם של אנשים לאחר שצילמתי אותם לבקשתם עם חבריהם, ודרשתי את אישור החבר לאחר מכן על מנת להעביר אליו את התמונות. אבל אני לא מוותר על זה, וגם במפגשי הקהילה שמחוץ למועדון.

אני מבין ומקבל את החשש מחשיפה ולכן אני מקפיד כך על הכללים הנ"ל, ולראיה, שום תמונה שאני צילמתי במועדון (וצילמתי לא מעט) לא נחשפה מעולם, וכך ישאר הדבר תמיד .

ובאשר להערה בדבר למה לאסור מצלמות אם יש צלם בפנים, הרי זה כמו לשאול מדוע אוסרים על הכנסת נשק אם יש שומר חמוש במועדון.
כשם שהשומר יודע את כללי השימוש הנשק, גם בעבורי יש כללי שימוש במצלמה שאני מחוייב אליהם

עוד שאלות?
מלכה מלקה​(אחרת)

כן

מלכה מלקה​(אחרת) • 29 במאי 2005
לא ידעתי שמדובר בך
אבל אחרי מה שכתבת אני תוהה
מי החליט בשבילי שאני רוצה להיות בתוך פריים שלך בטעות ???
אתה ????
ממש מרתיח !
יופי שאתה אומר שאתה לא מפיץ ומבקש רשות .

ואני מראש אומרת שאני לא מוכנה שאהיה בפילם שלך ולא משנה לאן הוא הולך או לא הולך .
לא אתה אמור לקבוע בשבילי ולא בשביל אחרים .
אני מכירה אנשים שלא מגיעים למועדון כי הם לא רוצים חשיפה כל שכן שיצלמו שם .
ההבזקים של הפלאש מאד לא נעימים ומטרידים ויותר מזה גורמים לתחושה לא נוחה של "צילמו אותי בטעות או בכוונה ? "

אביס צר לי
אבל גם אם הכוונה טובה ואני מאמינה לך שאתה לא עושה שימוש לרעה בתמונות
אני ולא רק אני , כי יש עוד מספיק שלא רוצים להיות בתמונות הללו כלל מלכתחילה .
לא צריכים שתשאל אם אנחנו רוצים או לא בדיעבד .
זה אמור להיות ברור ומאד מציק שיש רשות לך או מבחינתי לכל אחד אחר לצלם תמונות שאני לא בוחרת להיות שותפה להן .