אחר צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

מאגר ביומטרי

timna
לפני 10 שנים • 5 ביולי 2013
timna • 5 ביולי 2013
רז78 כתב/ה:
לפני שאתה אומר שמישהו מדבר שטויות לפחות תגבה את עצמך,
בוודאות משנת 2005 מאגרי המידע של הצבא (כולל טביעת האצבע) נסרקו למחשב.
(אם אני זוכר נכון, צילומי השיניים משמשים לזיהוי חללים)

רז, מלכתא, אני ממש לא מדבר שטויות. ציינתי לגבי הצבא עשור ומחצה לערך? זה אפילו פחות ממה שהערכתי... טביעות אצבע משמשות לשימושים שונים בהתאם לתפקיד, והרשת היא לא המקום להרחיב על כך.

בכל המדינות שציינת מדבריו של יורם אורן, יש *תעודות* ביומטריות, שלהן איש אינו מתנגד. בכמה מהן יש מאגר?? ויורם אורן, לידיעתך, הוא גורם בעל אינטרס - הוא מייעץ למשרד הפנים בעניין המאגר. הטענות שלו, אגב, שמייצגות את עמדת משרד הפנים והרשות שוות בדיקה - האם בכל המדינות שציין עדיין יש פרויקטים ביומטריים או שמא הם בוטלו/נעצרו?

ומכסיקו? בוליביה? אכן מדינות עם מסורת דמוקרטית מפוארת. והדוגמה ה"נפלאה" של הודו - הודו כבר שנים מתנהלת כמדינה אוטוריטרית עם אכיפת חוק מושחתת. ממש דוגמה נפלאה.
מלכתא
מלכתא • 5 ביולי 2013
Porza11 כתב/ה:

והרשת היא לא המקום להרחיב על כך.

.

בזה אתה צודק...
הדורבנים​(נשלט)
הדורבנים​(נשלט) • 5 ביולי 2013
James Bondage כתב/ה:
אני נגד.

לא שיש לי אשליות לגבי הפרטיות שלי בפני הממשלה שלי: בלחיצת כפתור המשטרה מקבלת מספק הטלפון הסלולרי שלי דייוח מדויק לגבי איפה הטלפון הסלולרי שלי היה בכל דקה בעשר השנים האחרונות (בדיוק של עשרה מטרים, בערך). וגם את כל האסמסים, המספרים שהתקשרתי אליהם, שהתקשרו אלי, ואני מניח (אבל לא יודע) שגם הקלטה של השיחות.

*אבל*, נכון להיום לסוכן של שירותי הבטחון האיראניים עדיין לא קל לזהות ישראלי ברחוב בתאילנד אם אותו ישראלי לא צועק בעברית.

ברגע שהמאגר הביומטרי ידלוף (והוא ידלוף - כמו כל מאגר ממשלתי בעבר, ומי שחושב שהפעם יש להם מושג מה הם עושים, שיקרא את www.haaretz.co.il/captain/net/1.2059794 עשר פעמים), משמרות המהפכה האיראניים יוכלו להניח מצלמה ברחוב בתאילנד שתפעיל מטען צד או תשחרר גז רעיל אם ורק אם ישראלי עובר ליד המצלמה.

את כל מי שדוחף ליישום של המאגר הביומטרי כמו שהוא היום צריך להעמיד לדין. יש דרכים לעשות את זה כך שמאגר יהיה בעיקר בעל יתרונות לחברה - ומומחים עולמיים כמו פרופ' עדי שמיר הציעו פתרונות שישפרו את המצב בהרבה. פעילי המאגר, ובראשם מאיר שטרית, פשוט התעלמו.

במלחמת העולם השניה, היה מי שהיה צריך לעבוד כדי לזהות לאומים שלא מצאו חן בעיניו. אנחנו בדרך לעשות עבור הצורר הבא את העבודה בחינם ובצורה טובה פי אלף ממה שיוכל לעשות בעצמו.

אני מנסה לגבש עמדה, וכרגע ההודעה הנ"ל היה הנימוק היחידי שאני הצלחתי בשרשור הזה לדלות כנגד המאגר.

הפרטיות שלי לא תיפגע אם למדינה יהיו טביעות האצבעות והפנים שלי על המחשב. לא הבנתי מכם מה אכפת לי בכלל שיהיה להם, עד ההודעה הזאת. לאלה שבעד המאגר, מה אתם חושבים על הנ"ל?

דרך אגב, שאלה גם למתנגדים: אין לי ספק שהמדינה יכולה למפות בקלות בקלות את כל אלה שגולשים באתר הכלוב (על בסיס שבועי, נגיד), ולשים באיזה קובץ מחשב. מדוע זה לא מפחיד אתכם יותר? הרי זה פתח לסחיטה ולניצול מטורפים, מצד הממשלה/ עולם תחתון/ מה שלא תרצו.
אני לא מבין את העמדה שלכם.

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך שישי יול' 05, 2013 7:11 am, סך-הכל נערך פעם אחת
James Bondage​(מתחלף)
James Bondage​(מתחלף) • 5 ביולי 2013
Black Lotus כתב/ה:
דיברו פה על המאגר של משרד הפנים שדלף לרשת, ותהיתי האם מישהו נתקל בניצול לרעה של אותו מאגר?

