בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

"השקר הגדול"? : בדס"מ ומונוגמיה - האם זה עובד

עידו 36
לפני 14 שנים • 23 ביוני 2009

"השקר הגדול"? : בדס"מ ומונוגמיה - האם זה עובד

עידו 36 • 23 ביוני 2009
אחרי התלבטויות רבות אני מעלה לדיון ציבורי - את נושא הדו קיום ( או האי קיום ) של יחסי שליטה ומונוגמיה וזוגיות.
האם יחסי שליטה מתקיימים ( אם בכלל ) בהצלחה בתוך הזוגיות? או האם במציאות יחסי שליטה מתממשים בצורה מוצלחת יותר מחוץ לזוגיות - בין אם בבגידה או כחלק מזוגיות פתוחה ( ברשות בני הזוג ) או רק בין פרטנרים שהם עדיין לא בזוגיות?

אני לגמרי מודע לכך שיהיו אנשים רבים שלא ירצו להחשף ...בין אם זה פרטנרים שבוגדים אחד בשני, ובין אם זה אנשים ( בעיקר גברים ) שבאופן טבעי מציעים יחסים מונוגמיים של שליטה בעוד שהמציאות היא אחרת לגמרי..אני מאמין שאני אקבל רק אחוזים בודדים של תגובות מקרב כל מי שהיה רוצה להשתתף בדיון..
אני יכול כבר מראש לחשוף את דעתי האישית - אני מאמין שכל נושא המונוגמיה ויחסי השליטה הוא תעלול גברי ( גם אם הוא לא מתוך כוונת זדון ) על מנת למשוך נשים לתוך מסגרת שלעולם לא תוכל להיות מונוגמית או להפןך לזוגיות ( כלומר לקשר שליטה ) . נשים - לצערם של רוב הגברים - משחקות ( לרוב ) את התפקיד הטבעי - המושך למסגרת מונוגמית שבבסיסה המיניות מתועלת לכיוון הקמת משפחה, בעוד שבפועל, במציאות, אני מאמין שאפילו הן יודו בכך שרוב יחסי השליטה המוצלחים יותר שהן חוו קרו עם פרטנרים שהם לא בני זוגם לחיים.
הדברים מתקשרים לנושא שכתבתי עליו בפרופיל בעניין נושא בדסמ והקשר אל הסקס הטבעי - כלומר הסקס שנקרא כאן "ונילי" המוביל באופן טבעי לילודה.
אני מבקש מאד שוב להדגיש - המטרה היא לא לעורר שדים מריבצם או להרגיז - אלא לנהל דיון
ענייני ומאיר עיניים בעניין יחסי שליטה ומונוגמיה וזוגיות - האם זה עובד, האם זה מספק, והאם בסופו של דבר ניתן אולי לגרום לאיזה שינוי ביחס האידאליסטי, החד מימדי, והכאילו מובן מאליו בקרב אנשים כה רבים כאן בקהילה - למונוגמיה..

תגובה

Gold Dust Woman​(שולטת) • 23 ביוני 2009
היי עידו.
לאחר שקראתי והפכתי במה שכתבת ומתוך ניסיון אישי שלי- אני נוטה שלא להסכים איתך לחלוטין. נכון שעם גברים שלא הכרתי או שלא היו בני זוג שלי היה אלמנט של ריגוש, וגם תכני הבדס"מ שהיו שם היו לחלוטין אחרים. אבל אין לזה תחליף בעיני למה שאני רואה כדבר האמיתי בשבילי.
מה שנכון עבורי ועבור בן זוגי היה קודם כל להיקשר נפשית האחד לשני. כן, רצינו להכיר ואנחנו עדיין במסע הזה, ובדרך כמעט שכחנו שהכרנו בכלוב. אבל מצד שני, חוויות הבדס"מ שלנו זורמות בצורה כל כך עדינה ונעימה. האמון שאנחנו רוחשים האחד לשני רק מעצים את החוויה ומקל עלינו את ההתמסרות האחד לשני.
אני לא אשתין על בן הזוג שלי, לצורך העניין, כי זה לא הקטע שלו. אבל אעשה לו דברים אחרים שגם הוא אוהב וגם אני.
    התגובה האהובה בשרשור
עידו 36
לפני 14 שנים • 23 ביוני 2009

וישס -

עידו 36 • 23 ביוני 2009
כה לחי! קודם כל שמח שהגבת..
לפי דבריך אפשר להסיק שקשרי בדס"מ בשבילך מתחלקים ל2 ובצורה מאד קיצונית:
קשר ( אחד בלבד ) שהוא "נפשי" יותר וקשרים ( מספר ) שהיו יותר בעלי אופי בדסמ"י בלבד.
אתה לא חושב שניתן לנהל קשר שיהיה גם בעל אופי ריגשי ועדיין לא זוגיות קבועה?
האם זה היה יותר מדי בשבילך מבחינה ריגשית לנהל 2 מערכות במקביל?
תודה,
עידו
SaTyR​(מתחלף)
לפני 14 שנים • 14 ביולי 2009

מעניין...

