צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

עוזרד: למה , לכל הרוחות, אין פה פורום סגור לדומים (שולטים )

אדון בועל בתשוקה
לפני 14 שנים • 11 ביוני 2010

יהיה הגון... ואם מופרז לדרוש מכם הגינות, אז לפחות מעט הגיון

אדון בועל בתשוקה • 11 ביוני 2010
לפני שאתם מחליטים אם אתם בעד או נגד הדברים שלי... לפחות לנסות להבין אותם ולא ליחס לי דברים שמעולם לא טענתי....
Lakshmi​(נשלטת)
Lakshmi​(נשלטת) • 11 ביוני 2010
RIR כתב/ה:
PussyeL כתב/ה:
little pet כתב/ה:
RIR כתב/ה:
PussyeL כתב/ה:
...ולא שאני פמניסטית חלילה...
למה חלילה, מה רע בלהיות פמיניסטית?

לא רע,סתם לא אסתטי

פמניזם זה מרדנות מטופשת.

אני חושבת שעברתי את גיל המרדנות..
פמיניזם זה לא מרדנות, בטח ובטח שזה לא מטופש.
פמיניזם פירושו להאמין בשיוויון זכויות וחובות לנשים ולגברים. למעשה, כל אשה שמקדמת את עצמה, אשה שעובדת מחוץ לבית, אשה שרוכשת השכלה גבוהה - היא פמיניסטית.

בולשיט שיוויון זכויות, פמניסטיות לא מאמינות בשיוויון זכויות,

פמניסטיות מאמינות בזכויות גרידא.

כשזה מגיע לזכויות הגבר, פתאום יש התנערות מאחריות "שוויון זכויות"
או כשזה מגיע לחובות שמגיעות עם "הזכויות שמקבל הגבר" , שוב התנערות מאחריות "שוויון זכויות"

אז אני אומרת לך בלי להסס, פמניסטיות זה בחורות שרוצות לקבל גם את הזכויות שמקבלים הגברים, אבל עם אותן זכויות שמגעיות לנשים- בקיצור, נשים חמדניות.

זה ל-א שוויון זכויות
מאדאם קירי​(שולטת){אהובי המתו}
PussyeL כתב/ה:

או כשזה מגיע לחובות שמגיעות עם "הזכויות שמקבל הגבר" , שוב התנערות מאחריות "שוויון זכויות"

אז אני אומרת לך בלי להסס, פמניסטיות זה בחורות שרוצות לקבל גם את הזכויות שמקבלים הגברים, אבל עם אותן זכויות שמגעיות לנשים- בקיצור, נשים חמדניות.

זה ל-א שוויון זכויות
ראית ודאי שטרחתי לכתוב "שיוויון זכויות וחובות". זה שיש פמיניסטיות קיצוניות לא אומר שאין פמיניסטיות מתונות.
מאוד מפריע לי כשאשה כותבת "אני לא פמיניסטית או משהו". בעיני, זו נסיגה של ממש בכל מה שהשיגו הנשים לפנינו. לעמוד על הזכויות שלך זה רע? להאמין, שאם את אשה את זכאית לרכוש השכלה ולצאת לעבודה בדיוק כמו גבר - זה רע? להיות זכאית להביע את דעתך "למרות" שאת אשה - זה רע? כי אם כן, אז להיות פמיניסטית זה רע.
להיות פמיניסטית, למרות מה שחלק חושבות, לא אומר להאמין בכך שלגברים ולנשים יש אותן יכולות פיזיות או רגשיות. זה גם לא אומר שעלייך לטשטש כל הבדל בין גברים לבין נשים. להיות פמיניסטית מדבר על הזכות החוקית ועל הלגיטימציה של שני המינים להיות מי שהם ולעסוק במה שירצו לעסוק.
המהפכה הפמיניסטית עוזרת לשני הצדדים: לנשים היא עוזרת, משום שהיא מאפשרת לנו לעשות ככל העולה על רוחנו. לגברים היא עוזרת - מאותה הסיבה בדיוק, למען האמת. נשים לא מחויבות להיות שבריריות ושתקניות, גברים לא מחוייבים להיות חסונים ואסרטיביים. כמובן, אין מניעה שאשה תהיה עדינה ושברירית ושגבר יהיה חסון ואסרטיבי, אבל בזכות המהפכה הפמיניסטית שני הצדדים מרגישים פחות מחוייבים להתנהג בצורה זו.
Lakshmi​(נשלטת)
RIR כתב/ה:
PussyeL כתב/ה:

