אחר צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

הבהרה

Queencie​(שולטת)
לפני 16 שנים • 3 במאי 2008
Queencie​(שולטת) • 3 במאי 2008
נילי – בין אם אני מסכימה איתך או שלא, רק על הכנות והיושרה אני מורידה בפנייך את הכובע.
אני מתלבטת ומתחבטת כבר כמה ימים אם ואיך להגיב, ואיך לומר את מה שיש לי לומר, כך שהדברים יובנו בדיוק כפי שאני מתכוונת לומר אותם. אני מקווה שהצלחתי.
מראש אומר שאין לי כוונה לפגוע באיש או אישה מבין אלה שהגיבו או לא הגיבו אין בדבריי שיפוטיות לגבי איש. כל אחד בוחר ומחליט בסופו של דבר לפי נטיית ליבו, מצפונו, חבריו, או אינטרסים אחרים שמנחים אותו בקבלת ההחלטות, לפחות אלה הנוגעים למקום ואופי הבילוי שלו.

מאחר ששושו והמלט היטיבו לנסח את דעתי בנוגע למהות הבעיה לא אחזור על הדברים שכתבו.
מבלי להמעיט בחומרת המעשה עליו ריצה רוני את עונשו, אני כאזרחית שומרת חוק, מבינה את המשמעות של גזר דין וריצויו, בדיוק כך. אדם פשע כנגד החברה, נשלח לרצות את עונשו ומשנסתיימה תקופת העונש הוא אזרח ככל האזרחים – כמוכם וכמוני.
לא, זה לא אומר שאני חייבת להרגיש בטוחה בחברתו, זה גם לא אומר שאני חייבת להעסיק אותו או לאפשר לו להרוויח רווחים מכספי, אבל על פשעו הוא נשפט פעם אחת. אפילו לבית המשפט אין אפשרות להעמידו לדין או להאשימו על אותה עבירה בשנית.

בתור מי שמרבה לבלות בנו לימיט, ובתור מי שהקימה בו לפני יותר משנה ליין של מפגשי קרוסדרסרים, אני יכולה לומר שמעולם לא הרגשתי תחושה של חוסר בטחון בקרבתו של רוני. אני יכולה להעיד בגוף ראשון ושלישי, על הנחישות של רוני למגר את תופעת ההטרדות המיניות על ידי נוכחים (מקרב הקהילה בין היתר!!) בתחומי המועדון – ועל הרגישות שהפגין בשנתיים שאני מכירה אותו לגבי נושא זה. לא אחד ולא שניים הורחקו מהמועדון לצמיתות על בסיס זה בלבד – ורבים מבין קוראי הפוסט הזה היו עדים לכך.
הלוואי ובעלי מועדונים אחרים היו מתייחסים לנושא זה בכזו רצינות ונחישות כפי שעשה זאת רוני. הלוואי ופושעי מין אחרים (וגם פה לא חסרים גם מבני הקהילה הממשיכים להסתובב חופשיים בינינו למרות פשעיהם הנוראיים) היו משלמים את עונשם על פשעיהם וחוזרים לחיים תקינים לאחר מכן.

את ליין המפגשים שהזמין אותי רוני לקיים במועדון אפשר אולי לראות כדבר פעוט וסתמי שאינו מעיד על אישיותו, וכבר הובעה ציניות מכוערת בתגובה לים שגם היא זכתה ליהנות מנדיבותו של רוני. אלא שמי שהיה בערבים אלה יודע שאין בהם ולו שמץ של רווח כלכלי, אין בהם כמעט עניין בדס"מי, וכל מה שנעשה עבור קיומם של מפגשים אלה, נעשה בהתנדבות וללא כוונת רווח כלשהו לקהל מצומצם וחריג שהתקשה במציאת מיקום מתאים לצרכיו. רוני הציע לי להשתמש במועדון ללא כל היסוס, וכשהיה ברור לכולם שלא יראה מכך שום רווח. ולא כאירוע חד פעמי, אלא כמפגש קבוע שכאמור מתקיים אחת לחודש מזה שנה ורבע.

לא תכננתי שזה יצא כמו עדות אופי לטובת רוני – אבל לאור העליהום לעיל – פשוט היה בי הצורך להציג גם את הצד השני של מטבע זה שנקרא רוני גלילי.
פרלין​(נשלטת){ש}
פרלין​(נשלטת){ש} • 3 במאי 2008
הבעיה שלי היא אחרת. לא מטרידה אותי העובדה שאנס מורשע יהיה בעליו של הדאנג'ן. זה לא העניין בכלל. הבעיה המוסרית שלי היא האם אני רוצה לשלשל כסף לכיסיו של אנס מורשע. ולזה אין לי תשובה.