SaTyR​(מתחלף) • 14 ביולי 2009
עידו... אני לא בדיוק מבין למה הסקת שבדסמ לא מתקיים בתוך הזוגיות, הרי רוב הבדסמ ה"אמיתי" (הגירשיים כי, מי באמת יודעicon_wink.gif מבוסס על אמון... ואיזה אמון יש לך בין אנשים זרים וכד'...

ולמה בכל זאת מעניין? בגלל הבסיס... אני מניח שיש קטע של אנשים עם ראש פתוח (בדסמ, הומואים, פטישיסטים וכד' וכיו"ב) שכבר באיזושהי דרך רואים את עצמם (לדעתי כמובן) קצת מעבר ל"סתם סקס". ועקב כך (וכנראה עוד מיליוני דברים- הרי מתוסבך האדםicon_smile.gif יש הרבה מאוד ריגוש מעבר לאותו "סתם סקס" או במצב שהבאת, אותם המערכות יחסים (שיכולות בשלב מסויים להפוך ל"סתם מערכות יחסים"- כמו בעצם בכל דבר ממושך)....

טוב נראה לי שחפרתי, ואפילו יש לי עוד, אבל היה נראה לי מענייןicon_smile.gif icon_smile.gif icon_smile.gif

נ.ב. כמובן לא פסלתי את מה שאמרת... פשוט, יש ויש...
חתול צללים​(לא בעסק){Cypris}
לפני 14 שנים • 15 ביולי 2009
התחושה שלי היא שלזוג שמורכב משני מתחלפים, או משולטת ונשלט יש סיכוי יותר טוב לכונן זוגיות טובה לאורך זמן, כאשר במקרה כזה קשר מונוגמי לא רק שלא יגרע מאלמנט השליטה אלא יעצים אותו ויכניס בו עומק.
לעומת זאת, בזוגות של שולט ונשלטת, נראה לי שיש בהחלט משהו בטענה שהועלתה כאשר מדובר בזוג עם ילדים. אני מנחש שלא מעט שולטים ימצאו עצמם מתקשים להכאיב באמת לנשלטת שלהם (גם אם היא מבקשת ממש יפה) ברגע שהיא שינתה סטטוס והפכה לאם ילדיהם.
עידו 36
לפני 14 שנים • 15 ביולי 2009

שובינזם טהור

עידו 36 • 15 ביולי 2009
חתול צללים :
ציטוט: התחושה שלי היא שלזוג שמורכב משני מתחלפים, או משולטת ונשלט יש סיכוי יותר טוב לכונן זוגיות טובה לאורך זמן, כאשר במקרה כזה קשר מונוגמי לא רק שלא יגרע מאלמנט השליטה אלא יעצים אותו ויכניס בו עומק.
לעומת זאת, בזוגות של שולט ונשלטת, נראה לי שיש בהחלט משהו בטענה שהועלתה כאשר מדובר בזוג עם ילדים. אני מנחש שלא מעט שולטים ימצאו עצמם מתקשים להכאיב באמת לנשלטת שלהם (גם אם היא מבקשת ממש יפה) ברגע שהיא שינתה סטטוס והפכה לאם ילדיהם.

