סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

השפלות

Here And There​(נשלטת)
לפני 14 שנים • 29 באוג׳ 2009
Here And There​(נשלטת) • 29 באוג׳ 2009
ציטוט: אני לא רואה איך אפשר להנמיך אדם במעשים בלי לפגוע בביטחון העצמי שלו. אני לא חושב שמישהיא (או מישהוא) שבוחרת להתמסר היא נחותה ממי שהתמסרה אליו. העובדה שאני צייד יותר טוב ממך לא עושה אותך נחותה ממני. רק אומר שאת ציידת פחות טובה. אני לא חושב שיש הבדל מעמדות, רק הבדל העדפות. בושה היא חלק בלתי נפרד מהמילה השפלה. לא כל השפלה גורמת לבושה אבל בין הרגשות האלו יש קשר הדוק.

מה הקשר בין להשפיל לבין לפגוע ברגשות?
בהנחה שהיא שם מרצון והיא יודעת שזה במסגרת משחק תפקידים, והוא לא אומר לה דברים שנועדו לפגוע ע"י נגיעה בתחומים שרגישים לה, למה שתפגע מזה?
לא הבנתי את האנלוגיה לצייד וניצוד, מה הקשר?
לגבי עניין ההשפלה והבושה, כנראה שלא נגיע להסכמה בנידון, כי אני לא חושבת שיש בהכרח קשר ביניהם.

ציטוט: השפלה קשורה באיך אנחנו תופסים מעשה כלשהוא ולא במעשה עצמו. אנאלי בעיניי רבים הוא מעשה משפיל. הוא כזה רק כי הם תופסים אותו ככזה. לזיין אותם בתחת פוגע בערכם מסיבות שונות ומשונות. בסופו של דבר השפלה תמיד תהיה קשורה בצורה ישירה להערכה עצמית. אי אפשר להשפיל אדם שאין לו הערכה עצמית.

אני מסכימה שישנם מצבים מסוימים שההגדרה שלהם כמשפילה היא סובייקטיבית, וזה במיוחד בבדס"מ, מצד שני, אתה לא יכול להגיד שאין מצבים שבו נעשים דברים במטרה להשפיל, בעיקר כהם נעשים מתוך מקום של ניצול סמכות ותלות, לא משנה איך אתה מגדיר השפלה.
Here And There​(נשלטת)

*תיקון טעות.

Here And There​(נשלטת) • 29 באוג׳ 2009
התכוונתי לאמר שאתה לא יכול להגיד שאין דברים שאתה יכול להגדיר כמשפילים לא משנה מה ההגדרה שלך להשפלה, בעיקר כשמדובר במעשים שנעשים מתוך ניצול סמכות ותלות.
astaro
astaro • 29 באוג׳ 2009
ציטוט: לא הבנתי את האנלוגיה לצייד וניצוד, מה הקשר?

אני רואה במעמד הצייד ניצוד ההיסטורי שלנו חלק מהסיבה שנשים רבות אוהבות גבר שמסוגל "להכניע" אותן. אם אני יכול להכניע אותך אני כנראה יכול להכניע גם צבי ולהאכיל אותך ואת הצעצעים, משם לדעתי זה מגיע.

ציטוט: מה הקשר בין להשפיל לבין לפגוע ברגשות?
בהנחה שהיא שם מרצון והיא יודעת שזה במסגרת משחק תפקידים, והוא לא אומר לה דברים שנועדו לפגוע ע"י נגיעה בתחומים שרגישים לה, למה שתפגע מזה?

לגבי עניין ההשפלה והבושה, כנראה שלא נגיע להסכמה בנידון, כי אני לא חושבת שיש בהכרח קשר ביניהם.

אנחנו משתמשים במשמועיות שונות לאותה המילה. השפלה היא פעולה פוגענית, זאת ההגדרה שלה. אם אדם עושה מעשה שאדם אחר נהנה ממנו והאדם הנהנה לא נפגע ולא מורד כתוצאה מהפעולה אני לא רואה איך אפשר לקרא לזה השפלה.

