ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

צילומים בדאנג'ן

daniel222
לפני 18 שנים • 30 במאי 2005
daniel222 • 30 במאי 2005
אביס היקר
להלן מספר הצעות יעול

א. המעוניים להצטלם יתלוו אליך החוצה לצורך הצילומים.
ב. צילום יעשה ללא פלאש.
ג. הצילום יעשה עם המכסה על העדשה.

הקפדה על הסעיפים הנ"ל תבטיח שלא יהיה אפילו אדם אחד מונצח על הפילם ללא רצונו
ולא תאלץ להשקיע זמן יקר בטישטוש.

אם תרצה הצעות יעול בתחומים אחרים ,אני לשרותך.
icon_smile.gif
Tamashi Nawa​(שולט)
Tamashi Nawa​(שולט) • 30 במאי 2005
הצעות יעילות ביותר, אולם אני מציע לחדד אותן קצת

א. הצילומים יערכו בראש פינה
ב. הצילומים יבוצעו ללא מצלמה
ג. הצילומים יבוצעו גם ללא צלם

עוד משהו?
daniel222
daniel222 • 30 במאי 2005
אתה רואה, עם קצת רצון טוב ועיצות טובות הכל מסתדר.
אני מבין שאתה כבר לא צריך את המצלמה שלך,
תעביר אותה אלי בהזדמנות הראשונה.
מאסטר יקיר​(שולט)
מאסטר יקיר​(שולט) • 30 במאי 2005
מעניין, בכל פעם שיש שבוע שקט,
חייב מישהו להעלות איזו שאלה
שמעירה שרשורים מתים ממרתפיו האפלים של השעמום.

למישהו זה חדש שאביס מצלם במועדון?
למישהו זה חדש שהוא מצלם רק את מי שמוכן להצטלם??
למישהו זה חדש שהוא בודק פעמיים שכל המצולמים באקט המסויים מוכנים להצטלם???
למישהו זה חדש, שלמרות שקיבל את הסכמת כל הצדדים להצטלם,
הוא מבקש שוב ושוב אישור לשלוח את התמונות לכל הצדדים????

זה שהפלאש מבזיק, זה לא אומר שהוא מצלם את אלה העומדים מאחוריו!!!!

אנשים פותחים אלבומים בכל האתרים על מנת שיראו,
שיצפו ואולי אף ישכילו מן הרעיונות המועלים שם
והרבה מן התמונות, הן באדיבותו של אביס!

רבאק, אנשים!
תלכו לעשות בדסמ
ותפסיקו להתעסק בשאלה לאן כוּון הפלאש של אביס!!!

תבינו, כל ההצעות שלכם לא רלוונטיות!

כל פעם מנסים למצוא סיבה, מדוע לא להגיע למועדון.
מי שלא רוצה לבוא, גם המצלמה של אביס, אם לא תופעל,
לא תעזור!!!
Uranus
לפני 18 שנים • 31 במאי 2005
Uranus • 31 במאי 2005
בשלב מסוים הפסקתי לקרוא את ההתנצחויות הטבעיות כאן, אבל רק אגיב את דעותיי בכללי ולשני אנשים אגיב באופן ספיציפי.

בכללי, אני חושב שאם רשום ב"חוקי המועדון" שחל איסור על הכנסת מצלמות אז יש להקפיד על האיסור ולכבד את רצונם של אותם אנשים שרוצים פרטיות, על אחת כמה וכמה במקום בעל אופי כזה. מועדון הדאנג'ן אינו זירת קרנבל, ולמרות שכולם כאן חושבים ככה, זה גם לא מועדון חברים סגור. המועדון הינו מקום שבו אנשים בעלי נטיה מסוימת אשר יש להם עניין להסתירו מהחברה הקרובה או הרחוקה, באים לעסוק בתחום העניין בתחושת אנונימיות ועד כמה שאפשר - אינטימיות.

או לפחות ככה הייתי רוצה לחשוב.....
אני בטוח שהמקום מאבד המון קהל פוטנציאלי של אנשים העושים BDSM בגלל אופיו המאוד לא רציני של חבר'ה שבאים להריץ דאחקות וצחוקים.

הצילומים בעיניי מפריעים לאוירה, ומפריעים לדיסקרטיות שעבורי היא חלק מאוד מגרה ומלהיב ובלעסוק ב- BDSM. מה גם שהם מתרכזים לרוב על אנשים המוכרים לצלם, כלומר - בחבר'ה.

אביס, אני לא מבין דבר אחד, למה צריך "צלם הבית" במקום כזה ??? הייתי מבין שבפליי פארטי או מפגש פרטי אשר בו נפגשים חברים או אנשים שבאו לאחר הסכמה מראש על צלם, יגיע מישהו לצלם.
אבל מספיק שיש קומץ קטן של אנשים שזה מפריע להם, כדי להבין שזה לא ממש צורך אמיתי ויש להניח שרגשותיהם יפגעו יותר מאלו של הרוצים להצטלם.

