שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

ת"א: פסיכולוג תובע 2.5 מיליון שקל ממלכת סאדו

ייעוץ בדסמי​(שולטת)
לפני 10 שנים • 26 בדצמ׳ 2013

ענק!!

ייעוץ בדסמי​(שולטת) • 26 בדצמ׳ 2013
אם יותר לי להצתנקן קמעה- נותן אפגרייד נוסח "יחסים מסוכנים" למושג פאסיב אגרסיב..

מזל שאני מפרסמת כאן...

icon_rolleyes.gif
מיתוסית​(שולטת)
מיתוסית​(שולטת) • 26 בדצמ׳ 2013
אנשי טיפול הם בני אדם בדיוק כמו כולנו, ומותר להם להיות סנדלרים יחפים.
יתרה מכך, הרבה אנשי טיפול מגיעים ממקומות שבעברם היו משברים שונים וחוויות לא טובות וטראומות ברמות אלו או אחרות ומכאן הם נמשכים לעולם הטיפול או לאוכלוסיות מסויימות.
זה כמו למשל שיש מטפלים זוגיים שהם גרושים- אז אסור להם לטפל?
אפשר להיות מטפל מצוין, אבל כאדם- להיות חרא של אדם, או אדם עם בעיות ואפילו אדם עם מחלות נפשיות. לכולנו יש בעיות ומשברים בזמן זה או אחר בחיינו וזה לא מעיד כהוא זה על יכולתנו להיות מטפלים.
אני זוכרת שהיה מקרה של עו"סית שטיפלה בנשים מוכות והייתה אישה מוכה בעצמה. המקרה של השוטר ההוא שרצח את אישתו השוטרת ואת הילדים.

זה כמו שאישה מוכה יכולה להיות גם אישה אינטליגנטית וחזקה בחוץ עם מקצוע חופשי וכו'...
ופסיכופט יכול להיות איש משפחה למופת מבחוץ, חייכן, עוזר לזולת ועובד במקצוע של עבודה עם בני אדם.

כשאנשים נמצאים במצבים נפשיים קשים, קשה לשפוט אותם ואסור לשפוט אותם. ההגנות נופלות, התפיסה חדה פחות והם נוטים יותר לסמוך על אחרים וליפול. זהו טבע האדם ואנחנו כולנו רק בני אדם.
ייעוץ בדסמי​(שולטת)

מה שכן,

ייעוץ בדסמי​(שולטת) • 26 בדצמ׳ 2013
משתוקקת לסשן [או לטפל] את רז78 המכחיש אותנו יומם וליל בטיעון שהוא בכלל לא משלנו וכאן רק במקרה!!

