צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

המפגש שהיה ומסקנותיו (כלובי, קפוץ פנימה)

babydoll
לפני 18 שנים • 16 בספט׳ 2006

Re: תמיהה קטנה

babydoll • 16 בספט׳ 2006
Abyss כתב/ה:
האם אפשר להבין מדוע הפחד מגברים נתפס כלגיטימי, ואילו הפחד מנשים נתפס כפרנויה?

מדוע בכל פעם שמישהו מעלה את האפשרות שאולי הכוונות של נשים הן לא טהורות מיד הוא מואשם בפארנויה קשה ונשלח לקחת תרופות ואילו בכל פעם שאישה מערערת על היותם של גברים ראויים - החשש שלה מתקבל כלגיטימי ומובן?

ניסחתי לא טוב.
ההצעה לבקש שקיפות היא רק לגבי הליווי והיא תהיה ללא מגדר.
כלומר אם מישהו או מישהי מגדירים את עצמם כמלווים ויש תלונות מצד מי שליוו אותו המלווה מתחייב לאשר למי שליוו אותו לכתוב את התלונה בכלוב.

כל תלונה אחרת היא בכללים הרגילים.
הויתור הוא רק על קשר הליווי ולא על הסודיות בקשרים הרגילים.
אני הייתי מקבלת את ההערה של אביס.
הדוגמא של הדומים המסוכנים היא רק דוגמא.
T O M​(שולט)
T O M​(שולט) • 16 בספט׳ 2006
מייפל, זה לא סותר את דבריו של אביס.

גם נשים מעורבות בפעילויות של אלימות,שחיתויות,
הונאה, גניבה, רצח, תקיפה, שוחד וכו' וכו' ובכלל .

אז אמנם נכון שבקרב גברים ישנה יותר לגיטימציה לדברים הנ"ל אך
זה לא הופך נשים לסמל הטוהר או שאם היא אישה אז ניתן לסמוך עליה.
כל אדם והאופי שלו.

לא להפיל את כל צרות העולם על גברים.

נ.ב:
1 מתוך 3 הותקפה מינית?
קשה לי להאמין.

אולי הטרדות או הצעות מגונות ייתכן.
אבל תקיפה?

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך שבת ספט' 16, 2006 6:47 pm, סך-הכל נערך פעם אחת
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 16 בספט׳ 2006
מייפל כתב/ה:
אביס, אולי זה קשור לכמה עובדות קטנות במציאות שבה אנו חיים. עובדות שכמובן קל מאד להתעלם מהן אם רק מנסים.
למשל שאחת מתוך שלוש נשים עוברת תקיפה מינית (על ידי גברים).
אגב, גם גברים עוברים תקיפה מינית (שוב על ידי גברים אחרים). גם שם הסטטיסטיקות די מזוויעות- אחד מתוך עשרה.
אבל אל תתן לעובדות לבלבל אותך. חלילה.

זה נכון שבתחום האלימות הפיזית והמינית, יש הרבה יותר מקום לחשדנות כנגד גברים. מסכים.
אבל החשדות לכך שגם נשים לא יהיו נקיות מאינטרסים או ממניעים לא טהורים לא מתייחסים לאפשרות של תקיפה מינית מצדן. אם אני זוכר נכון את המחקרים שיצא לי לקרוא על אלימות של גברים ונשים (עבר זמן אבל נדמה לי שאני דווקא זוכר), נמצא שגברים לאו דווקא מפעילים יותר אלימות מנשים אלא אלימות שונה. האלימות של גברים כונתה "אלימות גלויה" - אונס, תקיפה, פציעה וכו'. האלימות של נשים כונתה "אלימות סמויה" - לרכל על אדם, להרוס את שמו הטוב, להפיץ שמועות, לתמרן, לתכך (יש מילה כזו?), לסובב את העניינים מאחורי הקלעים כך שאדם ייפגע. זו, כמדומני, האלימות שחשדות לגביה מועלים כאן.
אפשר להתווכח לגבי פוטנציאל ההרס של סוגי האלימות הללו, אבל נדמה לי שקשה שלא להסכים שעל שני המינים נמנים אנשים שאין להם כנפיים וגם לא כעכים שקופים.
מייפל​(לא בעסק)
מייפל​(לא בעסק) • 16 בספט׳ 2006
הייתי רוצה לבקש שמישהו יסביר לי מה זו שנאת הגברים הזו שאתם כל הזמן מדברים עליה.
למה היא קיימת, מה היא משרתת, מי לוקה בה ולמה?
מחכה להסבר מפורט ומנומק. בלי הסבר כזה הולכת ונבנית אצלי התחושה שמדובר בסיסמא יעילה שנזרקת לאוויר בכל פעם שאין משהו אחר לומר.
(כמובן אף אחד לא חייב להסביר לי שום דבר, אבל אני באמת רוצה להבין).
Tamashi Nawa​(שולט)
Tamashi Nawa​(שולט) • 16 בספט׳ 2006
מאוד פשוט מייפל

ברגע שאת אוטומטית מאמינה לכל האשמה או דבר שאישה אומרת לך בגלל שהיא אישה ומבלי להכיר אותה, אולם חוששת, ומקבלת בהסתייגות את דבריו של הצד הגברי - זוהי שינאת גברים.

הדברים מכוונים אלייך בגלל שאת שאלת ולא על מנת לציין כי את אכן לוקה בזה באופן אישי.
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 16 בספט׳ 2006
מייפל כתב/ה:
הייתי רוצה לבקש שמישהו יסביר לי מה זו שנאת הגברים הזו שאתם כל הזמן מדברים עליה.
למה היא קיימת, מה היא משרתת, מי לוקה בה ולמה?