009, דיברת כאן באופן מאוד ישיר ואמרת למי שלא מתאים שלא יבוא וכולי' ושאתה אוהב להצטלם ושאתה נהנה שהופעותיך מתועדות, אני מאוד מכבד את זה, אבל אמור לי, האם אתה כ"עבד הבית" משלם בין 50-80 שקל כדי להנות מכל הדברים הללו ? האם ההופעות שלך לא נועדו בשביל אותו קהל שבא למועדון ?
האם כ"עבד הבית" או "צלם הבית" המועדון נועד להיות "בית" שלכם בלבד. כי במחיר הכניסה שאנשים משלמים למועדון הם אינם רק אורחים בבית הזה אשר עליהם לנהוג בנימוס כלפי המארחים הם גם בעלי הדעות, הביקורת הבונה והם אלו המעצבים את הכיוון שאליו המועדון צריך לזרום.

אם אין הקפדה על פרטיות או לפחות תחושת פרטיות (שהיא בלתי אפשרית עם פלאשים כל שניה),
אז לאנשים שרוצים לעשות BDSM אין מה לחפש שם בדאנג'ן והמקום הופך כפי שכבר מזמן שמנו לב למקום המרכז: חבר'ה, אנשים שאוהבים להחשף וסקרנים מזילי ריר ולוטשי מבטים. בשביל אלו לא צריך מועדון, מספיק פאב, מצלמת אינטרנט או מועדון פיפ שואו.
Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ}

על פרטיות ורצינות

Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ} • 31 במאי 2005
אביס כתב:
ציטוט:
א. מתבצע במקרים של אירועים מיוחדים ופומביים, למעט מקרים ספציפיים שבהם מבקשים המבצעים לצלם סאשן ספציפי ויחודי ולא את הערב כולו שבו רק אני מצלם.
ב. מתבצע תוך הקפדה מאוד חמורה על אישור מפורש לפני הצילום.
ג. מתבצע בפועל.
ד. מתבצע. כמו כן, כפי שידוע לך, לא אני ולא מצלמתי הינם קטני מימדים ונסתרים ולכן בולטים ביותר ((גם בגלל הפלאש המעצבן שלי) ולכן כמעט ואין סיכוי שאצלם ואנשים לא יהיו ערים לכך.
ה. כל מי שחושש שבטעות צולם מוזמן להתבונן בתמונות בטרם יצאו מהמצלמה ולוודא כי לא נקלע בטעות לתמונה. כל זה מתבצע באופן קבוע.

והתגובות שלי (בסוגריים - ההצעות שהעליתי):
א. (לגבי הודעה מראש על אופי האירוע) לא ידועה לי התחייבות פומבית של מנהל המועדון שכל הזמנה של עיתונאים או צלמים לאירוע תלווה בהודעה מראש לקהילה, באותה צורה שבה מודיעים על כל אירוע (רשימות תפוצה והודעות בפורומים).
מההודעות שראיתי, ההתרשמות שלי היא שהמדובר בהודעה מראש באופן ספוראדי.
כמו כן, אני חוזר על כך - 009 ואביס אינם נציגים מוסמכים של בעל המועדון שהורשו להתחייב בשמו.

ב. (צילום של אנשים רק לאחר קבלת הסכמתם מראש) נהדר!
.

ג. (צילום נעשה בפינה המיועדת לכך, מול קיר, כך שאין צורך לעבור אחר כך על תמונות ולטשטש פנים של מי שנכנסו לפריים.)
האם אכן הוקצתה מראש פינה לצילום, כזו שכל מי שנמצא בה יודע שמצלמים בה, או שמא אתה מחפש כל פעם מחדש, בתוך הצפיפות של המועדון את המקום הפחות צפוף שיהיה קרוב למצולמים?
אם אכן הוקצתה פינה כזו, לא ברור לי כיצד יש צורך בטשטוש של פנים שתיארת את ההקפדה שלך עליו...

ד. (אשר הצילום הוא של מופע, כמו בבמה מרכזית, זוויות הצילום מוגדרות מראש, כך שמי שבוחרים לעמוד מול העדשה, יודעים על כך מראש - גם אם הדבר פוגע בחופש האמנותי)
האם אתה מתכוון לומר שלפני תחילת המופע מודיעים שהוא יצולם, ומוסבר מאיזו זוית הוא יצולם, כך שאנשים יוכלו להחליט האם הם רוצים להיכלל בפריים?

האם השרשור הזה לא התחיל בשאלה של אדם שהיה בערב השנה והאירוסין של דומי ופרודו, ושמדבריו משתמע שלא ננקטו צעדים שכאלו?