אני באמת חושבת שאונס הוא פשע בעייתי יותר מפשעים אחרים. בעיני, החומרה שלו יכולה להקביל רק לרצח. מצד שני, כמובן שהייתי רוצה להאמין שאדם יכול להשתקם, שהוא אכן השתקם. אלא שאני לא בטוחה שזה מספיק לי, ההשתקמות הזו. אני לא בטוחה שלא הייתי רוצה שהוא ימשיך להענש שוב ושוב. אני לא בטוחה שאני לא רוצה שיפעלו סנקציות מין הסוג הזה דווקא על אנסים. יהיו "משוקמים" ככל שיהיו.

בחיי, אולי אני צדיקה יותר מהאפיפיור. לפעמים זה מגעיל אפילו אותי. בחיי, גם אני, ממש כמו נילי, רוצה להשתובב במסיבות הקהילה לבושה בגדים לא מספיק צנועים ויום אחר כך לשקר בשירשורים על כמה מדהים היה. זה הווי! אני רוצה להיות חלק!

אלא שלמרבה הצער אני לא אוכל לעשות את זה ולעשות שלום בנפשי. תקראו לזה צדקנות, תקראו לזה טיפשות, תקראו לי כשיש מסיבות פרטיות. אני לא הולכת לפרנס עבריין מין מורשע. זהו.

(אוף! אוףףףף!)
nerissa​(אחרת)
nerissa​(אחרת) • 3 במאי 2008
יש לי עוד הרבה דברים לעכל בנושא הזה..

אני מאלה שממש לא נחשבים. לא בליינית (מסיבות כלכליות) ומשתתפת זניחה באירועים.
לא מרגישה שיש לי שמץ של "זכות" להביע דיעה לכאן או לכאן. אני בכלל כוניפה, זקנה ודאבה שלא יכולה לבוא עם גרבי רשת ומחוך ולענג עיניהם של גברברים לוהטים. אמרתי - לא נחשבת.

זה הקטע שאתם יכולים לדלג לתגובה הבא..

אני בכל זאת רוצה לחלק מעצמי משהו:

לא מכירה את רוני גלילי. ביקרתי פעם אחת בנו-לימיט בהופעה של אוליב וידעתי שאני לשם לא אחזור. האווירה שם הפכה לי את הבטן (וזה היה ערב ונילי/אומנותי לחלוטין)

לגבי ההודעה שכף רגלו של רוני לא תדרוך בדנג'ן..

באמשלכם - הייתי מעדיפה שיהיה שם באופן קבוע.
כל ערב
שיבוא לבוש בלבן עם שלט גדול על הגב - "אני הוא רוני גלילי".
לא לבן. ירוק זוהר!

ושפרלין ומיינד ומייפל ואני וכל מי שחוותה אונס על בשרה ורוצה לבלות תגיע לשם.
ותסתכל לו בעיניים.
והוא יסתכל לנו בעיניים.

ואולי.. אולי החלפת המבטים ההיא תרגיע.. ונשים יפסיקו לפחד.. או שלא
ועברייני מין מורשעים יראו את התחושות של נשים בעיניים ויפנימו.. או שלא

אבל דברים יצאו החוצה ולא ישאררו בצללים או דחוסים במאות אותיות כתובות.

לא רוצה לעלות על בריקדות
רוצה לבלות כשאני יכולה
רוצה להאמין שיש "הזדמנות שניה" בעולם. (אולי בשביל עצמי)
רוצה להאמין שאפשר "לחזור בתשובה"
רוצה להאמין שנשים שהותקפו מינית תוכלנה מידי פעם לשחרר את הנשימה העצורה, לרדת מהבריקדות, להירגע ואולי לסלוח

אולי אני רומנטית יותר מידי

אני רק יודעת שאני לחלוטין מעדיפה את רוני גלילי גלוי וחשוף שם במועדון, עם כל האחוזים שלו בהישג יד. הכי באור שאפשר..
כדי שכל בליין שם יוכל אישית לתלוש לו את הזין מהמקום אם יעז אפילו לנשום על מישהי נגד רצונה.

דווקא להשאיר אותו בצללים מפחיד אותי יותר.
עלומה​(אחרת)
עלומה​(אחרת) • 3 במאי 2008
mind games כתב/ה:
כמה דברים -

*קטה - אם אין לך משהו חכם לומר עדיף לשתוק. התגובה שכתבת לי מבזה אותך בלבד. כנראה שאם היה לך משהו יותר חכם לכתוב לזכותו של רוני כבר היית כותב אותו, לא?