ומה לגבי הקושי של השולטת ( האמא הטרייה) להכאיב לנשלט ( האבא הטרי ) ?
הטענה שלך שוביניסטית להחריד - מכיוון שמשתמע ממנה ששולטים מכאיבים לנשלטותיהם יותר חזק מאשר שולטות מכאיבות לנשלטיהן. אתה באמת חושב ככה?
נשמע לי שאתה מפספס את העיקר - מה היא באמת הסיבה האמיתית לפגיעה באיכות יחסי השליטה בתחומי הקשר זוגי?
לא חושב שהסיבה היא מידת הרחמים היותר גבוהה שחש השולט לנשלטת שלו ( או השולטת לנשלט שלה, כאמור זה ממש אדיוטי לחשוב שיש הבדל בין המינים בעניין זה) ואם כבר - לדעתי גם בקשר שליטה שהוא לא זוגי השולט או שולטת נדרשים לרמה גבוהה מאד של רחמים - גם כאשר הפרטנרים שלהם לא פרטנרים זוגיים.
הסיבה העיקרית לכך שיחסי שליטה יתקעו במסגרת זוגית מונוגמית היא הפגיעה ברמת הריגוש המיני במערכת יחסים שהיא צמודה ויומיומית.
זאת הטענה בעצם - זאת טענה שאנשים רבים ( בתרבות שלנו ) מתקשים להתמודד אתה משום שהיא נוגדת את "ה"יסוד הקיומי עליו ( כביכול ) מושתתת המערכת המונוגמית ( "היסוד הקיומי" המופרך הזה הוא הפריחה ( כביכול!! )של המיניות בתוך המסגרת המונוגמית).
חתול צללים​(לא בעסק){Cypris}
לפני 14 שנים • 16 ביולי 2009

Re: שובינזם טהור

עידו 36 כתב/ה:

הטענה שלך שוביניסטית להחריד - מכיוון שמשתמע ממנה ששולטים מכאיבים לנשלטותיהם יותר חזק מאשר שולטות מכאיבות לנשלטיהן. אתה באמת חושב ככה?

קודם כל, יש לציין שגם אחרונת הפמניסטיות הרדיקליות לא תטען שגברים ונשים הם שווים (גם אם קיים ביניהם שיוויון זכויות). לנשים יש רחם ולגברים יש עוד כרומוזום, רוב הנשים יצליחו יותר מגברים במשימות שמצריכות מולטי טסקינג ורוב הגברים יצליחו יותר מנשים במשימה שמצריכה כוח פיזי.

ולעצם העניין, אני לא חושב ששולטים מכאיבים יותר מאשר שולטות, אבל אני כן מנחש שיש הרבה יותר מקרים בהם השולט יתקשה להמשיך ולהתייחס ברמה הבדסמית אותו דבר לאישה שנשאה את ילדם המשותף ברחמה במשך 9 חודשים.
donkishot​(שולט)
לפני 14 שנים • 23 באוק׳ 2009

donkishot​(שולט) • 23 באוק׳ 2009
חתול צללים כתב/ה:
עידו 36 כתב/ה:

קודם כל, יש לציין שגם אחרונת הפמניסטיות הרדיקליות לא תטען שגברים ונשים הם שווים (גם אם קיים ביניהם שיוויון זכויות). לנשים יש רחם ולגברים יש עוד כרומוזום, רוב הנשים יצליחו יותר מגברים במשימות שמצריכות מולטי טסקינג ורוב הגברים יצליחו יותר מנשים במשימה שמצריכה כוח פיזי.

ולעצם העניין, אני לא חושב ששולטים מכאיבים יותר מאשר שולטות, אבל אני כן מנחש שיש הרבה יותר מקרים בהם השולט יתקשה להמשיך ולהתייחס ברמה הבדסמית אותו דבר לאישה שנשאה את ילדם המשותף ברחמה במשך 9 חודשים.

נקודה מעניינת icon_smile.gif
מישלי
לפני 14 שנים • 2 בנוב׳ 2009

הבעיה שלי היא...

מישלי • 2 בנוב׳ 2009
זה מקובל שגבר לא יאמין במונוגמיה, זה אפילו יהיה לגיטימי.
אבל זה לא מקובל שאשה תחשוב כך...

מכל כך הרבה שיחות עם גברים, מסתמן,
שהם שמחים לשמוע שאני לא מונוגמית ושיהיה לי בסדר שיגעו בנשים אחרות,
אבל זה לא בסדר להם שגבר אחר (מלבדם כבני זוג שלי) יגע בי.

כן, בעיה... icon_rolleyes.gif
AngelFire​(שולט)
לפני 14 שנים • 4 בנוב׳ 2009

AngelFire​(שולט) • 4 בנוב׳ 2009
חתול צללים כתב/ה:
עידו 36 כתב/ה:

זה בשבילי לא קיים הרי אחרי הכל אנחנו השולטים מענגים את הנשלטת במעשינו, הנשלטת רוצה וצריכה את הכאב והשליטה.
אני לא רואה מצב בו לא אוכל לגרום עונג לאישה אותה אני אוהב בעיקר אם היא אם ילדי.