סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

צילומים בדאנג'ן

Tamashi Nawa​(שולט)
לפני 18 שנים • 29 במאי 2005
Tamashi Nawa​(שולט) • 29 במאי 2005
בעניין ההבזקים, באותה הזדמנות תבקשי גם מה DJ שיכבה את התאורה כי גם היא מבזיקה ומציקה גם לי בעיניים.

העובדה הפשוטה היא שעד היום, ללא יוצא מן הכלל, מצולמים אנשים, לא לפי הרצון שלי (הצלם) אלא לפי הרצון והבקשה שלהם בלבד. הרצון של הקהל! הרצון של המצולמים. הרצון של אורחי המועדון.
לכל מקום יש את הכללים שלו. אחד הכללים של המקום הוא שיש צלם אשר מצלם את מי שמבקש זאת ומעביר לידיו את התמונות. רק את מי שמבקש ואף אחד אחר מלבדו.
אם כללי המקום לא מוצאים חן בעינייך את לא חייבת להגיע אליו. באותה המידה את יכולה גם לבקש שאני אמחק את הזיכרון שלי ביציאה מהמועדון מחש שאולי אספר למישהו שאת היית שם. וגם לאסור על צילומים בכל איזור יפו מחשש שמישהו יזהה שאת צועדת או נוסעת בכיוון הכללי של המועדון.

העיקרון של הפרטיות הוא אכן חשוב ואני מסכים איתו. אבל לא כל העקרונות הם מעשייים ולעיתים כל אחד חייב להתפשר. מה לעשות, אבל ברגע שאת נמצאת במקום פומבי יש סכנת חשיפה, בדיוק כשם שאני פגשתי לא אחת במועדון אנשים שמכירים אותי מחיי היום יום. פומביות היא חשיפה, ואם את יוצאת ומוציאה את ההעדפות שלך למקום פומבי, את מסתכנת בחשיפה.
לא חשיפה מהתמונות, כי הרי העובדות מדברות בעד עצמן, אלא מהאנשים.

העובדה היא שלא קרה שום מקרה שאדם נחשף מהקהילה בשל תמונות שצולמו ע"י צלם המועדון (אני) ואילו קרו מקרים רבים של אנשים שנחשפו ע"י אנשים אחרים!

הפיתרון היחידי הוא לאסור כניסת אנשים למועדון.......
נוריתE
נוריתE • 29 במאי 2005
המלכה הכחולה כתב/ה:
באתר בדס"מ אחר, התקיים מפגש של הקהילה והיה שם צלם.
את התמנוות של המפגש פרסמו באתר תוך טשטוש פני כל הנוכחים, כולל אלו שברקע.

ייתכן שיש משהו במה שאתם אומרים. מי שחשוב לו, יכול לפנות לעמוס באתר של הדאנג'ן ולבקש שלא יהיו צלמים בכלל. אולי אם תהיה כמות מספקת של אנשים שיחתמו את כינויים שם, יתקיים "חוק" גורף.

באותו מקום גם עברו מאחד לאחד עם רשימה ושאלו אם הוא/היא רוצה שיפרסמו ום לטשטש פנים
וזה היה ארוע סגור לא ארוע כחלק מ...
מי ימנע ממני למשל, לשקר לגבי מצלמה בפלא ולצלם בלי שאף אחד יידע??
צריך להתחשב וחוק זה חוק בלי כיפופים כי אז זה לא חוק.אלא חוכא.
Tame
Tame • 29 במאי 2005
אם יש למועדון "צלם בית" שעושה זאת יותר כשירות לקהל ולא למען עצמו זה בסדר, כל עוד המועדון מתחייב על כך בעצמו שלא יעשה שימוש כלשהו בלתי מורשה (לא שאני לא סומך על אביס, אבל זה לדעתי יותר דיון היפותטי/תיאורטי מאשר דיון במקרה פרטי או אדם פרטי זה או אחר).

כמובן שאם התמונות איכשהו כן מוצאות את דרכן לא מצונזרות למקום כלשהו ברשת או לאדם כלשהו, על בעל המועדון לשאת באחריות מאחר והוא עיגן ב"חוקה" של המועדון שלו את האפשרות להכניס צלם בית בעודו מונע את האפשרות לכל צלם אחר להיכנס.
זיקית

ומעבר לזה..

זיקית • 29 במאי 2005
על אף שאני מניחה שאביס מכבד את פרטיותם של המצולמים - בכוונה או ברקע, וכמי שמקפידה ומבקשת תדירות לא להיות מצולמת לעולם, נושא הפלאשים מאוד מאוד מטריד ומרגיז.

כשאני מגיעה למפגש קהילתי (ואני מוציאה כאן מן הכלל אירוע יוצא דופן כמו טקס הקילור/הצעת נישואים של הפרודומים) כדוגמת הקומזיץ, אני רוצה לשבת ולהנות מהזמן שלי מבלי שיהיו סביבי פלאשים מעוורים כל הזמן.