זה ל-א שוויון זכויות
ראית ודאי שטרחתי לכתוב "שיוויון זכויות וחובות". זה שיש פמיניסטיות קיצוניות לא אומר שאין פמיניסטיות מתונות.
מאוד מפריע לי כשאשה כותבת "אני לא פמיניסטית או משהו". בעיני, זו נסיגה של ממש בכל מה שהשיגו הנשים לפנינו. לעמוד על הזכויות שלך זה רע? להאמין, שאם את אשה את זכאית לרכוש השכלה ולצאת לעבודה בדיוק כמו גבר - זה רע? להיות זכאית להביע את דעתך "למרות" שאת אשה - זה רע? כי אם כן, אז להיות פמיניסטית זה רע.
להיות פמיניסטית, למרות מה שחלק חושבות, לא אומר להאמין בכך שלגברים ולנשים יש אותן יכולות פיזיות או רגשיות. זה גם לא אומר שעלייך לטשטש כל הבדל בין גברים לבין נשים. להיות פמיניסטית מדבר על הזכות החוקית ועל הלגיטימציה של שני המינים להיות מי שהם ולעסוק במה שירצו לעסוק.
המהפכה הפמיניסטית עוזרת לשני הצדדים: לנשים היא עוזרת, משום שהיא מאפשרת לנו לעשות ככל העולה על רוחנו. לגברים היא עוזרת - מאותה הסיבה בדיוק, למען האמת. נשים לא מחויבות להיות שבריריות ושתקניות, גברים לא מחוייבים להיות חסונים ואסרטיביים. כמובן, אין מניעה שאשה תהיה עדינה ושברירית ושגבר יהיה חסון ואסרטיבי, אבל בזכות המהפכה הפמיניסטית שני הצדדים מרגישים פחות מחוייבים להתנהג בצורה זו.

ה"אמונה הפמניסטית" לפחות נכון להיום היא שנשים יכולות לעשות מה שגברים יכולים לעשות.

אני לא חושבת שזה נכון, אני לא חושבת שאישה יכולה לעשות מה שגבר יכול לעשות ולהפך, גם גבר לא יכול לעשות מה שאשה יכולה לעשות

זה לא אומר שגברים טובים יותר או נשים טובות יותר, אני פשוט חושבת שלכל אחד יכולות שונות.
PussyeL כתב/ה:
ה"אמונה הפמניסטית" לפחות נכון להיום היא שנשים יכולות לעשות מה שגברים יכולים לעשות.
אז זהו, שלא. הטענה היא שלנשים ולגברים צריכות להינתן בדיוק אותן האפשרויות. למשל, כפי שציינתי קודם: הזכות לרכוש השכלה, הזכות לצאת לעבודה.
מה עם זכות הצבעה לנשים? האם את חושבת כי מן הראוי שאשה לא תצביע? אני מרשה להעצמי להניח שהתשובה שלילית. עכשיו, אמרי נא לי: האם העובדה שאת מאמינה שלנשים מגיעה זכות הצבעה בדיוק כמו לגברים, גוררת שאת מאמינה כי אין שום הבדל, פיזי או אחר, בין גברים לבין נשים? כי אני די מתקשה למצוא את הקשר.
למתעניינים:
http://tinyurl.com/3ymmqsu
פרלין​(נשלטת){ש}
פרלין​(נשלטת){ש} • 11 ביוני 2010
אני חושבת שאין ממש קשר בין איך שפמיניזם מצטייר למה שהוא באמת.

