ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

מרגיש מוזר

ArchAngel​(שולטת)
לפני 6 שנים • 18 ביוני 2017
ArchAngel​(שולטת) • 18 ביוני 2017
מסכימה עם תגובתך האחרונה.
אז בכל זאת מצאנו על מה להסכים icon_smile.gif
פרא אציל​(נשלט)
פרא אציל​(נשלט) • 18 ביוני 2017
deepThinker כתב/ה:
בטח שאני מבין.
זה גם מה שאני חשבתי בצעירותי (מי ישמע איזה זקן אני כבר..).

דבר ראשון נשלט זה לא סמרטוט אחי.
בן אדם יכול להיות סמרטוט, אבל זה שהוא נשלט לא אומר שהוא סמרטוט.
בטח קראת פה בכלוב על אנשים שמוכנים למכור את אחותם בשביל לנקות למישהי ת'בית,
או ראית פורנו שמציג את השליטה בצורה כזו.

תשמע,
מכיר כלבים קטנים מעצבנים כאלה שנובחים ונובחים ומשחקים אותה חזקים?
או ערסים כאלה ברחוב שמתחילים עם בחורה ומשחקים אותה חזקים ואז כשבחורה מסרבת להם הם מקללים ומתעצבנים עליה?

זה שאתה מוותר על השליטה שלך לא אומר שאתה חלש.
אתה מרגיש מוזר כי החברה מכתיבה לך שאתה אמור לשלוט (תגיד "גבר אלפא" ואני אירה לעצמי בראש).
אבל השאלה היא מי שולט במי?
אתה שולט בעצמך? או שהחברה שולטת בך?
אתה אמיתי עם עצמך? או משחק ומציג לכולם מצג שיקרי כדי "להיחשב".
מבטיח לך שאם תהיה אמיתי עם עצמך ותקרין את זה כלפי חוץ יעריצו אותך.
זה לא אומר שאתה צריך לשתף את כולם בסוד שלך,
אבל אנשים יתחילו להגיד וואלה יש לו ביצים הוא לא מתבייש במה שהוא אוהב.

אבל ביננו? לתת את השליטה שלך למישהי זה לא אומר שאתה אדם חלש.
אלא ההפך, מעידה על נכונות לוותר ולתת.
והחוזקה האמיתית היא לתת ולא לקחת, הן בצד הנשלט והן בצד השולט.

אני מכיר גברים שמנסים לשלוט ולשחק אותה חזקים,
אבל הם בעצם מדחיקים את הצורך הזה שבהם להישלט.
ואז -- הפלא ופלא הם בעצם ה"חלשים"
אז תחליט מה בא לך, לחיות בשקר או לשים זין ולהינות.

מקווה שהבנת את החפירה. ליתר ביטחון --
שליטה יכולה להתבטא גם בצד השולט וגם בצד הנשלט.
וזה לא אומר עליך שאתה "פחות גבר".
פחות גבר זה לשחק אותה שולט כי אמרו לך שזה מה שבחורה אוהבת ולא לעשות מה שבא לך ולהיות אמיתי.

כתבת נהדר. אכן הרבה "גברי אלפא" - ובעיקר פה - הם לוזרים חסרי בטחון ובעלי מבנה נפשי לא מפותח. לוקח זמן להבין את זה.
Netrunner​(נשלט)
Netrunner​(נשלט) • 18 ביוני 2017
^ כן, אני מניח שכולנו עברנו את השלב הזה בו ניסינו לבדוק באינטרנט איך להשתפר וגילינו מנטליות סתומה ומגבילה שכזו.
ואחרי שמתבגרים מבינים כמה זה בולשיט, אבל אתה עיוור ואין לך השקפה בוגרת על העולם, זה שחור ולבן. ואתה רוצה להיות הכי טוב.