לצילום יש זמן ומקום הולמים, או לחילופין, פרק זמן שצריך להיות קצוב ומינימלי של פוטו-אופים משעשעים ואז לאפשר לאלה שלא נהנים מזה להנות גם, בשקט.
tch​(נשלט)

Re: כן

tch​(נשלט) • 29 במאי 2005
מלכה מלקה כתב/ה:

ואני מראש אומרת שאני לא מוכנה שאהיה בפילם שלך ולא משנה לאן הוא הולך או לא הולך .
לא אתה אמור לקבוע בשבילי ולא בשביל אחרים .
אני מכירה אנשים שלא מגיעים למועדון כי הם לא רוצים חשיפה כל שכן שיצלמו שם .
ההבזקים של הפלאש מאד לא נעימים ומטרידים ויותר מזה גורמים לתחושה לא נוחה של "צילמו אותי בטעות או בכוונה ? "

אביס צר לי
אבל גם אם הכוונה טובה ואני מאמינה לך שאתה לא עושה שימוש לרעה בתמונות
אני ולא רק אני , כי יש עוד מספיק שלא רוצים להיות בתמונות הללו כלל מלכתחילה .
לא צריכים שתשאל אם אנחנו רוצים או לא בדיעבד .
זה אמור להיות ברור ומאד מציק שיש רשות לך או מבחינתי לכל אחד אחר לצלם תמונות שאני לא בוחרת להיות שותפה להן .

בדיוק,מסכים עם כל מילה.
מלכה מלקה​(אחרת)

אביס

מלכה מלקה​(אחרת) • 29 במאי 2005
בשביל הרקורד אני דיברתי אישית עם מישהו כמו שציינתי שמצא את תמונתו הלא מטושטשת ללא הרשאתו באינטרנט . אז יש פשלות .....

אתה מקצין את העניין וזה סבבה כי ככה מבהירים פואנטה אבל בין זה שאני בוחרת להיות במועדון לבין זה שאני בוחרת להיות בפילם שלך יש שוב הבדל גדול וצר לי לחזור על עצמי אבל לא אתה זה שתבחר בשבילי אם להצטלם שם על הדרך או לא .

לפי מה שאתה אומר אני מבינה שעמוס אומר שיש שם צלם באופן קבוע וזה אתה כרגע ומותר לך לצלם אנשים שמבקשים וזה חלק מהמקום ??
כי אם כן אני בטוחה שיש כאלו שזה ממש לא יראה להם שיש צלם וצילומים כחלק מהתפאורה המקומית .

ומה לעשות גם אם כוונתך טובה , ואתה מצלם מישהו שביקש אבל אני בדיוק עברתי ברקע אז אני נכנסתי לפריים שלך בלי שביקשתי .
ומן הסתם אתה לא מוחק אלף תמונות מתוך מה שאתה מצלם כי יש אנשים בכל מקום במועדון הצפוף .

בקיצור אם עמוס בוחר להגיד שיש צילום חופשי שלך במועדון ומי שלא מתאים לו שלא יבוא אני אשמח לשמוע את זה .
יהיה מפתיע קצת אבל אני אשמח לשמוע את זה ממנו (:

נ.ב
יקירי - זה ממש לא אישי אז שלא תיקח את מה שאני כותבת ממני כלפייך
זה משהו עקרוני לחלוטין ומהותי

מלקושה
Tamashi Nawa​(שולט)
Tamashi Nawa​(שולט) • 29 במאי 2005
תגובה עניינית:

א. תשאלי את האדם שדיברת איתו האם התמונה הבלתי מטושטשת שהוא ראה צולמה על ידי. אם לא, הרי את רק מחזקת את הטענה שאסור להרשות לאף אחד אחר מלבדי לצלם במועדון.
ב. את במקום פומבי וציבורי ובמקום פומבי וציבורי יש מידה מסויימת של חשיפה, בין אם תרצי זאת ובין אם לא.
ג. כללי הצילום אשר סוכמו עם עמוס הינם שבאופן כללי אין צילומים כלליים במועדון, למעט מקרים שבהם אנשים ספציפיים ביקשו לתעד אירוע ספציפי ולא הרחשות כללית. למשל אם מישהי ביקש שאצלם סאשן, אעשה זאת אולם אצלם רק את המשתתפים בסאשן לאחר שכולם הסכימו לזה, אולם לא אצלם את הקהל. ברוב המקרים גם אני מיידע ספציפית את עמוס על כל צילום וצילום ומקבל את אישורו, למעט מקרים בהם הוא אינו זמין ונוכח.
ד. במידת הצורך ואם יש אנשים ברקע מסיבות בילתי נמנעות, הרי הם כן ימחקו וגם אם מדובר ב15 פרצופים שונים לפני שהתונה תצא החוצה ממני.
ה. שוב - אין צילום חופשי שלי במועדון, אלא רק סצנות ספציפיות לפי בקשה של המצולם ואף פעם לא צילומי אנשים בקהל או רנשים בכלליות.