יחסי ציבור גרועים? מנגנון השתקה פטריארכלי שקר כלשהו? אין לי מושג. יחסי כוחות הם דבר שמשתנה באיטיות מרגיזה ועובד בעיקר על הפנמה.

גם לי זה מפריע כשאשה אומרת שהיא לא פמיניסטית, בעיקר כי זה נראה לי לא הגיוני בשום צורה. כמעט לעולם אותה אשה "לא פמיניסטית" תתברר כאחו שילינג פמיניסטית דה-פקטו ברגע שתתחילי לחקור אותה.

ובקשר לעניין של פמיניסטיות חמדניות... אלוהים ישמור, ילדה! לפעמים אני מרגישה שאת ואני גרות בשני עולמות שונים, כי המושגים שלך ואיך שאת רואה את הדברים כל כך משונים בעיניי.

זכויות של גברים בלי חובות של גברים?
מה הן בדיוק אותן חובות גבריות שמקנות זכויות גבריות?
על מה את מדברת?
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 11 ביוני 2010
RIR כתב/ה:
PussyeL כתב/ה:
אז זהו, שלא. הטענה היא שלנשים ולגברים צריכות להינתן בדיוק אותן האפשרויות. למשל, כפי שציינתי קודם: הזכות לרכוש השכלה, הזכות לצאת לעבודה.
מה עם זכות הצבעה לנשים? האם את חושבת כי מן הראוי שאשה לא תצביע? אני מרשה להעצמי להניח שהתשובה שלילית. עכשיו, אמרי נא לי: האם העובדה שאת מאמינה שלנשים מגיעה זכות הצבעה בדיוק כמו לגברים, גוררת שאת מאמינה כי אין שום הבדל, פיזי או אחר, בין גברים לבין נשים? כי אני די מתקשה למצוא את הקשר.
למתעניינים:

אז זהו, שגם כן לא. כלומר כן, תיאורטית ובזרמים מסוימים, אבל לא, מעשית, תודעתית ועל פי הקולות שצועקים הכי חזק ואותם בדרך כלל שומעים, כשכל קונטרה מושתקת בארסיות.

ל"פמיניזם", רעיון יפה ביסודו, קרה מה שקרה למושגים אחרים, כמו "פטריוטיזם". הם יכולים להיות חיוביים ונחמדים - פשוט שוויון ואחווה או פשוט אהבת הארץ שלך על יושביה, אבל השתלטות עוינת של אקסטרימיזם, מהאקדמיה לשיח הציבורי לאקטיביזם שלילי וחוזר חלילה, רוקנה אותם כמעט מהתוכן המקורי והותירה אותם עם משמעות אחרת לגמרי: לא אהבת הארץ, אלא קנאות לה ושנאה למה שמחוץ לה. לא שוויון לנשים וגברים, אלא התקרבנות נשית והאשמת הגברים וה"גבריות" בכל חולי עלי אדמות בכלל, ובכל כשלון הכי קטן ואישי של כל אישה באשר היא בפרט.

כשפוסיאל ואחרות אומרות שהן לא פמיניסטיות, חלילה, הן מתכוונות לסוג השני, זה שתחת אצטלת הפמיניזם משמש נשים להשתלחות מרושעת בגברים ועוד יותר מכך בנשים שמעזות לא להתאים עצמן לקודים שלהן, אלא לחשוב בעצמן מה מתאים להן. בעיני עצוב לשמוע אישה אומרת שאינה פמיניסטית (חלילה), לא מפני שזוהי נסיגה לאחור, אלא מפני שזה מראה באיזו מידה הצליחו הקיצונים, כהרגלם, להשחית רעיון יפה וחשוב.
Master Bruce
Master Bruce • 11 ביוני 2010
זאלופון כתב/ה:
RIR כתב/ה:
PussyeL כתב/ה:
למתעניינים:

אז זהו, שגם כן לא. כלומר כן, תיאורטית ובזרמים מסוימים, אבל לא, מעשית, תודעתית ועל פי הקולות שצועקים הכי חזק ואותם בדרך כלל שומעים, כשכל קונטרה מושתקת בארסיות.