*עלומה - הייתי מביאה לך את ההגדרה המילונית של "התנשאות" ו"טמטום" אבל אני חושבת שלתגובות שלך מגיעה התייחסות אחת - התעלמות (את מוזמנת לחפש את ההגדרה המילונית של זה. הרי את בין כה תחפשי אותה ותנסי להטיח לי אותה בפנים ואח"כ תעשי פרצוף מתמם).

*המלט - בתור אזרחית כללית אני קודם כל אשה וגם - פמיניסטית, מתנדבת במרכז סיוע לנפגעות תקיפה מינית, בדס"מית ועוד כמה דברים. בתור כל אלה אני לא יכולה לראות את עצמי מבלה במועדון בדס"מי שהבעלים שלו הוא אנס (ולא מעניין אותי אם בעלותו מסתכמת ב-1% מהמועדון) ובטח ובטח שלא יכולה לקרוא לו הבית שלי.

אם החלטת להתעלם למה היתה כל ההקדמה הזו?
לגבי הצדקנות- אני בטוחה שאת גם נגד טרור ועדיין אוכלת במקדונלדס.
צדקנות

תכונתו של הצדקן, יושר מוגזם, צדיקות מופרזת, חסידות יתרה, קנאות, אדיקות, פנטיות, התלהבות
נילי ונילי
נילי ונילי • 3 במאי 2008
עלומה כתב/ה:
mind games כתב/ה:
כמה דברים -

*קטה - אם אין לך משהו חכם לומר עדיף לשתוק. התגובה שכתבת לי מבזה אותך בלבד. כנראה שאם היה לך משהו יותר חכם לכתוב לזכותו של רוני כבר היית כותב אותו, לא?

*עלומה - הייתי מביאה לך את ההגדרה המילונית של "התנשאות" ו"טמטום" אבל אני חושבת שלתגובות שלך מגיעה התייחסות אחת - התעלמות (את מוזמנת לחפש את ההגדרה המילונית של זה. הרי את בין כה תחפשי אותה ותנסי להטיח לי אותה בפנים ואח"כ תעשי פרצוף מתמם).

*המלט - בתור אזרחית כללית אני קודם כל אשה וגם - פמיניסטית, מתנדבת במרכז סיוע לנפגעות תקיפה מינית, בדס"מית ועוד כמה דברים. בתור כל אלה אני לא יכולה לראות את עצמי מבלה במועדון בדס"מי שהבעלים שלו הוא אנס (ולא מעניין אותי אם בעלותו מסתכמת ב-1% מהמועדון) ובטח ובטח שלא יכולה לקרוא לו הבית שלי.

צדקנות

תכונתו של הצדקן, יושר מוגזם, צדיקות מופרזת, חסידות יתרה, קנאות, אדיקות, פנטיות, התלהבות

בבקשה לא להאכיל את הטרול
נילי ונילי
נילי ונילי • 3 במאי 2008
עלומה כתב/ה:
mind games כתב/ה:
כמה דברים -

צדקנות

בבקשה לא להאכיל את הטרול
daLord

יש פה תחושה של התלהמות שיצאה משליטה

daLord • 3 במאי 2008
אנשים אתם צריכים להבין שלאף אחד מכם כולל אני אין זכות לשפוט אדם.
אפילו אם יש פה עורכי דין/שופטים בפוום הזה, ללא שום הליך משפטי צודק אין שום בסיס לכל מה שנאמר, וכל קריאה נגד אנס זה או אחר היא שום דבר מלבד התלהמות חסרת בסיס.

אני לא מכיר את הסיפור ואת הרקע,אבל קראתי בשרשור הזה הרבה פעמים את צירוף המילים "עבריין שהורשע", אם אכן הוא הורשע בית הדין קבע את עונשו, ובכך גם קבע את חירותו!!!
מכאן והלאה כל התייחסות לעניין שוות ערך למשפט שדה, ולהתלהמות לא רלוונטית.

וכמו שאני מכיר מערכות פורומים/שיחות אינטרנט למיניהם קל נורא להוציא דברים מפרופורציה..
אנשים אוהבים את האקשן והדרמה ואומרים דברים שיש מצב בלהט הרגע ויתחרטו בעתיד.. בכל אופן כשלחלק מהאנשים זה סתם שרשור שנועד להפיג שיעמום והדרמה הזו מעוררת בהם אטרקציה זמנית, לחלק אחר הנושא מהותי וממש פוגע.. אם בעשייה,בפרנסה,בכבוד עצמי,בזכות להתקיים.