חיפשתי בפוסט אם אמרת מה הגדרה שלך להשפלה. אומנם סיפקת מס' דוגמאות למעשים אבל בשום שלב לא אמרת למה את תופסת את הדברים האלו כמשפילים. מה עושה אותם משפילים בעינייך?

דבר שפוגע הוא לא בהכרח דבר רע, פגיעה בהרבה מקרים יכולה להוביל לגדילה, צריך לשים לב למקומות כואבים.
נוריתE
נוריתE • 29 באוג׳ 2009
פיה,את בתשובה האחרונה שלך כבר לקחת את כל הנושא למקומות הלא טובים בבידיסמ, אילו שאף אחד לא ואף אחת לא רוצים להגיע אליהם. הניצול. יש בבידיסמ אלמנטים רבים שיחשבו בעיני לא מביני דבר לניצול ופגיעה, אנחנו צריכותוצריכים לדעת "ללכת בין הטיפות" ולהגדיר לעצמנו את הנקודה שבה כל הקטע כבר מחמיץ את המטרה שלשמה היגענו לכאן ונכון שיש כאלו שמתמשים בבידי למטרות שלא לשמן התאספנו כאן,אבל זה כבר נושא לדיון אחר לחלוטין. ניסנו להגדיר ולהסביר, מה עושה לנו טוב ומה לא, וזה ברור שמה שעושה טוב לאחת יכוללהחשב כגבול בל ייעבר לאחרת ולא משנה מה "דרגת הקושי" שלו. אבל כולנו יכולים להסכים שכזה מגיע לרמת ניצול ציני ומרושע ללא התחשבות, זה הגבול האחרון וזה כבר לא הבידיסמ שבו אנחנו רוצים לעסוק, ואצל כל אחת ואחד ,שוב, הגבול הוא שונה.

ואסטרו? "דבר שפוגע אינו בהכרח,דבר רע " ???
נו נו?
כל המטרה שלנו פה היא להנות, גם מהדברים ה"משפילים" כביכול, סתרת אתעצמך, מצד אחד,אתה אומר שמה שלא אצל כל אחד ההגדרות להשפלה הן אותן הגדרות ,וזה נכון ומצד שני אתה מדבר על פגיעות, פגיעה,זה תמיד,דבר רע, ברגע שאתה מרגיש שמישהו פוגע בך מכוונה או אפיל בהסח דעת,מה שלדעתי אצלנו ,זה יותר גרוע, ההסח דעת וחוסר ההתחשבות וההבנה,ואתה לא נהנה מיזה. ולא משנה מה האקט ולא משנה שאצל אחר זה לא ייחשב ל"פגיעה".

זאת בדיוק הנקודה שכאן. אם זה עושה לך טוב, אתה לא תחשוב את זה למשפיל ופוגע ואם זה עושה לך רע, זה בדיוק מה שיקרה, אתה תושפל תיפגע ולא תרצה לחזור לזה.
Truth Seeker

השפלה מול שליטה

Truth Seeker • 29 באוג׳ 2009
קשה לי להתחבר להשפלה מילולית. אני לא רואה את עצמי קורא למישהי בשמות ומתכוון לזה, או חלילה אומר דברים פוגעים. למילים יש הרבה כח, והן משאירות את ההשפעה שלהן על השני הצדדים. בסה"כ שולט צריך להרגיש סוג של חום אבהי כלפי הנשלטת שלו, ולא בוז וזלזול.