יוצא הדופן היחידי לכל האמור לעיל הוא כאשר ישנם אירועים פתוחים לציבור הרחב ולצלמים חיצוניים למשל בהופעת התליה עם הקרסים שהייתה במועדון שנכחו בה צלמים מכל העיתונים וצילמו כל מה שהתחשק להם.

כל הצילומים במועדון אינם בעבורי. אני לא מפרסם אותם או עושה בהם כל שימוש פרטי או ציבורי. התמונות היחידות שאני פירסמתי הינן של סאשנים שאני עצמי ביצעתי (ניתן לראות באלבום שלי) או צילומים כגון נעל, מגף או כדומה וזאת באישור של המצולמים לפירסום.
כל שאר התמונות המצולמות הינן בעבור המצולמים ואני מבצע זאת כשרות וטובה לאנשים ללא כל תמורה או תגמול.
נוריתE
לפני 18 שנים • 30 במאי 2005
נוריתE • 30 במאי 2005
אם כך שימחקו עוד חוק מחוקי המועדון מאלו שלא עמדו במיבחן הזמן והקהל.
ויודיעו בכניסה שלפעמים יש צלם ולפעמים לא
ושהאחריות היא על הניכנס
אז..
אולי יחזירו לאפנה את גם הברדסים וכיסויי הראש.
Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ}

צילומים במועדון וגילוי נאות

Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ} • 30 במאי 2005
לצערי, זהו ויכוח ישן.

אחת הסיבות שאני מעדיף להגיע למועדון לאירועים סגורים היא המדיניות שעמוס הציג לגבי צילומים ומצלמות.

כפי שהוא הסביר אותה (ואשמח להתעדכן אם חל בכך שינוי), עמוס רואה את המועדון כמקום ציבורי, ולכן הוא רשאי להזמין למקום צלמים ועיתונאים.

הוא הסביר שאיננו רואה כחובה להודיע מראש שהאירוע יכלול צלמים ו/או עיתונאים, אם כי לאחר שגיל ריבה ביצע אאוטינג של אדם מסוים מהקהילה במדורו בידיעות אחרונות, היו כמה אירועים שבהודעה עליהם נכתב שהאירוע יכוסה בתקשורת.

בעיני, מועדון שמיועד לקהל בדסמי צריך לכבד את הזכות של אנשים לפרטיות יחסית, ולהבהיר כיצד המועדון וכלליו דואגים לפרטיות זו - הרי ההחלטה על חשיפה במועדון מאוזנת על ידי כך שכל אדם שמגיע למועדון נחשף במידה שווה.

אין איזון שכזה כאשר תמונה שלי או שלך יכולה להתפרסם ברשת...

[ ולגבי התשובה של אביס - צלם מתוך הקהילה היא חוליה חשובה בשרשרת של הגנה על הפרטיות, אך יש צורך בחוליות נוספות - כגון ידיעה ברורה באילו כיוונים תצלם (גם על חשבון החופש האומננותי שלך) והודעה מראש על כך שהאירוע יצולם ולאיזה צורך. ]

ואם מישהו מחפש ללמוד מניסיונם של אחרים - אחת הקבוצות הבדסמיות בארה"ב נפגעה קשות כאשר אדם שהיה הצלם של אותה קבוצה במשך פרק זמן ארוך ונהנה מאמונם של חברי הקבוצה החליט לפרסם את העבודות שלו, בניגוד למדיניות הפרטיות של הקבוצה...
009​(אחר)
009​(אחר) • 30 במאי 2005
יופי אביס!

אוהב אותך בטרוף!

רק תעשה פחות פלאשים בזמן הסאשן כי זה מסנוון!

תמשיך לצלם בבקשה ..........ומי שלא רוצה להיות על הפילם שלך אנא מחוק אותו ..............אותי תצלם בכל פוזה אפשרית ותנציח את התמונות לדורות הבאים ...........לילדים ולנכדים..............
בקרוב מאד שני הבנים הגדולים שלי יתארחו במועדון ויהיו אורחיו של עבד הבית!כמובן שגם החברות היפיפיות שלהם יתלוו לאירוע .........הודעה מיוחדת תפורסם בעניין זה.
הגדול בן עשרים והשני בן 18...........אביס אחי תתכונן בבקשה לצלם גם אותם.............רק תשאל אותם לפני כן אם הם מסכימים להיות על הפילם שלך................ואני כבר רואה ומתאר לעצמי מה תהיה הודעתו הבאה של דן קאפ..............הוא הרי תמיד ימצא סיבה למה לא כדאי להגיע ומה לא טוב במועדון ומה כן טוב בשאר המועדונים בעולם..............אפשר לחשוב שהעיתונאים והצלמים ושאר אנשי התקשורת הרבים שפקדו את המועדון הגיעו אך ורק כדי לעשות אאוטינג לדן קאפ ולהפיץ את תמונתו ברשת.............