ה. כאן כבר בלבלת אותי, אביס - אם כל האמצעים שהזכרתי ננקטים לפי דבריך, מדוע צריך להיות לאנשים חשש?

===

ולגבי חוק הגנת הפרטיות - עצם הגדרת המועדון על ידי בעליו כמקום ציבורי מעלה סיכון די משמעותי לפרטיות של המצולמים.

מה יקרה ביום שבו אביס יחליט להציג את עבודותיו בתערוכה , בספר או למכור הדפסות לש צילומיו, כפי שמקובל בעולם הצילום האומנותי?

שימו לב מהו נוסח החוק להגנת הפרטיות בסעיפים הרלוונטיים:

פגיעה בפרטיות בצילומים
לפי סעיף 2 לחוק הגנת הפרטיות, פגיעה בפרטיות היא בין היתר:
"(3) צילום אדם כשהוא ברשות היחיד;
"(4) פרסום תצלומו של אדם ברבים בנסיבות שבהן עלול הפרסום להשפילו או לבזותו;
"(6) שימוש בשם אדם, בכינויו, בתמונתו או בקולו, לשם רווח".

פגיעה כזו, בלי הסכמת הנפגע, היא עוולה (עבירה אזרחית), ואם נעשתה במזיד, גם עבירה פלילית (סעיפים 1, 4 ו- 5 לחוק).

על-פי סעיף 18 לחוק, הפגיעה מוגנת אם נעשתה בתום לב (קרי: אם לא חרגה מתחום הסביר) באחת הנסיבות הבאות:
"1. ...
"2. ...
"(ה) הפגיעה היתה בדרך של צילום, או בדרך של פרסום תצלום, שנעשה ברשות הרבים, ודמות הנפגע מופיעה בו באקראי"

כלומר, הדרך החוקית היחידה שתעמוד למי מהאנשים שצולמו במועדון למנוע את פרסום תמונתם (או ליצר דיוק את המשך פרסום תמונתם) היא לטעון שהפרסום של התמונה נעשה בנסיבות שעלולות להשפיל או לבזות אותם./

אני מקווה שהמלכוד שבו אדם מהקהילה הנדרש להוכיח שפרסום תמונה שצולמה נעשה בנסיבות שעלולות להשפיל או לבזות אותו/ה ברור.

ותזכורת - תמונות כיום הן מדיה דיגיטלית. מהרגע שתמונה עלתה לרשת האינטרנט, אין למצולם או לצלם יותר שום יכולת לשלוט בתפוצה שלהם.
מי שמכיר את הסיפור על סרט הוידאו Star Wars Kid , שבו צולם ילד שמנמן המנהל קרב עם חרב אור ירוקה - יודע עד כמה אותו ילד נפגע מהפצה של הסרט , שזכה לפופולריות אדירה.

כך שצילום איננו שונה בהרבה מכתובת קעקע - את/ה יכולים לדעת אם אתם רוצים אותו כרגע, אך יש לו גם השלכות לטווח ארוך הרבה יותר.

[ בעיני, הפרטיות של מי שחפצים בה איננה נושא לגיחוך.
חבל לי שיש מי שבוחרים להגחיך את הנושא, גם אם אני מבין את המצוקה של מי שקשה להם לקרוא שרשור שכזה.
בינתיים, אין שום חוק או תקנה שמחייבים מישהו לקרוא כתיבה שאיננה מוצאת חן בעיניו... ]
Tamashi Nawa​(שולט)
Tamashi Nawa​(שולט) • 31 במאי 2005
משום מה, מוזר הדבר בעיני, שחלק (לא כולם) מהכותבים כאן אשר מביעים את דעתם באופן נחרץ כנגד הצילומים במועדון הם גם אלו אשר מבקשים בפועל להצטלם ולהוטים עד מאוד לקבל את תמונתם לאחר מכן.
כיצד זה יתכן שהם רוצים ומבקשים להצטלם, אבל לא מעוניינים שיערכו צילומים?
מאסטר יקיר​(שולט)
מאסטר יקיר​(שולט) • 31 במאי 2005
Abyss כתב/ה:
משום מה, מוזר הדבר בעיני, שחלק (לא כולם) מהכותבים כאן אשר מביעים את דעתם באופן נחרץ כנגד הצילומים במועדון הם גם אלו אשר מבקשים בפועל להצטלם ולהוטים עד מאוד לקבל את תמונתם לאחר מכן.
כיצד זה יתכן שהם רוצים ומבקשים להצטלם, אבל לא מעוניינים שיערכו צילומים?

נדמה כי אנשים ממהרים להגיב על שרשור
ויהי מה....
מתייפיפים כלפי חוץ
ובעצם... הם לא יוצאים מהכלל...