א. כן - לא הכרתי את הדוגמא של המגזר החרדי, אבל שמעתי על מקרים שבהם גובי חובות התחילו לפנות לכל בני המשפחה של בעל החוב, ואין לי כל ספק שזה מהרשומון (או מגרסה קודמת שלו שדלפה, *כל שנה*, מפנקס הבוחרים שהיו בה הרבה מאוד מהנתונים אם כי לא את כולם). ואין לי ספק שזה מהרשומון, מכיוון שזה נחשב כלי חובה אצל כל חוקר פרטי, קל להשיג אותו ברשת, והמידע שיש בו שימושי לדברים האלה.

ב. יש חוק באבטחת מידע, ובאבטחה בכלל: אם יש פוטנציאל שימוש לרעה, השאלה היא "מתי" ולא "האם".

אם יש חור בחלון ראווה של חנות, יתכן שיעברו חודשיים עד שמישהו יגנוב משהו ממנו - אולי אפילו שנתיים. זו לה אומר שלא צריך לתקן את החור, או שאפשר להתחיל להקים חנויות עם חלון ראווה שיש בו חורים. אולי זו חנות פיצוחים, ומדי פעם אנשים גונבים כמה פיסטוקים, ואף אחד אפילו לא שם לב שחסרים כמה פיסטוקים. עד שפעם אחת מישהו גונב כל מה שיש בחנות, או לחילופין, מישהו מרעיל את הפיסטוקים. ואז כולם שמים לב.

מהיכרותי את העולם, הפעם בלי ידע ספציפי, אני מוכן לשים כסף על כך שעובדים במשרד הפנים השלימו הכנסה ע"י שליפה של נתונים מהמאגר עבור חוקרים פרטיים למיניהם לפני שהמאגר דלף. (והם הנפגעים הישירים והמיידים מהדליפה -- אין יותר השלמת הכנסה מהכיוון הזה). זה מספיק רע, אבל קרוב לבלתי נמנע.

ביום שכל אחד יכיר מישהו שנפגע, זה יהיה מאוחר מדי לתקן. יתכן שכבר מאוחר מדי עכשיו
רז78{מלאך שחור}
רז78{מלאך שחור} • 5 ביולי 2013
Porza11 כתב/ה:
רז78 כתב/ה:
לפני שאתה אומר שמישהו מדבר שטויות לפחות תגבה את עצמך,
בוודאות משנת 2005 מאגרי המידע של הצבא (כולל טביעת האצבע) נסרקו למחשב.
(אם אני זוכר נכון, צילומי השיניים משמשים לזיהוי חללים)

רז, מלכתא, אני ממש לא מדבר שטויות. ציינתי לגבי הצבא עשור ומחצה לערך? זה אפילו פחות ממה שהערכתי... טביעות אצבע משמשות לשימושים שונים בהתאם לתפקיד, והרשת היא לא המקום להרחיב על כך.

בכל המדינות שציינת מדבריו של יורם אורן, יש *תעודות* ביומטריות, שלהן איש אינו מתנגד. בכמה מהן יש מאגר?? ויורם אורן, לידיעתך, הוא גורם בעל אינטרס - הוא מייעץ למשרד הפנים בעניין המאגר. הטענות שלו, אגב, שמייצגות את עמדת משרד הפנים והרשות שוות בדיקה - האם בכל המדינות שציין עדיין יש פרויקטים ביומטריים או שמא הם בוטלו/נעצרו?

ומכסיקו? בוליביה? אכן מדינות עם מסורת דמוקרטית מפוארת. והדוגמה ה"נפלאה" של הודו - הודו כבר שנים מתנהלת כמדינה אוטוריטרית עם אכיפת חוק מושחתת. ממש דוגמה נפלאה.

כנראה שלא הובנתי אז אכתוב שוב... כל טביעות האצבע אשר נלקחו ונשמרו במצב שמאפשר לסרוק אותם (מאז שהתחילו לקחת טביעות אצבע בצבא) נסרקו אל בסיסי המידע.

דרכון ארופאי עדיין דורש טביעת אצבע + פנים: http://www.europassport.co.il/process/

אדלג על כמה מדינות "קטנות" שאתה לא סופר כמו מקסיקו (פעיל) בולביה (פעיל) הודו (פעיל) ערב הסעודית (פעיל) ועוד ועוד...פשוט מיותר .