ל"פמיניזם", רעיון יפה ביסודו, קרה מה שקרה למושגים אחרים, כמו "פטריוטיזם". הם יכולים להיות חיוביים ונחמדים - פשוט שוויון ואחווה או פשוט אהבת הארץ שלך על יושביה, אבל השתלטות עוינת של אקסטרימיזם, מהאקדמיה לשיח הציבורי לאקטיביזם שלילי וחוזר חלילה, רוקנה אותם כמעט מהתוכן המקורי והותירה אותם עם משמעות אחרת לגמרי: לא אהבת הארץ, אלא קנאות לה ושנאה למה שמחוץ לה. לא שוויון לנשים וגברים, אלא התקרבנות נשית והאשמת הגברים וה"גבריות" בכל חולי עלי אדמות בכלל, ובכל כשלון הכי קטן ואישי של כל אישה באשר היא בפרט.

כשפוסיאל ואחרות אומרות שהן לא פמיניסטיות, חלילה, הן מתכוונות לסוג השני, זה שתחת אצטלת הפמיניזם משמש נשים להשתלחות מרושעת בגברים ועוד יותר מכך בנשים שמעזות לא להתאים עצמן לקודים שלהן, אלא לחשוב בעצמן מה מתאים להן. בעיני עצוב לשמוע אישה אומרת שאינה פמיניסטית (חלילה), לא מפני שזוהי נסיגה לאחור, אלא מפני שזה מראה באיזו מידה הצליחו הקיצונים, כהרגלם, להשחית רעיון יפה וחשוב.

גנבת לי את המילים מהפה. יא מניאק.
Lakshmi​(נשלטת)
זאלופון כתב/ה:
RIR כתב/ה:
PussyeL כתב/ה:
למתעניינים:

סחטיין על הניסוח הברור.
זאלופון כתב/ה:
אתה כמובן צודק (כמו תמיד. או כמו כמעט תמיד. או כמו לפעמים.) זו בדיוק הנקודה שלי: להמחיש לפמניסטיות שהן כן כאלה, ועל הדרך להסביר שלא מדובר במילת גנאי.

זאלופון כתב/ה:
...לא שוויון לנשים וגברים, אלא התקרבנות נשית והאשמת הגברים וה"גבריות" בכל חולי עלי אדמות בכלל, ובכל כשלון הכי קטן ואישי של כל אישה באשר היא בפרט.
זה, פחות או יותר, הדבר הכי לא פמיניסטי שאפשר לעשות. כמו בעניין "חזקת הילד": מקומם אותי מאוד, שנשים הקוראות לעצמן "פמיניסטיות" סבורות שטובת הילד היא שהוא ישהה עם האם. איפה השיוויןו פה?
ונשים שמאשימות גברים בכל דבר הן ההיפך מפמיניסטיות. אם הן היו פמיניסטות אמיתיות, הן היו נאבקות כדי לחולל שינוי.

זאלופון כתב/ה:
בדיוק בגלל זה חשוב לי להעמיד דברים על דיוקם. ברגע שיותר נשים תצהרנה על עצמן שהן פמיניסטיות, כך תעלה קרנו של הפמיניזם האמיתי (לפחות אמיתי בעיניי). ברגע שיותר נשים הדוגלות בשיוויון זכויות וחובות תתחלנה לקרוא לעצמן "פמיניסטיות", המילה הזו תפסיק להיתפס בכמילת גנאי ותתחיל לקבל את הכבוד הראוי לה.