מי באה לעשות איתי "שמיכה" לרז?!? icon_eek.gif

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך חמישי דצמ' 26, 2013 4:11 pm, סך-הכל נערך פעם אחת
Gia X
Gia X • 26 בדצמ׳ 2013
זה מעט בעייתי בעיני לקחת מקרים בודדים של מטפלות כאלה ואחרות וליצור מהן כלל.
ואם כן להתייחס ספציפית למה שאת אומרת, לטעמי עו"סית שמופקדת על טיפול בנשים מוכות והיא עצמה ממשיכה להיות אישה מוכה - (נא לשים לב להבדל: לא - היתה אישה מוכה, אלא - ממשיכה להיות אישה מוכה) לא באמת יכולה לטפל באותן הנשים המוכות, שכן המלצותיה אינן אמינות. אילו היו אמינות, לבטח היתה פועלת בעצמה על פיהן. הרי עו"סית תפקידה לא רק להרצות, אלא לתת כלים להתמודד עם המצבים הקשים בהם נמצאות הנשים המוכות. מצבים מהחיים, אז אם הכלים שלה אינם עוזרים לה לעצמה....
אני מציגה ומייצגת את דעתי בלבד, ובעיני אדם שעוסק בתחום כלשהו כמקצוע, אמור להיות מומחה בתחום.
קרי, גם אני יכולה לתקן מחשב, אבל אם אני אקלע למצב בעייתי, אעדיף מישהו שמוסמך לכך - היינו יותר טוב ממני.
גם אני מבינה בצביעת בתים, אבל אם אחליט לפנות לאדם מקצועי - אחפש אחד שהוא יותר טוב ממני.
וכך בכל תחום
ואם ארצה שמישהו יסייע לי בסוגיה כזאת או אחרת, אחפש מישהו שהוא יותר טוב ממני באותו התחום.
בעיני בעבורי אדם שלוקה בתחום מסוים לא רשאי מבחינה מוסרית לטפל באחרים בדיוק בנושא בו הוא לוקח בעצמו. כלומר, אני אשמח עד מאוד לקבל שירות ותמיכה נפשיים ורגשיים מאדם עם ליקוי מוטורי. אבל לא ארצה לקבל הדרכה בתחום רגשי/נפשי מאדם שאינו יציב ו/או מתנהל באלימות בביתו ו/או כלפי כפיפיו במקום עבודתו.
תחום הטיפול הנפשי רחב, מורכב ועמוק הרבה יותר לעומת מראה בודד של עו"סית שאינה מסוגלת לעזור לעצמה, ליבי ליבי איתה.
ובהתייחס לכתבה, לטעמי פסיכולוג שאינו מסוגל להבדיל בין שרלטנית שמתחזה למטפלת לבין מטפלת, אינו רשאי לטפל בבני אדם בעצמו. כאן דווקא אין לי ספקות
שיקי​(נשלט)

תביעה עצובה, מיתממת ומסוכנת.

שיקי​(נשלט) • 26 בדצמ׳ 2013
ראשית אסייג את דבריי מאחר ואני לא מכיר את כל פרטי התביעה ויודע רק מה שפורסם בכתבה ומסתמך על זה בלבד.

על פניו, נראה כי מדובר בתביעת סרק על סכום אסטרונומי ולא סביר, ואני לא קונה את הסבריה המלומדים של כחולית, יש פן של תמימות בהסברים המנומקים האלה על "הורדת הגנות" הרי בכל זאת מדובר בבחור מבוגר שעבר דבר או שניים בחייו, אקדמאי, פסיכולוג במקצועו שאמור לדעת אם לא בפגישה הראשונה או השניה (ואני בספק שלא ידע כבר אז), אז אחרי שבועיים...

14 שנה הוא הגיע אליה באדיקות??? וכעת הוא נזכר לבוא בטענות??? את הבדיקה שלו לעניין מקצועיותה הוא עשה עכשיו? אחרי 14 שנה, נו באמת...

תרשו לי להיות סקפטי בעניין הזה, נראה היתממות לשמה, וזה כבר מצטבר לסיפור שפורסם לפני כמה ימים על אותו בחור (טיפש במיוחד) שהתקשר למשטרה מתא המטען של רכבו והתלונן על הדומית שעשתה לו את זה (בסיפור הזה ריחמתי ממש על הגברת... ).

יש גבול לכל תעלול, מעל גיל מסויים אתה לא יכול לבוא ולטעון שלא ידעת מה אתה עובר, שלא קישרת את הדברים... או שסבלת מאוד בעת שליקקת לגברת את רגליה... ומי יודע אילו עוד מטלות "קשות ומבהילות" הוא עבר אצלה... נו באמת..

מה הוא לא קרא אף פעם עיתון? מה אין לו אינטרנט בבית, טלויזיה? מי היום לא יודע מה זה בדסם או יחסי שליטה? אפילו פה בכלוב 50% זה אנשים סקרנים שלא ממש בקטע.

עכשיו למה זה מסוכן?

כי בבתי המשפט לא תמיד יושבים שופטים שמכירים היטב את כל עניין השליטה, ולפעמים יש שם אנשים מנותקים לחלוטין, שעלולים לקבל איזו חוו"ד מאיזה פסיכולוג מוסכם שגם הוא לא ממש בעניינים ומכן ועד פסק דין על "נכות נפשית" שיכלול פיצוי גבוה לתובע הדרך קצרה (גבוה כן אבל בטוח שלא יתקרב לסכום התביעה המופרך בעליל).