(סתם מעניין) אם תגגל באינטרנט יש נשלטים שקשה להם לקבל את עצמם ופשוט אנשים אומרים להם שזה לא בסדר,
כי הם לא לפי המנטליות הנ"ל. גם אני נתקלתי בזה בגיל ההתבגרות, לקח לי זמן לקבל את עצמי ואת מה שאני אוהב.
המלט
המלט • 18 ביוני 2017
באופן אישי הייתי נזהר, כגבר שחי בחברה שוביניסטית, ובמזרח התיכון בפרט, לשתף יותר מדי חברים ביותר מדי פרטים על נטיותיי המזוכיסטיות. אני מזדהה לחלוטין עם גישתו של snitch, שנראית לי ראויה, מידתית ופרגמטית. גישתה של ArchAngel, לעומת זאת, קצת נאיבית לטעמי, ומתעלמת לחלוטין מהעובדה שאנו חיים בחברה שוביניסטית. זה דבר אחד לבוא בקטע בדסמי של שולטת לסביבה החברתית שלך.הערסים משועשעים מזה, חלק מהגברים אפילו מתגרים מזה, והחברות חושבות שאולי זה מגניב, אם כי בנימי נפשן הן מייחלות לזכר-אלפא שילפות את שיערן בכוח ויקרע את האמ-אמא שלהן. לא כי זוהי המיניות הנשית הטבעית, אלא כי זוהי המיניות הנשית שהחברה מסביב מכתיבה. אנו חיים בחברה רווית סטיגמות, דעות קדומות, ותבניות חשיבה מקובעות. פמדום זה סוג של פריקיות שאפשר להשתמש בה באופן חד-צדדי לצורך מסחרי: מיטב משרדי הפרסום בעולם עושים שימוש קבוע בתוכן פמדומי כדי למכור מכונות כביסה, כלי גינה, מכוניות, וחופשות במזרח אירופה. אבל תראו לי גבר שנוח לו לספר לחברים שלו במילואים שמה שמעמיד לו את הזין טילים זה לזחול על ארבע עם באט-פלאג בתחת וגאג בפה. אני לא אומר שאי אפשר
למצוא מסגרת חברתית בה יהיה נוח לדבר על זה, אבל אני כן אומר שההנחה המקדמית שפתיחות תיתקל באהדה היא לגמרי שגויה, לטעמי.
Lanya Colson
לפני 6 שנים • 19 ביוני 2017
Lanya Colson • 19 ביוני 2017
מה שהמלט אמר, ובנימה קצת יותר אופטימית.
מותר ורצוי לרדם שיהיה לו עולם פנימי פרטי ומוגן. לא כל מחשבה או התנהגות אנו צריכים להגיש לשיפוט החברה, אם זה דרך משפחה, חברים, פייסבוק, או מה שזה לא יהיה. הסיבה שהחברה אינה מחבקת מעודדת ומתמרצת תשוקות מסוימות אומרת יותר על החברה מאשר על התשוקות.
אני ממליצה לך לייצר חברויות כאן. לקחת את הזמן להבין את עצמך להכיר את עצמך ולקבל את עצמך. ולהקפיד (וזה מאוד חשוב) שכל מה שאתה עושה בנידון עודה לך טוב, וגורם לך אושר.
Daniel-Rope
לפני 6 שנים • 19 ביוני 2017
Daniel-Rope • 19 ביוני 2017
המלט כתב/ה:
באופן אישי הייתי נזהר, כגבר שחי בחברה שוביניסטית, ובמזרח התיכון בפרט, לשתף יותר מדי חברים ביותר מדי פרטים על נטיותיי המזוכיסטיות. אני מזדהה לחלוטין עם גישתו של snitch, שנראית לי ראויה, מידתית ופרגמטית. גישתה של ArchAngel, לעומת זאת, קצת נאיבית לטעמי, ומתעלמת לחלוטין מהעובדה שאנו חיים בחברה שוביניסטית. זה דבר אחד לבוא בקטע בדסמי של שולטת לסביבה החברתית שלך.הערסים משועשעים מזה, חלק מהגברים אפילו מתגרים מזה, והחברות חושבות שאולי זה מגניב, אם כי בנימי נפשן הן מייחלות לזכר-אלפא שילפות את שיערן בכוח ויקרע את האמ-אמא שלהן. לא כי זוהי המיניות הנשית הטבעית, אלא כי זוהי המיניות הנשית שהחברה מסביב מכתיבה. אנו חיים בחברה רווית סטיגמות, דעות קדומות, ותבניות חשיבה מקובעות. פמדום זה סוג של פריקיות שאפשר להשתמש בה באופן חד-צדדי לצורך מסחרי: מיטב משרדי הפרסום בעולם עושים שימוש קבוע בתוכן פמדומי כדי למכור מכונות כביסה, כלי גינה, מכוניות, וחופשות במזרח אירופה. אבל תראו לי גבר שנוח לו לספר לחברים שלו במילואים שמה שמעמיד לו את הזין טילים זה לזחול על ארבע עם באט-פלאג בתחת וגאג בפה. אני לא אומר שאי אפשר
למצוא מסגרת חברתית בה יהיה נוח לדבר על זה, אבל אני כן אומר שההנחה המקדמית שפתיחות תיתקל באהדה היא לגמרי שגויה, לטעמי.

מסכים , אני חושב שפוליאנה פרנק ניסחה את זה יפה:

https://www.youtube.com/watch?v=2xR1dxNK2Nw