לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

ת"א: פסיכולוג תובע 2.5 מיליון שקל ממלכת סאדו

שיקי​(נשלט)
לפני 10 שנים • 26 בדצמ׳ 2013
שיקי​(נשלט) • 26 בדצמ׳ 2013
כחולית כתב/ה:
שיקי, הבעיה היא לא בעצם יחסי השליטה והקשר של זה לבדסמ. זה לא האישיו, זה סתם הפלפל. גם אם הם היו עושים סקס ונילי ומיסיונרי להפליא- זה אסור.
הבעיה היא עצם העובדה שהיא הציגה את עצמה כמטפלת וכאשת מקצוע שהיא לא (התחזות) וזה שהיא נצלה את יחסי הטיפול ביניהם להנאותיה המיניות. זה בכלל לא קשור אם הוא נהנה או לא ללקק לה את כפות הרגליים או לרחוץ לה את האוטו. זה גם לא משנה בן כמה הוא וזה שהוא פסיכולוג ומנוסה.
היא עשתה משהו שהוא אסור והוא עבירה על החוק.

אני גם לא מאמינה שהוא יזכה בכזה סכום, אבל כן אני מאמינה שהיא צריכה לשאת בתוצאות של הפגיעה בו וגם אם לא הייתה פגיעה- היא צריכה להיענש (אחת הסיבות שקשר מיני או רומנטי אסור בטיפול זה בגלל שכמעט תמיד תתרחש פגיעה, במיוחד בצד המטופל).

מצטער, כמו שכבר כתבתי לעיל - לא קונה את זה, זה גובל בנאיביות.

הוא ידע בדיוק אבל בדיוק למה הוא נכנס, הוא אדם מבוגר, פסיכולוג, שאמור לדעת מיהו פסיכולוג ומהי שיטת הטיפול המוצעת (לדעתי הוא ידע שזה בכלל לא טיפול), לא ייתכן שהוא יתעורר אחרי 14 שנה ויעלה את הטענות המופרכות האלה.

יש מצב שאם הוא היה ילד בן 8 הייתי אולי מאמין לו... אבל מתי שהוא בגיל 17 כבר הייתי מתחיל לחשוד שהוא ממש אבל ממש נהנה מזה....

14 שנה הוא לא חש בבעיה כלשהי ועכשיו פתאום הוא נכה נפשית? קשקוש.

סביר הרבה יותר שהיא זרקה אותו לכל הרוחות אחרי 14 שנה והוא עכשיו מנסה להתנקם בה.

זה משהו הייתי יכול להבין (להבין אבל לא לקבל!).
מיתוסית​(שולטת)
מיתוסית​(שולטת) • 26 בדצמ׳ 2013
היא לא הציגה את עצמה כפסיכולוגית, אלא כמטפלת בעיסוק או משהו כזה ועוד משהו (גם אני לא מבינה בשיטות הללו), אז סביר להניח שהוא לא ידע במה מדובר.

כאמור- חשד או לא, זרקה אותו או לא- אסור היה לה לעשות את זה, לא כל עוד היא מטפלת בו באיזו שיטה שלא תהיה. בדיוק כמו שלמעסים אסור לגעת בצורה מינית במעוסים וכן הלאה ולא תמיד אנשים יודעים איזה מגע מותר ומה לא.
לשיטתך, ניתן להאשים כל קורבן שידע, שיכל לנחש, שיכל לצפות ולא עשה דבר.
הנאנסת אשמה שלא הלכה, שלא צעקה, שלא הפסיקה, שלא אמרה "לא", האישה המוכה אשמה שלא עזבה את הבעל המכה, זה שהונו אותו וגנבו את כספיו אשם שלא חשד בתרמית, זה שדקרו אותו אשם כי הוא העז להתווכח עם אדם , הנרקומן אשם שלקח סמים מלכתחילה, הזונה אשמה שמכרה את גופה וכן הלאה...
Dee12​(מתחלף)

Re: ת"א: פסיכולוג תובע 2.5 מיליון שקל ממלכת סאדו

Dee12​(מתחלף) • 26 בדצמ׳ 2013
רז78 כתב/ה:
פסיכולוג שעבר משבר אישי פנה לטיפול שהתגלה כיחסי סאדו מאזו.
אחרי 14 שנה החליט לתבוע את המטפלת שהפכה אותו לעבד נרצע ומאולף לפצותו ב־2.5 מיליון שקל.
"הפכתי קורבן לניצול כה קשה, ציני והרסני, נקבעו לי 50 אחוזי נכות וגיליתי שבכלל אין לה תעודת מטפלת", הוא טוען