זה כמו שנאת נשים, רק הפוך, לא? icon_smile.gif
בגדול, נדמה לי שהכוונה היא לראיה של "גברים" כחיות הומוגניות, מסוכנות, מדכאות. המין הגברי עשה קונספירציה לדכא, לתקוף ולהשפיל את המין הנשי ולשלוט בו, ואף גבר לא יכול להתנער מחברותו בקוןנספירציה הזו. כל גבר מונע משלושה מקומות: אגו, אשכים ושנאת הנשים שלו, ואת מרבית הפעולות הגבריות ניתן להסביר בכך. נשים הן לעולם מדוכאות וגברים לעולם מדכאים, וכך גם לעולם אשמים. את מה שגבר עושה הוא עושה לא כי זה הבן אדם שהוא, כי יש לו מערך סובייקטיבי של אמונות ודיעות ורגשות, אלא כי הוא גבר.

טענה לדוגמה: רק גברים תוקפים את היוזמה הזו. המין שלהם הוא השחקן המרכזי פה, ולא דיעותיהם המנומקות. למה? הם מגיבים מהאגו הפגוע שלהם, כי הם גברים. הם חוששים מאובדן שליטתם על נשים. ההתנגדות שלהם, חרף כל נימוקיהם, היא התנגדות להגנה על נשים מהאיום הגברי ולעובדה שנשים לא צריכות אותם. עוד דוגמה לדיכוי גברי ואלימות גברית טיפוסיים.

(הקצנתי לאורך כל התגובה הזו, אבל זו הרוח)
Belisana​(שולטת)

יופי

Belisana​(שולטת) • 16 בספט׳ 2006
נדמה לי שהתקדמנו שלב ובמקום להלחם עלו כאן כמה תהיות אמיתיות וסיעור המוחות כבר התחיל.

אתייחס קודם כל לנושא של שנאת גברים - סטטיסטית אכן גברים תוקפים יותר מנשים, אבל נכון - יש גם נשים מסוכנות. הליווי מוצע לכולן, גם לכאלה שנשלטות על ידי נשים ולא רק לאלה שנשלטות על ידי גברים.

למה לדעתי לא כולן/ם מתאימים לליווי: מסיבה פשוטה. נגיד שלסאבית א' יש חשבון אישי עם כמה וכמה דומים בקהילה - האם היא תתאים ללוות את הסאביות של אותם הדומים? אפשר לפתור את זה בגילוי נאות ברשימה. כל מתנדבת תהיה מחויבת לא ללוות סאביות של אקסים שלה, אבל זאת בהחלט נקודה למחשבה ולפיתוח.

בסיעור המוחות צריך לחשוב אם לפתוח את ההתנדבות לכולם או שחייבים בכל זאת להיות איזה שהם קריטריונים ואם יש קריטריונים מה הם יהיו ומי יחליט עליהם. במידה ויהיו - תגובש רשימת הדברים וההסתיגויות, הרשימה תפורסם ומי שיהיו לו הסתייגויות נוספות מהמתנדבות יוכל לומר אותן.

לגבי תגובתה של נריסה - יקירתי, אני לא מרגישה שום אי נוחות ממה שאת כותבת. במפגש נאמר על הכשרה דבר אחד ויחיד ועליו אנחנו ממשיכות לדבר - הכשרה אך ורק באופן עזרה לאנשים ולא שום דבר מעבר לכך. נכון, זה לא הקו החם ובכל זאת, כדי לעזור לאנשים צריך כמה כלים בסיסיים כמו ניטרול שיפוטיות, להבחין בין אמפתיה להזדהות וכו' אין שום כוונה להכשיר אף אחד לטיפול או לאמיתות אבסולוטיות כלשהן, פרט לכלי התמודדות עם מצבי יעוץ. מעבר לכך, כל אחת תביא את סגנונה האישי.
melody
melody • 16 בספט׳ 2006
ציטוט: כל מתנדבת תהיה מחויבת לא ללוות סאביות של אקסים שלה, אבל זאת בהחלט נקודה למחשבה ולפיתוח.

עלול להשתמע, שכל מערכת יחסים בין סאבית (מלווה) לאקס הסתיימה ברע וכי בכוונתה לפסול אותו, מסיבות לא רלוונטיות.
אבל מה אם כן יש סיבות ענייניות ?
מי יחליט מה רלוונטי ואיזו פגיעה פוסלת אותו ?
האם פגיעה נפשית "בלבד", פוסלת אותו על הסף ?
האם רק פגיעה פיזית ?
Belisana​(שולטת)
Belisana​(שולטת) • 16 בספט׳ 2006
העלית שאלות נכונות ומהותיות ואין לי כרגע תשובות. בדיוק על השאלות האלה והאחרות צריך לדון ולמצוא פתרונות יעילים. ברור שלא קשר נגמר רע ואם זה לא הובן - התכוונתי אך ורק לכאלה שנגמרו רע. את מוזמנת למפגש לענות על השאלות האלה איתנו.
השולט אור​(שולט)
השולט אור​(שולט) • 16 בספט׳ 2006
Tom. כתב/ה:
סליחה

הניסוח הנכון הוא את/הקבוצה.

הרי ברור לך שהקבוצה הזאת לא תייצג את הרוב הנמצא פה.

ואללה, שוב אתה יודע מה ברור לי? אתה יכול לכתוב מה ברור לך, לא מה שברור לי.