וזה מסוכן, כי זה יביא את הנוכחים פה למצב של חוסר וודאות, אפילו עד לכדי פחד שמא הם יגררו יום אחד לאותה סיטואציה מביכה של הליך משפטי פומבי רק בגלל שהם בחרו לחיות בדרך מעט שונה מהעולם הונילי שמסביבנו.

וזה לא מפחיד רק בגלל התוצאה (על פניו לפי מה שפורסם סיכויי התביעה לא נשמעים מזהירים), אלא בגלל הדרך עד התוצאה - דרך פומבית אותה אליה הוא יגרור את עצמו ואת אותה גברת על כל המשתמע מכך.

לפעמים אני כבר לא מצליח להבין את הבכיינות הזאת שנשמעת מכל נשלט שני פה, אני לא זוכר את זה מלפני 20 שנה, זו תופעה חדשה ודי טפשית, שהרי למיטב זכרוני לאורך כל השנים האלה שהאתר הזה קיים ואף לפני כן, אף אחד עדיין לא מת פה מבדסם, ואני גם לא זוכר מקרים של אנשים שאושפזו בבתי חולים לחולי נפש בשל השתתפותם בסשן כזה ו/או אחר או בשל היותם בתוך קשר שליטה.

חבל.
נשלט וג'נטלמן​(אחר)

Re: איכשהו זה נשמע רע

נשלט וג'נטלמן​(אחר) • 26 בדצמ׳ 2013
Gia X כתב/ה:
המקרה הפרטי שסיפרת אינו מעיד על כך שזאת הדרך בה הדרכה אמורה להתבצע.
מבלי להתייחס לחומרת המצב של המכרה שלך ולסבל שהיא עברה וכפי שזה נשמע, היא סבלה לא מעט בחייה,
אני כן הייתי מצפה שזה שמטפל/ת בי, יהיה קצת יותר חד ויוכל להבחין בדברים שמתרחשים מסביבו ו/או לעצמו.
כי הרי כאחת שעוסקת בעבודה סוציאלית, היא עצמה צריכה לזהות מצבים מעין אלו חיש מהר.
כן, פסיכולוג בעצמו אמור להיות יציב, חד ומהיר תפישה. אם לא - הוא עדיין פסיכולוג, אך פסיכולוג גרוע,
כמו בכל מקצוע אחר.
הסנדלר לא יכול להרשות לעצמו ללכת יחף.
ברור שלכל כלל יש יוצא מן הכלל, אבל אנחנו מדברים על אדם ספציפי שמטפל באנשים ונותן טיפול פסיכולוגי, שעה שהוא עצמו נמצא במצב נפשי קשה ולא מסוגל להבדיל בין מטפלת בטווינה לבין מטפלת בשוט...
זה בעיני פסול.

צר לי לומר את זה אבל הסנדלר כמעט תמיד הולך יחף
ויש בזה גם פלוסים.
סימפטיה מול אמפטיה.
לא הייתי גוזר מכאן על איך הוא בתור פסיכולוג אלא על איך הוא בתור מטופל
Gia X