איתי עמיקם
פורסם: 26.12.13, 07:42

תביעת נזיקין שהוגשה בשבוע שעבר לבית משפט השלום בתל אביב חושפת מערכת יחסים שנמשכה 14 שנה
בין מי שהגדירה את עצמה מטפלת בשיטת טווינה ומטפלת בעיסוק למטופל שהפך על פי דרישתה לעבד שלה,
שאמור לספק את כל "דחפיה הסאדו־מזוכיסטיים".

להמשך: http://www.mynet.co.il/articles/0,7340,L-4469570,00.html

1) בעיה שלו...
2) הוא לא יכול לתבוע אותה על דבר כזה, עבר המון זמן מטווח הפגיעה...
3) מאיפה אתם מוצאים את זה כל? חחחחחח
שיקי​(נשלט)
כחולית כתב/ה:
היא לא הציגה את עצמה כפסיכולוגית, אלא כמטפלת בעיסוק או משהו כזה ועוד משהו (גם אני לא מבינה בשיטות הללו), אז סביר להניח שהוא לא ידע במה מדובר.

כאמור- חשד או לא, זרקה אותו או לא- אסור היה לה לעשות את זה, לא כל עוד היא מטפלת בו באיזו שיטה שלא תהיה. בדיוק כמו שלמעסים אסור לגעת בצורה מינית במעוסים וכן הלאה ולא תמיד אנשים יודעים איזה מגע מותר ומה לא.
לשיטתך, ניתן להאשים כל קורבן שידע, שיכל לנחש, שיכל לצפות ולא עשה דבר.
הנאנסת אשמה שלא הלכה, שלא צעקה, שלא הפסיקה, שלא אמרה "לא", האישה המוכה אשמה שלא עזבה את הבעל המכה, זה שהונו אותו וגנבו את כספיו אשם שלא חשד בתרמית, זה שדקרו אותו אשם כי הוא העז להתווכח עם אדם , הנרקומן אשם שלקח סמים מלכתחילה, הזונה אשמה שמכרה את גופה וכן הלאה...

לשיטתי הוא כלל לא קורבן והדוגמאות שלך עם האישה המוכה או הנאנסת, הנרקומן והזונה בכלל אינן רלוונטיות למקרה הספציפי הזה - לא ברור לי מדוע הבאת אותן אין שום דמיון בין המקרה הנוכחי למי מהדוגמאות שנתת.

אני לא מכיר נאנסת שמגיעה אחת לשבוע, משלמת 250 ש"ח כדי שיאנסו אותה, ככה במשך 14 שנה... ואם הייתה כזו "נאנסת" סביר שהיא לא הייתה נחשבת ככזו.

מה שאני אומר הוא, שלפי הנסיבות המתוארות בכתבה הוא לא קורבן של כלום, נראה שהוא דווקא מאוד נהנה מ"הטיפול" אחרת אני לא יכול להבין כיצד הוא המשיך בו 14 שנה.
הוא נכנס לעניין במודעות ברורה והמשיך בזה גם לאחר מכן תקופה ארוכה - תביעתו הנוכחית היא בעיניי היתממות.

גם מטופל "רגיל" שהולך לפסיכולוג לטיפול רגיל וחש שאין התקדמות במצבו ואפילו החמרה, יודע להחליף פסיכולוג, קל חומר פסיכולוג שהולך למטפלת כזו ו/או אחרת.

אני מבין שאת רוצה ליישם עליו את התאוריות שלמדת באוניברסיטה, לדעתי זהו ממש לא המקרה לעשות זאת.
מיתוסית​(שולטת)
די- לא כתוב מתי היחסים ביניהם נגמרו, אבל חוק ההתיישנות חל 7 שנים מאז העבירה האחרונה. סביר להניח שלא עברו 7 שנים מאז המפגש האחרון שלהם.

שיקי- היה לי משהו להגיב לך, אבל כתבת בכזה זלזול בי, שאין טעם להמשיך לנהל איתך דיון. תיהנה להיות צודק icon_smile.gif
שיקי​(נשלט)
כחולית כתב/ה:
די- לא כתוב מתי היחסים ביניהם נגמרו, אבל חוק ההתיישנות חל 7 שנים מאז העבירה האחרונה. סביר להניח שלא עברו 7 שנים מאז המפגש האחרון שלהם.