לעומת זאת, השפלה שהיא תוצר לוואי של מעשים, היא לדעתי דבר בלתי נמנע בסשן. להיות קשורה ע"י הגבר שלך, להיבעל על ידו בכח בתנוחות שמנגישות את הגוף שלך אליו, לעבור אונס אוראלי או לספוג ממנו הצלפות. ההשפלה כאן היא תוצר בלתי נמנע, וגם די חיובי - אם עושים את זה נכון.
astaro
astaro • 29 באוג׳ 2009
ציטוט: אסטרו? "דבר שפוגע אינו בהכרח,דבר רע " ???
נו נו?
כל המטרה שלנו פה היא להנות, גם מהדברים ה"משפילים" כביכול, סתרת אתעצמך, מצד אחד,אתה אומר שמה שלא אצל כל אחד ההגדרות להשפלה הן אותן הגדרות ,וזה נכון ומצד שני אתה מדבר על פגיעות, פגיעה,זה תמיד,דבר רע, ברגע שאתה מרגיש שמישהו פוגע בך מכוונה או אפיל בהסח דעת,מה שלדעתי אצלנו ,זה יותר גרוע, ההסח דעת וחוסר ההתחשבות וההבנה,ואתה לא נהנה מיזה. ולא משנה מה האקט ולא משנה שאצל אחר זה לא ייחשב ל"פגיעה".

אני אסביר. פגיעה שנעשת בכוונה לפגוע היא דבר רע. מתוך האופי של מה שכולנו כאן אוהבים לעשות נובאת מציאות שבה אנשים נפגעים לפעמים. גם השולט הכי רגיש ומקשיב ומקסים אם ישחק מספיק משחקי קצה אם זוגתו בשלב זה או אחר יש סיכוי סביר שהיא (או הוא) יפגעו. לגבי הגבולות הברורים להגדיר מראש זאת לא בעיה. מחטים, ביזאר... זה לא לטעמי. אבל מה קורה כשנשלטת מסתדרת נהדר עם המלה זונה אבל לפתע קוראים לה שרמוטה, מילה שמחוברת אצלה למשהוא אחר ודווקא זה יפגע בה. ההתמודדות אם נקודות מהסוג הזה תגדיר האם הפגיעה הייתה רעה או טובה. מתוך מקום כזה מעבר לעובדה שניתן ללמוד על הנשלטת ולהבין נקודות שהן רגישות אצלה מסיבות אלו ואחרות ברגע שהנקודה זוהתה עולה השאלה של למה הנקודה הזאת דווקא כואבת.מתןך מקום כזה ניתן להגיע לגדילה והתגברות על כאב ואז הפגיעה המקורית אל אף העובדה שהייתה כואבת לא הייתה רעה כי שני הצדדים גדלו ולמדו מהמקרה.

המציאות של העולם הזה היא שתמיד קיים סיכוי ללכת רחוק מידי, הרי אם לא הייתה סכנה כלשהיא זה לא היה מרגש. למה אנשים עושים ספורט אתגרי? רק כי הוא מאתגר וכיף? לא, גם בגלל שקיימת סכנה. אני חושב שאדם שעוסק בבדס"מ צריך להיות מודע לסכנות שקיימות בתחביב (דרך חיים) שלו ולדעת איך להתמודד איתן בצורה הטובה ביותר. אנשים שעושים להטוטנות עם סכינים מבינים שקיים סיכוי שאחד מהם ידקר. בשלב זה או אחר כנראה שאחד מהם יפגע בצורה יותר או פחות קשה. מה שחשוב זה לדעת איך לעצור דימומים וליסגור פצע ואיך לזהות את הטעות שגרמה לפגיעה ולהסיק את המסקנות הנכונות ממנה.

אני האחרון שיתווכח אם זה שהמטרה כאן היא להינות, אני בבדס"מ כי זה כיף לי. אני לא סדיסט ולא מזוכיסט אבל אני מכיר בעובדה שכשמשחקים באש מישהוא אלול להפגע ומתוך הכרה בסכנות הקיימות אני מכין את עצמי בצורה הטובה ביותר שאני יכול להתמודד עם המצבים האלו וללמוד מהם.
אחותופל
אחותופל • 29 באוג׳ 2009
nurit כתב/ה:
פגיעה,זה תמיד,דבר רע, ברגע שאתה מרגיש שמישהו פוגע בך מכוונה או אפיל בהסח דעת,מה שלדעתי אצלנו ,זה יותר גרוע, ההסח דעת וחוסר ההתחשבות וההבנה,ואתה לא נהנה מיזה. ולא משנה מה האקט ולא משנה שאצל אחר זה לא ייחשב ל"פגיעה".