Re: איכשהו זה נשמע רע

Gia X • 26 בדצמ׳ 2013
נשלט וג'נטלמן כתב/ה:
Gia X כתב/ה:
המקרה הפרטי שסיפרת אינו מעיד על כך שזאת הדרך בה הדרכה אמורה להתבצע.
מבלי להתייחס לחומרת המצב של המכרה שלך ולסבל שהיא עברה וכפי שזה נשמע, היא סבלה לא מעט בחייה,
אני כן הייתי מצפה שזה שמטפל/ת בי, יהיה קצת יותר חד ויוכל להבחין בדברים שמתרחשים מסביבו ו/או לעצמו.
כי הרי כאחת שעוסקת בעבודה סוציאלית, היא עצמה צריכה לזהות מצבים מעין אלו חיש מהר.
כן, פסיכולוג בעצמו אמור להיות יציב, חד ומהיר תפישה. אם לא - הוא עדיין פסיכולוג, אך פסיכולוג גרוע,
כמו בכל מקצוע אחר.
הסנדלר לא יכול להרשות לעצמו ללכת יחף.
ברור שלכל כלל יש יוצא מן הכלל, אבל אנחנו מדברים על אדם ספציפי שמטפל באנשים ונותן טיפול פסיכולוגי, שעה שהוא עצמו נמצא במצב נפשי קשה ולא מסוגל להבדיל בין מטפלת בטווינה לבין מטפלת בשוט...
זה בעיני פסול.

צר לי לומר את זה אבל הסנדלר כמעט תמיד הולך יחף
ויש בזה גם פלוסים.
סימפטיה מול אמפטיה.
לא הייתי גוזר מכאן על איך הוא בתור פסיכולוג אלא על איך הוא בתור מטופל

מאחר ואנחנו רגילים לעובדה שהסנדלר הולך יחף ואף מגדילים לעשות ומקבלים את תעודת העניות הזאת בשלווה וככזה ראה וקדש, הדברים נראים כפי שהם נראים. הפסיולוג צבוע ומעיד על עצמו כחולה נפש, המרפסות בבניינים נופלים עוד בטרם הדיירים נכנסו לבניין, אולמות שמחות קורסים ראשי ממשלות עומדים למשפט ורב ראשי לישראל מואשם בשוחד. עצם העובדה שהסנדלר הולך יחף לא אומרת שאנחנו אמורים לקבל את זה בשלווה., ובטח שלא להגן על פושעים. במקרה הספציפי הזה, הפסיכולוג הוא מקבץ של כל תכונה אנושית שיש להוקיע . לא רק הוא, אלא גם העו"ד שמייצג אותו. רק לחשוב על טענה דבילית שמוצגת לבית משפט על ידי אותו עוה"ד המייצג: "התובע טוען שחייו קוצרו בעשר שנים" כך כתוב בכתבה. אבדה הבושה? עד כדי כך התובע מזלזל באינטליגנציה של השופטים?
מיתוסית​(שולטת)
שיקי, הבעיה היא לא בעצם יחסי השליטה והקשר של זה לבדסמ. זה לא האישיו, זה סתם הפלפל. גם אם הם היו עושים סקס ונילי ומיסיונרי להפליא- זה אסור.
הבעיה היא עצם העובדה שהיא הציגה את עצמה כמטפלת וכאשת מקצוע שהיא לא (התחזות) וזה שהיא נצלה את יחסי הטיפול ביניהם להנאותיה המיניות. זה בכלל לא קשור אם הוא נהנה או לא ללקק לה את כפות הרגליים או לרחוץ לה את האוטו. זה גם לא משנה בן כמה הוא וזה שהוא פסיכולוג ומנוסה.
היא עשתה משהו שהוא אסור והוא עבירה על החוק.

אני גם לא מאמינה שהוא יזכה בכזה סכום, אבל כן אני מאמינה שהיא צריכה לשאת בתוצאות של הפגיעה בו וגם אם לא הייתה פגיעה- היא צריכה להיענש (אחת הסיבות שקשר מיני או רומנטי אסור בטיפול זה בגלל שכמעט תמיד תתרחש פגיעה, במיוחד בצד המטופל).
מיתוסית​(שולטת)

Re: ואני חושבת שיש טעות בחישוב.

סוררת בשקט כתב/ה:
לדעתי זה הסכום שהוא חייב לה. 14 שנות סשנים חינם?!?

לא קראת את הכתבה.
הוא שילם לה על הטיפולים 250 שקל וכשהיא הבינה שהוא גובה 400, היא ביקשה ממנו 400 לשעת "טיפול".

בקיצור, מלכה בתשלום שגם מנצלת את המעמד שלה כלפי ה"מטופלים" שלה.