שיקי- היה לי משהו להגיב לך, אבל כתבת בכזה זלזול בי, שאין טעם להמשיך לנהל איתך דיון. תיהנה להיות צודק icon_smile.gif

מצטער שכך את חשה.

אני לא זלזלתי בך, להפך השבתי לכל הודעה שכתבת בצורה רצינית ומנומקת, כתבתי את מה שאני חושב, ואני מצטער שאת חושבת שבכך שביטאתי את דעתי זלזלתי בדעתך.

אני כן מודה שחשתי בכל ההודעות שלך נימה של תמימות עד לכדי נאיביות, לכן אני מניח שאת באמת מאמינה במה שכתבת, אך דעתי כמו ששמת לב שונה בתכלית משלך.
מיתוסית​(שולטת)
לכתוב משפט כמו: "אני מבין שאת רוצה ליישם עליו את התאוריות שלמדת באוניברסיטה, לדעתי זהו ממש לא המקרה לעשות זאת."

זה זלזול באינטליגנציה שלי ובניסיון שלי וניסיון נלוז להראות שכביכול אני אחת שחיה באקדמיה ולא קשורה למציאות.
זו הערה לגופו של אדם ולא לגופם של דבריי.

אתה יכול לחשוב שאני נאיבית ואני יכולה לחשוב שאתה לא מבין בעולם הטיפול ומעודך לא קראת ספר הקשור ביחסים טיפוליים בין מטפל למטופל, להעברה אירוטית, לקודים אתיים, לדיני עונשין בתחום יחסי מטפל- מטופל, פסקי דין, ספרים בנושא וכן הלאה.

אני לעומת זאת- כן.
כאמור, גם נסמכת על מקרים במציאות כגון פסקי דין, סיפורים ממקור ראשון וכתבות על מקרים שקרו- למשל נאנסות על ידי בן זוג שלא עזבו אותו למרות האונס החוזר ונשנה, נערות שנאנסו על ידי "בן זוג" או מספר נערים וחזרו פעם אחר פעם ונאנסו- באמת נאנסו- למרות שכמובן הציבור והסנגורים טענו שאם היא לא רצתה- למה חזרה?
וזו רק דוגמה על קצה המזלג לכך שמקרים כאלה קרו וקורים- אילמלא כן, המחוקק לא היה טורח לכתוב חוק בנושא והקודים האתיים של המטפלים למיניהם לא היו טורחים לנסח זאת,
לא היו ננקטים דינים משמעתיים ולא תביעות אזרחיות ופליליות בנושא.

כשמתבצע פשע- האחריות היא תמיד על העבריין ולעולם לא על הקורבן.
לכל היותר, במקרים מסויימים מאוד, ישנו מושג שנקרא "אשם תורם" ובד"כ הוא מתייחס אך ורק בתביעות אזרחיות ולא פליליות.
מיתוסית​(שולטת)
מעניין שתמיד יש נטייה להאשים גברים שנפגעים מינית- הרבה יותר מנשים (באופן כללי בעבירות מין יש נטייה להאשים תמיד את הקורבן וגם הקורבן מאשים תמיד את עצמו בשלב זה או אחר).
כאילו שגברים לא יכולים להיאנס, להיות מנוצלים מינית או מוטרדים מינית. במיוחד אם זה על ידי אישה.
הרי הם תמיד יכלו לסרב/לקום וללכת/הם חזקים יותר מהאישה/גבר תמיד רוצה סקס/זה צריך להחמיא לגבר שאישה רוצה לשכב איתו וכן הלאה.

זה כמו שיש התייחסות שונה למורה ממין נקבה שמקיימת יחסים עם תלמיד תיכון (איזה כיף לו! הלוואי ולי הייתה מורה כזו- הוא אחד הטוקבקים הכי נפוצים שיש) לעומת מורה ממין זכר שמקיים יחסים עם תלמידת תיכון.
שיקי​(נשלט)
כחולית כתב/ה:
לכתוב משפט כמו: "אני מבין שאת רוצה ליישם עליו את התאוריות שלמדת באוניברסיטה, לדעתי זהו ממש לא המקרה לעשות זאת."