אז לעניננו, רוני של הנו-לימיט שהיה עד היום אדם אהוב ומכובד בקהילה, נשאר אותו אדם ולא השתנה ביום שבו השירשור הזה התחיל.
הנו-לימיט היה מקום שאנשים אהבו לצאת אליו ולהיות בו (ברור שעם יוצאים מהכלל) ורוני תמי היה שם והשרה אווירה חיובית ותחושה של בטחון שיש שם אבא ואמא שאפשר לפנות אליהם בכל מקרה שקורה.
ואם למישהו יש בעיה על היותו מורשע בעברו, הרי שהבעיה אמורה להיות רק מתוך פחד שדבר כזה לא יקרה שוב בסביבה שבה אותו אדם נמצא, ועל זה באה התגובה כי רוני לא יהיה נוכח במקום, וזו התגובה היחידה שאדם יכול לקבל ולהיות בטוח שמקרה כזה לא יקרה בסביבתו. (זו תגובה הרבה יותר רצינית מכל סנגור שיגיד שהוא ערב לכל התנהגות מצד כל אחד)..
ואם הבעיה היא האם לאדם בעל רקע של אנס מורשע יש זכות להחזיק מועדון כזה או אחר? מי אתם שתשפטו? אתם לא מבינים שעצם המחשבה הזו מעוררת אנרכיה ופגיעה במדינה הזו, פגיעה במוסד המשפטי בארץ, ואני ארחיק לכת... פגיעה בדמוקרטיה.

לאור התגובה הארוכה הזו אני אסכם, עד כמה שהבנתי מההודעות פה רוני הוא אדם שהורשע ושילם את עונשו לחברה, מבחינה משפטית הוא אדם חופשי. אין סכנה שמקרה כזה ישנה מכיוון שהקדים תרופה למכה והודיע שהוא לא יהיה נוכח במקום. ואין לאף אחד זכות לשפוט אדם זה או אחר על סמך תחושת בטן במדינת חוק דמוקרטית כמו ישראל.
עלומה​(אחרת)
עלומה​(אחרת) • 3 במאי 2008
נילי ונילי כתב/ה:
עלומה כתב/ה:
mind games כתב/ה:
כמה דברים -

צדקנות

בבקשה לא להאכיל את הטרול

טרול?
למה?, כי דעתי בצורת הגשת הדברים אינה תואמת לדעתך?
אם אתם מאמינים שהתגובות והמעשים היומיומים שלכם פחות זוועתים מהמעשה של אותו אדם, רוני גלילי, אתם טועים.
אתם רוצים צדק?, רוצים התיחסות אמיתית?
אני בטוחה שלא תשיגו אותם בשבירת הכלים, ובכתיבת טרול, ומה מאכיל אותך, נילי ונילי?
בננה?.
במקום להתלהם, תמצאו דרך שיקשיבו לכם, לא שיצחקו עליכם או ישתיקו אתכם, יתעלמו אולי...
ההכפשות שלכם לא נותנות ולא משיגות דבר.
את הפוסט הזה אפשר להמשיך בלי סוף, בשורה תחתונה לא השגתם כלום ורק בגלל הצורה שהחלטתם להתנהל.
kinga@gps​(שולטת)

בקיצור ...מתי אירוע הפתיחה

kinga@gps​(שולטת) • 3 במאי 2008
מחכים בקוצר רוח
ולגבי הדיון המקיף שנערך כאן
כל אחד יפעל על פי אמות המידה שלו ויחליט ....
אנחנו נבוא !
המלט

Re: יש פה תחושה של התלהמות שיצאה משליטה

המלט • 3 במאי 2008
daLord כתב/ה:

ואם הבעיה היא האם לאדם בעל רקע של אנס מורשע יש זכות להחזיק מועדון כזה או אחר? מי אתם שתשפטו? אתם לא מבינים שעצם המחשבה הזו מעוררת אנרכיה ופגיעה במדינה הזו, פגיעה במוסד המשפטי בארץ, ואני ארחיק לכת... פגיעה בדמוקרטיה.

אני מסכים עם הרוח הכללית של הדברים שלך, רק נראה לי שפספסת את הבעיה. ברור
שיש לו זכות כמו שיש לכל אדם אחר זכות. זו לא הבעיה, ור' את השאלות הפותחות את
הפוסט של שושו.