זאת בדיוק הנקודה שכאן. אם זה עושה לך טוב, אתה לא תחשוב את זה למשפיל ופוגע ואם זה עושה לך רע, זה בדיוק מה שיקרה, אתה תושפל תיפגע ולא תרצה לחזור לזה.

דברי בשם עצמך.
את מכלילה וחבל.
יש בעולם כאלו שכן ירצו להיפגע, להיות מושפלות עד עמקי נשמתן וגם יהנו מזה. וירצו לחזור על זה.
תתפלאי.
בלוסום​(לא בעסק)
בלוסום​(לא בעסק) • 29 באוג׳ 2009
אחותופל כתב/ה:

דברי בשם עצמך.
את מכלילה וחבל.
יש בעולם כאלו שכן ירצו להיפגע, להיות מושפלות עד עמקי נשמתן וגם יהנו מזה. וירצו לחזור על זה.
תתפלאי.

אני חושבת שאת שוב מבלבלת בין המושגים השפלה ופגיעה. אם משהו נראה לי לא פוגע, לא אראה בכך השפלה. וכן, יש נשים שאוהבות להיות מושפלות עד עמקי נשמתן, וזה לגמרי בסדר בשבילי, אבל באותה נשימה, אני מסיבה את תשומת לב האנשים פה, שיש גם נשים שלא, וגם זה - לגמרי לגמרי בסדר! וזה שיש פה נשים שנמשכות להשפלות זה דבר אחד, אבל לבוא ולומר שכולן חייבות לאהוב משהו רק כי חלק מהנשלטות פה אוהבות אותו - לי זה חורה.

ואחותו - אני לא אומרת כאן בשום פנים ואופן שזה מה שאת אומרת. לקחתי את החלק הראשון מדברייך והמשכתי איתו למקומות שלי, קיי? (:
אחותופל
אחותופל • 29 באוג׳ 2009
גורת חתולים סוררת כתב/ה:
אחותופל כתב/ה:

דברי בשם עצמך.
את מכלילה וחבל.
תתפלאי.

אני חושבת שאת שוב מבלבלת בין המושגים השפלה ופגיעה. אם משהו נראה לי לא פוגע, לא אראה בכך השפלה. וכן, יש נשים שאוהבות להיות מושפלות עד עמקי נשמתן, וזה לגמרי בסדר בשבילי, אבל באותה נשימה, אני מסיבה את תשומת לב האנשים פה, שיש גם נשים שלא, וגם זה - לגמרי לגמרי בסדר! וזה שיש פה נשים שנמשכות להשפלות זה דבר אחד, אבל לבוא ולומר שכולן חייבות לאהוב משהו רק כי חלק מהנשלטות פה אוהבות אותו - לי זה חורה.

תודה רבה על המחשבה שלך - אבל אני לא מתבלבלת בין המושגים השפלה ופגיעה (לא "שוב" ולא לראשונה). אני דיברתי על הפגיעה דווקא, לא משנה מה ההשפלה (אם בכלל) שיצרה אותה.

ודבר שני, מי אמרה שכולן חייבות לאהוב משהו? בטח לא אני... אולי תקראי שוב?
בלוסום​(לא בעסק)
בלוסום​(לא בעסק) • 29 באוג׳ 2009
אחותופל כתב/ה:
גורת חתולים סוררת כתב/ה:
אחותופל כתב/ה:

דברי בשם עצמך.
את מכלילה וחבל.
תתפלאי.

תודה רבה על המחשבה שלך - אבל אני לא מתבלבלת בין המושגים השפלה ופגיעה (לא "שוב" ולא לראשונה). אני דיברתי על הפגיעה דווקא, לא משנה מה ההשפלה (אם בכלל) שיצרה אותה.

ודבר שני, מי אמרה שכולן חייבות לאהוב משהו? בטח לא אני... אולי תקראי שוב?

ללא ספק לא אמרת את זה קודם, פשוט המשכת קו שאחרים התחילו, לכן התיחסתי לדברייך כאילו התחילו
להאמר לפני כן.