וישר אעבור לארה"ב, ויזה לארה"ב : http://www.ynet.co.il/articles/1,7340,L-2823890,00.html

רשיון נהיגה בקליפורניה : http://www.ogenrelocation.com/%D7%9E%D7%99%D7%93%D7%A2/%D7%AA%D7%94%D7%9C%D7%99%D7%9B%D7%99%D7%9D/%D7%A8%D7%A9%D7%99%D7%95%D7%9F_%D7%A0%D7%94%D7%99%D7%92%D7%94/

ובבדיקה מהירה מערכות זיהוי ביומטרי הן כעת מבצעיות ברמה מסוימת באריזונה, קליפורניה (תחת מחוז יוזמה, תחילה על ידי מחוז לוס אנג'לס), קונטיקט, אילינוי, מסצ'וסטס, ניו ג'רזי, ניו יורק, ובטקסס.
http://investmentwatchblog.com/wtf-breaking-alert-the-usda-is-now-considering-biometric-identification-for-all-individuals-who-will-want-to-benefit-from-their-food-and-nutrition-services/

House hearings are in progress today on biometric ID's, which would be used for Social Security cards. The plan is part of Congress'
הנה שימוע בסנאט http://www.dailykos.com/story/2013/05/09/1207941/-House-Hearings-in-Progress-on-Biometric-ID-s

מותר לך לטעות.... בניגוד אליך אני לא יושב וסופר לגולשים כאן את השטויות (שאני חושב) שהם פלטו.
timna

תעודות, לא מאגרים

timna • 5 ביולי 2013
רז, אתה מסוגל להבין את ההבדל בין תעודות ביומטריות למאגר? זה שעושים בכל המקומות האלה *תעודות* ביומטריות, לא אומר שגם מקימים *מאגר מרכזי* לכל הנתונים שאוספים.

ובשום דוגמה שהבאת בתגובה האחרונה, אין מקרה אחד של מאגר מדינתי לאומי לכלל האזרחים, מהגרים, מבקרים - כן. אזרחים - לא.
פייה{O}
פייה{O} • 5 ביולי 2013
פורזה -
ברגע שעושים תעודות ביומטריות זה לא הופך למעשה למאגר?
מה ההבדל בעצם?
רז78{מלאך שחור}

Re: תעודות, לא מאגרים

רז78{מלאך שחור} • 5 ביולי 2013
Porza11 כתב/ה:
רז, אתה מסוגל להבין את ההבדל בין תעודות ביומטריות למאגר? זה שעושים בכל המקומות האלה *תעודות* ביומטריות, לא אומר שגם מקימים *מאגר מרכזי* לכל הנתונים שאוספים.

ובשום דוגמה שהבאת בתגובה האחרונה, אין מקרה אחד של מאגר מדינתי לאומי לכלל האזרחים, מהגרים, מבקרים - כן. אזרחים - לא.

סימנטיקה?
זה ההבדל היחידי (נראה לי שזה מה שאתה מפספס)

היה נחמד איך שהתעלמת מהשימוע בסנאט.
או כשהיה נוח לך אמרת שטביעת האצבע בצבא הן רק לזיהוי חללים ושתיקנתי אותך ענית שזה לא המקום, באמת, זה מתחיל להרגיש שיש לך אינטרס כל שהוא.

עוד: http://www.cic.gc.ca/english/department/biometrics-international.asp

זה לא בשביל מאגר נתונים זה סתם בשביל הכייף (מעביר להם את הזמן) הם אוספים אחד עבור השני (על הדרך), כמובן שכולם הסכימו על זה.
timna
timna • 5 ביולי 2013
רז, אתה מתחיל להרגיז אותי עם התגובות הרגשיות שלך, במקום לנהל ויכוח ענייני.

לא התעלמתי מהדיון בסנאט. אבל זה בדיוק העניין: זה רק דיון. בארצות הברית של אמריקה, המדינה הלאומית הפדרלית, לא מדינת קליפורניה או כל יוזמה מקומית אחרת - אם יוצע מאגר לכלל האזרחים, תוקם שם צעקה וטענה שזה מנוגד לחוקה. למיטב זכרוני, בארצות הברית אין אפילו תעודות זהות מלבד מסמכים מזהים מדינתיים (כלומר, לא של הממשל הפדרלי).

וההבדל בין תעודות למאגר הוא ממש לא סמנטי - אלא עקרוני. אף אחד בארץ לא מתנגד לכך שצריכים להחליף את פיסות הנייר הקלות לזיוף, בתעודות חכמות (עם או בלי מידע ביומטרי מוצפן עליהן). תומכי המאגר הם אלה שכרכו את שני העניינים האלה יחדיו, כדי לבלבל את הציבור - והצליחו לגרום לך לואחרים להתעלם מההבדל.

וההבדל הוא - לקודד מידע על תעודה בודדת, ואת טביעות האצבע ותצלומי הפנים אחרי שהם מקודדים לתוך התעודה - להשמיד - או להקים מאגר, ולשמור אותם, את הנתונים של כל שבעת מיליון האזרחים בישראל, כלומר לשים את כל הביצים בסל אחד - וזה הבדל עצום ועקרוני. אם בתעודה בודדת נעשה שימוש לרעה (בהנחה שהצלחת לשבור את ההצפנה המאוד מתוחכמת שמגינה על השבב), הנזק הוא מועט עד לא קיים. אם כל המאגר נגנב...

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3473635,00.html

אתה זה שמתעלם ממה שלא נוח לא, ולא אני הרחבתי את הדיון על מי האנשים שמהם נלקחת טביעת אצבע במערכת הביטחון ולאיזה שימושים, אלא מלכתא, ולכן התייחסתי לזה. בצבא הסדיר, למיטב ידיעתי - זה אכן משמש לזיהוי חללים ותו לא.