זה זלזול באינטליגנציה שלי ובניסיון שלי וניסיון נלוז להראות שכביכול אני אחת שחיה באקדמיה ולא קשורה למציאות.
זו הערה לגופו של אדם ולא לגופם של דבריי.

אתה יכול לחשוב שאני נאיבית ואני יכולה לחשוב שאתה לא מבין בעולם הטיפול ומעודך לא קראת ספר הקשור ביחסים טיפוליים בין מטפל למטופל, להעברה אירוטית, לקודים אתיים, לדיני עונשין בתחום יחסי מטפל- מטופל, פסקי דין, ספרים בנושא וכן הלאה.

אני לעומת זאת- כן.
כאמור, גם נסמכת על מקרים במציאות כגון פסקי דין, סיפורים ממקור ראשון וכתבות על מקרים שקרו- למשל נאנסות על ידי בן זוג שלא עזבו אותו למרות האונס החוזר ונשנה, נערות שנאנסו על ידי "בן זוג" או מספר נערים וחזרו פעם אחר פעם ונאנסו- באמת נאנסו- למרות שכמובן הציבור והסנגורים טענו שאם היא לא רצתה- למה חזרה?
וזו רק דוגמה על קצה המזלג לכך שמקרים כאלה קרו וקורים- אילמלא כן, המחוקק לא היה טורח לכתוב חוק בנושא והקודים האתיים של המטפלים למיניהם לא היו טורחים לנסח זאת,
לא היו ננקטים דינים משמעתיים ולא תביעות אזרחיות ופליליות בנושא.

כשמתבצע פשע- האחריות היא תמיד על העבריין ולעולם לא על הקורבן.
לכל היותר, במקרים מסויימים מאוד, ישנו מושג שנקרא "אשם תורם" ובד"כ הוא מתייחס אך ורק בתביעות אזרחיות ולא פליליות.

אני את דעתי כבר הבעתי - והיא בדיוק הפוכה משלך, אינני מתכוון לחזור על הדברים שכתבתי לעיל - זה מיותר - אני רק אחזור על דבר אחד: בעיניי הוא לא קורבן.

כל שאמרתי לך הוא שנראה לי שאת מיישמת תאוריות שאינן קשורות למקרה הנוכחי, את מנסה להתאים מקרים שלא דומים כלל למקרה דנן - ולכן בעיני הדוגמאות שלך כלל לא היו במקום.

נראה לי שבכך שהעזתי להטיח בך ביקורת את נעלבת והחלטת שאני מזלזל בך.

הגעת גם לענייני פשיעה והליכים פליליים, למיטב הבנתי ההליך דנן הינו הליך אזרחי - תביעה אזרחית נזיקית ע"ס לא פחות מ 2.5 מליון ש"ח.

אם מישהו מאיתנו מזלזל בשני זו את בי - מאיפה את יודעת שהדברים שני כותב אינם מבוססים, בין היתר, על פסיקה? וספרות? ולמה את חשה צורך ללמד אותי מהו אשם תורם? מהיכן את יודעת מהי השכלתי? ובכלל למה את סבורה שרק את הלכת ללמוד באוניברסיטה וכל מי שכותב משהו אחר שלא דומה לשלך לא עבר מסלול כזה?

אגב.. אם כבר הזכרת את המונח המשפטי הנ"ל סביר ביותר כי בכתב ההגנה בתיק הספציפי הזה הוא יככב , מן הסתם כי זו תביעה נזיקית....

ועוד משהו: בניגוד למה שאת חושבת, קריאת פסיקה וספרות יקנו לך ניסיון תיאורטי ולאו דווקא מעשי. כדי שיהיה לך ניסיון מעשי בתחום כלשהו את צריכה לעסוק בו - למשל אם תבחרי לצבור ניסיון בתחום המשפט, והרי זרקת מונחים משפטיים לאוויר (כגון התיישנות ואשם תורם), אולי כדאי שתנהלי כמה תיקים בעצמך - תחושתי האישית היא שלא עשית זאת (תתקני אותי אם אני טועה).

אגב - בפן הפלילי - אני לא חושב שאם הוא היה הולך להתלונן עליה במשטרה מישהו בכלל היה פותח בחקירה כלשהי נגד הגברת - אך כאמור זה לא המקרה הנוכחי שהינו מבוסס על תביעה אזרחית .[B]